Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   969 / 1149
(#) jethro válasza Gafly hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
Szerintem az 3 lábú,csak kaputelefonnal fényképezték és az egyik láb kitakarja a másikat.
(#) vargaf válasza Gafly hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
Idézet:
„Találtam egy háromlábú fémtokos kütyüt”

De három lábbal lehet tranzisztor!
(#) Epu2 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
Három lábú. A hossza, mint az AC125, de nagyobb átmérőjű. Majd rámérek, hátha kiderül valami.
(#) Pixi válasza Patópali hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
Greatz esetén nincs zárlat, kivettem kimértem, meg van egy fet ami mellette van, azt is kivettem és a teszter képet csatoltam. Sem fólia szakadást/égést nem találtam. Próbálok bele kondit szerezni, mert azt hiszem az én tudásom itt el is fogyott!
(#) Epu2 válasza jethro hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
Levertem a kaputelefont. Ez egy hulladék telefonnal készült. Még telefonálni sem lehet vele, de csak ez tud közeli képet.
Íme a beazonosítatlan alkatrész.
(#) granpa válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
Nekem van egy marék, régi, japán tranzisztorom, pont így néznek ki (méretileg), csak más a nevük. Mérd ki, mint tranzisztort.
(#) Gafly válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
Akkor "teljesitmény" tranzisztor, ha hosszabb a tokja...
(#) Sebi válasza Gafly hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
AC128 TO-1, AF136 TO-72 tokozású.
(#) Epu2 válasza granpa hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
Azt hiszem mellé nyuszikáltunk. Kimérve, kimérhetetlen. Van rajta egy ákom-bákom, ami kristály jelzésére emlékeztet. Vagy márka jelzés. Egyik sem mond sokat. Nem lehet ez rezgőkristály, vagy kerámia szűrő? A 460 is gyanússá vált.
(#) uniman válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 14, 2020 / 1
 
Idézet:
„Ami rá van írva FP2S05 460 +-1... kristályszűrő és rezgőkristály között volt...”

A 460 kHz is lehetne...
(#) kistee válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
Éppenséggel lehet.
Idézet:
Egy marék kristályszűrő és rezgőkristály között volt.
(#) Rosszmáj hozzászólása Júl 17, 2020 /
 
Valaki tudna segíteni az azonosításban?

P1040056.JPG
    
(#) Bakman válasza Rosszmáj hozzászólására (») Júl 17, 2020 / 3
 
Kéz, forrasztási pontok, kék vezeték, NYÁK lap, 40 V/1,5 A-es egyenirányító híd.
(#) Rosszmáj válasza Bakman hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Bakker, hogy egy kezet nem ismerek fel!

Egyébként köszi.
(#) ferci válasza szegelgetek hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Ez egy színes sorkimenője kicsit elfűrészelve. Szegényke rossz volt és más is kíváncsi lett a szerkezetére.
Nagyító alatt készült a kép.
(#) Andralin hozzászólása Júl 19, 2020 /
 
Sziasztok!

Valaki tudna bármi tippet adni, hogyan lehetne bármi információt, lábkiosztást találni a XBP-101 típusú IC-ről?

Elvileg ez egy feszültség szabályzó lenne, DIP8 tokozással. Egy kenyérsütő tápegységében hibásodott meg, a 7-es és 8-as lábán fogad 33 V DC-t, ami jelenleg rövidzárban van a föld felé.

Sajnos a neten semmit nem találok róla, se adatlapot, se lábkiosztást. Valaki tudna segíteni nekem?

xbp.jpg
    
(#) Epu2 válasza Andralin hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
A barátunk nem túl bőbeszédű.
(#) kadarist válasza Andralin hozzászólására (») Júl 19, 2020 / 1
 
Szia!
Ugyanaz, mint a THX203 és az RM6203.
(#) Andralin válasza kadarist hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
Nagyszerű! Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
(#) metabo123 hozzászólása Júl 20, 2020 /
 
Sziasztok! Elnézést, ha rossz helyre írok!
Keresnék olyan kis alkatrészt, amivel egy potencióméter tengelyét tudnám kissé (mindössze 2cm-el) meghosszabbítani. Az Alin ilyesmit találtam, gondom vele, hogy nekem 6mm-es bordázott tengelyre kellene és nem „D”-profilúra. Ilyet sehol nem találok.
Tudtok valami megoldást ajánlani?
(#) pipi válasza metabo123 hozzászólására (») Júl 20, 2020 / 1
 
fogsz egy 6 mm-es csövecskét, toldónak használod, egy másik potiról levágod a bordázott végét, és a csőbe bedugod, az eredeti potival együtt.
Barkácsboltban vehetsz M6 menetes szár toldót, ezt felfúrod a kivánt átmérőre, meg veszel M3 hernyócsavart, a toldóba keresztbe fúrsz lyukat M3 menettel, és a hernyócsavarral bitosíthatod elfordulás ellen, vagy beleragasztod
(#) metabo123 válasza pipi hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Köszi a választ!
Én is ilyesmiken járatom már az agyam, mivel készen nem találok alkatrészt ilyen tengelyre.
Gondoltam, hátha valaki tud valami beszerzési forrást.
Régen a hosszú tengelyű potikkal voltunk megáldva, de azt le lehetett vágni. A mostaniak meg nem érik át az előlapot, ha az mondjuk 5-6mm vastagságú anyagból készül.
(#) janigel válasza metabo123 hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Idézet:
„Régen a hosszú tengelyű potikkal voltunk megáldva, de azt le lehetett vágni. A mostaniak meg nem érik át az előlapot, ha az mondjuk 5-6mm vastagságú anyagból készül.”

Itt nézz körül, és meglátod hogy nem csak rövid tengelyű potik kaphatók.
A negyedik oldaltól már a 6-os tengelyűek vannak.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2020
(#) metabo123 válasza janigel hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Igen, tudom, hogy lehet kapni hosszított tengelyűeket is, de egyrészt az áruk nem túl kedvező, másrészt ez egy kész berendezésbe kellene, amihez új, vastagabb előlap készült.
A poti cserével nem szeretnék pluszban bajlódni.
(#) villanyipi válasza metabo123 hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Esetleg ha már menet toldó akkor rávarázsolsz a poti végére menetet ráhajtod levágsz egy bordás darabot arra is menetet hajtasz és összetekered pillanatragasztóval szétbonthatatlan, ha egy mérettel kisebb a menet akkor fel sem tűnik kívülálló szemnek.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2020
(#) pipi válasza metabo123 hozzászólására (») Júl 20, 2020 / 2
 
Jut eszembe, akár zsugorpvc-vel is toldhatsz, 2-3 rétegben már elég kemény/masszív lesz zsugorodás után
(#) Sebi válasza pipi hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
És abból van ragasztós belsővel is...
(#) metabo123 válasza pipi hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Köszönöm Mindenkinek az ötleteket!
Ezen utak egyikét kell válasszam, mivel készen ilyet nem találtam sehol.
A legvalószínűbb megoldás az lesz, hogy esztergáltatok egy közdarabot, egyik végén 6-os hüvely a másik vége hatos csap. A csapra ráragasztom a potmétergombbot, a poti felől pedig hernyócsavar, ahogy javasolta: "pipi".
(#) Egri Frédi válasza metabo123 hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Csak arra figyelj, hogy "ragasztás után" a gomb vagy a toldalék átmenjen a készülék házán ...
(#) metabo123 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Igen, természetesen ezzel számolok!
Az előlapon 10 mm-es furat van, a potigomb 40mm átmérőjű, úgyhogy takar rendesen. A 10mm átmérőjű toldó még meg is lesz vezetve az előlapban.
Következő: »»   969 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem