Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektroncső
 
Témaindító: NBalage, idő: Aug 28, 2005
Lapozás: OK   125 / 137
(#) Gafly válasza silent15 hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
[quote a kondikat amúgy is fel szeretném frissíteni[/quote]
Miért?
(#) silent15 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Öregek, a műszer egy jó ideje nem volt használva és nem bízom bennük
(#) Gafly válasza silent15 hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Idézet:
„Öregek, a műszer egy jó ideje nem volt használva és nem bízom bennük”

Az öregekben én sem bizok, mert soha nem azt mondják, amit hallani szeretnék.
(#) X-Wing válasza silent15 hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Idézet:
„Alapból azt szeretném, hogy működjön a kvázi eredeti körülmények között.”

Akkor nem illik a képbe a félvezetős egyenirányítás.
Lehet nem is tanácsra volt szükséged, hanem megerősítésre, hogy mennyire korrekt az elgondolásod.
(Jó lenne valami konkrétum, műszer típus, vagy rajz, mert így csak vaktában tapogatózunk, annak meg nem sok értelme.)
Akármi is lesz a modifikáció vége, azt vedd figyelembe, hogy a félvezető diódás egyenirányítás durván bele fog szólni a tápegység működésébe.(Belső ellenállás megváltozása, stb)
(#) silent15 válasza X-Wing hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Igen-igen, pont elkezdtem leírni a típust:
Egy EMG-1833-ról van szó. Elég sok sebből vérzik szegény. A legfeltűnőbb, hogy a ventilátor csapágyas, nem is kicsit. Olyan zajos, hogy nem lehet szinte megmaradni mellette. Ezzel még ki kell találnom, hogy mi legyen. A kondikban tényleg nem bízok, azokat cserélni fogom mindenképpen. A fő probléma az, hogy az egyenirányító csövek közül ahogy írtam több is rossz. Őszintén megmondom, nem szeretnék tízezreket költeni rá évente, hogy működésben tartsam, ezért szerettem volna az egyenirányítást félvezetősíteni. A potmétereket megpróbálom áttiszítani, mert kontaktosak, ugrálnak.

Ezen kívűl még kapcsolási rajzot kell szereznem hozzá, mert csak egy darabkája van meg.

Nem tud valaki olyan gyári megfizethető tápegységet, ami csöves technikához használható? Gondolok itt egy kb. 100-400V kimenetre.
(#) szikorapéter válasza silent15 hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Szia, nekem ebből van 2db elektroncsöves tápegységként használva. Hangtalan, bár én a egyen diódáját kicseréltem proecízebb darabra, a kimeneti kondit is érdemes 630V-osra cserélni.

Itt a linkje.
Elvileg 200-450V közt szabályozható, bár 12V-al táplálom így 160V tól lehet 490V-ig és lassan egy éve mennek. Nincs hallható zaja, RF áramköröknél is inkább a 3-400Khz körüli értékek nőnek csak zajjal de utána szépen megy.
(#) silent15 válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Ez elég szimpatikus, köszönöm, rendelek is belőle próba képpen. Van egy böszme 12V AC trafóm, azzal meg is tudnám táplálni. Kell hozzá még 1-1 műszer, potmétercsere és kész a táp amire vágytam
(#) X-Wing válasza silent15 hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Ha a leírást elolvastad, akkor gondolom látod, hogy csak a kimenőfeszültsége szabályozható, az árama nem...
Ami neked van, EMG-1833 az egy 4 csatornás csöves labortáp, a linkelt cucc meg csak egy tápmodul.
(#) silent15 válasza X-Wing hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Az EMG 1833-on sem szabályozható az áram, kizárólag a feszültség. Igaz tényleg labortápnak van hívva.
(#) X-Wing válasza silent15 hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Jogos.De inkább menjünk a tápegységes topicba, mert az első segítő hozzászólás után már nem az elektroncsőről szólt a dolog.
(#) CIROKL válasza silent15 hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Bővebben: Link
Elviekben az 5U3C ugyan az a cső ,na az meg van nálam 2 darab szinte alig használt kb 1-2órát ha volt használva az is füles erősitőben.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2020
(#) Ódenka hozzászólása Nov 11, 2020 /
 
Üdv!
Valamikor, a csöves érdeklődésem elején szereztem be néhány darab, dobozos 635P nevű orosz elektroncsövet. Fiókba nézelődve látom, nem is emlékeztem már rá, hogy van. Ha hozzáértő megsaccolná, mire lehetnek jók, akkor talán rájövök, miért van 8 db-om belőle...
Könnyítés végett, noval 9-es lábazattal szerelt kis cső.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2020
(#) _BiG_ válasza Ódenka hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
Az nem 6Z5P? Mert az orosz Z (З) emlékeztet a 3-asra.
(#) _BiG_ válasza ferci hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
Az orosz ZS nem emlékeztet 3-asra, ezért nekem nem tűnik annak... De majd a posztoló válaszol.
(#) ferci válasza _BiG_ hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
A 6Z5P egész más forma cső.. a "ZS" meg 7 lábú.

Ódenka, jó lett volna kép is..
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2020
(#) szikorapéter válasza _BiG_ hozzászólására (») Nov 12, 2020 / 2
 
A válasz a 6Э5П lesz a kérdésre. Jó kis csövecske ,bár manapság ritkásan találkoztam vele.
(#) rectamas válasza _BiG_ hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
Az orosz З (Z) úgy néz ki, mint a 3-as, az orosz Э (E) hasonlít a 3-ashoz, ez Ж (ZS).
6Э5П (6E5P) tetróda létezik, kicsit hasonlít rá, de nem ez az adatlapja, ez novál 9-es.
Ahogy elöttem írták, kellene egy jó kép róla.
(#) Ódenka válasza ferci hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
Volt is, felejtettem felrakni... Majd csinálok más szögből is, így annyit látni, hogy az elektródák a bevonatig tartanak, aztán felettük egy nagy üres tér van. Szerintem, amikor még kukorica csuhéból is pp erősítőt terveztem, valaki rábeszélt és lett 8 db-om ebből a kis csövecskéből.
Nyilván kis pénzért volt.
(#) granpa válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 12, 2020 / 1
 
Tréfás kolléga bevitte a népet az erdőbe.
(#) CHZ válasza Ódenka hozzászólására (») Nov 12, 2020 / 1
 
Néhány felhasználási lehetőség, teljesség igénye nélkül...

6E5P.pdf
    
(#) kadarist válasza CHZ hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
Ez 6z5p.
(#) Ódenka válasza CHZ hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
Ez így egészen más. Audiophile féleség, ezt írják...
A "rombus stamped" is stimmel.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2020
(#) kadarist válasza Ódenka hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
Amikor még az oroszok sem tudják kiolvasni: Bővebben: Link.
A végén kiderül, hogy tényleg E az a Z.
(#) Ódenka válasza kadarist hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
A fenti linken látható kép egyértelműen megegyezik az enyémmel. Kicsit lassan forognak a kerekeim, aztán sikerült emlékeznem, hogy a nagy linearitása miatt szereztem be, több helyen erős végcsövek közvetlen meghajtására ajánlják SE módban.
Itt vesézve
(#) pucuka válasza Ódenka hozzászólására (») Nov 12, 2020 / 1
 
Nem 6З5П (6E5P) véletlenül?
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2020
(#) Ódenka válasza pucuka hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
Én már semmiben nem vagyok biztos. De az első linkemen levő fotóval megegyezik az enyém.
A leltáram szerint van még valahol egy rakat, sőt az -i változatból is.
Szerintem az oroszok sem igazodnak már el.
Állítólag nem olyan régen találtak egy II.VH-s partizánt, aki nem tudta, hogy vége a háborúnak.
...és azóta is robbantja a vonatokat.

Ember el nem igazodik ezeken.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2020
(#) pucuka válasza Ódenka hozzászólására (») Nov 12, 2020 / 1
 
Ez az, az az hármashoz hasonló kifordított e betű.
Az egy nagyfrekvenciás tetróda, adókban volt használatos meghajtó, néhány wattos végfokba.
Hogy mitől audiofil, azt nem tudom. A csatolt adatlap valószínűleg nem az övé, az valamiféle triódát mutat.

6e5P.pdf
    
(#) rectamas válasza pucuka hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
Ez a jó adatlap, amit elöszőr csatoltak, az nem a 6E5P adatlapja. A fenti képeken látható cső 100%, hogy 6E5P.
Nagyfrekin és audió csőként is használják.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2020
(#) Ódenka válasza rectamas hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
Én rákerestem a neten, találtam egy olyan értekezést, amelyik oldalon 8 éven át elemezték a csövet, használatát. Csak a felsorolások, a cikkek fejléceként 12 oldalon van említve.

Ha még elérhető - nagyon olcsóért volt - érdemes a használatáról gondolkodni.
ITT pl.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2020
(#) Ódenka válasza Ódenka hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
Tulajdonképpen megvan a válasz, milyen cső ez, mindenkinek köszönet!
Következő: »»   125 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem