Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   149 / 195
(#) erik001 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
Ilyet élezőt hol lehet venni köszörűhöz ?
(#) Bakman válasza erik001 hozzászólására (») Júl 10, 2020 / 1
 
Ez egy jó kérdés volt, el is felejtettem leírni a tortúrát.

Pár hazai bolt elvileg be tud szerezni ilyet, gyakorlatilag egyik sem*. eBay-en vagy Amazon-on ezt kell keresni: drill bit sharpener attachment. Ezt is úgy könyörögtem ki egy ismerősömtől, neki kettő volt. Csak úgy kaptam meg, hogy a szeme előtt rendeltem egyet eBay-ről amit majd neki kell adnom. Szerencsétlenségére éppen neki panaszkodtam, hogy nem lehet kapni olcsó de jó fúrószár élezőt, erre kibökte, neki van egy tartalék...

* Három változattal találokztam hazai boltoknál.
1: Rendelésre, szállítási idő 4-8 munkanap. Pár napra rá értesítettek, hogy nem tudják beszerezni.
2: Raktáron. Már másnap írtak, hogy mégsincs raktáron és nem is tudják beszerezni.
3: Nincs rakáton, nem is lesz. Ők legalább bevallották.
Itt ne három boltra gondolj, hanem kb. nyolcra. Nagy valószínűséggel megtaláltam az összes hazai "forgalmazót".

Ha az eBay-es rendelés nem jön be, marad az Amazon, igaz, lévén amerikai cég, tuti többe fog fájni a kelleténél de igazábol nem érdekel. A nagyobb fúrószárakkal (8 mm és felette) mindig csak a szenvedés ment, ezzel nagyon szépen meg lehet élezni. Kézből élezve képtelenség eltalálni, hogy a két él egy magasságban legyen. Ez is egy olyan szerszám, amiben azt bánom, hogy nem találkoztam vele korábban...
(#) erik001 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
Köszi segítséget, szétnézek ebay nem sokára beszerzek 1 ilyet
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Júl 10, 2020 / 1
 
Van europai Amazon, ott keress. ( amazon.de, vagy amazon.co.uk)
(#) Alkotó hozzászólása Aug 2, 2020 /
 
Tanácsot kérek, mit érdemes választani ha ónszippantót vásárolnék. Pl. első körben megnéztem az itteni választékot, és elbizonytalanodtam. Komplett egységet lehet kapni professzionális jelzővel annyiért (kevesebbért), mint csak egyetlen cserecsúcsot egy másik típushoz.
Eddig sem volt ilyenem, és jó eséllyel a jövőben is ritkán használnám, de amikor kell, akkor annak illene jól funkcionálni.
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
(#) Alkotó válasza Bakman hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Egyenlőre semmilyen affinitásom nincs elmozdulni egy vákuumszivattyú irányába. A felhasználási gyakoriság sem indokol ilyen lépést. Ezért a sokkal egyszerűbb kézi szippantók kipróbálása a cél.
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Nekem Ebay-es pár száz Ft-os van, működik, ahogyan kell. Sőt, van tartalék is.
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Sokáig használtam ilyet: Bővebben: Link. Ha a karbantartás nincs elhanyagolva (belső tisztítás, olajozás [szilikon spray]), évekig használható. Mindezek mellett az ónszívó szalag és folyasztószer kötelező tartozék. Ha veszel, vegyél mellé egy-két tartalék hegyet, azok idővel elkopnak.
(#) Kovidivi válasza Bakman hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Ez nagyon hasonló ahhoz, ami nekem van. Használható típus.
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Szerintem felesleges drágábbat venni. Ritka használathoz kb. mindegy, hosszú munkához egyik sem jó.
(#) Massawa válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
A legegyszerübb válik be hosszutávon leginkább. Azaz a fémházas szippanto. ( extra hegyet sem érdemes keresgélni, mert amíért azt vesztegetik, azért egy komplett ujat lehet venni. Egy hobbimühelybe bármelyik jo. A müanyagházasak nálam nagyon nem váltak be, fals levegöt kaptak vagy tul durvák voltak ( nagy testüek). A fémházasbol már kb egy tucatnál tartok ( egyszere legalább 2 van - egyik a mühelyben a másik a szerszámos kofferben). Valamikor volt tartalékhegy is, de az ujabbakba már nem passzol és azokhoz nincs is ( általában). Ha sokat kell szippantani akkor érdemes beszerezni a multkor tárgyalt nagyon puha szilkoncsövet ( Kablo gyártmány) azt ráhuzva a szippanto hegyére sokkal nagyobb lesz a hatásfoka).
(#) rascal válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 2, 2020 / 1
 
Van ónszippantóm, de bizonytalan vele az eredmény, inkább csak nagyobb forrszemek kiszippantásánál használom. Stabilan rögzítve kell lennie a nyáknak (van hogy elég ha nekinyomod az asztalnak), nem mindig fér oda egyszerre a páka és az ónszippantó, és nem biztos, hogy sikerül az ónszippantóval résmentesen lezárni a forrszemet, rúg amítól elmozdulhat. Ha csak félig jön ki az ón, és csak ónszippantód van, akkor jön a kínlódás.

Ónszívó szalagot valamilyen olcsó folyatószerbe mártogatva szerintem sokkal kényelmesebben lehet dolgozni. (Önmagában használva csak odaforrasztanánk a forrszemhez.) Furat galvanizált lyukakhoz is jó és általában elsőre sikerül, ezért nem gyötri a nyákot és az érintett alkatrészt a többszöri melegítés.
Közben látom megelőztek, de ha már bepötyögtem elküldöm.
(#) Massawa hozzászólása Aug 2, 2020 /
 
Jokat kuncogtam a választékon. Föleg az SS-02-n nevettem nagyokat. Ilyen volt valamikor az elsö szippantom - kb 1975-76. A kollégám egyszer kérte kölcsön, alig 10 perc mulva egy nagy kék folttal az ajkán adta vissza.
(#) Alkotó válasza Massawa hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
A hivatkozott típus a drágábbak egyike. És valóban lehet akár fegyverként is tekinteni rá, de kis túlzással egy csavarhúzóról is elmondható ugyanez.
(#) Massawa válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Az árakrol nem beszélek, mert láthatod, hogy milyen tartományban vannak - nevetséges.
(#) k_i_j hozzászólása Aug 2, 2020 /
 
Meglepetten tapasztalom, hogy többen a fúró szárát élezik.
Nem lenne egyszerűbb az élét használni?
(#) Massawa válasza k_i_j hozzászólására (») Aug 2, 2020 / 1
 
Cigányfurot abbol is lehet csinálni.
(#) k_i_j válasza Massawa hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Szerintem a fúró szára sokkal puhább, mint az éle.

De hát ki hogy szereti.
(#) Bakman válasza k_i_j hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Nem fúró szár élezés, hanem fúrószár élezés.

Ha egy anyagból van az egész, mitől lenne valahol keményebb? Közönséges HSS fúrószárakról volt szó.
(#) k_i_j válasza Bakman hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
A fúrószár a fúró azon része, amit a szerszám befogására alakítottak ki.
Tehát, nem sok értelme köszörülni.

Vettem tizenhármasnál nagyobb átmérőjű fúrókat, de azok már kúpos szárúak.
Ezeket fúrótokmányba nem tudom befogni, ezért leesztergáltam hengeresre a befogó részét.
A gyorsacél kés könnyedén vitte.
Meg kell próbálni ugyan ezt a dolgozó résszel is. Nem biztos, hogy menni fog.
(#) Bakman válasza k_i_j hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
A köznyelvben a fúrószár a csigafúró teljes terjedelmét jelenti. Olyan, hogy fúró, önmagában értelmetlen.

Leírom mégegyszer: közönséges HSS fúrószárakról (csigafúrókról) volt szó.
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Aug 2, 2020 / 1
 
Valóban a furo szára puhább, mert a furo éle és a spirális extrán van edzve, hogy kemény legyen. Én is több furonak leesztergáltam a végét 6 mm-re, mert a kis esztergában a tokmányba csak max 6 mm-s furot lehet befogni.
(#) Bakman válasza Massawa hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Elnézést, hibáztam. Eleve ott, hogy trollkodásra válaszoltam.
(#) k_i_j válasza Bakman hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Dehogy is!

A köznyelv csigafúrónak hívja. Az "internet népe" hívja fúrószárnak.
Azért, mert néhány boltos, aki tegnap még bugyigumit árult, vagy sót, ma meg szerszámokat, nem olvas vasas szakkönyveket.
(#) Massawa válasza k_i_j hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Cigányfuronak mégis jobb mint a szög.....
(#) k_i_j válasza Bakman hozzászólására (») Aug 2, 2020 1 /
 
Olvassál néha szakkönyveket is.
Állítólag nem ártalmas.
(#) Bakman válasza k_i_j hozzászólására (») Aug 2, 2020 / 1
 
Idézet:
„Vettem tizenhármasnál nagyobb átmérőjű fúrókat”
Idézet:
„A köznyelv csigafúrónak hívja. Az "internet népe" hívja fúrószárnak.”
Idézet:
„Olvassál néha szakkönyveket is.”
(#) vision61 válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 2, 2020 / 2
 
Szia!
Én is azt javaslom, amit Bakman és Massawa. Egy kisebb méretű, lehetőleg alu, ne műanyag testtel.
Ezenkívül egy ötlet, amit már évek óta használunk többen is. Nem kell soha cserecsúcs (és a szívóerő is ott hat, ahol kell), ha veszel egy darabka 1 mm falvastagságú szilikon csövet, ami szorosan illeszkedik a csúcs végére. Kb. 10 mm-es darabot kell ráhúzni a végére, amiből 3-4 mm szabadon "mozog". Tökéletesen illeszkedik a panelre, és nem a "kemény" hegy fog kráteresedni. Természetesen ez is sérül, kopik, de egy 1 m-es darab 10+ évig elég.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2020
(#) Kékróka válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Talán azt is érdemes lenne megosztani a többiekkel, mire szeretnéd használni. Ez a szippantó is csak egy kis szeletét képzi a kiforrasztás művészetének.
Ezzel nem lebeszélni akarlak, pláne hogy van olyan helyzet amikor egy DSX 80 -ast is félre teszel, hisz az sem mindentudó. (kicsit több helyet foglal az asztalon, de meg lehet szokni, viszont nem szívesen cipelném sehová)

A költséghatékony megoldások közül a folyasztószer önszívószalag kombinációt használnám.

J.
Következő: »»   149 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem