Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ponthegesztő akkumulátorcellákhoz
 
Témaindító: t-david, idő: Jan 19, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 19
(#) Laslie válasza GPeti1977 hozzászólására (») Márc 3, 2020 / 1
 
Van ezzel kapcsolási rajzod is? Vagy ezt az opto tranzisztorának helyére kellene "betenni"?
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2020
(#) GPeti1977 válasza Laslie hozzászólására (») Márc 3, 2020 /
 
Igen a helyére csak 10x akkora bázisellenállással
(#) pipi válasza Laslie hozzászólására (») Márc 3, 2020 /
 
Bázis a dióda helyére, sorba az ellenállással, emitter-föld, kollektor-optó kollektor.
Esetleg a B-E-vel még párhuzamosan ellenállással tudsz valamennyit játszani, milyen széles legyen az impulzus
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2020
(#) Laslie válasza GPeti1977 hozzászólására (») Márc 3, 2020 /
 
Köszönöm és neked is pipi. Ezt jó tudni!
Bár azt hiszem ez már marad így amíg jól működik.
(#) Laslie válasza Laslie hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
(#) Kovabe hozzászólása Ápr 2, 2020 /
 
Sziasztok

Egy kis segítség kellen. Építettünk egy ponthegesztőt akkucellához de nem akar működni.
A felépítése: mikoró trafó, megtekerve rajta egy hegesztő trafó testkábele (mérete "ismeretlen" 8-as lyukba épp bele tudom erőszakolni) és van két sárgaréz hegy. A vezérlő egy ebay vezérlő (ezzel is volt kisebb ismerkedési küzdelem), fénykép mellékelve.
A probléma a következő: búg, szikrázik de a cellához nem tapad a lemez, próbáltunk már mindenféle beállítást de volt hogy már kifújt a cella de nem hegged. Volt hogy a lemez a két csúcs között elfüstölt de nem heggedt.
Mit bénáztunk el? Tudna valaki segíteni?

s-l1600.jpg
    
(#) Massawa válasza Kovabe hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Már a sárgaréz hegy is gond lehet. Itt nagyon kell vigyázni minden csatlakozással meg feljasznaˇlt anyaggal. A sárgaréz rosszabb vezetö minta a réz igy az fog melegedni nem a hegesztendö pont. Nekem is hoztak az összel egy ilyen hegesztöt, azt annyira eröltették, hogy még a drot szigetéelse is megolvadt a trafon. Hány menet van a trafon?
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2020
(#) Kovabe válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Szia

Úgymond 1,5 kör. Egy oldalon jönnek ki a vezetékek és az egyik oldalon kétszer, a másik oldalon (itt jön ki a két vezeték) egyszer jelenik meg a hurok.
A linkelt videónál 5.14-nél lehet látni hogy hogyan is tekertem meg.Bővebben: Link
(#) Massawa válasza Kovabe hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Milyen lemezeket használsz a hegesztéshez?
(#) Kovabe válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Jelenleg beszerzés alatt van a nikkel, a meglévő akkukról leszedett lemezek vannak és próbálgatjuk a gépet.
(#) Pali79 válasza Kovabe hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Ami sokszor probléma szokott lenni, hogy erősen nyomják az elektródákkal a lemezeket. Épphogy csak nem essen le annyira kell nyomni, nem jobban.
(#) mr.Cara válasza Kovabe hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
A videjón világosan látszik , hogy a mágneses söntöt benne hagyták !
Már többen jelezték : _Ki kell venni !!!_ A másik a keresztmetszet. A normál kábelen túl vastag a szigetelés, mivel nem ilyen célra tervezték. Ide elég ha zsugorcső a szigetelés és a réz minél vastagabb ! Ha jól rémlik én 185-ös egyeres kábelt tekertem a vasba zsugorcső szigeteléssel.
(#) Itibi56 hozzászólása Aug 11, 2020 /
 
Szeretném megkérdezni,hogy a képen látható relével meg tudnám oldani a hegesztés idő beálitását? Lerajzolná valaki?
Köszönöm!
(#) D_Zsolt válasza Itibi56 hozzászólására (») Aug 11, 2020 /
 
Néhány kapcsolást biztosan kibírna, de tartósan nem lesz jó! Ha mindig nullátmenetnél kapcsolod, akkor örök élet, de egy sima relétől ezt ne várd, ezen a teljesítményen hamar szétégnek a kapcsolóelem pogácsái.
A legtöbb vezérlés több impulzussal, változó kitöltéssel kapcsolja a trafóra a feszültséget, ez szintén nem megvalósítható ezzel a relével, egyszerűen nem erre van kitalálva. Van a topicban több különféle készen kapható egység, keress egy szimpatikusat és azzal próbálkozz. Mindegyik jó és mindegyiknél ki kell tapasztalnod a saját trafódhoz, hogy mire juthatsz vele.
(#) Itibi56 válasza D_Zsolt hozzászólására (») Aug 11, 2020 /
 
Köszönöm!
(#) djadji hozzászólása Szept 2, 2020 /
 
Sziasztok!
A trafó időzítőjét szeretném megcsinálni, PIC-kel vagy 555-tel. Ezt a relét tenném a primer kört kapcsolgatni. Szrintetek megfelel? Elvileg 25A-t tud kapcsolni.

relé1.PNG
    
(#) Pali79 válasza djadji hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
Igen, csak kell egy varisztor a kapcsolt körre, különben pár kapcsolás után tönkremegy.
(#) djadji válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
Megnéztem mi az a varisztor, mert még nem használtam, de nem kaptam támpontot, hogy milyet és hogyan is kellene használnom. Tudnál segíteni, hogyan is nézne ki a dolog? Köszönöm előre is!
(#) Pali79 válasza djadji hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
Mondjuk egy ilyen. Az SSR 1-2 kapcsaira kell kötni. Annyi a lényege, hogy a ráírt feszültség alatt nem vezet, felette vezet. Amikor a trafót kapcsolod igen nagy visszarúgások vannak, ha ezek meghaladják az SSR kapcsolt értékét, nálad a 380V-ot akkor tönkremegy. A linkelt típus 275V felett vezet vagyis rövirzárat képez, ezáltal nem enged 275V-nál nagyobb feszültséget visszajutni az SSR-re.
(#) djadji válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
Értem. Köszönöm a segítséget és az infókat is! Minden világos (ezzel kapcsolatban )
(#) GPeti1977 válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
A jobb SSR - ekben van varisztor, bár ez lehet nem az a kategória.
(#) Pali79 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
Ezekben biztos nincs. Onnan tudom, hogy én egyet már hazavágtam, pedig az 40A-es volt.
(#) martin96 hozzászólása Szept 2, 2020 /
 
Nekem is egy olyannal van megoldva. Tökéletesen működik eddig, de akkor lehet teszek rá egy varisztort.

1.jpg

2.jpg
   
(#) Pali79 válasza martin96 hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
Az enyém szerintem nem tudott 380V-ot, elég hamar feladta a harcot, ráadásul pont bekapcsolt állapotban ragadt, majdnem felrobbant a kezem alatt az akku, ezért úgy gondolom, hogy azt a 120Ft-ot megéri rákölteni még.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2020
(#) erbe válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
1. Bekapcsoláskor nem keletkezik a trafón túlfeszültség, hanem kikapcsoláskor. A triac nem tudja kikapcsolni áram alatt, hanem az áram megszűnésekor kapcsol ki.
2. Ha varisztort kötsz a triac 1-2 lábaira, túlfeszültség jelentkezésénél zárlatba kerül, azaz pont azt a jelenséget váltja ki, amit leírtál, hogy nem szakad meg a hegesztőáram. Ugyanis a triac az áramkörben egy soros-, tulajdonképpen záró érintkező. Ha ezt a varisztor rövidrezárja...
Ha a varisztort a bemenettel párhuzamosan kötnéd, az használna a túlfeszültségű rúgások ellen. Zárlatba menve kiverné a biztosítékot.
(#) sector99 válasza erbe hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
Tehát a trafó primer tekercsével párhuzamosan ?
(#) Pali79 válasza erbe hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
Az rendben van, hogy a varisztor aktiválódásakor rövidre zárja és nem kapcsolja ki a hegesztő áramot, de ez nem nem okoz problémát. Nem mértem ugyan, de gondolom a másodperc töredék része az amíg a visszarúgás tart. A hegesztésnél ilyen idő növekedés nem akkor probléma, viszont az SSR-t tönkrevágja hamar.
(#) erbe válasza sector99 hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
Azt is lehet, de inkább a bemenetre szokták tenni.
(#) erbe válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
A varisztor egyik lényeges jellemzője, hogy a túlfeszültség átolvasztja és zárlatba kerül. Ez aztán nem kapcsol ki többet.
Szupresszor dióda megfelel az SSR-rel párhuzamosan kötve. Varisztor csak a bejövő ágakkal párhuzamosan.
(#) raczg hozzászólása Dec 29, 2020 /
 
Sziasztok.
Megépítettem "zosza18" féle ponthegesztőt (V1.0). Minden hibátlanul működik, csak a hegesztés nem tökéletes, mert könnyen leválasztható.
A trafón 2 menet van 25mm2-es vezetékből a trafótól kb 6-7 centi a hossza. Ezután a kivezetés 16mm2-es kb 30 cm hosszú, és vörösrézből van a csúcs kialakítva.
Az üresjárati szekunder feszültség 1,7V. A nyugalmi primer áram 1.3A.
A korábban itthon bontott cellákon lévő szalagokat próbáltam a cellára hegeszteni, nem sok sikerrel.
A kérdésem az, hogy hogyan lehetne javítani a hegesztésen, mit kell változtatnom.
Elsősorban zosza18 válaszát várom, mert hát mégis Ő a szülőatya ennek az egésznek.
De a többiek se fogják ám vissza magukat.
Köszi
Következő: »»   13 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem