Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális fényképezőgép javítás, egyebek
Lapozás: OK   45 / 45
(#) bugyi680 válasza Macsek71 hozzászólására (») Szept 14, 2020 /
 
Lehet az lesz a probléma,nem is gondoltam erre, megpróbálom majd egy 1GB -os kártyával.
(#) Bakman válasza bugyi680 hozzászólására (») Szept 14, 2020 /
 
Eléggé fura lenne, ha attól javulna a képminőség, vagy tud a kártyára írni vagy nem. A csíkozást csak gyenge fényviszonyok között csinálja, ez szerintem egyszerűen az érzékelő lapka zaja. Ha a gépben lévő SW ezt nem tudja korrigálni, akkor ilyen a kép. Az hogy éppen csíkos, kb. annyit jelent, hogy a zaj valamennyire periodikus.

Sokáig tárolt gépnél előfordulhat, hogy a lencserendszeren belül gomba jelenik meg, ez minden fényképész rémálma. Javítani csak szétszedéssel lehet, már ha lehet a bonyolult szerkezet és/vagy a lencsék bevonata miatt. Ha egy lehelletnyi réteget képez egy vagy több lencsén, akkor csökken a bejutó fény mennyisége, a gép korrigál (erősíti a jelet) és ettől lesz zajosabb a kép.
(#) Tomi94 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Szerintem itt összekeveredett a két eset

Amit én mutattam, csíkos képet, az nem a hosszú állás után lett ilyen, hanem hosszú állás után most vettem elő, hogy valamit kéne kezdeni vele végre (javítani, vagy feltenni az ingyen elvihetőbe alkatrésznek). Anno egyik napról a másikra kezdett el így hibázni. (Kártyával nem volt gondom egyáltalán.)
(#) Macsek71 hozzászólása Szept 15, 2020 /
 
Talán elfér itt a kérdésem :

Van két öreg fényképelőm ( az idősebb 2003-as) Ők még TWAIN driverrel - felülettel kommunikálnak.
Win 10 64 biten már nem akarja támogatni e technológiát . Van valami trükk amivel életre lehet kelteni, vagy tegyük el a múzeumba őket ?
A kamerák tudásáról most ne nyissunk vitát.

Köszi Macs
(#) Bakman válasza Tomi94 hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Valóban.
(#) bbb válasza Macsek71 hozzászólására (») Szept 15, 2020 / 1
 
Támogatja a TWAIN-t! Csakhogy kell hozzá olyan program, ami tud is ezzel beszélgetni. Pl. tudtommal az infranview is tud (én nem szeretem ezt a programot, de sokan használják és boldogok vele).
Viszont a TWAIN beszélgetőfelület akkor működik, ha az eszközhöz való driver is fel van telepítve - ezekhez a fényképezőkhöz ez sikerült? Szkennerhez én is írtam TWAIN kezelőprogramot, nem tudom az működne-e fényképezőgéppel is, vagy sem.
Viszont a legegyszerűbb megoldás esetedben az lenne, ha a memóriakártyát olvasnád be egy kártyaolvasóval (gondolom SM, vagy CF kártya van bennük).
(#) Macsek71 válasza bbb hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Az irfanview is* felismeri ( kiírja a kamera nevét) de kommunikálni nem "akarnak"...
Kártyaolvasó sajna nem játszik ők még nem használnak memória -bővítő- kártyát

Próbálkozom még "kompatibilis" módban, esetleg majd később egy virtuális géppel ...

* meg a kamerához adott saját letöltő-konvertáló program is...
(#) Bakman válasza Macsek71 hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
A virtuális gép előbb vezethet eredményre, mint a nem támogatott SW körüli vajákolások a mai rendszereken.
(#) uniman válasza Tomi94 hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Ez a hiba eléggé gyakori...többek közt, pl. itt le van írva a lényeg.
Próbáld meg felfelé tartva, pl. a szoba mennyezetét (nappal) lefotózni...valószínűleg úgy nem lesz csíkos a kép.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2020
(#) bbb válasza Macsek71 hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Egyébként ezek is úgy működnek, hogy összedugod, majd ő mondja magáról, hogy TWAIN kompatibilis, de ha nincs hozzá telepítve illesztőprogram, akkor hiába is kapja meg a TWAIN utasításokat, nincs ami lefordítani neki, így nem is fog beszélgetni a géppel.

2003-ban én méreg drágán vettem egy "digitális kamerát", az CF kártyát ismert, viszont akkoriban még nem tudtam mit jelent a 3MP interpolált kép. Miután megvettem a fényképezőt, már kiderült számomra is, s bár sokáig használtam és örültem neki (pár szép fotót ezzel is készítettem), azért ez az "interpolált" szócska azóta is beégett, hogy hagyjanak vele békén - maradjunk a natív felbontásnál Azért azt is érdemes hozzátenni, hogy ezidőtájt (kicsit korábban) volt pár tényleg drága készülék, olyanok is, amik kislemezre rögzítették a képeket. Natív 640*480 felbontással és a biztosítók az azzal készült képeket elfogadták bizonyító erejűnek, így tizenX év távlatából is az a gép volt használatban, pedig már egy mobiltelefon is jobb képet készített nála - hiába, a biztosítók nem mindig zárkóznak fel időben a kor vívmányaihoz (lásd fax/e-mail viszonylat)

Olyan szívesen játszanék vele egy kicsit, kár, hogy messze vagy
(#) Tomi94 válasza uniman hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Holnap kipróbálom, mindenesetre nem úgy hangzik, mint ami tipikusan könnyen javítható házilag..
(#) Tomi94 hozzászólása Nov 6, 2020 /
 
Hát, némileg később, de csak belenéztem az egyikbe. Ezt találtam benne, valóban törött a szalagkábel.

Viszont nem nagyon van ötletem, hogyan lenne javítható. Az gyakorlatilag biztos, hogy rövidíteni nem lehet rajta semmit, ki van számolva a hossza teljesen. Lakkot lekaparni, átforrasztani talán, de akkor meg valamivel le kéne ragasztani, hogy valamivel feljebb hajoljon meg.
(#) nagym6 válasza Tomi94 hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Esetleg vékony szigetelt drótokkal áthidalni valahonnan valahova, ahol forrasztható. Talán a szalagkábelre is lehet forrasztani.
(#) ColT hozzászólása Máj 28, 2021 /
 
Hello,

Sigma 100-300-at szerelt valaki már?

A bajonettet levettem, az utána következő gyűrűt levettem, ott sajnos van egy lenyalt csavar.
Most az egy dolog, hogy fúrhatom le, de nem tűnik úgy, hogy szét akarna esni. Hogyan lehet bejutni a zoomgyűrűig? Azt kéne megoldanom, hogy ne szoruljon...

Köszi minden segítséget
Következő: »»   45 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem