Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   255 / 277
(#) antiktelefon válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 26, 2020 /
 
MD98390 és MD98560, P6630 is azonos, ha ahhoz találsz képet vagy boardviewt.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2020
(#) Ktulu válasza mogordaniel hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
M10B1 -hez tudok adni rajzot.
(#) gyerek67 hozzászólása Aug 28, 2020 /
 
Sziasztok!
Kolléganő iskolás gyermeke sikeresen lejelszavazta a Lenovo ideapad 110-15ISK 80UD laptopjának a BIOS-át, amit természetesen elfelejtett.
Tud valaki valamilyen gyógyszert a problémára, mert a Gúgli nem volt a barátom...
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2020
(#) antiktelefon válasza gyerek67 hozzászólására (») Aug 28, 2020 /
 
Milyen szintű jelszó? Indítási, vagy biosba lépési, módosítási?
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2020
(#) vargaf válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 28, 2020 /
 
Idézet:
„a Lenovo ideapad 110-15ISK 80UD laptopjának a BIOS-át”
(#) antiktelefon válasza vargaf hozzászólására (») Aug 28, 2020 /
 
Igen, attól még lehet pontosítani, nem biztos, hogy a kérdező ismerőse tudja a különbséget a startup és a bios admin jelszó között...
gyerek67: Amúgy sorrendben cmos reset, aztán bios újraírás, majd smc írogatás, de szerintem ez nem olyan komoly gép, ami az smcbe mentené a jelszót. Bios írás előtt csinálj egy teljes dumpot, főleg ha abban van a win kulcs. Biosnál Inte ME-ről nem megfeletkezni, ha netes biosképből dolgozol.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2020
(#) gyerek67 válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 28, 2020 /
 
Igen, a BIOS-ba belépési jelszót kellene valahogy törölni.
Annak idején egyszerű volt: CR2032 ki, vagy jumper átdug...
Ebben ilyesmik nincsenek.
(#) antiktelefon válasza gyerek67 hozzászólására (») Aug 28, 2020 /
 
Hát akkor bios írás a következő lehetőség. Eeprom kiforraszt, dump, laboneinside-on láttam biost, arra egy ME pucolást nyomni, és ráírni, illetve a régi biosból kiszedni a win kulcsot. (Elsőre a ME részt kihagyhatod, csak sokkal lassababn fog indulni a gép)
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2020
(#) gyerek67 válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 28, 2020 /
 
Más megoldás nem létezik?
Nem szívesen forrasztgatnám, amíg van esetleg valami humánusabb orvosság.
Arról nem is beszélve, hogy 13 évvel ezelőtt kivonultam a számítógép javításból, emiatt ezek az új notik már fekete dobozok a számomra.
(#) antiktelefon válasza gyerek67 hozzászólására (») Aug 28, 2020 /
 
Igazából csipesszel is programozható, csak a chip táplábán még sok más dolog is van, így a tápfesz ág simán felvehet több ampert is, tehát a programozó nem elég tápellátásnak. Nem tudok egyéb trükkről, ami ezeknél működne, de majd a szervizesek megmondják, ha van. Amúgy nem nagy szám a forrasztás, összefolyatod a 4-4 lábat kétoldalt, kikapod, aztán egy kis folyasztószer, végighúzod a pákát, és be is van forrasztva.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2020
(#) gyerek67 válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 28, 2020 /
 
Ha majd erre a végső esetre kerül a sor, akkor a részletesebb segítségedet kérném, mert amit az imént leírtál a BIOS újraírásáról, az nekem kínai, csak a kötőszavakat és a névelőket ismertem fel belőle...
(#) antiktelefon válasza gyerek67 hozzászólására (») Aug 28, 2020 /
 
Ha Budán jársz, szívesen segítek személyesen is, de garantáltan van pár ember, aki sokkal többet tud erről, mint én
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2020
(#) gyerek67 válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 28, 2020 /
 
Köszönöm szépen előre is a segítséget, de várjunk még, hátha lesz valamilyen ráolvasós mágia.
(#) Electronix válasza gyerek67 hozzászólására (») Aug 29, 2020 /
 
Én informatikus vagyok, ezért szeretem a ráolvasós megoldásokat, különösen mert az elektronikai ismereteim jóval szerényebbek. Persze amit itt írok, nem biztos, hogy működik, és kárt is okozhat, na de a forrasztás is. Sőt, ha ezekkel elrontod, még mindig forraszthatsz

Ha azt feltételezzük hogy egy CMOS/BIOS frissítéssel/resettel megoldható a probléma, akkor...

Akár egy szimpla BIOS frissítés (operációs rendszerből) nem oldhatja meg a problémát? Mivel csak a BIOS-ba nem tudsz belépni, feltételezem, hogy valahogy el lehet indítani a gépet, és lehet ilyennel próbálkozni.

Ha ez mégsem jó, akkor meg lehet próbálni az alábbi igazá ráolvasós megoldást:
https://www.bleepingcomputer.com/forums/t/617188/resetting-the-bios...mmand/

Vagy valamilyen egyéb programmal reset-elni a BIOS-t (ha "támogatják" az adott BIOS-t):
https://www.cgsecurity.org/wiki/CmosPwd
https://www.majorgeeks.com/files/details/killcmos.html

Ha valamelyik működik nyertél, nem kell forrasztani semmit. Ha nem, veszteni való "csak" a ráfordított idő. Sajnos ez a modell már nem olyan, ahol csak kiveszed a chip-et, és beteszel egy újat

Ha mégis minden kötél szakad, és forrasztani kell, akkor a licensz elvesztést viszont megúszhatod azzal, hogy a licenszedet előtte egy online Microsoft fiókhoz kötöd.
(#) antiktelefon válasza Electronix hozzászólására (») Aug 29, 2020 /
 
A mai biosok nem úgy működnek már mint régen, a bios frissítés csak az uefi filerendszeren belül kis részeket cserélget (illetve nincs is igazán bios kép a gyártók oldalán, csak futtatható frissítő).
Jól ki van ez találva, örülni kell, ha nem az smc-ben és nem titkosítva van tárolva a jelszó. Ez a dosos debug módszer már régóta nem működik. De őszintén egy bios frissítés meg mindenféle próbálkozások több időt vesznek igénybe, mint egy bios újraírás. A kulcs meg nem veszik el, mivel fizikailag benne van a mostani biosban, csak ki kell olvasni, ha be lehet lépni a gépbe, mondjuk egy RWEverything is megteszi. Amúgy ha valaki nagyon lusta és sok fölösleges pénze van, az ebay tele van bios chippekkel, amik meg vannak írva, igaz ki tudja milyen minőségben, és mi van rajtuk.
(#) Electronix válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 29, 2020 /
 
Bocsánat, látszik már régen volt, mikor ilyennel próbálkoztam
(#) villanyipi hozzászólása Aug 29, 2020 /
 
Üdvözletem!
Toshiba c660 laptop kijelzőjének háttérvilágítása elment messzire, gondoltam kábel csere megoldja,de nem!Nem tudja valaki életre lehet-e kelteni valahogy a világítást esetleg külső tápról, kicsit drága lenne bele egy új kijelző?!
(#) bbalazs_ válasza villanyipi hozzászólására (») Aug 29, 2020 /
 
Először azt kellene tudni, hogy csöves vagy LEDes a világítás.
(#) villanyipi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 29, 2020 /
 
Ltn156at05-u09 kijelzője van nem szedtem szét magát az lcd-t, egy szalagkábel fut ki a panelből a fémkeret felé, egyenlőre nincs több infóm róla.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2020
(#) bbalazs_ válasza villanyipi hozzászólására (») Aug 29, 2020 /
 
Akkor led-es. Ahova befut, van fém lap, pár kicsi csavarral. Azt kicsavarva látszik, hogy a zöld panel szélén van egy lapos csati és abból (a legtöbbször öterű) szalagkábel fut ki. Az lesz a led szalagja. A zöld panelon, a táp közelében biztosítékok vannak, ezeket érdemes ellenőrizni meg lefotózni is az egészet és ide feltenni
(#) yohnsee válasza villanyipi hozzászólására (») Aug 29, 2020 /
 
Szia,
ez segíthet:
Bővebben: Link
(#) glaci hozzászólása Szept 12, 2020 /
 
Sziasztok!
Assus k52je újratelepítés után az eszközkezelőben van egy hardwer aminek nincs illesztő programja telepítve. Mi lehet ez és hogy lehet rendezni. Még egy kérdés: hogy lehet bluetooth-t előcsikarni belőle.
(#) yohnsee válasza glaci hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
Szia,
VID-t és PID-t tudod, hol kell lekérdezni?
Ha igen, akkor onnan már csak egy ugrás:
https://devicehunt.com/
(#) Epu2 hozzászólása Szept 17, 2020 /
 
Üdv! Van egy HP Probook 4730s laptopom. Régi i5-ös procival, 4GB memóriával. Elég erős, hogy akár a 10-es is elmennyen rajta, de nekem jó a hetes, mert a hobbimhoz kell. A gondom, hogy fél TB-os a HDD benne és ezt szeretném megmankózni egy 0,33 TB-ossal, biztonsági másolatnak. A CD meghajtóra semmi szükségem és a helyére tenném be. Pénzem nincs adapterre, ezért egy átalakítót szeretnék készíteni a CD-olvasó gépfelöli csatlakozója és egy SATA aljazat közé.
Egy üres CD meghajtóból. Lehetséges ez megfelelő bekötéssel és ha igen, mi a neve az aljzatnak ami a gépben van? A bekötést valószínű akkor már megtalálom.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2020
(#) kisninja válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Szia neked valami ilyesmi kellhet. Bővebben: Link.
Hm a linket hagyom most olvastam el mégegyszer. Elvileg sima sata csatlakozó, de 1300ft ért nem baxnám szét az optikai meghajtót.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2020
(#) Epu2 válasza kisninja hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Van használaton kívüli, az nem gond. Az eredeti megmarad. Akár csere-bere is létezhet.
Ha szét, akkor ingyen va. Ha nem akkor még plusz posta is. Csak a gépben lévő aljazat bekötése kellene.
(#) antiktelefon válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Nem valami komplikált, a sata adja magát. De garantálom a sata slimline pinout megmondja neked. Viszont csak 5V meg 3.3V van rajta, 12 nincs, azt a gyári betét dcdcvel állítja elő. Magában max ssdvel használható, azok nem mindig használnak 12V-ot.
Nem hinném, hogy az a kemény 4-5 dollár megérné a szenvedést, és az esetleges hiba miatti adatvesztést, smart állapot csökkenést, stb.
(#) Epu2 hozzászólása Szept 23, 2020 /
 
Délután két laptop volt a kezem alatt. Egy DELL Inspiron 1110 19,5V os tápigénnyel, a másik egy HP Probook 4730 19V-os tápigénnyel. Az áramigény eléggé eltér. 1 A különbség. A tápcsatlakozójuk egyforma, ezért adta magát a keresztbe dugás. A DELL ment a HP tápjával, fordítva viszont nem.
(#) antiktelefon válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 23, 2020 / 1
 
Biztosan 3 pines a töltő, és egy ellenállás alapján ismeri fel, vagy onewire-ön kommunikál a géppel.
sch
Habár a hpn csak egy komparátort látok adapter detektálásra, szóval meg kell nézni labortápról, lehet csak nagyon precízen van beállítva.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2020
(#) bbb hozzászólása Dec 17, 2020 /
 
Sziasztok!

Van nálam egy HP 450 G3 laptop, ami nem képes beindulni, mert jelszót kér az induláshoz. Persze a BIOS jelszót nem fogadja el, a bitlocker jelszavát nem fogadja el, s mindezt egyik napról a másikra kezdte el játszani.
Fórumokat feltúrva megtaláltam, hogy a BIOS eepromját kellene felülírnom egy üres tartalommal (amit szintén megtaláltam), s így lehet kiütni belőle a jelszót, ezzel elindulásra bírni a gépet. Csakhogy ezzel a benne lévő sorozatszám és windows termékkulcs is ugrana. Kérdésem, hogy valaki tudja-e az eeprom tartalom melyik részében tárolja ezeket az információkat a gép? Esetleg a kiolvasott eeprom tartalomból ki lehet találni a kérdéses jelszót (azt titkosítva tárolja, vagy nem, s melyik címen)?
Következő: »»   255 / 277
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem