Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   63 / 94
(#) StMiklos válasza levaitamas hozzászólására (») Júl 1, 2020 / 1
 
Szevasz!

Első blikkre: valahol nagyon rossz a hőcsere, szennyezett a hőcserélő, nem megy a kondi ventilátor...
Lehet más is, itt-ott elentmondó információk vannak..
Piollenszűrő tiszta?

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2020
(#) levaitamas válasza StMiklos hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
Szia!
A kondenzátor tiszta, folyó vízzel átmostam és a ventilátor is működik rajta. Utólag barmolták az autóba és kivágták a pollenszűrőt, így az is kizárható. A hőcserélőt megnézem, köszönöm a választ.
(#) sector99 hozzászólása Júl 2, 2020 /
 
Sziasztok !
Gree GWH12YC burkolatát hogy lehet levenni ?
Kicsavartam a 4 csavart, de egyben akar az egész lejönni a falról...
(#) StMiklos válasza StMiklos hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
Szevasz!

Akkor menjünk előbbre: működött-e hasonló hőmérsékletű viszonyok között elfogadhatóan?

Üdv: StMiklos
(#) habazutty válasza sector99 hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
Vagy nem rögzítették rendesen és tényleg le akar jönni vagy csak megijedtél.
A burkolat egészen a falig tart, egyben jön le. Ha megvannak a csavarok, utána középen két pattintó és fent a rácsnál kicsit megemelni. Talán három helyen. Érdemes a művelet előtt kivenni a terelőlapátot.
(#) habazutty válasza levaitamas hozzászólására (») Júl 2, 2020 / 1
 
Lehet gázhiány. Sajnos a műszeres ellenőrzést nem fogod megúszni...
A jobbik eset, ha kevés a hűtőközeg. Az erős sziszegés lehet akár az adagoló dugulása miatt is.
(#) Bago hozzászólása Júl 2, 2020 /
 
Sziasztok!
Szomszédom panaszkodott, hogy a lakásban biztosíték táblából magas frekvenciájú, halk sípolást hall. Kiderítettem, hogy a sípolás csak akkor hallható, ha az inverteres klímaberendezés üzemel. Az elektromos bekötés 1,5 nmm keresztmetszetű réz vezetékkel történt C10 biztosítóval. Névleges elektromos teljesítmény felvétel hűtéskor kb. 900W. A vezeték kötések állapota jó, néhány évvel korábban épült a ház. Nincs melegedés, nincs szikrázás. Mi lehet ennek a jelenségnek az oka?
(#) sector99 válasza habazutty hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
Köszi ! Nekem olyan " jó,hogy nem esett még a fejünkre" érzésem volt. Leírom akkor röviden a problémámat. Márciusban beszerelt garis klíma, a beltérinél folyik(!)a kondenzvíz a falon! A kifolyó gégecsövön még csak nem is csöpög. Természetesen átfúlytam, szájjal akadálymentesen könnyedén átfúlyható. A kérdésem, hogy hol lehet a hiba ?
Rosszul rakták össze a kifolyót ?
Lábjegyzetként további infó: hívtam a szervizet, aki telepítette. Azt monda a "szaki" nézzek bele a csőbe, biztos beleköltözött a pók... Próbáltam, de valahogy a 4, majdnem derékszögű íven nem sikerült átlátni....Aztán próbáltam többször hívni, nem vette föl. Hívtam a forgalmazót, hogy küldjön másik szerelőt, közölte, hogy csak az jöhet, aki telepítette.. Majd beszél vele hogy hívjon. Azóta is hív....Bocs, de ezt ki kellett adnom...
(#) habazutty válasza Bago hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
Szia! Fi relé szivatott már meg minket így. Ha van az elosztóban, először azt venném szemügyre. Jó minőségü “A” típusú a javasolt. Ez nyílván csak tipp...
(#) habazutty válasza sector99 hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
Vagy rosszul van összetoldva a gép alatt a kondenzvízcső, vagy nem jó a lejtés a falon keresztül. Lehet gyári hiba is (csepptálca repedt). Hollanderes kötések nincsenek leszigetelve... stb.
Kutya kötelessége kimenni annak aki csinálta és megjavítani.

Sajnálom, hogy így jártál. Ha ez vígasztal nem vagy vele egyedül.

Ha le mered venni a burkolatot látni fogod, hogy hol lehet a hiba. Remélhetőleg.
(#) sector99 válasza habazutty hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
Köszi a segítséget, a hasznos infókat. Majd hétfőn megyünk újra a nyaralóba - ott van a klíma.
Ha nem jelentnkezik a szerelő, természetesen leveszem a burkolatot az útmutatásod alapján. A terelőlapát oldalra elnyomva, kicsit meghajlítva jön ki ?
(#) Bago válasza habazutty hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
Van bizony! És annak a közeléből jön a hang. Mi okozhatja? Emiatt kell cserélni? Jelent veszélyt?
(#) mhatalyak válasza Bago hozzászólására (») Júl 3, 2020 / 1
 
Valószínűleg a tekercs "zenél" benne, de akár a kismegszakító is tud ilyet produkálni. Veszélyt nem jelent, de engem bizts zavarna annyira, hogy inkább cserélném. Esetleg próbaképp a kismegszakító csere, vagy arra a pár percre akár át is hidalható, hogy belőle jön-e a hang, mert olcsóbb, mint egy FI-t cserélni, ha esetleg nincs próba idejére sem egy másik. Esetleg addig át lehet kötni magát a klímát a FI elé, aztán így ki lehet szűrni, hogy honnan jön a zaj.
(#) Bago válasza mhatalyak hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
Köszönöm, kipróbálom!
(#) habazutty válasza sector99 hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
Igen. Először a középső tartónál kell kiakasztani, utána oldalt. Visszarakásnál figyelni, hogy a motor tengelyére illeszkedjen a lapát tengelye.
(#) habazutty válasza Bago hozzászólására (») Júl 3, 2020 / 1
 
Akkor helyben is vagyunk. A lényeget mhatalyak fórumtárs leírta.
Javaslom, ha cserélitek, akkor mindenkép “A” típusu legyen, ne “ AC” -s! A schneider resi sorozat árban és minőségben is jó szerintem.
(#) Joe_001 válasza habazutty hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
Maximálisan egyetértek veled, Ha le meri venni az elejét a beltérinek, akkor egy petpalackból a csepptálcába öntve a vizet az első három hiba meglátható. A többihez ki kell fordítani a beltérit.
Én is sajnálom, mert nagyon kínos hiba.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2020
(#) sector99 válasza Joe_001 hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
Igen az... És azóta se hívott a szerelő...
(#) sector99 válasza habazutty hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
Köszi ! Majd akkor hétfőn megpróbálom leszedni és jelentkezem.
Jaa, az a középen pattintók csak kézzel, vagy csavarhúzóval ?
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2020
(#) sector99 válasza sector99 hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
Letöltöttem a manualt, hát nem tudom. A 70. oldalnál kezdődik, de mintha pont az a lépés kimaradt volna. Aztán már miszlikekre lehet(ne) szedni a képek alapján. Vagy csak én látom rosszul ?
(#) synergy válasza levaitamas hozzászólására (») Júl 4, 2020 / 2
 
Nekem van egy 15 éves G astrám, na annak a klímája már csinált mindenfélét. Ha a beltérben sziszeg folyamatosan (nem bekapcsoláskor egy kis ideig, mert az normális) és/vagy bekapcsolt klímánál fordulatszámmal változó vinnyogó hang van, akkor az gázhiány.
(#) every hozzászólása Júl 5, 2020 /
 
Sziasztok! Az mitól van hogy egy Samsung ON/OFF használt régi klímát raktam fel. És a beltéri egység nem kapcsol ki soha csak akkor ha ki húzom az áramból. A kültéri egység meg a szelepeknél jegesedik. Köszi!
(#) kaqkk válasza every hozzászólására (») Júl 5, 2020 /
 
A kültéri szelepek jegesedése gázhiányra utal .a beltéri meg valószínűleg elektronika hibás ha távirányítóval nem tudod kikapcsolni .
(#) donsony1 hozzászólása Júl 5, 2020 /
 
Sziasztok!

LAKES-ACSH-12 klima kb 50 perc után a sárga led (timer) 5 villanás szünet 5 villanás -t produkálja, és leáll hűtés.
Kondi elpár tiszta, gáz rendben, jegesedés nincs ventillátor megy.
Előzménye az volt hogy a kültéri venti kondiját cserélni keltett .
A kompresszor kondija is új.
Esetleg ismeri ennek a gépnek valaki a hibaokod listáját ?
(#) habazutty válasza donsony1 hozzászólására (») Júl 5, 2020 /
 
Szia! Csinálj képet a beltériről és a távirányítóról. Esetleg a kültériről.
Ki kéne deríteni, hogy ki gyártotta...
(#) habazutty válasza every hozzászólására (») Júl 5, 2020 /
 
Szia! Kicsit konkrétabban lehetne. Beltéri ventilátor és légterelő állapota, kültéri ventilátor és kompresszor. Hőfok állításra reagál-e...
(#) donsony1 válasza habazutty hozzászólására (») Júl 5, 2020 /
 
https://lh3.googleusercontent.com/proxy/eOHfHoQr-HPsvwRwqr4wX8E5Q0NzjGvrcDsGFHKmupbkqsY_dns5q7OzHhYicOZmdjLFg9Qut6ll3I6kRZERhPvwNuJaropbb5eurW5W8yLHU-Vnt0lSYi4
(#) levaitamas válasza synergy hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
Szia!
Szintén G Astra, csak már 21 éves. Csütörtökre kaptam időpontot, aztán majd mondanak valamit.
(#) sector99 válasza habazutty hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
És Neked is szól a hír Joe_001 !
Jelentem, a csöpögés megszüntetve ! A leírásotok alapján levettem az elejét ( a terelőlapát közepén van egy kis csap amit ki kell pattintani, plusz a burkolat alsó részén középen van még egy kis müa. pöcök alá rejtett csavar) Nos a hiba nagyon banális, hogy kultúráltan fogalmazzak. A kifolyó gégecső nem volt rádugva a csepptálcára... Jó pár centivel kintebb volt a vége, szóval feltételezem hogy amikor kint egyengették a gégecsövet, akkor lerántották a csapról. (Gondolom én...) Most már rendesen kívülre folyik a kondenzvíz) Ezúton is köszönöm a segítségeteket és persze a "bátorítást" !
Egyébként a beszerelő cég azóta sem hívott - egy hete - pedig a forgalmazónak is megígérte. Bosszant, de mindegy, most már ne is hívjanak...
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2020
(#) habazutty válasza sector99 hozzászólására (») Júl 6, 2020 / 1
 
Ennek igazán örülök! Ez a tapasztalat a későbbi tisztítások során még jól jöhet
A céget meg felejtsd el. Reméljük más problémád már nem lesz.
Következő: »»   63 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem