Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hörmann kapuk
 
Témaindító: Maxim Max, idő: Feb 9, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 27
(#) zsoltee0001 válasza nanutik hozzászólására (») Aug 20, 2020 /
 
Supramatic-oknál inkább motorhiba szokott lenni.
(#) Mumtaz válasza nanutik hozzászólására (») Aug 23, 2020 /
 
Ez Rotamatic, vagy Lineamatic?
(#) Lucifer válasza nanutik hozzászólására (») Aug 23, 2020 /
 
Ha Rotamatic akkor a motorban van egy kis elektronika azt kell javítani:
https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2199452.html#2199452
Nekem ez megoldotta a hasonló problémát.
(#) Mumtaz válasza Lucifer hozzászólására (») Aug 23, 2020 /
 
Igen. Elég sokszor az szokott elszállni. Bár villámcsapásnál néha a motorba épített szenzor is megy a levesbe. Egyébként kis panelt ad külön a Hörmann, ha csak az szállt el. Bár az a panel sem egy űrsikló. Javítható. Ha viszont a szenzor is elszáll, akkor motorcsere.
Vagy kell valami más 24V-os vezérlés, amiben van erőhatárolás. Azért jó, ha van benne, mert a mezei vezérlésekkel a motorban simán van akkora erő, hogy széttörje saját magát. Sajnos már láttam ilyet.
(#) Lucifer válasza Mumtaz hozzászólására (») Aug 23, 2020 /
 
Idézet:
„Ha viszont a szenzor is elszáll, akkor motorcsere.”

Azért egy hallszenzort ne misztifikáljunk már ennyire túl.

Ha visszaolvasod a sztorimat tavalyról a hallt is kicseréltem és jók lettek a motorok.
(#) zsoltee0001 válasza Mumtaz hozzászólására (») Aug 23, 2020 /
 
Hörmannál eddig csak villámosnál láttam Hall jeladó hibát, unipoláris és bipolárisból érdemes otthon készletet tartani, sajna többféle tok létezik, de ezek is kaphatók, pár száz forintos tétel.
(#) bajuszvas válasza nanutik hozzászólására (») Aug 24, 2020 /
 
Hogy reseteltél?
Két megoldás is lehetséges bővitett menüből vagy anélkül.
Változó menü pont a gyári reset vagy az áramalá helyezés előtt a prg. gomb nyomvatartása bizonyos ideig.
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2020
(#) Peti001 hozzászólása Aug 27, 2020 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek.
Adott egy Hörmann Supramatic garázskapu nyitó. Egy távirányítót kaptunk hozzá. Megoldható e wifin keresztül tudjuk vezérelni a garázsajtót. Láttam a Hörmann Bisecur Gateway vezérlőt, de elég borsos az ára. Vannak viszont olcsóbb vezérlők is. Ezeket is be lehet kötni hozzá? pl a Door master3?
Köszönöm a segítséget előre is.
(#) zsoltee0001 válasza Peti001 hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
Ha nagyon egyszerűt akarsz, akkor sonoff de ezek ha jól tudom nincs monostabil mód, neked kell visszakapcsolni.
Ha viszont tudsz programozni, akkor egy esp8266 + relémodul, szintén fillérekből (nekem ilyen van) jó, mert visszajelzést is tudsz küldeni, hogy mit csinál a kapu (kinyit, becsuk, zárt állapotba van?)
(#) Peti001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
Szia!
Köszi a választ. Sajna a programozáshoz nem értek. Nagyon bele kell mászni a programozásba?
(#) Mumtaz válasza Lucifer hozzászólására (») Aug 29, 2020 /
 
Nem is miszifikáljuk túl.
A hivatalos álláspont, hogy kis panel van, szenzorcserénél motorcsere.
Az egyértelműen világos, hogy azért nem annyira bonyolult. Van benne motor, szenzor, a kis panel pár alkatrésszel meg a "végállás kapcsoló"

Szenzort én is cseréltem már régebbi Supramatic-on.
Ok. Nekünk megy. De aki kérdezte, mint felhasználó, vagy tanácsot kért, vagy segítséget. Nem hiszem, hogy házilag meg fogja csinálni. Bár, ha igen, akkor...
(#) Bojohny válasza jocka0012 hozzászólására (») Szept 5, 2020 /
 
Üdvözlöm!

Pont ez a hiba éllt elő nekem is és nem reagál a resetelésre. A relék eleinte még kattogtak , de most semmi. Szeretném megtudni, hogy hogyan sikerült az Ön hibáját orvosolni.
Köszönettel.
(#) kfiro hozzászólása Szept 9, 2020 /
 
Sziasztok!

Tudd valaki Hörmann Promatic elektronikát javítani, vagy esetleg egy működő bontott eladót?
Mellékeltem fotókat róla, bekereteztem mi lehet szerintem a baja. Trafó jó biztos, bemértem.
Minél gazdaságosabb megoldást szeretnék, ha lehet.

Köszi a segítséget előre is.
(#) Lucifer válasza kfiro hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Nekem a reléket rángató ULN2003-nak tűnik a felrobbant IC, de tőlük keletre a panel szélén is mintha lenne némi kojt.

A kérdés az, hogy a kontroller (kék csíkkal meghúzott IC) túlélte-e (abban tartalom van ami nem elérhető) na meg az EEPROM. A többi pótolható, bár ha így kinyílt ott valami nagy disznóság történhetett.
(#) kfiro válasza Lucifer hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Nos, nem titok én vagyok a merénylő

Nem vagyok egy elektronikai zseni, de mivel a szárnyas kapum 433 mHz-en működik, ezért akkor amikor ezt a Hörmann-t (használtan fillérekért) megvettem, akkor átalakítottam 433 mHz-re, egy akkoriban kapható DIP kapcsolósoros verzióval, amit az akkori klasszikus szürke háromgombos Proteco távkapcsolómhoz tudtam igazítani.

Az átalakítás jól sikerült a plusz panel 24V-os volt és a 20, 20b pontra kötöttem, ahová később még egy sima csengőkapcsolót is kötöttem, hogy bentről azzal nyithassam és csukhassam, ne kelljen távkapcsoló után kajtatni. Ez kb. 10 évvel ezelőtt történt.

Közben elhasználódtak a kapcsolók vettem minden féle clónozót, de azok mind bénák mert nem találtam két gombosat soha, csak olyan béna négygombosakat. Ezekkel működött minden, de már ezek is kezdtek kikopni.

Aztán most találtam végre egy ideális két gombos 433 mHz-s kapcsolót, amiből olcsón tudok rendelni bármennyit. A Proteco szárnyas kapumban is kellett közben elektronikát cserélni, az meg beázott és azt fel tudtam tanítani az új kapcsolókra.

Ekkor jött az ötlet, hogy a Hörmann-ba miért nem olyan kiegészítő panelt teszek, ami tanítható és nem a kapcsoló a tanítható. Vettem is egy ilyen modult és leteszteltem még mielőtt beélesítem. Ennek 220 V a bemenet és a kapcsoló részen elméletileg nem lehetett feszültség. Konkrétan ez volt az: Kapcsoló 433 mHz

Tehát leteszteltem úgy, hogy csak a 220V-ot kötöttem rá és feltanítottam a kapcsoló A gombját, ahogy szerettem volna. Tökéletesen működött, legalábbis halhatóan kapcsolt a relé, amikor megnyomtam a gombot.

Ennek nagyon örültem, végre most már azzal a kapcsolóval használhatok mindent, amivel szeretném.

A másik kimenetet, ami ugye a relé kimenete volt rákötöttem arra a két pontra, amire már eddig is rá volt kötve a régi is, meg a csengőkapcsoló is. Megnyomtam a gombot és pukkanás, a vásárolt kis relének annyi, a biztosíték lecsap, de a vezérlőt is, sőt a trafót is tönkre vágta. Trafót már szereztem, mert azt meg tudtam mérni hogy behalt, de az áramkörről csak most derült ki, bíztam abban hogy az még túlélte.

Konzultáltam azóta két szakival is telefonon és azt mondták Ők sem értik mi történt, hiszen a régi panellel jó volt és sima csengőkapcsolónál is működik.

Azt gondolom, hogy amit vettem az adott sokkot az szerkezetnek, de nem értem miért.

Hát ez az én rövid kálváriám, most vagy veszek 30-ért egy teljes fejegységet (és akkor még olcsón megúsztam) vagy inkább cserélem az egészet egy újabb tanítható 433 mHz-s tipusra.

Azért még ha van valakinek ötlete ezt minimálban megoldani azt megköszönöm.

Üdv.
(#) lelkes amatőr válasza kfiro hozzászólására (») Szept 10, 2020 /
 
Nekem ebből a rajzból az jön le, hogy a kimeneten a hálózati feszültség jelenik meg kapcsoláskor.
Ez indokolja a vezérlő teljes halálát.
(#) zsoltee0001 válasza kfiro hozzászólására (») Szept 10, 2020 /
 
Ha a magas bemeneti feszültség miatt elszállt a reléket kezelő ULN ic (aminek egyébként semmi köze a bemenethez), akkor elég komoly tockost kaphatott ott más is. Kéne nézni, hogy egyáltalán a processzor túlélte-e.
üdv
(#) zsoltee0001 válasza Lucifer hozzászólására (») Szept 10, 2020 /
 
Tényleg, azok az smd ellenállások is elsercantak a processzor mellett..az pedig nem egy jó hír.
(#) kfiro válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 10, 2020 /
 
Köszi a sok választ, akkor tehát rossz kütyüt vettem.
Feladom, találtam egy komplett használt új Proliftet 38-ért azt megveszem. 30-ért ajanlottak ehhez felújított fejegységet.

Ha valakit érdekel alkatrésznek eladó a Promatic. A motorja, trafója, biztos jó és a sín is rendben van.
(#) zsoltee0001 válasza kfiro hozzászólására (») Szept 10, 2020 /
 
Nekem ilyen vezérlésem van, nem tudom, mennyire kompatibilis, ha a közelembe laknál, le lehetne tesztelni.
(#) kfiro válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Köszi, szépen de közben sikerült berszereznem, egy aránylag olcsó, keveset használt másik teljes mozgató szettet.

Üdv. Feri
(#) zsoltee0001 válasza kfiro hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Nincs mit, a motorról csinálnál pár képet? Ez érték lehet, a hörmann motorokat ménkű nehéz szétszedni, ha oda a kefe.
(#) kfiro válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
Szia! Így néz ki és szerintem annak semmi baja.

Abban tudsz segíteni hogy, ha ezt a kiegészítő 433 mhz fix kódos cuccot veszem meg, akkor az nem csinál galibát? Bővebben: Link

A sima kapcsolóra kötném rá, ahogy már előzőleg is volt, nem is lehet máshova, mert ez egy Prolift motor és ezen csak egy négyes sorkapocs van, ahol a másik kettő az infra érzékelőé. Most is van már egy csengő kapcsoló bekötve, azzal tökéletesen működik. A kapcsoló mellé kötném a relé kimenetet. A 24 volt tápot pedig leszedném a motor trafójáról.

Köszi
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2020
(#) zsoltee0001 válasza kfiro hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
Igen, jó lesz, nem lehet elrontani, viszont a trafóra mérj rá előtte, mert ezek jóval 24V fölött szoktak üzemelni, a vevő nem biztos, hogy hosszú távon örülne egy 40V körüli bemeneti feszültségnek.
Köszi a képeket.
Üdv
(#) bajuszvas válasza kfiro hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
Elvben a proliften is van 24V kimenet, de nincs betéve a csoki. Mérj rá lehet megtalálod.
Bővebben: Link
(#) kfiro válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
Köszi a választ, az előző ProMatic-ban is volt egy 24V-os kiegészítő elektronika, még a primitivebb DIL kapcsolós és hosszú évekig nem volt vele baj, az én korszerűtisgetésem miatt ment ez is tönkre. Azt is a Hörmann trafó táplálta.

Szóval rámérek azért, de valóban 40V-ra felugorhat a feszültség?

@ bajuszvas

Igen láttam ezt én is, csak akkor miért nincs csoki?
Tudok rá forassztani, de nem igazán szeretném, a trafóról egyszerűbb a levétel.
Mi a véleményed?

Köszi
(#) zsoltee0001 válasza kfiro hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
Ha egyenirányítod + puffereled akkor simán, bár nem ismerem pont ezt a hörmann trafót, de általánosságba több mint 24V, ha a vevőd bemenetén pl 35V-os kondi van s az ezt követő áramkör is erre van méretezve, akkor nem lesz jó hosszú távon.
(#) kfiro válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 14, 2020 /
 
Köszi, odafigyek erre vagy van egy külön új Tracon trafóm TVRB-60-A, ami tud 6-12-24 voltot is.
Inkább használjam azt? Még a ProMatic-hoz vettem, amikor azt hittem annak a trafója a rossz.
(#) zsoltee0001 válasza kfiro hozzászólására (») Szept 14, 2020 /
 
Ne variáld át a trafót, a hörmann tutira figyeli a motor áramfölvételét és fordulatszámát, ha beteszel egy kisebb feszültségűt akkor nem fog normálisan működni.
Mekkora az Ac kimenete? Mármint hány voltot mész?
(#) kfiro válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 14, 2020 /
 
Külön csak a külső 433 mhz panelnek gondoltam a tápot. Most fogom csak átvenni cuccot, nem tudom a pontos paramétereket. Természetesen ez a trafó feleslegesen nagy hozzá 60VA-as, csak gondoltam akkor nem piszkálom a Hörmann trafót.
Ha meglesz küldök egy jobb képet az elektronikáról Te biztosan látod, amit esetleg én nem. Köszi.
Következő: »»   18 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem