Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   66 / 94
(#) habazutty válasza lzsolti2 hozzászólására (») Júl 29, 2020 /
 
Tehát maradt a PAO olaj és az R436 csak növeltétek a töltet mennyiségét?
Akkor most a 134a töltet hány százaléka van benne 436-ból?

Örülök hogy működik.
(#) lzsolti2 válasza habazutty hozzászólására (») Júl 29, 2020 /
 
Igen, minden maradt, csak addig növeltem a töltetet , míg az alacsony és magas nyomású rész között 4x különbség nem lett (2,5/10 Bar). Ekkor a befújt levegő hőmérséklete kellemes 6,5-6,7 fok volt árnyékban (32 fok kinti levegő). Innentől nem erőltettem tovább.
(#) Pixi hozzászólása Júl 29, 2020 /
 
Sziasztok,
Van egy vestel klíma aminél elöl csöpög a kondenz víz. Latszik, hogy hátul a ventillátor mögött jönnek le a cseppek a hátsó hőcserélőről. Kivettem a ventit, kiemeltem a hőcserélőt srégen, és nem volt víz a hátsó csepptálcában , tehát nem az telt meg dugulás miatt.
Valakinek lenne ötlete, hogy honnan kerül oda a víz?
(#) habazutty válasza Pixi hozzászólására (») Júl 29, 2020 /
 
Gyanúsan tiszta az a járókerék... bár forgás közben csalóka lehet.
Nem most volt tisztítva? (most olvasom, hogy kivetted a járókereket) Mikor kint volt a járókerék alá kellett volna nézni, hogy nincs-e valami kosz ami átvezeti a vizet a hőcserélő és a csepptálca között. A hátsó csepptálcáról némely masinánál a fal felől folyik előre a hátsó tálca vize. Itt lehet gond. Gyanítom régi a masina, így akár csepptálca repedés is lehet. Elöregszik a műanyag. Ha nagyon magas a páratartalom akkor is lehet kondenzáció a hideg oldali műanyag felületeken. Ez már túráztatott egy párszor. Lehet, hogy csak ennyi a történet.
Kicsit fura, hogy a hátsó hőcserélő alatt nem volt víz...
Egyébként, ha az első tálca túlcsordul, a járókerék odacsaphatja azt a néhány cseppet.
Türelmesen végig kell bogarászni. Vizet önteni óvatosan a hátsó és az első hőcserélőre is.

Szerk.: a második meg a harmadik képen nem látom mit kell nézni, de ahol az ujjad van ott az a szövetszerű izé azért szokott átnedvesedni, mert mögötte, mellette el van a tálca repedve.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2020
(#) Pixi válasza habazutty hozzászólására (») Júl 29, 2020 /
 
Ez már a takarítás utáni kép, mert kerestem a hibát, meg ha már kivettem a ventit az is el lett mosva. A hátsó csepptálca mind két élén szivacs volt felragasztva, és a belsőt amire felfekszik a hőcserélő levettem, mert elöregedett. A hátsó és első csepptálcát is kipucoltam, és utána mind a kettőbe öntöttem többször vizet, és mindig a helyére folyt. Nem találtam repedést, sérülést sehol. A hőcserélőt srégen kiemeltem, így hozzáfértem a hátsó tálcához is. A hátsó tálca két szélén folyik előre az első tálcába a víz. Azzal sem volt gond. Az a baj működés közben nem látni a hátsó részt, mert takarja a venti.
A képen az egyiken a csepp látszik jobb oldalon. Az a kifújó nyílás élén van alul. Ugye a hátul lefolyó víz az élén csepeg le a földre. Max majd még azt próbálom meg, hogy kiveszem a ventit, és ha minden a helyén van, akkor spriccelek vizet a belső hőcserélőre, talán így kiderül hol a hiba. Azt hittem a szivacs csík a hiba, vagy valahol kosz, de eddig úgy tűnik, hogy nem.
(#) habazutty válasza Pixi hozzászólására (») Júl 29, 2020 /
 
Lehet, hogy megvan a hiba. Azzal szúrhattál ki vele, hogy kivetted a szivacs csíkot.
Ne kérdezd mi a fizikája, de ha egy szabadon álló hőcserélőt tisztítassz, lefolyik róla a víz, de nagyon sok megmarad alul a lamellák között. Ha ilyenkor egy ronggyal hozzáérsz alul, akkor megindul a víz és felszívja a rongy. Ezt a kontaktust láthatta el a szivacscsík ( meg persze hogy a hőmérséklet változások hatására nehogy nyifogjon a hőcserélő).
Meg kéne próbálni visszacsempészni valami hasonló anyagot.
(#) Pixi válasza habazutty hozzászólására (») Júl 30, 2020 /
 
Hát ez a csepegés már akkor meg volt amikor még benne volt a szivacs. Vagy lehet simán új szivacs kell? Amúgy nem ér hozzá a hőcserélő a műanyaghoz.
(#) donsony1 válasza Pixi hozzászólására (») Júl 30, 2020 /
 
" Amúgy nem ér hozzá a hőcserélő a műanyaghoz." A dolog a probléma nyitja itt kezdődik.
Hajszál csövesség,kapilláris hatás stb....
A lényeg a szivacs szépen levezeti a vizet ahogy " habazutty " írta .
Csak képzeld el mit tesz egy csepp víz a levegőben ha mellette egy mókuskerék jó nagy huzatot csinál.Ha szétporladt akár hol is kondenzálódhat és csepeghet.
A fizikai jelenség részletesebben és érthetően:

https://youtu.be/0rG1fOJUf6s?t=84

Talán még annyit , lefele gyorsabban közlekedik a folyadék...
(#) Joe_001 válasza donsony1 hozzászólására (») Júl 30, 2020 /
 
Szia!
"Talán még annyit , lefele gyorsabban közlekedik a folyadék..."
Nem biztos. 13,5-ös csőben megáll a víz 3 méteres függőleges szakaszon. A 16-osban már nem.
Kapilláris hatás, + a külső-belső légnyomás különbség.
Tesztelni kéne flakonból az elpárra lassan öntött vízzel.
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2020
(#) habazutty válasza Joe_001 hozzászólására (») Júl 30, 2020 /
 
A kapilláris hatás egy 13,5 mm csőben nem igazán érzékelhető... A kondenzszivattyúknál használt 9/6 mm-es mipolan cső 6 mm-es belső átmérőjéből is le lehet engedni a vizet szivattyúcsere esetén.
Abban igazad van, hogy a légnyomás különbség okozhat érdekes jelenségeket.

A vizes próbát úgy emlékszem már megcsinálta és nem volt gond. Első és hátsó elpáron is.
(#) erbe hozzászólása Júl 30, 2020 /
 
Inkább érdekesség, de ott kevesebben értékelnék. Láttam egy helyen a falon több klímát. Egy régebbi mellett nem volt a falon kapcsoló. Újabbaknál mindegyik mellett volt kapcsoló. Szép műanyag tokban Ganz... Az még megértem, hogy 5-6 m-ig létrával könnyen elérhető helyen van ilyesmi, na de a második emeleti mellett, úgy 8 m-en a sarokban, ahol az ablakból nem érik el, a létrát meg legfeljebb a kültérinek támasztva lehetne működtetni. Ilyen helyen karbantartáshoz legalább két személy kell, sok értelme nincs egy védelmi funkciójú leválasztó kapcsolónak. Másképp is biztosítani lehet, hogy ne indulhasson rá a szerelőre.
(#) mhatalyak válasza erbe hozzászólására (») Júl 31, 2020 /
 
Egy ideje előírás a tiltó kapcsoló elhelyezése. Pl nagyobb ipari létesítmény, akár irodaház. Karbantartáshoz nem kell a kapcsolószekrényben ügyeskedni, nincs benne, hogy rosszat kapcsolnak le stb. Így egyből a kültéri mellett áramtalanít.
(#) levaitamas válasza StMiklos hozzászólására (») Júl 31, 2020 /
 
Sziasztok!
(Egyben válaszolnék a kérdésemmel foglalkozóknak is )
Jelentkeznék a fejleményekkel. Elvittem egy klímáshoz az autót. Lefejtette a hűtőközeget, majd 700g-al feltöltötte. Azóta eltelt 3 hét, de eddig úgy tűnik, hogy rendben működik.
(#) Joe_001 válasza habazutty hozzászólására (») Júl 31, 2020 /
 
Attól még megáll a víz benne a függőleges szakaszon!
(#) tibibalogh520 válasza Joe_001 hozzászólására (») Júl 31, 2020 /
 
Úgy próbáld, hogy nem zárod le a cső felső végét!
Ha úgy is meg áll benne, akkor felétek nagyon sűrű lehet a víz.
(#) erbe válasza mhatalyak hozzászólására (») Júl 31, 2020 /
 
Nem a létével van bajom. Leírtam, mi a kifogásom.
(#) Joe_001 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Júl 31, 2020 /
 
Gondolom a ventilator is besegít.
(#) Joe_001 válasza Joe_001 hozzászólására (») Júl 31, 2020 /
 
Ja, és 16-os csővel még nem láttam, csak 13,5-sel.
(#) every hozzászólása Aug 1, 2020 /
 
Sziaszto! Hogyan kell normálisan vissza fejteni a gázt a kültéri egységb, ha le akarom szerelni a készüléket. Köszi!
(#) nagyg282 hozzászólása Aug 1, 2020 /
 
Sziasztok !
Van egy MIDEA BLANC inverteres klima kb 2 éve szerelték fel idáig jól működött, de idén pár használat után leállt E1-es kommunikációs hibára , ha áramtalanítom kb 2 órára és ujraindítom
ismét jól működik!
Kiszedtem a kültéri és beltéri paneljeit átmértem az alkatrészeket de nem találtam hibás alkatrészt!
Valaki esetleg találkozott már ilyen hibával ?
(#) donsony1 válasza every hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
Bekapcsolod hűtésre , elzárod a nyomó oldali csapot (vékonyabb cső) egy imbuszkulccsal, vársz kb 40 másodpercet- ez alatt besűríti a gázt a kompresszortartájába, majd elzárod a szívó oldali csapot, kikapcs és kész.
Általában lehet hallani a kompresszor hangján mikor kicsit "erölködik" ekkor már kb vákumra szívja az elpárt.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2020
(#) Joe_001 válasza donsony1 hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
Én mérni szoktam, és 1 bart hagyok benne, A külső légnyomásnyit, leszigszallagozom és a csövet, mindkét végét. igy nem szippant be levegőt párával a cső.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2020
(#) habazutty válasza nagyg282 hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
Igen. Nincs hangulatom leírni a procedúrát, mit érdemes megnézni. Priviben írj rám, ha érdekel. Az utóbbi hetekben három ilyen hibánk volt. Jellemzően 2017- es évjárat.
(#) Joe_001 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Biztos az, mert ha kicserélem 16-osra abban nem áll meg! Tapasztaltam, nem magyarázom! Ezért nem spórolok vele, piktorért még nem fizettem!
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2020
(#) Itibi56 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Meg mértem az érzékelőket összesen 3 van, ami a csőre van fogatva elősször több száz M mértem majd elkezdtem melegiteni, lement szinte nullára.
A másik kető egyfomán 12.8K .
Megpróbáltam ellenálásal is nem változott semmi,ugyan azt a F6-ot irja ki.
Hogya tovább?
Tudnál esetleg mondani a környékünkön (Törökbálint) szerelőt aki ilyen szinten ért hozzá,mert sajnos az a tapasztalat hogy a feltöltést megcsinálják aztán ha nem jó panelcserét mondanak.
Üdv
(#) kaqkk válasza Itibi56 hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Idézet:
„ami a csőre van fogatva elősször több száz M mértem”
Én első körben ezt cserélném ...
(#) Itibi56 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
De kipróbáltam egy 4.7K ellenálásal is és ugyanazt csinálta.
Hol kapok ilyen érzékelőt.
(#) kaqkk válasza Itibi56 hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
10K NTC kellene bele ha jól emlékszem (ez 20 fokon 10k ) hogy Érd-Pest környékén hol van klímás bolt tőlem ne kérdezd (Szegedi vagyok)
(#) StMiklos válasza Itibi56 hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Szevasz!

Ez egy csupasz termisztor, de azt tudja, amit kell.
https://www.hestore.hu/prod_10038670.html

Ha nagyon kell, kérek privátban nevet, címet, email címet, telefonszámot, és csütörtökön viszi a futár azt, amit a digitális termosztátokhoz használnak.
Ld: foto

Üdv: StMiklos

NTCszonda.jpg
    
(#) Itibi56 válasza StMiklos hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Nekem a képen bekarikázott fémcsöves érzékelő helyére kellene.Ez jó lesz helyette?
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2020

0.jpg
    
Következő: »»   66 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem