Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   894 / 1116
(#) Udvari Zsombor válasza Tomi94 hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
Nekem van kettő teljesen egyforma (tiedhez nagyon hasonló) 30 GB Maxtor HDD. Az egyiken Windows XP (ezzel jött), a másikon pedig Millennium (már én tettem rá) van, mindkettő megkímélt állapotú, ismerősöktől származó számítógépből származik. Koruk ellenére tökéletesen működnek, Maxtor HDD-ben eddig még nem csalódtam.

Nem lehet, hogy valahogyan nedvesség került a HDD-be és végképp letapadt a fej? Azért sípol, mert próbálná megmozdítani a fejet, de nem sikerül neki. Szerintem nyugodtan bízhatsz abban az alaplapban, olyanról még nem hallottam, hogy egy alaplap nyírt volna ki bármiféle HDD-t... Én legalábbis megpróbálnék rákötni egy másik olyan HDD-t, amiért nem lenne kár ha valami történne vele...
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2020
(#) Hx-2 válasza Tomi94 hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
Próbáltad már Live cd/dvd -vel?? Mert nekem ez azt mondja hogy nincs rendszer vagy nem indítható a merevlemezről.
(#) nedudgi válasza attika hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
Ugyanaz. Annyi a különbség, hogy a laptopoknál sokkal többet parkoló pozícióban van a fej.
(#) nedudgi válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
Ez nem ellenpélda. Mint írtam, minden lehetséges.
(#) nedudgi válasza Tomi94 hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
Nem idióta kérdés. Elméletileg szoftveresen is meg lehet ölni egy meghajtót. Ha tiszta forrásból dolgozol, nyugodtan próbálkozhatsz.
(#) Gombszem hozzászólása Júl 12, 2020 /
 
Win10/64-2004-en társítanék fájlokat, Van amelyiknél felajánlja hogy mindig a kijelölt alkalmazás nyissa meg a fájt (pl.mp3, flac, mp4) [1, 1a kép]. De van olyan (pl. prc, xpi), ahol van ugyan társítás, de nincs feljánlás, így minden alkalommal társítani kell [2, 2a kép]. A jobb gombos ablakok is mások. Mi lehet ez?
(#) antiktelefon válasza Gombszem hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
Win gomb, alapértelmezett alkalmazásokra keress, majd a lista alján filetípus vagy program alapján is lehet társítani.
(#) Epu2 válasza deebo hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
Köszi a válaszokat! Ha jól emlékszem a monitor frekvenciája nem állítható. LCD. De akkor is meg volt ez a probléma, amikor még CRT monitorom volt. Ez egy lenyelős béka.
(#) deebo válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
Ha nem ugyanaz, vagy egész számú többszöröse a megjelenítő frissítési frekvenciája, akkor fennáll ez a jelenség.
(#) Kovidivi válasza Gombszem hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
Próbáld ki a shift+jobb klikk-et azon a fájlon, amire nem ajánlja fel a "mindig ezzel nyissa meg" mezőt. Nem tudom kipróbálni, de ha jól emlékszem, van egy ilyen "kényszerítéses" menü.
(#) Gombszem válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
Megpróbáltam, így sem ment. Gugliztam, nem volt értékelhető javaslat. Az MS oldalán sem volt semmi.

De MEGVAN a megoldás. Egy elég elrejtett helyen. Annyira, hogy még magyarra sincs lefordítva:

A fájlon jobb gomb > Tulajdonságok > Általános > Pick an app > Módosítás > További alkalmazások > megadni a programot > OK
(#) Tomi94 válasza Hx-2 hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
Kipróbáltam ezt is, tudtam indítani CD-ről rendszert (miután rájöttem, hogy az optikait is 'removable device'-nak tartja, nem csak a pendrive-ot, tehát ezt a BIOS boot opciójában engedélyezni kell), közben szétszedtem és megmozgattam a winchestert is. A sípolást befejezte, de van rajta sérült szektor is bőven. Kuka. Ráadásul az eredeti célként kitűzött TV-kártya sem telepíthető ebben a lapban sem, szóval szerintem itt engedtem el ezt a témát.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2020
(#) Udvari Zsombor válasza Tomi94 hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
Szerintem túl régi irányba indultál el. Olyan gépbe próbáld meg betenni a TV kártyát amire legalább Windows 2000 telepíthető. Alatta nem érdemes próbálkozni.
(#) antiktelefon válasza Gombszem hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
Rögtön a kérdésed után leírtam a legegyszerűbb és leggyorsabb módszert...
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Júl 13, 2020 /
 
Valami a beállíott képernyőkímélőt "Nincs"-re módosítja! Már második alkalommal fordult ez elő és nem lehet tudni, hogy mi okozhatja. Szerintetek?
(#) Tomi94 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
Ez a CD-ről indítós mizéria, már egy P4-es 478-as alaplapban (félgépben) történt, XP-vel. Aminek a jelek szerint a HDD-je döglött, persze ingyen kaptam, nem reklamálok. (A régi gépet meghagytam 98-cal, retro játékos gépnek.) Ezzel tuti mennie kéne, mert anno egy ilyen kártyát használtunk AMD Athlonnal, XP-n..
(#) Gombszem válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
Próbáld ki egy ismeretlen kiterjesztéssel (mondjuk .x7m). Nem fog működni. Én kipróbáltam. De a Win10 2004-el.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Júl 16, 2020 /
 
Sziasztok,
Sok éve hibátlanul üzemelő Win7-es gépem 2 napja már többször lepett meg kékhalállal.
Ilyet eddig soha sem produkált.
Előzmény: Logitech vezetéknélküli egér-billentyű páros "Setpoint" szoftverét telepítettem. Más változtatás nem volt. Viruskeresés eredménye: negatív.
Azóta leszedtem a programot, mindenhol kiírtottam a maradékát is. (lehet, hogy az egésznek nincs kapcsolata a kékhalállal)
A Win7 beépített memória tesztjét futtattam, nem jelzett hibát, hőmegfutás kizárva (55-65 fok között megy a 4 mag).
Amíg megy a gép addig minden hibátlan, USB portok üzemelnek, általában 6-7 program van megnyitva.
Mellékletben az első rendszerösszeomlásról mentett infó található.
Tanácstalan vagyok, hol-miben keressem az okát.
(#) deebo válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
Ami lényeges lenne, az a kékképernyőn kiírt csupa nagybetűs üzenet.
(#) lelkes amatőr válasza deebo hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
Legközelebb lefényképezem, bár elég rendszertelenül jön elő a hiba. Nincs olyan körülmény, amivel biztosan tudnám produkálni.
(#) lelkes amatőr válasza deebo hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
Megint kékhalál, esélyem se volt lefényképezni, kb. 0.5 mp.-ig látszott aztán újra indult.
(#) deebo válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
Akkor ki kell kapcsolni, hogy újrainduljon.
(#) lelkes amatőr válasza deebo hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
Kikapcsoltam az újraindítást, most a következő hibáig csendben maradok.
Nem menti el valahova a hiba esetén az infókat?
Nem volt még ilyen ezzel a géppel (12 éves gép, 8 éve van fent ez a Win7), nincs tapasztalatom erről.
(#) deebo válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
Vagy a frissen felrakott szoftverrel együtt felkerült driver okozza a problémát, vagy hardveres hiba van, ez derül ki a kiírt infóból.
(#) lelkes amatőr válasza deebo hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
A felrakott szoftvert uninstalltam, kézzel a maradék szemetét is töröltem.
(#) lelkes amatőr válasza deebo hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
Közben futtattam a "sfc /scannow" parancsot, talált valamit!
Most a CBS.log fájlt bogarászom át. (759 KB) nem lesz rövid idő.

hiba.jpg
    
(#) lelkes amatőr válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
De jó lenne tudni, hogy mit keressek.
(#) deebo válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
Ez így semmit sem jelent,c sak annyit, hogy megfagyott a rendszer. A kék képernyő elmondja amit kell, azt fényképezd le. Addig ne hekkerkedj a géppel,c sak használd normálisan.
(#) lelkes amatőr válasza deebo hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
Úgy lesz, remélem sikerül képet csinálni.
Kösz az eddigi segítséget, ha lesz kép, kereslek.
(#) belfi2 hozzászólása Júl 17, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy Asus p5kpl-am epu alaplapnak minden előzmény nélkül megszakadt a hálókártya kapcsolata. Nevezetesen azt írja hogy "Nincs egy hálózati kábel bedugva",persze be van. Az eszközkezelőben "Az eszköz megfelelően működik". Próbáltam már másik illesztővel is az XP-től kezdve a Win10 ig de még Ubuntu-alól is , de nem látja a netet.PCI kártyával megy.Az lenne a kérdésem, hogy tud e valaki olyan praktikát amivel esetleg életre kelthető lenne az alaplapi hálókártya?
Következő: »»   894 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem