Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   144 / 150
(#) (Felhasználó 122012) hozzászólása Jún 7, 2020 /
 
Egy változat a feltett LED kivezérlésjelző megoldásaként.
Két felé választva a sztereo nyákot, élére összerakva mindenki olyan távolságot alkalmaz, ami megfelel.
Panelméret: 28 mm × 139.7 mm
(#) (Felhasználó 122012) válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
TOP oldal lemaradt
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Van ebből megnézhető és megmérhető példány?
(#) (Felhasználó 122012) válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Egyenlőre nincs, csak a panel nagyságát mérheted meg.
(#) (Felhasználó 122012) válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Kérésre a fenti nyák tervhez bele lett téve a "mod" vezérlés kihasználása miatt egy Jumper, amely +V esetén a LED sor sávként működik, abban az esetben ha, nem kapnak +V táplálást az LM3915 és LM3916 IC-k "mod" kivezetései, akkor a LED sor "pont"-szerűen működik. (BAR/DOT funkció)
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2020
(#) (Felhasználó 122012) válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Visszaolvasva a hozzászólásod:
Idézet:
„Egyenlőre a benne lévő ötletem életképességét vagy annak hiányát várnám megerősíteni.”

Kimaradt a működőképesség ... szerinted ki fogja megerősíteni így az életképességét, vagy annak hiányát, ha még nem lett megépítve?
A másik, ami szerintem nem ide való, hogy reklámozni az adás-vételt! Arra van egy "apróhírdetés" topic! De lehet, hogy tévedek, és rejtetten így is lehet ...
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2020
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Jún 8, 2020 / 1
 
Ez az ötlet nem a működőképességről szól, hanem a "szerelő-előlap" létéről. Ennek hasznosságát meg lehet ítélni akár csak feltételezve a működés lehetőségét.
Igyekszem a magam rajzolt panelek ajánlását nem reklámként, hanem felajánlott segítségként az olvasók figyelme elé terelni. Csak remélem, hogy ezt többen is így látják, mert rajtad kívül még nem kaptam erre vonatkozó dorgálást.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Dorgálás? Nem annak szántam, csak értelmeztem a mondatodat ... én így értelmeztem.
De nézzük, a terved az én szemszögemből ilyen lenne az előlap: "level" szint beállítása az előlapról, illetve az általam feltett kapcsolási rajz kiegészítése BAR-DOT funkcióval (jumper beiktatása).
Hogy működni fog-e? Majd kiderül.

BAR_DOT.JPG
    
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Jó ez az ötlet. Mintha már láttam volna hasonlót, de az nem ront rajta semmit.
Külön ötletes, hogy a szélső "skálát" megszaggattad, és a szakaszok magassága változó.
Én is elkészítem majd a saját gondolatom szerinti panelt ehhez a kapcsoláshoz.
(A LED-ek lábát nehéz így jól és egyformára meghajtogatni. Ezért talán praktikusabb lenne elforgatni a panelon őket, hogy egymás mellett sorakozzanak a forrpontok, így minden láb egyetlen sablonnal azonnal pontos méretre hajlítható lenne.)
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2020
(#) (Felhasználó 122012) válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 9, 2020 /
 
Egyszerű sablon készítés!
Pld. egy keményfa, 12 mm vastag, fémfűrésszel a LED lábai távolságában belevágsz (kb. 1 mm-es a fémfűrész lap), egy kis alakítás még a rövidebb láb hajlításához - ez határozza meg a forrasztási pont távolságát, és kb. 5 perc alatt kész a sablon.

Sablon.JPG
    
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Jún 9, 2020 /
 
Tégy ahogy jónak látod.
Ez így oktalanul komplikált. Elfordítva egy sima fog(t)ó -elírtam- is elég lehet hozzá.
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2020
(#) (Felhasználó 122012) válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 9, 2020 /
 
Komplikált vagy nem ... kinek mi! Nekem egyszerű. El lehet forgatni a LED-eket is, az is 5 perc. De ezt a sablont utána bármikor fel lehet használni.
Fotó? Vagy valamilyen szerszám?
(#) djkoko hozzászólása Júl 3, 2020 /
 
Sziasztok!

A képeken látható kivezérlésjelzőt szeretném megépíteni, de nem vagyok biztos a kapcsolás működésében. LM36? helyett TL072
Érdekelne a szakértő véleményetek.

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2020
(#) dB_Thunder válasza djkoko hozzászólására (») Júl 3, 2020 / 1
 
Nem kényes a opa típusára! Szinte bármit beletehetsz!
(#) kyborg hozzászólása Júl 3, 2020 /
 
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy sikerült e már valakinek megépíteni?
és megcsináltam 2 szer is és mikor 5V adok rá csak világit az összes led. Nem gerjed nem csinál semmit
(#) Alkotó válasza djkoko hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
A kapcsolás és a panelterv nincsenek szinkronban.
(#) pipi válasza kyborg hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Az baj, ha nem csinál semmit, de ez pont a nulla információ amit elárultál. Mit jelent a nem csinál semmit? Ilyen szoftvert sem láttam még
Ha "nem csinál semmit" akkor talán fel sem programoztad az arduinót? Ha nem megy, ellenőrizni kellene a vonalakat, rángatja-e az arduino...
(#) djkoko válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Éppen erre voltam kíváncsi mielőtt vasalnám, hogy rendben van -e a rajz és terv?
Köszönöm!
(#) proli007 válasza djkoko hozzászólására (») Júl 4, 2020 / 1
 
Hello! A kapcsolási rajz áramkörében valóban jó bármi kettős OPA, de a panelterven nem LM36 (tudtommal ilyen nincs is), hanem egy LM386-os kis végfok IC erősíti a jelet.
(#) dB_Thunder válasza kyborg hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Kedves Kyborg!!

Elárulom neked, hogy az egész projekt, az összes variánsával FAKE !!! Az egész körül hatalmas a ködösítés!
Nem azért fake, mert nem működhet, hanem azért mert nem adják a projekthez a legfontosabbat a szoftvert!! Pontosabban amit szoftver nevén adnak az semmi !!
Én nem építettem meg, mert megnéztem a forráskódot, mielőtt bárminek nekiálltam volna !!
Az egész arról szól, hogy vedd meg!! Jó sokért!!
Pedig marha jól mutat az a plexiből kivágott szegmenses, hatalmas bútordarab spektrumanalizátor!!
(#) kyborg hozzászólása Júl 4, 2020 /
 
a dms-307 ról találtam még egy oldalt https://easyeda.com/trayko67/spectrum-analizer-dms-307-v-1
(#) dB_Thunder válasza kyborg hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Az egy cél ic!
7 csatornás szűrő, és csúcsegyenirányító, soros lekérdezéssel lehet kicsalni az adott csatorna analóg jelét.
Ezt már "csak" digitalizálni kell, majd megfelelő algoritmus szerint megmondani minden egyes lednek a szalagban miként világítson!
(#) dB_Thunder válasza dB_Thunder hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
(#) Alkotó hozzászólása Júl 5, 2020 /
 
A 19 LED-es LM3915+LM3916 kombinációval készült kapcsoláshoz én is készítettem egy paneltervet.
Ez megpróbál egy mutatót szimulálni, de nem tudom elképzelni mennyire lesz majd látványos. Egyenlőre a teljes sáv világít, de a "pont-mód" is racionális lehet.
Próbáltam olyan nézeteket beállítani, amik mutatják hogyan képzeltem el a panelt.
Aki már készített vagy látott ilyet, és van tapasztalata, azt szívesen olvasnám. Esetleg egy ilyen megoldást láttató videót is szívesen megnéznék (én nem találtam).
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2020
(#) tompower válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
Talán nincs ekkora íve az elrendezésnek: Bővebben: Link
De láttam már végfokokban is hasonlós elrendezést.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2020
(#) Alkotó válasza tompower hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
Köszönöm a linket.
Ez sokkal-sokkal professzionálisabb megoldás, jó eséllyel valamilyen mikroprocesszor munkálkodik a háttérben, és nem egy céláramkör.
De mindennel együtt, rendkívül látványos és tetszetős.
(#) tompower válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
Egész biztosan nem LM... van benne, de az ára sem azt tükrözi
Talán csak annyit a paneltervhez, hogy a 2 csatlakozót inkább a hátoldalára ültetném be. Tapasztalataim szerint ezen csati ellenpárja + a vezetékek magassága összemérhető lenne a ledek magasságával.
(#) Alkotó válasza tompower hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
Igen, erre én is gondoltam. Sőt a LED-ek és az IC-k kivételével minden más mehetne a hátoldalra, így a LED-ek lába sokkal rövidebb lesz majd.
(#) tompower válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
Akkor még akár SMD LED is mehetne rá.
(#) Monster02 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
Nagyon szép munka! Gratulálok hozzá.A pont móddal is igazán látványos lehetne, én bele tenném.
Egy kapcsolóval vagy inkább egy jumper-ral állítható lenne a mód láb. Amint viszont sajnálok hogy ez a terv 2 oldalasnyákot igényel, amihez anyagom nincs. A korábbi leddes kivezérlés jelzővel kapcsolatban még annyi építési tapasztalatot adnék, hogy a leddekhez kapható műanyag távtartó több különböző méretben.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2020
Következő: »»   144 / 150
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem