Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   254 / 277
(#) elactrofan válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 20, 2020 /
 
aida is kiírja
https://www.aida64.hu/letoltes
energiagazdálkodásnál
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2020
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 20, 2020 /
 
Nyilván a smart battery pontban, ha nincs olyan, akkor nem létezik az akku, mint hardver.
Amúgy meg beírod a googlebe hogy hwinfo32 battery, és látod, hol van
De nem lenne egyszerűbb megnézni, igazi-e az akku?
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 21, 2020 /
 
Valóban, "smart battery" ugyan van, de csak a nagy üresség van mögötte, mikor rákattintok. Mikor hozzám került a laptop egy kicsit lassú Win7 volt rajta, a gép alján lévő matricára hivatkozva inkább újratelepítettem XP-vel hogy normálisabb sebessége legyen. Újratelepítés előtt sajnos nem figyeltem, hogy volt-e egyáltalán akku visszajelzés...
Izé... Azt mi árulja el, hogy eredeti-e az akku?
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2020
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 21, 2020 /
 
A smart battery fülön belül van a battery. Azt csak el tudod dönteni szemre, hogy eredeti-e egy akku.
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 21, 2020 /
 
Fül? Baloldalon sorolja fel az eszközöket, ahol rájuk kattintva hozza elő az információkat. Szóval, nincsenek fülek (vagy be lehet ezeket valahol kapcsolni?).
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 21, 2020 /
 
Igen, balra a smart batteryt kinyitva jelennek meg az akkuk. Valaminek csak kell ott lennie, mert az üres kategóriákat el szokta rejteni.
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 21, 2020 /
 
Egyedül ott nincsen + jel, lásd a csatolt képen. Hiába kattintok bárhova, semmi akkuval kapcsolatosat se hoz elő.
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 21, 2020 /
 
Na akkor ez így elég érdekes :I Tényleg meg kéne nézni az akkut.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2020
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 21, 2020 /
 
Csak egy kósza ötlet: ha belépnék a BIOS-ba, akkor találnék-e bármi akkuval kapcsolatosat?
Megnéztem: eredeti "Dell - Made In Japan" akku van a laptopban.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2020
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 21, 2020 /
 
Nem árthat, de nem hinném, bármi értelmes lenne ott, maximum akkuidő kalibráló. De ha a hwinfo sem tudja olvasni az akkut, akkor ott valami nincs rendben. Az eredeti Dell akkuk meg biztosan csak parancsra töltenek, szóval az akku kommunikál a géppel.
(#) Massawa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 21, 2020 /
 
Nezz körül a Dell honlapon es töltsd le a laptophoz tartozo service-packot. Abban van az akku kezelö.
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Aug 21, 2020 /
 
>innen< mit szedjek le? "service pack"-ra nem ad találatot.
(#) Massawa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 21, 2020 /
 
Ha van a gépen service tag. ( egy kod) akkor az megmondja, ha nem ki kell probálni mit kinálnak az XP- hez meg a a géphez. Csak a HW orientált csomagokat keresd meg talán az Anwendungen.
Nekem van service tag. De talán a keresö is segit ( Akku management stb).
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2020
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Aug 21, 2020 /
 
- Application
- Audio
- BIOS
- Chipset
- Diagnostics
- Modem/Communications
- Mouse, Keyboard & Input Devices
- Network
- Removable Storage
- System Utilities
- Video

Melyik kategóriában keressem? (Ezek közül több is HW orientált.)
(#) Massawa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 21, 2020 /
 
Application, system utilities, diagnostic.
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Aug 21, 2020 /
 
A "diagnostic" program nem jött be: "memory protection fault". Egy "System Software" telepítése lefutott (kettő érhető el, a második csak angol Windowshoz jó), viszont újraindítást követően továbbra se található akku (helyzet változatlan maradt).
(#) Massawa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
Akkor probalj fenn a keresöbe beirni valami battery, battery management stb. lehet, hogy talaĺl valamit, vagy valamilyen más SW a gépen blokkolja.
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
A "battery" vagy "battery management" kifejezésekre nincsen találat.
Idézet:
„No drivers found. There are no drivers that meet the filter criteria you've applied.”
Csak a hangkártyát és a videokártyát telepítettem, valamint felraktam az Audacity egy régi verzióját (ami még megy XP-n is). A Windows rendszerben semmi se találja az akkut. Gép látja, viszont Windows egyáltalán nem.
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2020
(#) yohnsee hozzászólása Aug 22, 2020 /
 
Sziasztok,
vennék 1db ISL6208BCRZ IC-t, ha lenne valakinek. Megrendeltem a kínaiaktól, de az sok idő.
(#) antiktelefon válasza yohnsee hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
Mousernél van készleten (Mausel behozza neked). Valahol biztos akad nekem is valami donoron, csak nincs kész a készletfelmérésem.
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2020
(#) yohnsee válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
Ah, köszi! El is felejtettem náluk megnézni.
(#) antiktelefon hozzászólása Aug 22, 2020 /
 
Én SIC631-et keresek, DRMOS kivitelű egybe high side és low side, újabb gamer laptopokban van, pl. ROG GL valamikben.
(#) yohnsee válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
Az sajnos nekem nincs. A Mausel-el meg nem volt szerencsém, ebből a lábkiosztásúból minimum 6000db-ot kellene rendelnem.
(#) david10 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 23, 2020 /
 
Ha szeretnél kísérletezni vele, akkor keresd meg az akku GND, SCL, SDA lábát, kösd rá egy Arduinora és futass le egy I2CScannert. Az elárulja hogy jó-e az akkumulátor vezérlő elektronikája.
Utángyártott HP akkuval ugyanígy jártam, annál is működött a gép, csak az akkut nem látta. Végúl másik akku vásárlása oldotta meg a problémát.
(#) Udvari Zsombor válasza david10 hozzászólására (») Aug 23, 2020 /
 
Nekem olyanom nincs, és szerintem nem is lesz (nem tudnám teljesen kihasználni). Ha lenne, akkor se értenék ilyen "magas szintű varázslathoz".
Ugyan van egy pont az akkun amit megnyomva pár zöld led villan fel kettő-három másodpercre hogy ellenőrizni lehessen a töltöttséget, csak az a laptop alján van, konkrétan fel kell ehhez fordítani a laptopot, ami bedugott perifériák (pl. mikrofon bemenet) mellett kivitelezhetetlen. Akkor ezek szerint fogadjam el a laptopot úgy, hogy a rendszer nem tudja látni az akkut?
(#) Massawa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 23, 2020 /
 
Az sincs kizárva amit a kolléga mond - sajnos manapság szintén tipikus. A gyárak gyakran váltogatják a kommunikácios protokollt a gép és az akku között, amit az utánnagyártok nem is tudnak mindig követni.
Én rosszabbul jártam egy eredeti Toshiba akkuval, Spanyolországbol kaptam és a gép fel sem ismerte (pedig állitolag nem utánnagyártott és rajta volt a Toshiba cimke is). A poén az volt, hogy magánszemély nem adhat fel küldeményt, amiben akku van. Igy vissza sem tudtam küldeni. Szerencsére visszakaptam a pénzt, de akku nem volt.
Azután a közeli computerszervizben rendeltem, ök nem eredetit, csak utánnagyártottat tudtak adni, de az müködik. Igaz, hogy a teljesitménye kb 20% kisebb. Az eredeti uj Toshiba akku meg a mühelyben várja, hogy szétszedjem.
(#) antiktelefon válasza Massawa hozzászólására (») Aug 23, 2020 /
 
Utángyártott akkuval jártam úgy, hogy mélykisülésbe ment, és gép nem is kezelte, de labortápról fel lehetett tölteni a csatlakozón keresztül, parancs nélkül, és utána már a gép is kezelte. Elég egy retek dolog az akkuk kommunikációja, és nem is teljesen szabályos, utángyártottaknál minden előfordulhat. Az biztos, ha labortápról tölt az akku, az nem eredeti
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2020
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 24, 2020 /
 
De magáról a laptopról tölt. Akkor?
(#) mogordaniel hozzászólása Aug 26, 2020 /
 
Helló mindenkinek!
Olyan problémám van hogy van egy medion p6624 notim, ami nem működik rendesen (akkuról nem megy csak töltőről, csak egy usb megy, stb.). Megtaláltam hogy mi a hiba, egy U43 jelölésű ic ami elfüstölt és nem tudom kideríteni hogy milyen ic lehet. Valakinek van valami ötlete? Az alaplap típusa: M10B2 MB
(#) antiktelefon válasza mogordaniel hozzászólására (») Aug 26, 2020 /
 
Nem biztos, de mintha a többi fetet is U-val jelölnék a lapon... Ha 3 lába van csak, akkor fet volt.
Következő: »»   254 / 277
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem