Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   152 / 195
(#) nagym6 válasza VIM hozzászólására (») Aug 12, 2020 /
 
Ahhoz nem kellene a spéci profil élekkel, hanem henger-féle keresztmetszet lenne.
(#) hg6dab válasza VIM hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
Nekem is volt ilyen. Ahogy már korábban leírták kézi betonfúrásra gyártották.
(#) VIM válasza hg6dab hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
Értem én csak azt nem, hogy 4 milliméteres átmérővel mit lehetett csinálni a betonban. Talán szobrászkodni. A nút ami bele van kovácsolva vagy marva és utána átmérőre esztergálva, majd megedzve, mi célt szolgál. Ráadásul ezek a kisebb átmérők az ütő szárba zsugorkötéssel bele vannak rögzítve, nem abból az anyagból van kimunkálva mint a 10 milliméteresnél. Még lágy fémek megmunkálásához tudom elképzelni esetleg ötvös használatra.
(#) nedudgi válasza VIM hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
Mi használtuk is, miután megvettük. Nem sokat, de hasznos segédeszköz volt, ha az ember nagyobb kavicsba talált a fúróval.
(#) nagym6 válasza VIM hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
Idézet:
„A nút ami bele van kovácsolva”
Elférjen a kitört anyag, esetleg még itt ki is jön, de inkább gyakran kell kihúzni a vésőt.
(#) Massawa válasza VIM hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
Régebben a panelek még tisztesśeges betonbol voltak készitve, abba gyakran a 4 mm-s lyuk is kihivás volt ( egy kép felakasztására). Voltak ilyen düblik is.
(#) VIM válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
.... hogy meg kelljen köszörülni azt a tompa 4 milliméteres hegyét. Egy amerikánerrel és HSS fúróval előbb fúrok lyukat betonba mint azzal az eszközzel és ugye egy HSS anyag az azért elég kemény csak sűrűn kell élezni DE gőzölt, rázott betonban mind megadja magát. Betonba pedig vésővel csak krátert lehet csinálni nem furatot. Részemről arra használták amire akarták ezt az eszközt de vésőnek készült azt leszögezhetjük.
(#) VIM válasza Massawa hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
Nekem a panelfúrásról mindig a Falfúró jut eszembe de már akkor is voltak megfelelő szerszámok a beton fúrásához.
Na mindegy is inkább rakok fel képet a kompresszorom utólagosan készült ékszíj burkolatáról és ventilátoros hűtéséről.
(#) nedudgi válasza VIM hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
Az Evig kézi fúrógép, meg valami NDK-beli masina (HGM250?) volt az átlagemberek számára elérhető, és az ehhez csatlakoztatható ütvefúró előtét. Ha két lyuk kellett, akkor már olcsóbb volt, mint kihívni a kisiparost. Még a szovjet is keveseknek adatott meg.
Ügyes megoldás a kompresszorod.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2020
(#) Hp41C válasza Gafly hozzászólására (») Aug 13, 2020 / 1
 
Azoknak a szerencsétlen embereknek készült beton fal fúrásához, akik nem rendelkeztek fúrógéppel. Kalapáccsal kellett ütögetni és közben forgatni..
(#) nagym6 válasza VIM hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
Idézet:
„vésőnek készült azt leszögezhetjük.”
Persze vésni is, pld.: sírkövekbe feliratokat ilyesmivel vésték régen amikor ez még kézzel készült. De furatot is lehetett vele ügyeskedni egy tipli mélységig. Keserves volt, de más megoldás akkor régen nem volt. Sőt komolyabb betonba ma sem lehet a "normál" fúró ütvefúró állásában fúrni, csak a pneumatikussal.
(#) Massawa válasza VIM hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
Voltak, csak nem igen voltak elérhetök - Falfuro jo.. Az én uj Hiltimet is 83-ban simán ellopták, csak a kofferje maradt meg. Azzal a panelba lehetett egy csavart lönni....
A kompresszorod jol néz ki.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2020
(#) sector99 válasza VIM hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
Hú, nagyon szép, igényes kivitelezés ! Gratula !
(#) VIM hozzászólása Aug 14, 2020 /
 
Tisztelettel megköszönöm az elismerő szavakat a komprira, pedig te van improvizációval nem tervek alapján készült .
(#) VIM válasza Massawa hozzászólására (») Aug 14, 2020 /
 
A jó DX600 az menő még manapság is, akkoriban pedig egy vagyont ért. A kompri az manufakturi vagy Sk. VIM. Ami éppen kapóra jött az összeraktam és ilyen lett.
(#) Frankye válasza VIM hozzászólására (») Aug 14, 2020 /
 
Én azért a hűtő ventilátor propellerére raknék valami burkolatot, már csak azért, hogy véletlenül se csapjon valakinek a kezére, aki óvatlanul nyúl rossz helyre. Amúgy minden elismerésem, annak fényében különösen, hogy "ami van, abból főzünk"-alapon készült.
(#) VIM válasza Frankye hozzászólására (») Aug 14, 2020 /
 
Az a bajom, hogy mindig találok rajta valami hiányosságot pl. amit Te is észrevettél de elodázom és amikor elkap a gépszíj akkor rárepülök és megcsinálom. Persze lesz rá, fölé helyezve egy perforált burkolat csak még azt kell kiötlenem, hogy hogyan rögzítsem a szerelhetőséget is szem előtt tartva. Valószínű, hogy szegecsanya lesz belefúrva az ékszíj burkolatba és onnan fog átívelni a "minikalor" lemezéből egy ív, ami a motor emelő szeménél lesz még megrögzítve, mert hát remeg ám ez a kompri ha dolgozik és nem árt ha masszívan vannak a dolgok lefogatva.
Régen csináltam egy teljesítmény szabályzót ami ezen rajz alapján készült csak ronda dobozt sikerült akkoriban kerítenem és azt szeretném új dobozba áttelepíteni. Ha tudna valaki ezzel kapcsolatban ötletet adni ... azt megköszönném.
(#) Alkotó hozzászólása Szept 19, 2020 /
 
Korábban említettem, hogy vásároltam egy ilyen csípőfogót.
Nem győzök betelni az élménnyel, mennyire praktikus eszköz az alkatrészlábak elvágásához, és sokszor eszembe jut miért nem sokkal korábban vettem már.
De azért egy apró kényelmetlenség mégis csak van, ami egyáltalán nem a szerszám hibája, de talán van rá megoldás.
A lábak elvagdosása közben nem túlzó elvárás, hogy közel egyformára sikerüljön a maradék csonk hosszúsága. Némi gyakorlattal ezt most is meg tudom közelíteni, de nekem kell ügyesnek lenni hozzá.
Arra gondoltam, ha az egyik vágópofa sík aljára valamilyen módon oda lehetne rögzíteni/ragasztani egy kb. 1,5mm magas „dudort”, akkor ha ezt odatámasztom a panelhoz (feltételezve a panellel párhuzamos pofahelyzetet) biztosítható lenne a közel azonos lábhosszúság.
Felmerült ilyen igény már másban is? Született megoldás esetleg?

Én megpróbáltam pillanatragasztóval egy vezetékdarabkából készült kis hengert (D1,5x1,5 mm) odaragasztani, de azonnal lepottyant. Aztán ugyanezt (egy másikat csak azonos méretűt) műkörmös ragasztóval is próbáltam (amivel a köveket ragasztják oda), de hiába volt az eredmény kicsivel ígéretesebb, még mindig messze nem volt elég stabil.
Van erre akár gyári, akár amatőr megoldási javaslat?
(#) zolika60 válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Tartsd kicsit ferdén. Az egyik oldalt támaszd le és kis gyakorlással ez mindig azonos magasságú vágást eredményez.
(#) Alkotó válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Az ilyen variációkkal az a gond, hogy sok láb esetén problémás, és a ferdén vágott láb nem szakszerű.
Mindenképpen az ütközőben látom az ideális megoldást. De milyen legyen az ütköző konstrukciója?
(#) nagym6 válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Forrasztani esetleg lehet hozzá fémtisztára csiszolt felületre pld.: vezetékdarabot.
(#) sargarigo hozzászólása Szept 19, 2020 /
 
Üdv!

A közeljövőben vennék szalagcsiszolót, amitől azt várom hogy szedje az anyagot rendesen, továbbá jó lenne ha asztali "sík köszörűnek" lehetne használni. Ehhez valami állványt építenék neki, és lehetne kést élezni, vagy sarkokat lekerekíteni stb.
Van két kiszemeltem a Reikel, a tescoban most olyan 14k körül kapható, és a másik a CMI, ami meg obis. Gondolom a szalag utánvétel mindkettőnél megoldott.
Van valakinek releváns tapasztalata ezekkel?
(#) Poli válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 19, 2020 / 1
 
A sárgát (Reikel) fejtetőre állítva akár két db. pillanatszorítóval is lehet rögzíteni.
A sajátomat így szoktam lefogatni.
Ezt a méretű szalagot eddig be tudtam szerezni.
(#) sargarigo válasza Poli hozzászólására (») Szept 20, 2020 /
 
Nagyon köszönöm!
(#) sargarigo válasza Poli hozzászólására (») Szept 20, 2020 /
 
Amúgy elégedett vagy vele?
(#) deandras válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 20, 2020 / 1
 
(#) Hutty válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 20, 2020 / 1
 
Szombattól ( 09-19) a Lidliben 11.990-ért, lefogatóval van szalagcsiszoló. + 699-ért 6 darabos szalag. Bővebben: Link
(#) Poli válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 20, 2020 / 1
 
Kb. 25 éves barkács Skil-em van, a felépítése ilyen.
(#) uniman válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 20, 2020 / 1
 
Van olcsóbban is...szinte ugyanaz. Nekem pont (ilyen színű is) ilyen van 20-25 éves lehet, most kezdenek a csapágyai "hangoskodni. Általában ez a fazon a nyerő... Bővebben: Link
A "keskenyorrúak" csak marketing, hogy szűkös helyekre is befér...
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2020
(#) sargarigo hozzászólása Szept 20, 2020 /
 
Köszönöm mindenkinek!
Következő: »»   152 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem