Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő kimenő teljesítményének mérése
Lapozás: OK   11 / 11
(#) pucuka válasza fery45 hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Már megbocsáss ezzel a neminge dologgal mented magad a konkrétumok alól.
Mérésnek mered nevezni azt a két elmosódott (moslék) fényképet amit feltettél, az még azt is bizonyítja, hogy a szkópot sem tudod használni, akkor pedig nem beszélj mérésről.
Szomorú.
Nem kellene komoly szakemberekre hivatkoznod, csak akkor, ha a témához illő idézeteket citálnál tőlük, és nem általánosságban.
Különbséget kellene tudnod tenni elektromos, és mechanikai rezgések között.
Elektromos rezgéseket lehet egyenirányítani, mechanikait (hangrezgés) nem.
Tisztában kellene lenned az egyenirányítás lehetőségeivel, hogy a végeredmény egyenirányítás típusa az elektromos rezgés melyik jellemzőjét adja.
Láthatóan ez sem megy.
Szóval, sok hiányosság, probléma van.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2020
(#) TAttila77 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Ráadásúl az említett neves cégek még csak a hazai felhozatal legalja.A nagyokat ne is emlegessük, Audmax, Croma sound, Interton, Lisys fényrendszer, Eurhytmics. Hangosító cégek pedig: Omega Sound &Light, Klemm Koncert, Leon LTD, Colossal Sound, a hazai nagy fesztiválok kiszolgálói. De legalább emberünk járt volna a MUSIC EXPO-n és informálódna a hazqai technikai fejlődésről. Ajánlom figyelmébe különösen az ESA audio céget és kitalálóival egy baráti diskurálást. EZ az a márka aki azt a fiatalt felkarolta aki a hangszórókkal és szerkezeteikkel kísérletezett és feltalált egy sokkal jobb hatásosabb hangzórót. Emberünk le is utazhat Szegedre, évek üóta a dóm téren már nemzetközileg világszerte is elfohgadott ESA audio rendszer gondoskodik a Szegedi Szabadtéri Játékok hangminőségéről.
(#) compozit hozzászólása Júl 23, 2020 / 2
 
Legfeljebb annyit kérdeznék, hogy muszáj nektek egy ilyen "nagytudásúval" vitatkoznotok? Nem mindegy, hogy mit mond? Az ostobaságait úgysem látja be...

Amikor látom, hogy válaszolt ( terelt... ) mindig egy kis popcorn teszek be a gép mellé, töltök egy kávét és felkészülök, ahogy az ostobasága megpróbálja felülírni a józan észt. Igazán jót mulatok és remélem, hogy a kezdők nem a hülyeségeit veszik készpénznek...

Szerintem, nem kellene vele foglalkozni, hátha úgy csinál, mint a festék: lekopik.
(#) Massawa válasza compozit hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Lehet, hogy kattintásokat gyüjt.
(#) TAttila77 válasza compozit hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Igazad van. A téma fele betelt a vele való győzködésekkel. Kár egy pontot is írni tovább.
(#) pinyó39 válasza fery45 hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Mutathatnál egy gyári mV mérőt aminek a bemenete így van megoldva...
(#) fery45 hozzászólása Aug 6, 2020 1 /
 
Kedves pinyó39!
Bocsáss meg, de nem hittem volna, hogy ennyire nem ismered a méréstechnikát. Kérlek, tanulmányozd az EMG hang-, és nagyfrekvenciás csővoltmérők áramköri kapcsolásait és működési elméletüket. Különös tekintettel tanulmányozd a mérőfejes mérést, a mérőfejek áramköreinek működését.
Természetesen más műszergyártó cégek termékeit és áramköri működéseiket is tanulmányozhatod.
Remélem, hogy megérted, hogy több kilónyi szakirodalom és műszaki leírás ismertetésére ez az oldal alkalmatlan.
Tisztelettel:H.F.
(#) pinyó39 válasza fery45 hozzászólására (») Aug 6, 2020 / 2
 
A megoldásod egyik műszer bemenetére sem hajaz (anno az egyik nagy itthoni gyár műszerfejlesztésén ténykedtem), a lényeg hogy a játszóházi igényeidet kielégíti amit ügyködsz...
(#) moltam válasza pinyó39 hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Elég mulatságos ez az egész thread, bár legalább a válaszokból lehet tanulni
Következő: »»   11 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem