Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztási 1×1 forrasztástechnikai miértek
Lapozás: OK   78 / 81
(#) kisbatyu75 válasza Peppe hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Köszi a válaszokat!
És ha nincs hőlégfúvóm, akkor felejtős? Állítható teljesítményű pákám van csak, abból sem hőmérsékletre szabályozok.
Amúgy hol lehet beazonosítani, hogy ez a micro usb aljzat milyen típus, mert rákerestem aliexpressen, és van eladó, aki azt írja 64 különböző fajtát küld egy csomagban. Nem gondoltam, hogy ezekből ennyi féle van. És mi lehet az a lemez a panel másik oldalán? Vajon az is része az aljzatnak?
(#) Chipmunk1960 válasza kisbatyu75 hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Szia, Igen sokféle csati van, nemrég cseréltem egy Samsung tabletben, abban pld 7 érintkező van. A fémlemez is és a piros ragacs is csak a rögzítés miatt van benne szerintem, /nehezebben törik ki a panelből, ha pld. leesik valahonnan. Egy nagyobb pákával ki tudod szedni, csak futtasd be rendesen sima ónnal annak alacsonyabb az olvadáspontja s akkor jobban vezeti a hőt, átmelegszik az egész, alányúlva csipesszel kis- csavarhúzóval simán kijön.
(#) dokidoki válasza kisbatyu75 hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Mivel vagy sikerül vagy nem, először megpróbálhatod a csatlakozó belsejéből kivenni a műanyag érintkezős részt. Ónszívó szalaggal, de előtte ólmossal és fluxal át kell forrasztani ott.
A csatlakozó érintkezőinek forrasztása felőli két kis fémfül óvatos felhajtásával kihúzható lehet. Vagy ha arra nem megy akkor előre, de lehet, hogy deformálni kell kissé hozzá a fémházát.
Ha mindez nem jön be, akkor darabokban is leforraszthatod, helyét felpucolva mehet rá egy új.
Amúgy biztosabb lenne egy jó hőfokszabályzós páka, és nem feltétlenül hőlég, azzal is szétsütögetheted gyakorlat nélkül...
(#) kisbatyu75 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
Azt a piros ragacsot is könnyen ki lehet így bányászni? Mert megkapargatva így most egy kemény anyagnak tűnik. Hőre lágyulni fog?
(#) Chipmunk1960 válasza kisbatyu75 hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Vagy elporlad, s le lehet vakarni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2020
(#) jani1987 hozzászólása Ápr 15, 2020 /
 
Tévé panelból kellene a cső foglalatot kitermelni de pechemre a közepén lévő cső darabot kitágítva forrasztották bele. További probléma, hogy a foglalat egy része műanyag. Mi a teendő?
(#) kadarist válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Lefúrod a szegecset, majd ügyesen kiforrasztod a lábakat. Vigyázz, nehogy szétessen menet közben a foglalat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2020
(#) gkari válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Közepét finoman fúrni, a többit ónszippantóval esélyes kiszabadítani.
(#) Firefighter1 hozzászólása Máj 21, 2020 /
 
Sziasztok!

Van egy ilyen modulom, ehhez házi körülmények között hogy a legjobb forrasztani!

Most ugy "oldottam meg ideiglenesen" hogy a sodrott vezetéket kiritkítottam, hagytam 3 szálat folyatóval bekentem a modult is a vezetékeket befuttatam,utánna forró pákával odanyomtam a vezetéket a vájatba! De gondolom mondanom se kell hogy nem a legstabilabb!
Panelom nincs most itthon hogy "Bázist" csináljak neki... ha más nek akkor marad a forróragasztó
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2020
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 21, 2020 / 1
 
Mérd meg a forrasztási pontok távolságát és ha van, forrassz bele tüskesort.
(#) Firefighter1 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
1.1mm tengelytávolság... Még látni is alig látom nemhogy ilyen kis kiosztásu töském legyen!
Mondjuk ezen felbuzdulva próbáltam egy IDE szallagkábelt de az se passzol.
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Ok, de ha nincs mit/mire forrasztanod, milyen tanácsot vársz? Esetleg vékony, merev vezeték? Igaz, az meg könnyen letörik róla de talán megteszi, amíg nem lesz alapanyagod.
(#) Firefighter1 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Lehet lassan szemüveg fog kelleni??

f-6188sch.PNG
    
(#) Firefighter1 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Találtam egy tüskesort.. igaz hogy kettes.. valamiből bontva volt de passzol!!
Nagy vagy Bakman!!!!
Kicsit farigcsálom aztán jön a forrasztás, amugy már megrendeltem a panelt hozzá
Dehát a kicikinai moszt lasszan posztász...
(#) usane válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Hm. Ez melyik modul? Hasonlít az XS3868-hoz. Ehhez kínából rendelsz NYÁK-ot? Nem olyan nehéz csinálni hozzá. Nem kell az összes lábát kivezetni.
(#) Firefighter1 válasza usane hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Szia
Az f-6188 as...
Azért rendelem kinábol, mert nem volt itthon alapanyag, és akkor már egyszerűbb volt, nem mindent külön külön megrendelni, hanem EasyEDA-ba megrajzolni és rögtön lerendelni a "fogadópanelt"
(#) zobokij hozzászólása Jún 30, 2020 /
 
Milyen forraszanyaggal tudok egy 4.5 V-os elemet megforrasztani?
(#) superuser válasza zobokij hozzászólására (») Jún 30, 2020 /
 
Milyen 4.5V elem? Utoljára 15 éve láttam laposelemet. Annak sárgaréz érintkezője volt és forrasztható volt.
Általánosságában a hengeres kivitelű elemek (pl. ceruzaelem) is forraszthatóak normál ólmos forrasszal. Ami megnehezíti a folyamatot az a nagy hőelvonás. Ezért nagy hőtehetetlenségű hegyet, 400 fok körüli hőmérsékletet és ólmos forrasztóónt javaslok hozzá.
(vagy egy cseh pisztolypákát )
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2020
(#) zobokij válasza superuser hozzászólására (») Jún 30, 2020 /
 
Köszi. Én most akartam egyet forrasztani, de más anyagból van, egyszerűen nem tapad hozzá az ón, akkor sem ha megreszelem, régebben ez bejött. Van még a sósavban feloldott horgany lemez, marad az alján a lemezből. De nem akarom a Weller pákát tönkre tenni.
(#) superuser válasza zobokij hozzászólására (») Jún 30, 2020 /
 
Csak a kedvedért
Kipróbáltam, hogy amit leírtam működik-e.

forr.png
    
(#) zobokij hozzászólása Júl 1, 2020 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Chipmunk1960 válasza zobokij hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
Reszeld meg, s máris forrasztható lesz a felület.
(#) rascal válasza zobokij hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
Az akkus fúróm akkupakkjának érintkezőit sem tudtam megforrasztani, pedig minden tanácsot kipróbáltam. Gyárilag pont-hegesztve volt. Már lehet, hogy az elemeknél is használnak ilyen anyagokat. Esetleg egy 6.3-as sarú rámehet. (Méreteket nem tudok.) Ha visszahajtod az elem érintkezőjét, akkor dupla vastagsággal még jobban szorulhat rajta a sarú. Át is fúrhatod az érintkezőt, és egy szemes sarút hozzácsavarozhatsz.
(#) Epu2 válasza rascal hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
Pedig forrasztható. Kevés mechanikus tisztítás után forrzsír, vagy forrvíz.
(#) rascal válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
Hát már megoldottam máshogy. Csiszoltam eleget, forrzsír alatt valamilyen forrasztógyantát értesz, mert azt használtam? RO-55-öt is javasoltak, kipróbáltam, de nem hatotta meg. Mindenféle hígítóval is tisztítottam előtte.
(#) Chipmunk1960 válasza rascal hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Pedig nikkelezve vannak, hogy ne rozsdásodjon, ha azt a réteget eltávolítod, alatta már forraszthatónak kellene lennie.
(#) Chipmunk1960 válasza superuser hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Én is így szoktam, ha gyorsan csinálod, nem kap több hőt, mit a ponthegesztéskor szerintem.
(#) Chipmunk1960 válasza zobokij hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Szia, Ezt találtam.
(#) Bakman válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Mi lehet ebben, amitől a forraszanyag olyan anyagba diffundál, mint amibe egyébként nem?
(#) vision61 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Jó kérdés, lehet ez is csak "beoltott" sósav, olyan mint amit a bádogosok használnak. A leírása szerint ugye stainless steel (rozsdamentes acél) forrasztásához való.
Házilag is készíthetsz háztartási sósav, és cink lemez szükséges hozzá. Rozsdamentes háztartási eszközöket, illetve műszer dobozt én is forrasztottam ezzel a keverékkel való tisztítás után, illetve a LiIon akkuk kivezetéseit.
Következő: »»   78 / 81
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem