Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép alaplap
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Ápr 14, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 6
(#) tiborjan hozzászólása Szept 27, 2012 /
 
Üdv!

Jelen topicban szeretnék kis segítséget kérni meghibásodott noti alaplapom felélesztéséhez, vagy legalábbis megtudni mi a hiba. Szó mi szó ráborult egy csésze kávé és se kép se hang. Isopropil alkoholos tisztítás megtörtént. Eztán hálózatra csatlakozva aksi nélkül elindul, de csak a power led világít illetve az elnémítva és hangerő növelése led(ek), nem postol, se kép se hang. Lenovo G550 esen. Szétkaptam teljesen, kicseréltem rajta 2 db elkót mert melegedett nagyon vmi L-C körnél, bár nem oldott meg semmit . Szeretném üzem közben megmérni, hogy a ram (ddr3) és a processzor kapnak-e feszültséget, ha nem kapnak vagy nem eleget gondolhatok arra hogy a "belső tápegység" hibás. Ellenben ha megvan a feszültség akkor olybá veszem, hogy házilag általam nem javítható. Logikus a gondolatmenet? Vkinek vmi tanács tipp ötlet? Hogyan tudnék hibát keresni?
ui.: nincs több 10ezer Ft-om új alaplapra
(#) ucsaba04 válasza csabee hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Szia!
Nekem is volt egy ilyen alaplapom, már túladtam rajta... Szóval a 16 pin-es tápcsatlakozó mellett az ide csatlakozónál vannak az előlapi bekötési dolgok! Az első pár (tápcsatlakozó felől) a power sw, a következő a reset, majd HDD led, és az alsó kettő a power led bekötési tűi vannak, és ennyi...
(#) ucsaba04 hozzászólása Feb 4, 2013 /
 
Sziasztok!
Nemrég szereztem egy Asus P4P800VM, nem indul! Mi lehet baja? A 350W-os táp jó, egy Foxconn LGA
775-ös alalap megy vele! DDR1-eseket fogad (e RAM-ok is mentek egy másik gépbe), e alaplap LGA 486-os CPU-t fogad. Letöltöttem PDF-es kezelési útmutatót, aszerint kötöttem be! Bekapcs és a venti sem indul... Dobjam ki, vagy tartsam meg (az alaplapot)? Alaplapi jumper-okhoz nem nyúltam...
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2013
(#) ucsaba04 válasza halasiakos hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Szia!
Én is találkoztam ilyen hibával, nálam maga a műanyag akkutartó és érintkezése volt a gond.
Egy másik ennek cseréje megoldotta a problémát, beállításokat ettől kezdve nem felejtte el!!!

HAALP4136.jpg
    
(#) brato válasza ucsaba04 hozzászólására (») Feb 4, 2013 1 / 1
 
A táp az elindul? Ha nem, egy vezetékkel zárd össze a tápcsatlakozó zöld és fekete vezetékét.
Nekem egy alaplap csak így tudott menni.
(#) ucsaba04 válasza brato hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Szia!
A tápegység másik alaplappal indul a megfelelő tűkről!!! Ezen alaplapon is adott a power nyomógomb két "zárótűje"! Erről nem megy!!!Tápegység javítás cikkben hallotam az említett két vezeték rövidrezárásáról, de a gyakorlatban sose alkalmaztam! A CPU nem 486-os hanem 478-as
elnézést a hibámért? A proci hibája nem okozza ezt? Ja az alaplapon a zöld led világít, ha áram alatt van, szerintem nem a táp lehet hibás? Az ATX 4-es tápcsatlakozásról sem feledkeztem meg...
(#) brato válasza ucsaba04 hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Nem is állítottam, hogy a táp hibás. A leírt eljárással megtudhatod, hogy az alaplap egyáltalán elindul vagy teljesen rossz.
(#) ucsaba04 hozzászólása Ápr 4, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy működő: ECS P4S5A/DX+ alaplap, működő XP professional sp3-mal. Szabályos leállításnál
NEM KAPCSOL KI, nem áll le a gép, miért van ez? Az ATX-es tápdugó be van dugva.
(#) bbb válasza ucsaba04 hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Szia!

Hanem mit csinál? Újraindul? Várja, hogy a win frissítések lemenjenek? Vagy mi a tünet kicsit pontosabban?
(#) ucsaba04 válasza brato hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Szia!
Nem csinál semmit, és nincs semmiféle beállítás, hogy frissítsen (le van tiltva)...
Félreraktam majd lesz valami vele!
(#) Lev23456 hozzászólása Máj 24, 2015 /
 
Sziasztok!

Nekem egy Socket 939-es lapom van és azt csinálja hogy kísipolja a videókártyát ha benne van! Nem értem ez mi lehet? Külsérelmi nyom nincs rajta!

Ötlet?
(#) Csabesz666 hozzászólása Szept 11, 2015 /
 
Sziasztok, van egy zárlatos alaplapom. a procinál lévő 12 v-os ágon. Találkozott-e valaki már hasonló problémával? Esetleg valami ötlet, hogy mi lehet a baj, hibás alkatrész.....
(#) Ktulu válasza Csabesz666 hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Milyen alaplap?
Mit értesz az alatt hogy zárlatos? A 4/8 lábú 12Vos tápcsatlakozó testre zárlatos? A táp letilt indításkor?
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2015
(#) Csabesz666 válasza Ktulu hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Asus z87plus 1150 foglalatú lap. Igen pontosan 4/8 as csatin testre zárlatos. műszer is zárlatot mutat, a tápegység is azonnal le is kapcsol. viszont ha nem dugom rá ezt a csatit, csak a másik széles 24 tűs atx csati van rajta, úgy elindul az alaplap, és a táp is bekapcsol. a proci foglalatban, a lábak rendben vannak.
(#) Ktulu válasza Csabesz666 hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
Vedd le a hűtőbordákat a FETekről, ez a lap 8 fázisú tápot használ a CPUnak. Minden fázishoz egy FET pár tartozik:
NTMFS4937N és NTMFS4955N (ON Semiconductor).

Ha letöltöd a meghajtók adatlapját, a bekötést megtalálod benne: IR3535

Elég ritkán lesz zárlatos az alsó és felső FET is egyszerre. Mérd meg újra, pár ohmos ellenállás normális szokott lenni. Nagy a valószínűsége, hogy az egyik felső oldali FET lett zárlatos.
(#) geniusmax hozzászólása Aug 14, 2016 /
 
Sziasztok!
Lenne egy Asus P5K alaplap amin a hálókártya ic nem működik, a mellékelt képen a 2 kondi között az ME1117-es alkatész kegyetlen felforrósodik már akkor is amikor csak áram alatt van az alaplap de még nem megy a gép, leszedtem az alaplapról kimérve mind 2 hibátlannak tűnik és a kondik is, tipp esetleg valakinek ? az ic bedöglött talán? ic=Attansic L1 B65799 utp kábel bedugva és net nincs, áramalatt az alaplap de a gép nem megy és már akkor világít a sárga led folyamatosan úgy hogy az utp kábel nincs benne.
(#) Ktulu válasza geniusmax hozzászólására (») Aug 15, 2016 /
 
Feszültségeket mérj midhárom IC kimenetén. 1,5V 2,5V és 3V
Ami forrósodik, valószínű a 2,5V-os regulátor. Ezt a LAN IC és a LAN/USB dugasz is megkapja, valahol zárlat lesz. Mindhárom feszültség standby tápokból van előállítva, ezért forrósodik kikapcsolt állapotban is. Ha van rá lehetőséged leforrasztani a LAN ICt, kiderül hogy ő a ludas, esetleg valami hidegítő kondi lett zárlatos, talán a dugasz.
(#) Tom7 hozzászólása Okt 14, 2016 /
 
Sziasztok

Az a problámám hogy a Gigabyte GA-M61PME-S2 alaplapom csak PCI videokártyával ad képet.
Se az alaplapival, se a beledugott PCI-E kártyával nincs kép.
Kaptam BIOS tesztkártyát, az 25 -öt mutat minhárom variációban de a C1 -et
2-3x is kipörgeti a bootnál.
CMOS kisütés sokszor megvolt, elem kivételével,
tápcsati levételével.
PCI kártyával futattam órákig memóriatesztet és jó.
A primary VGA-t is állítgattam

köszönöm a segítséget
(#) korponaiz hozzászólása Okt 22, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy ASUS M4N78 PRO van kapom az alábbi hibaüzenetet: usb status over current device detected.
Egy USB eszköz sincs rajta, nincs sérülés egyik csatlakozón sem. Műszerrel mérve egyik USB tápcsatlakozóján sincs zárlat a földdel. Az alaplap procival átellenes oldalán a kilenc kondiból egy hiányzik. De mondjuk szerintem ezek a proci tápfeszültség szűrő kondijai. Van valakinek valami ötlete?
(#) istu99 hozzászólása Júl 2, 2019 /
 
Sziasztok!
A problémám az lenne hogy van egy FUJITSU irodai pc-m.
A napokban egy rágcsálo belemászott (egy egér), majd annak következtében töbször ujraindult,és áramtalanitás óta nem indul.
Az alaplapon látszolag semmi sem sérült,minden ok,a táp hibátlan,viszont sehogy nem indul be a gép.
Egy pár mosfetet mértem az alaplapon,azok is rendben
Mit ajánlotok?
Előre köszönöm
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2019
(#) minitrue válasza istu99 hozzászólására (») Júl 2, 2019 /
 
Az egerek szeretnek ürüléket és vizeletet ereszteni mindenhol, ahol járnak. Gyanítom, hogy az utóbbi okozhatott problémát. Nézd át jól a lapot (ahol egér érhette), s reménykedj, hogy nem egy BGA tok alá folyt a dolog.
(#) istu99 válasza minitrue hozzászólására (») Júl 2, 2019 /
 
És mit tehetek ilyenkor?
valamivel nem lehet az egész alaplapot lemosni/megmosni?
(#) minitrue válasza istu99 hozzászólására (») Júl 2, 2019 /
 
Először is keress gyanús foltokat, hátha elérhető helyen vannak. Ha az egész lapot kellene mosni (mert olyan helyre szivárgott a cucc), akkor valószínű valami ultrahangos mosó segíthetne, csakhogy akkora méretű mosó már nem háztartási kategória. Aztán persze el is korrodálhatott valami, amit már hiába mosnál.

Azt nem hinném, hogy egy mászkáló egér elektrosztatikus úton tenne tönkre valamit, szóval csak vizeletre tudok tippelni. Vagy esetleg rágás?
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2019
(#) istu99 válasza minitrue hozzászólására (») Júl 2, 2019 /
 
annak nem látok nyomát,de lehet nem is érdemes vele foglalkozni?
(#) huggybear hozzászólása Márc 29, 2020 /
 
Sziasztok!

Van egy számítógépem, melyben tönkrement az alaplap, nem indul el a gép, pontosabban nincs kép illetve a hangszóró semmilyen hangot nem ad ki. Valahogy meg lehet ezt javítani? Köszi. G.
(#) TheThunder hozzászólása Júl 13, 2020 /
 
Üdvözletem mindenkinek!

Lenne nekem egy számítógép alaplapom,pontosabban egy ASUS P5K.
Minap,be akartam kapcsolni és a következőt produkálja .:
Bekapcsolásnál,a táp elkezd úgymond búgni az alaplapon pedig olyan mintha valami kattanna egyett,és kb ennyit csinál. A Lapon a kis zöld led alúl világít. Proci venti nem indul el,szétszedtem csak simán az asztalon próbáltam egy sima pentium procival és 1gb rammal,amik biztosan jók és ugyan ez a helyzet,ha van a lapban valami ha nincs. A táp is rendben annak sincs baja....
Pár helyen rákérdeztem,azt mondták zárlatos lett...de hogy mitől lehetne arról foggalmuk sincs ( nekem se )...az lenne a kérdésem hogy ez esetben ez tényleg zárlat lenne? Mitől,lehet ha tényleg az? És,javítható-e valahogy vagy kiszűrhető-e valami eszközzel vagy bármivel hogy mi és hogy hol zárlatos.
(#) gyuszo válasza TheThunder hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
A zárlatot kaphatta a modem felől is volt mostanában sok zivatar és villám.
(#) Ktulu válasza TheThunder hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
Ha segít, itt a boardview fájl. (BoardViewer programmal nyitható)

P5K_1.02G.fz
    
(#) Csabesz666 hozzászólása Jan 28, 2021 /
 
Sziasztok adott, egy Asus z97-p alaplap. Nem kapcsol be, a tápot sem kapcsolja be. Az 5v os fesz nincsen meg a lapon (pl usb-k) A 24 tűs csatin, az alaplapon mérve, az 5v-os ág, leeseik kb 0,45v ra, merre keressem, a problémát? Az alaplapon, szakadásvizsgálóval nézve, nincsen zárlat az 5v ágon. A segítséget előre is köszönöm!
(#) eyess válasza Csabesz666 hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Tápegységed lesz a hibás.
Következő: »»   5 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem