Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   896 / 1121
(#) Petyaa válasza villanyipi hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
A klienset nem néztem, 5 már csatlakozott rá és jo volt, amikor probaltam mindössze kettö eszköz csatlakozott rá. 3 napig jo volt, a jelerösség maxon van. Igen utp kábel lenne a legjobb, de egyenlöre igy szeretném. A parketta szegölecek rejtett kábel csatornásak....A végén ha nem lesz jo....
Az elöbb az antennán mozgattam kicsit. Usb wifin az elöbb 0,4Mbit volt a letöltési sebesség...korábban 15 mega körül, a pci wlanon semmi sem volt, maximális jelerösség mellet sem. A telorol jön a max sebesség proba képp megnéztem. Kezd a tplink márkábol elegem lenni...
Az nem lehet hogy maga a gép rosszalkodik?
(#) Ktulu válasza Petyaa hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Idézet:
„Kezd a tplink márkábol elegem lenni...”

Én akkora ívben kerülöm, amekkorában lehet. Routereiket, wifi adaptereiket naponta akár többször is kell resetelni.
Próbálj meg a frekvenciával játszadozni. Menj végig minden kanálison sebesség teszttel.
(#) Petyaa válasza Ktulu hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Utolsónak megpróbálok még a frekvenciával játszani. Volt már így, anno amikor még csak pár hetente dobta el az usb wifi adaptert, de az sem állapot hogy hetente osszak ki neki új frekvenciát.
Sőt talán volt amikor 20MHz-en ment fixen. De ugye ott meg az adatátvitel volt kisebb.

Milyen márkákat, típust ajánlasz helyette?
(#) Tomi94 válasza Ktulu hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Lehet benne valami. Vidéken TP-Link router és wifi-adapter. 10 m-t nem bírt normális jelszinttel átvinni úgy, hogy ne dobálja le időnként a kapcsolatot.
Később a fővárosban lett UPC connect box-szal. Már ez is nagy előrelépés volt, majd mikor lecseréltem az wifi-t is kábelre, azóta egyszer nem szakadt meg a kapcsolat..
(#) Epu2 hozzászólása Júl 20, 2020 /
 
Üdv! A gépemben 2 db SSD van. A rendszeren a Samsung MZVP256HDGL-000H1 es SSD-M. Használtan kaptam, tavaly karácsonykor 92%-osan. Furcsa volt,, hogy 60°C környékére melegedett. Kb. 5. éves.

A másik új volt, vagy 4 éve. Soha nem érte el a 41°c-t. Az a gép, amiben kezdte a pályafutását kicsit megrongálta. Elszállt a SATA portja. 93%-os lett. Kingston SV30037A240G Azóta sem romlott egy szikrányit sem. Három évig rendszerlemez volt, most munka lemez.
A Samsung, már csak 89%-os. (gyakorlatilag fél év alatt. A kondíció csökkenésnek lehet a magasabb hőmérséklet az oka? Ez egy mini gép, HP 800 EliteDesk és a hűtése olyan mint egy Laptop-é. Nem hiszem, hogy jelentősen tudnám a hatásosságát emelni.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2020
(#) antiktelefon válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Meg kell nézni a SMART adatokat (ne felejtsd el decimálisba váltani) HDS ki is szoktí írni, hogy melyik paraméter járult hozzá az állapotromláshoz. De a Samu amúgy is PCI-e SSD.
Amúgy a NAND chipnek az optimális üzemi hőmérséklete elég magas, 45 fok körüli, a vezérlőnek viszont nem jó, ha melegszik rajta.
(#) Epu2 válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Azt tudom, hogy PCI-e SSD. Azért szerencsétlen, mert mert 2 réteg közé rejtették úgy, hogy nem mozog közte a levegő. Két SATA meg nem fér bele.
Úgy látszik sok a 60C°.
(#) deebo válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Nem sok a 60°C. TLC-s az SSD, aminek az élettartama egy nagyságrenddel kevesebb, mint a kingston MLC tárolóié.
(#) Epu2 válasza deebo hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Szóval gagyi. Cummcumm. Köszi!
(#) deebo válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Nem gagyi az, ez ezzel jár, így tudnak olcsósítani, de megjegyezném, hogy az esetek legnagyobb részében a flash tároló élettartama így is meghaladja a vezérlőéét.

Én is Samsung 970 PRO-t vettem, ami MLC és bírja a sok írást, de hasonlítsd össze az árát a TLC-s 970 EVO-val.
(#) antiktelefon válasza deebo hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
A sm951 sorozat MLC-s, ahogy nézem. De sok múlik a firmwareen.
(#) deebo válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Hoppssz, tényleg, TLC rémlett.
(#) belfi2 hozzászólása Júl 21, 2020 /
 
Üdv !
A LAN kérdést sajnos nem tudom megoldani mert az UTP érpárok nagyfrekisen vannak lezárva így elektromosan mindegyik vezet minden hová.
Viszont lenne egy olyan kérdésem hogy valaki telepített e mostanában Win10 2004-et MBR partíciós sémájú gépre, és a telepítés kezdetekor volt e Win10 logó (kép1) ? Mert nálam csak bevillan és elsötétedik a monitor,viszont a kurzor villog a bal felső sarokban.
(#) Doky586 válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Telepítést nem tudom. De a 2004 re frissítés lassúúú művelet, órákig eltart erős gépen is.
(#) belfi2 válasza Doky586 hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Nem frissíteni akartam hanem újra húzni.Eddig a Win telepítésénél mindig előjött a betöltő kép , de most nem. Így nem tudom hogy valójában mi is történik. X86 telepítése így is felment de az X64et nem tudom mert nem vártam addig.Lehet csak türelmetlen voltam de az is lehet hogy valami gáz van a telepítő készlettel.
(#) pittti válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
„...de az is lehet hogy valami gáz van a telepítő készlettel”

Ha nem az MSDN-ről töltötted, akkor könnyen lehet...
(#) Doky586 válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Win10-et telepíteni pedig így kell: (Link)
(#) belfi2 válasza pittti hozzászólására (») Júl 21, 2020 1 /
 
A Microsoft oldaláról való és MCT-vel lett ISO csinálva.Ez lett Rufussal kiírva pendrájvra.
(#) belfi2 válasza Doky586 hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Nem azzal van a gondom hogy hogyan kell telepíteni.Hanem azzal hogy nem látom hogy indulna a telepítés. Mindössze arra lennék kíváncsi, hogy másnál sem látszik e a betöltő kép, vagy csak nálam.Mert ha másnál sem akkor nem keresem tovább a miért-et, de ha csak nálam akkor valami nincs rendben.
(#) Doky586 válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Ha 2perc alatt sem jutsz el a nyelv kiválasztásig (kép) akkot te csinálsz valamit rosszul..
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2020
(#) belfi2 válasza Doky586 hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
A Gigabytnél ez mindig is sokáig tartott de a logo ott volt a képernyőn.Eltelt néhány perc aztán elő jött az a kép amit felraktál. De most nincs ott a logo tehát ez (kép), csak egy fekete képernyő egy villogó kurzorral.Egy másik (Asus) gépen ugyan ez a jelenség tehát nincs logo de ennek ellenére az X86-os rendszer telepítésekor néhány perc után már az a kép fogadott amit felraktál, és a telepítés is elindult, a megszokott módon.
(#) deebo válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Várj még, pláne gagyibájtnál, akár 10 perc is lehet.
(#) belfi2 válasza deebo hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Más ötletem nekem sincs .
(#) belfi2 válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
És lőn világosság Kemény8perc után előjött a megszokott telepítőkép. De nagyon furcsa hogy addig csak a kurzor villog mintha halott lenne minden.
Azért mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat, de kiderült hogy csak türelmetlen voltam.
(#) deebo válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Ha jól rémlik olyankor töltődnek be az alapvető meghajtó driverek, de az valamikor csak borzalmasan lassan megy.
(#) belfi2 válasza deebo hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Hát én valahogy kifogtam az ilyen gépeket , mert előtte egy MSI lapom volt és az ilyet produkált. (Persze jóval ez előtt volt )Meg is lepődtem hogy egy javításos gép azt hiszem az ASUS volt, milyen gyorsan elkezdte a telepítést.Igazából most sem lett volna semmi baj ha látom a WIN logot mint a 190x telepítő készletnél,de ez az MBR hibára utaló kurzor villogás kiakasztott.Ezért lettem volna kíváncsi hogy másnál is ilyen vagy csak nálam, de így már oka fogyott a kérdés.
Nem használok USB csak ha teljesen halott a gép és az nagyon rikán van. Általában HDD ről telepítem újra , és ott nincs ilyen várakozás.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2020
(#) Doky586 válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Kipróbáltam én is. Egy 2013-ban vásárolt Inteles AsRock lappal usb2 pennel:
- UEFI módban bootolva végig ott az AsRock logo a képernyőn, 43s után jön be a nyelv választás.
- Legacy (bios) módban bootolva ugyanígy 43s, de az első 34s alatt csak kurzor van és csak az utolsó 9s alatt jön be a win logo.

De ez senkit se zavar, mert rajtad kívül senki se telepít már win10-et legacy módban.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2020
(#) belfi2 válasza Doky586 hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Ezt azért nem mondanám hogy senki nem telepít már régi gépet de ez nem számít. Nekem is van UEFI-s gépem de az most rendben működik , és mint írtam nem használok USB-t csak ha teljesen döglött a gép.
(#) Epu2 hozzászólása Júl 21, 2020 /
 
Üdv! Pár hónapja frissült a Format Factory 5ös verzióra. Szép, de nem működik a clipp készítés. Annak javításai sem. Freeware, de valami okból nem tudok letölteni 4es változatot. Törölve, nem indul, 402, átirányit a legújabbra, vagy csak. Valakinek esetleg?
(#) deebo válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Ó a zemesí meg a gagyibájt, a két hulladék, amiknek már rég nem kellene piacon lenniük.
Következő: »»   896 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem