Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 110V/60Hz-es készüléket itthon hogyan lehet működtetni?
Lapozás: OK   10 / 11
(#) szs válasza Joe_001 hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Most a Massawa-nak címzett válasz miért nekem jön, és ő is a más infóit, amire rákérdezek, miér rajtam kéri számon?
(#) Massawa válasza ONKYOS hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Elvben igen, csak a valoság nem ezt mutatja...... a hütögép egyfolytában megy 50 Hz-röl és 3 napig egy pillanatra sem kapcsolt ki ( - floridai barátom itteni házában, ahova szintén vett egy nagybörönd méretü 3 fázisu leválaszto trafot. Az hajtja most a sütöt. ).
Vagy a kompresszor nem tudott megfelelö nyomást csinálni (a kapcsolora vagy elegendö hideget a termosztatra). Már sohasem fogjuk megtudni, mert ki lett dobva.
A mosogépben meg egy sereg motor van meg elektronika (már ilyen volt), annak meg a fene sem tudja mi nem tetszett. Minden bekapcsolásra hibát jelzett, Floridában meg müködött.
2000€-t meg nem akart kiadni egy profi 3 fázisu 60Hz-s inverterre.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2020
(#) szalamandra válasza Massawa hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
"Melyik hütögépben vagy mosogépben vannak kefés motorok?"
Erre válaszoltam, hogy vannak kefés mosógépmotorok.
Nem szokott gyűrűs motor lenni a szénkefés motor, általában univerzális motor kommutátorral, azért, mert ezekkel lehet egyszerűen megvalósítani a sebesség szabályozást.
(#) Massawa válasza szalamandra hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Lehet, én eddig 3 gépet szedtem szét egyeikben sem volt ilyen. a jelenlegiben valami kacifántos fömotor van, 8 vezeték megy bele. Nem szedtem szét igy nem tudom mire. De az tény hogy eddig ez produkálja a leggyorsabb csavarást....
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Szerintem a mostaniakban már leginkább az van.
Különben például a miénkben hogyan oldanák meg (ésszerűen) a 400/600/800/1000 fordulatos centrifugázást?
Ja, és nem búg, hanem vonyit mosás közben.
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Azt én nem tudom a mienk még ennél is többet tud, csak akkor minek a 8 vezeték a motorba? Majd jönnek a szakemberek akik megmondják. A kefés motor hajlamos zavarni. Nekem meg rajta van a mosogépen a rádio és abszolut semmit venni észre ( nem ugy mint egy uj konyhai mixert 10 m távolságbol).
(#) staci123 válasza Massawa hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Szevasztok,
1 védőföldelés, +
2 hővédelem, +
2 fordulat jeladó, +
3 háromfázisú aszinkron motor amit frekiváltó
szabályoz...Némely fordulaton vonyít...
Összesen 8...
(#) k_i_j válasza Massawa hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Azért is lehet sok kivezetése, mert dahlander motor.
A régi automata mosógépek motorjai ilyenek voltak.
(#) staci123 válasza k_i_j hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
A Dahlander motorok kétsebességesek, kizárolag
3 fázisúak.A kissebb fotdulat a nagyobb
fordulatnak [majdnem] a fele...
Hat kivezetése van, anyagigényessek, a méretük
a teljesítményhez viszonyítva túl nagy,
rég elavult...
(#) k_i_j válasza staci123 hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Biztosan.
Nekünk a Bio Automata nevű mosógépünkben dahlander volt. 1980 környékén vettük.
Egy fázisról ment. Még most is megvan a padláson.
A "lúgszivattyúja" a tengely végén volt. Egy négyágú gumiból készült kereszt.
Kétféle fordulatszámon ment.
Tényleg viszonylag nagy. De hát mintha két motor lenne egyetlen házba építve.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2020
(#) Massawa válasza staci123 hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Annyira nem néztem, de azt viszont állitom, hogy eddig a legcsendesebb mosogép amink volt ( kb 8 éves). Az egyik a fürdöszobában van a háloszoba mellett és a nejem minden gond nélkül még éjszaka is mos és csavar. Legfeljebb a ruhák meg a viz mozgását hallani a motorbol csak nagyon halk brummogás hallhato közvetlen mellette.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2020
(#) kismukk hozzászólása Szept 23, 2020 /
 
Tudtok-e segíteni? Van ez az Alinco kitűnő tápom, de 100 V-os, hogyan tudnám 230 V-on használni? Van ugyan egy 230-100 V átalakítóm, de az még plusz 7 kiló...
Kérdeztem a gyártót, hogy a belső trafót le lehet-e cserélni 230 V-osra, de persze azt válaszolták, nem és ne is nyúljak bele
A kapcsolási rajz:
http://photozou.jp/photo/show/3180890/236844363
A fotó két felső sarkán a nyilakra klikkelve mutatja a készülék belsejét is.
Szerintetek is reménytelen?
(#) pipi válasza kismukk hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Hali!
Nem látszik hogy valami extra lenne a betápja. Simán cserélhető a trafója 230V-osra, csak szerintem ilyen 2 szekunderest nem fogsz találni, a 2 szekunder nyilván különböző terhelhetőőségű, esetleg újratekercseltetheted.
De megcsinálhatod 2 külön trafóból is, megnézed mekkora feszültségű a 2 szekunder, és két ilyen trafót(megfelelő terhelhetőséggel) beteszel.
Erősen kérdéses, hogy megéri-e...
(#) Atis57 válasza kismukk hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Szia!
Igen saját célra megbuherálnám ,de másnak nem.

A 230V /2x 11...16-V --500VA trafót lehet találni,esetleg menet letekeréssel átalakitani.
Ha készen veszed nem éri meg .
ha kapsz ajándékba -talán?
(#) Atis57 válasza staci123 hozzászólására (») Szept 24, 2020 / 1
 
Szia!


Azért Dahlander motorban is volt/van 3 fordulatú, meg 4 is. Láttam -bekötöttem!

S van 1 fázisú is.
A régi hajdu automata mosógépek is ilyenek voltak ,meg a Ganz liftek is.
(#) staci123 válasza Atis57 hozzászólására (») Szept 24, 2020 /
 
Nem minden többsebeségű villanymotor
Dahlander...
(#) Tomi111 válasza staci123 hozzászólására (») Szept 24, 2020 /
 
Így igaz, pl. az említett mosógép motor sem dahlander, csupán kétfordulatú, két teljesen független tekercseléssel.
(#) Atis57 válasza staci123 hozzászólására (») Szept 24, 2020 /
 
Szia!
Lehet-ne 2-3-4 tekercselésű is. Ezen látszik , hogy szinte teszőleges a fordulatszám

De amikor egy tekercselésű és a fordulat 2;1 arányban emelkedik?

dahlander.jpg
    
(#) Tomi111 válasza Atis57 hozzászólására (») Szept 24, 2020 /
 
Végül is az 1500 és a 3000U/min biztosan Dahlander, de a 750-es fordulat tuti, hogy egy teljesen független tekercselés.
(#) granpa válasza Tomi111 hozzászólására (») Szept 24, 2020 /
 
Nem vennék rá mérget. Nagyon jól köthető ez a 3 féle fordulat 1 tekercsrendszerben.
(#) kismukk válasza pipi hozzászólására (») Szept 24, 2020 /
 
Hát igen, elég macerás lenne áttekerni a 2 szekunder miatt...
Van 230/100 V-os (átkapcsolós) pc-tápom is (430W), de azt hiszem azzal is megoldhatatlan.
Láttam a neten ilyen duál-rendszerű amatőr készülékhez való tápot (pl. MFJ-4230MV) amelynél a tápfesz ugyanúgy állítható, mint az Alinconál. Érdekes, hogy ennek az Alinco tápnak nincs európai változata, pedig most is itt vannak az európai piacokon. Az amatőr készülékek is már egészen elkényelmesedtek, a táp bele van építve, sőt az automata antennahangoló is.
(#) Atis57 válasza kismukk hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Szia!
Senki nem emlegette a kreativ változatot; Hz re méretezett soros rezgőkör ...egy tirisztoros fényerőszabályzóval meghajtva.
kb 300 Wig biztosan jó.
(#) Atis57 válasza Atis57 hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Szia

Az 60Hz lenne .
kb ilyen ;

Akondenzátorra kell kapcsolni a 110v-s trafót.

RLC.jpg
    
(#) Atis57 válasza Tomi111 hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Szia!
S erről mi a véleményed?

motor y d.jpg
    
(#) Joe_001 válasza pipi hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Szia! Az LM723 mehet külön trafóról nem kell neki sok áram. (Puskás kaliberű trafóra gondolok, 20 VA alatt.) A lényeg hogy elférjen. Innen csak a fő trafóval kell foglalkozni, esetleg áttekerni, bár az se olcsó mulatság mert a primerig le kell menni, és az se biztos, hogy elég a hely neki. Tehát mérd meg a két szekundert, az LMnek mennyi váltó kell, A fő szekunder mennyi. Külön váltsd ki, talán készen is találsz apróhirdetésben.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2020
(#) Joe_001 válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Ha a trafó szekunder, vagy komplett áttekercselésére gondolsz olvasd el a 2002-es Rádió Technika ÉK-nek a Labortáp cikkét. A kínaiaknak is adott pár jó ötletet, pl melegedés témában. Ez hosszútávú üzemnél előnyös, én a szekunder kapcsolót megépítettem, de LM723 vezérléssel. De Kínai labortápok is használják.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2020
(#) Joe_001 válasza Atis57 hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Elvileg dimmelni is lehetne...
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2020
(#) Tomi111 válasza Atis57 hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Szia! Az a véleményem, hogy itt is csak két sebességfokozat van, egy lassú és egy gyors(1:2) csak a nyomaték más, azaz "csillag-deltában indítható", mint a normál egyfordulatú motorok. Ez egy sima kétfordulatú - Dahlander motor, csak a hat tekercs minden kivezetése ki van vezetve. Ettől még nem lesz három vagy négy fordulatú. Szerintem.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2020
(#) Bakman válasza Atis57 hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Ezt inkább a vicces, mókás kapcsolások témába kellett volna felraknod.
(#) Bakman válasza Atis57 hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Google fordító szerint:

kapcsolható sorkapocs különféle feszültségekhez
Következő: »»   10 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem