Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   897 / 1121
(#) Doky586 válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Te írtad 18:17 kor: "Rufussal kiírva pendrájvra"
Majd azt is hogy "nem használok USB-t"
Akkor hova dugtad a pendrájvot..?

De ha Floppyról bootolsz úgy nem csodálkozok a több 10 percen..
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2020
(#) deebo válasza Doky586 hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Ezeknél a lapoknál a floppy gyorsabb, mint az USB olykor.
(#) belfi2 válasza deebo hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Hát ezeket a típusokat nem is lehet már kapni. Akkor nagyon jónak számított ,( 15 illetve 12 éve) de a giga még most is teszi a dolgát. Persze nem használom játékra legalább is nem a mai 3d fullhdmegafenetudja milyen játékokra .Az már nem nekem való. Viszont a környezetemben sok ilyen régi, de akkor nagyon drágán vett gép fut még mindig mert hát ők mármint a gazdáik sem fiatalok. Ők napi szinten kb 3-4 órát használják legtöbbször beszélgetésre tájékozódásra vagy filmet néznek ,de a lényeg az hogy a futott idejük nem sok a vásárlási időhöz képest.Na meg ragaszkodnak is hozzá meg nincs is pénz újra. Ezek javarész még MBR rendszerűek ezért volt fontos hogy megtudjam mi a helyzet a mostani telepítővel.Végül is meg kaptam a választ.
(#) belfi2 válasza Doky586 hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Talán olvasd el a többi hozzászólást is.!
(#) deebo válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
A minőség és, vagy, hogy működik még, nem igazán függ össze azzal, hogy valami gagyi. A maguk idejükben sem voltak jók, csak valamiért ez terjedt, de mindíg is problémás vackok voltak és a mai napig azok.
(#) Tomi94 hozzászólása Júl 24, 2020 /
 
Sziasztok!

Még egy kis adalék a múltkori "nem ismer fel semmilyen drivert a TV-tuner" problémához. Hiren's Boot CD-ről futtattam egy PCI scan-t. Az összes alaplapi eszköznél, meg a videokártyánál is ki tudja olvasni a gyártói azonosítókat - ennél a kártyánál meg csak részben. Ez lehet normális is, hogy bizonyos eszközökből nem olvasható ki ilyen infó, vagy ez egy újabb érv amellett, hogy döglött a hardver, és hiába is tennék bármi további próbálkozást?
(#) deebo válasza Tomi94 hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
A múltkor általam felrakott driver, az összes hardvert ismeri, ami csak létezik ezzel az IC-vel, ha az nem találja, akkor nincs is, vagy hibás.
(#) bbb válasza Tomi94 hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Az, hogy egy kiolvasó nem ismeri, nem sok mindent jelent. Mivel azonosítót viszont kiolvasott, így az eszköz akár működhet is, legalábbis az azonosítóit elárulja. Gyártó azonosítója (vendor id): 951C - ez nem szerepel az ismert listájában, ezért nem ad vissza embernek is felismerhető gyártónevet.
(#) Udvari Zsombor válasza Ktulu hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Ez azért nem teljesen igaz! TpLink USB WiFi adapterem van, Windows indításakor magától csatlakozik és hozzá sem kell érni, teljesen rendben teszi a dolgát úgy, hogy a ház másik végében van a rúter!
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2020
(#) Tomi94 válasza deebo hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Na az éppen felismeri, csak miután települt, egyik TV-néző program sem talál video capture eszközt..
(#) bbb válasza Tomi94 hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Próbáld meg a VirtualDub programot, az látja-e! Ugyanis nekem is volt, hogy a DScaler és barátai nem voltak hajlandóak használni a BT878 alapú kártyám, míg a VirtualDub vígan működik vele.
(#) Alf65 válasza bbb hozzászólására (») Júl 29, 2020 /
 
Hát azért a megrágta a patkány annyira nem jellemző, mint az átgurultam rajta párszor a székkel.
Meg az eltört a blankolásnál.
Ha jólértettem home/szobai vezetékezéssel volt gond amúgy.
Amúgy azért nem válasz, mert 2 témához is szóltam.
(#) Alf65 válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 29, 2020 /
 
Én kezdek hozzászokni ehhez.
Amúgy már a 1909 is csinálta
(#) Alf65 válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 29, 2020 /
 
"A LAN kérdést sajnos nem tudom megoldani mert az UTP érpárok nagyfrekisen vannak lezárva így elektromosan mindegyik vezet minden hová."

Üdv!
Nemlátom az előzményeket, hogy miből kiindulva és hogyan jutottál erre a következtetésre, de az biztos, hogy valami nagyon nem stimmel.
Ha gondolod akár privátban keress, ha beszélgetnél még a kérdésről.
(ohmosan is le vannak zárva amúgy, nagyfrekisen meg kötelező, elvégre adatátvitel zajlik)
(#) deebo válasza Alf65 hozzászólására (») Júl 29, 2020 /
 
Teljesen felesleges ezen tovább rugózni és méregetni, az esetek 102%-ában az IC döglik meg.

Mellesleg áramvezérelt a LAN és trafóval van leválasztva, így, ha rövidzárat, vagy közel rövidzárat mér az érpárokon, akkor fizikailag jó.
(#) Macsek71 hozzászólása Júl 29, 2020 /
 
Skacok !

10 év körüli laptopban van BIOS elem, vagy valami ahhoz hasonló ?

A lapi olyan tüneteket mutat, amin asztali gépnél a Bios-kergülésre gyanakodnék

Köszi M.
(#) villanyipi válasza Macsek71 hozzászólására (») Júl 29, 2020 /
 
Persze minden laptopban van bios elem csak néhánynál megtéveszthet a zsugorcső rajta, ritkán lehet backup kondi is.
(#) bbb válasza Macsek71 hozzászólására (») Júl 29, 2020 /
 
Hogyne lenne. Csakhogy többnyire egy meghegesztett befóliázott valamit kell keresned egy drótpár végén. Sokszor van, hogy csak cr1216-os méret van benne, nem is cr2032... Hol sárga, hol fekete a fólia, de láttam már fehér és kék színben is.
(#) deebo válasza Macsek71 hozzászólására (») Júl 29, 2020 /
 
Hasznosabb infó lett volna a pontos típus és a hiba leírása, mert a 10 év körüli sokmindent jelenthet. Amúgy egyáltalán nem biztos, hogy van benne külön elem, olcsó gépeknél szokás csak az akksira bízni az ilyesmit.
(#) Alf65 válasza deebo hozzászólására (») Júl 29, 2020 /
 
" olcsó gépeknél szokás csak az akksira bízni"
Nemszokás.
Szokás viszont beforrasztani.
(#) Alf65 válasza deebo hozzászólására (») Júl 29, 2020 /
 
Nem terveztem rugózást, de ha valakinek elképzelése sincs, hogyan működik egy eszköz, akkor egy 1000 Ft-os kínaipiaci multiméterrel pont ilyen következtetésekre fog jutni.

És az csak a kisebbik hiba, hogy ha egy UTP kábellel kezd ki.

Ja: nem trafóval van lezárva ...
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2020
(#) villanyipi válasza deebo hozzászólására (») Júl 29, 2020 /
 
Beforrasztott verziót láttam drótosat kék és fekete fóliás talán egyetlen egyszer kondisat, de örömmel tanulok újat ha mutatsz nekem olyat ahol ezek egyike sincs .
(#) Macsek71 válasza deebo hozzászólására (») Júl 29, 2020 /
 
Kb. 2008-2010 körül gyártódott (nincs most előttem, telefonon értekezve próbáljuk életre kelteni) fémhatású szögletes dobozban levő DELL lapi.
Tünetek :
hol pöccre indul, hol percek múlva, néha csak második bekapcsolásra
fedél becsukásakor alvás helyett néha leáll
gombozat szélén lévő görgetősáv, illetve a tapi hol működik, hol nem
kijelző felbontása néha a megszokott 1024, néha a maxi 1366 képpont

Ez szerintem lehet BIOS kergülés, nem ismeri fel a hardverelemeket. Úgy érzem érik egy szétszedés - átnézés

Lapi életéről : sok sok évig napi használat, majd egy darabig heti egy-két óra, utána pihet vagy 2 évet .Ismét be lett fogva iskolás gyerek W10 rendszerű napi gépe lett.
(#) deebo válasza Alf65 hozzászólására (») Júl 29, 2020 /
 
De igen szokás, nem értem miért kell ezen vitatkozni, tudom mit beszélek.

A LAN trafós, minden esetben le van választva galvanikusan, ha nem a lapon van a trafó, akkor az aljzatban.

Macsek71.

Inkább északi híd, vagy PCH hiba érik benne, tipikus tünetek ezeknél.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2020
(#) Epu2 hozzászólása Aug 1, 2020 /
 
Üdv! Kaptam egy HP ProBook 4730s-t. Megy is a blututh kivételével minden. Ami kérdőjelet égetett a homlokomra: Két videokártyát jelez az Eszközkezelő és két video drivert is kért. Egy monitor van. Lehet valahol választani, mi hajtsa a kijelzőt?
(#) villanyipi válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
Szia!
Én leírásokban csak ATI Radeon HD6490 vga-t látok, de lehet a windows a külső vga csati miatt lát 2 db vga eszközt.Gondolom lehet váltogatni melyik kimeneten fusson ki a kép, és szerintem klónoz is.
(#) nedudgi válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
A CPU-ban valószínűleg van integrált GPU. Választani nehéz, bonyolultabb grafikáknál automatikusan beindul a Radeon. Így viszont valószínűleg rátehetsz 1-2 külső monitort.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2020
(#) deebo válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
Általában a dedikált GPU a teljesképernyős 3D alkalmazásoknál lép működésbe.
(#) Epu2 hozzászólása Aug 1, 2020 /
 
Köszi az egybehangzó írásokat. Megnyugtató.
(#) deebo válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
Ettől még nem tehetsz rá több monitort, a dedikált GPU csak 3D alkalmazásokban működik, tulajdonképpen a kimeneteik vannak átkapcsolva, nem 3D alkalmazásban a processzorba integrált GPU működik az energiamegtakarítás végett.
Következő: »»   897 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem