Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kamerás megfigyelőrendszer
 
Témaindító: zozz12, idő: Okt 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   55 / 70
(#) kalmi.kalmi válasza Tomi20 hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
Köszönöm.
(#) Andralin válasza Andralin hozzászólására (») Júl 8, 2020 /
 
Közben nézegetem, hogy ez a DS-H108G csak legfeljebb 720p felbontást támogat.

Kinéztem egy másik típust is: DS-7104HGHI-F1
Ez tud egy olyan beállítást, amit "1080p Lite mode"-nak neveznek és ha jól értem, akkor ez 960x1080-as felbontást takar 25 fps mellett.

Szerintetek ez mennyire elfogadható a 20e körüli árkategóriában? Számottevően rosszabb a minősége a rögzített videónak, mint egy full HD felbontásnak (1920x1080)?

Egyáltalán mennyire ajánlottak ezek a HIKVISION DVR-ek?
(#) kalmi.kalmi válasza Andralin hozzászólására (») Júl 8, 2020 /
 
(#) Andralin válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Júl 9, 2020 /
 
Köszi a tippet!
Megnéztem a kínálatot. Sajnos a legolcsóbb elérhető rögzítő 10 ezer Ft-al drágább a Hikvision DS-7104HGHI-F1 áránál. Ennyit már nem érne meg szerintem a Full HD felbontás.

A 1080p Lite módról (960x1080) nincs senkinek semmi személyes tapasztalata?
Mennyire elfogadható a minősége kompromisszumként, cserébe a 17 ezer Ft-os árért?
(#) bbb válasza Andralin hozzászólására (») Júl 9, 2020 /
 
Miért analóg rendszerben gondolkozol? IP kamerákkal jobban kijössz és a minőség is azt hozza, amit elvársz. A korábban linkelt oldalon akár a legolcsóbból bevásárolva is jól jársz, működni fog.
(#) kalmi.kalmi válasza bbb hozzászólására (») Júl 9, 2020 /
 
Mi már tudjuk ! Olcsó húsnak híg a leve.
(#) zsozsoX hozzászólása Júl 9, 2020 /
 
Sziasztok!
Identvision DVR-hez eddig a vMEyeSuper alkalmazást használtam androidon. Az android frissítése óta nem működik, mindig kilép. Van valami alternatíva helyette?
(#) bbb válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Júl 10, 2020 / 2
 
Én Kínából veszegettem a ~6000-8000Ft körüli fullHD IP kamerákat, eddig nem csalódtam bennük (lassan 6-7 év alatt, a halszemoptikás dómkamerám volt drágább - talán 11-12000 -, az is tökéletesen teszi a dolgát). Analógot viszont eszembe nem jutna Pláne olcsót nem... HIKvisiont meg aztán pláne nem vennék magamnak, amilyen sz* a benne lévő és hozzá kapcsolódó szoftver. Sokan esküsznek rá milyen szuper, én rühellem. Itt a cégnél az van, analóg 24 csatornás valami két éves modell. Rémálom a kezelése. A felhasználókezelés meg egyenesen botrányos (egyetlen admin felhasználó, s utána nem is tudsz másik felhasználónak admin jogot adni, anélkül meg sok dolgot nem lehet állítani). Ha le akarsz tölteni belőle felvételt? Győzd megtalálni hova teszi, mert ugye meg nem kérdezi, hanem csak az alapértelmezetten beállított mappájába tölt. Persze ezt a menü egy eldugott szegletében át lehet állítani, ha megtalálod. Naplózása csapnivaló, az a barom, aki meg magyarra fordította a menüjét, inkább menjen kapálni a rétre. A hozzá kapott szoftvernek egy erőmű is kevés, böngészőből lehet értelmesebben hozzáférni, de persze csakis IE alól! A képminőség meg... Analóg rendszer, többet nem várok tőle, jobb, mint az előző analóg volt - viszont az otthoni IP alapú fullHD felbontású kenterbe veri Igaz, ez utóbbi a kamerákon is múlik, ha IP kamerát raknánk rá, akkor ez is jobbat tudhatna.
Mondjuk otthonra meg pláne nem szórakoznék azzal, hogy koax kábelt húzzak ki a kamerák miatt, mikor az UTP jóval igénytelenebb és még a betáplálást is kivihetem rajta.
(#) voodoo válasza bbb hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Ezzel a hikvision (analóg vagy digitális) véleménnyel teljesen értenék egyet.
(#) zaza99 hozzászólása Aug 4, 2020 /
 
Sziasztok!

Az nvr rögzítőknél feltüntetett Megapixel /esetünkben 8/ az azt jelenti, hogy összesen tudja rögzíteni /tehát 4 kamera esetén 2MP/kamera /vagy kameránként tudja a 8MP-t?

dahua.PNG
    
(#) voodoo válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 4, 2020 / 1
 
Szia. Ez annyit jelent, ráteszel egy monitort, és akkor fullscreenbe 2x2 képkiosztással mind a négy kamerát egyszerre nézed, ezt tudja, de ehhez olyan monitor (inkább TV) kell.
De csatornánként csak 2 Mpx tud, rögzíteni, visszajátszani stb.

mód:
még ennyi, ha pl 8 darab kamerad van és 8 csatornás, akkor értelemszerűen 4x4 full rácsba, 8x1 MPx/kamera. De a felbontás ittis ugyan annyi.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2020
(#) kokozo válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
Szia!
Szerintem a 80Mbps limitálja a bejövő kamerák felbontását és a számát ez esetben.
Az hogy hány kamerát tud, és azokat mekkora felbontásban az még attól is függ, hogy milyen kódolásban adják a jelet.
(#) zaza99 válasza kokozo hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
Szerinted\szerintetek melyik nvr-t érdemes megvenni a kettő közül? 4 kamerával akarom használni.

Hikvision DS-7604NI-Q1/4P vagy Dahua - NVR4104HS-P-4KS2

Úgy nézem egyforma tudásuak, de árban nagy eltérés van.
(#) kokozo válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
Dahua 2X nagyobb sávszélességű, tehát vagy 2X több kamerát el tud látni ,vagy sokkal nagyobb felbontásban ugyanannyit.
(#) zaza99 hozzászólása Aug 11, 2020 /
 
Sziasztok!
Valaki rendelt már ebből a boltból?

Az adott termék nálunk 20.000ft-al drágább.
(#) kalmi.kalmi válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 12, 2020 /
 
Magyarországon is lehet venni rögzítőt !
(#) teddysnow válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 12, 2020 /
 
Az ár egy dolog, a másik, hogy ki is tudja szállítani? A nincs nagyon sok weshopon van fél áron.
(#) zaza99 hozzászólása Aug 15, 2020 /
 
Sziasztok!

Vettem egy Dahua NVR4104-P-4KS2 nvr-t de nem ad ki feszt az RJ45-ös portokon. Ezt valahol be kell kapcsolni?

Még csak egy kamera van rajta az is 12V-os tettem rá egy dc-dc konvertert ami 48V-ból csinál 12V-ot. Külső 48V-os tápról működika kamera de az nvr-be dugva nem. Egyik porton sincs fesz.
(#) kalmi.kalmi válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
Biztosan menüből kell beállítani.
(#) zaza99 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
Az lehet, de nem találom.
(#) aroxol válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 16, 2020 / 2
 
Dahua. Nem kell csodálkozni vidd vissza.
(#) zaza99 hozzászólása Aug 17, 2020 /
 
Sziasztok!

Valaki tudna feltenni képeket egy 100Mbit/s 48V-os poe tápleválasztóról az elaktronika két oldala érdekel.

Köszönöm.
(#) teddysnow hozzászólása Aug 17, 2020 /
 
Azért a 48 Voltos POE-val vigyázzunk. Mert POE van passzív, meg aktív. 48 alattiak passzívak, 48 felett van mindkettőből. A 802.3af/at (af/at kb. 15/30 watt) szabványos, aktív POE. Ez azt jelenti, hogy a POE feladó "lekérdezi" a rá csatlakozó hálózati eszközt, hogy ismeri-e a szabvány POE-t, ha nem "válaszol" mert passzív vagy nem POE eszköz, akkor a feladó lekapcsolja a kimeneti 48-56 Voltot, megvédve ezzel.
(#) zaza99 válasza teddysnow hozzászólására (») Aug 17, 2020 /
 
Köszi! Így már több mindent értek.
(#) lacik2 hozzászólása Aug 24, 2020 /
 
Sziasztok.
Megtudnátok mondani hogy a Kínából rendelt (720P 1.0MP Mini IP kamera ONVIF 2,8-12 mm) Ip kamera képe miért rózsaszín?
(#) lelkes amatőr válasza lacik2 hozzászólására (») Aug 24, 2020 /
 
Nagy valószínüséggel forrasztási hiba valahol a panelon, mintha a zöld szín hiányozna. Persze lehet más komolyabb gond is. Ha leszeded a hátulját, finoman kocogtasd a panelt és figyeld.
(#) lacik2 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 24, 2020 /
 
Sajnos nem segített rajta.
(#) kalmi.kalmi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 24, 2020 /
 
Szerintem is zöld szín hiba, esetleg zárlat összefolyás az ic lábainál.
(#) lelkes amatőr válasza lacik2 hozzászólására (») Aug 24, 2020 /
 
Marad a tüzetes átnézés. Nagyitóval forrasztási hiba keresése. Ha nioncs eredmény, akkor el kell engedni.
(#) kalmi.kalmi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 24, 2020 /
 
Esetleg törött smd kondi !
Következő: »»   55 / 70
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem