Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hörmann kapuk
 
Témaindító: Maxim Max, idő: Feb 9, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   19 / 27
(#) kfiro válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 14, 2020 /
 
Így néz ki a cucc. A Tracon 24V- os táppal jól működik már 3 tavkapcsaolót is befogadott. Remélem élesben is jó lesz.
(#) kfiro hozzászólása Szept 15, 2020 /
 
Beszereltem ezt a cuccot vegul: Bővebben: Link

Könnyen kezelhető, jól működik minden, remélhetőleg hosszútavon.
(#) zsoltee0001 válasza kfiro hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Milyen távirral megy?
(#) bajuszvas válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Az Uni1, szinte bármelyik 433-as távval. Cardin S449-el pont nem. Ettől csak az RX Multi eszik meg többet.
(#) Mumtaz válasza bajuszvas hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Jahh. Csak az RX Multik meg valahogy nem sikerültek jól. Legalábbis a két piros ledes. Sorra dobták el magukat. Az újabb (kinézetre szinte tök ugyanaz) már sokkal stabilabb. Az újabbikon az egyik led kék.
Hörmann trafónál én eddig teljesen terheletlenül max 32V-ot mértem. Vezérlés "terheléssel" 30-at. Ennyit azért az összes utángyártott elvileg 24V-os vevő ki szokott bírni. 32-34V szokott lenni a specifikációkban.

UNI1 tényleg kevesebbet tud, de már jó régi darab a piacon. Eddig nem volt gond velük. Mondjuk a SlaveBox is jó volt, bár ott meg az újabbikkal van némi vételi probléma. Pont ma voltam egy helyszínen 1 éves slavebox a csukott kapun keresztül már nem vitte. A régivel (2008-as) meg röhögve ment 50 méterre a garázstól. És nem az első eset.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2020
(#) zsoltee0001 válasza Mumtaz hozzászólására (») Szept 16, 2020 /
 
Én ezzel az RX multival egyszer ráfaragtam, picit tovább nyomtam a vevőn a gombot, mert nem lehetett látni normálisan a ledet , ezzel csináltam egy teljes memória törlést, ez egy társasháznál nagy szívás, ráadásul csak később derült ki.
Amúgy szimpatikus benne, hogy eltérő gyártók távirjait is tudja kezelni egyszerre.
(#) spotter hozzászólása Szept 16, 2020 /
 
Sziasztok! Intelligent 600-as kapunyitóm romlott el. Sajnos csak akkor nyílik vagy zár ha be/ki kapcsolom a 220V-ot. Ez nem normális jelenség viszont így legalább tudom nyitni és zárni. UNI1-re és nyomógombra sem reagál. Szerintetek mi lehet a gond? Panelen nem látok semmi gyanúsat és a biztosítékot is kivettem fél órára de nem javult meg. (A hiba napján nem volt áramszünet.)
Előre is köszi!
(#) zsoltee0001 válasza spotter hozzászólására (») Szept 16, 2020 /
 
Nem teljesen értem, ha áram alá helyezed, akkor egyből elindul? vagy tanítási módba kapcsolod és a panelen lévő kezelőgombbal indítod, zárod?
Ez nem hörmann, egy csomó néven árulják, rewlex és még egy pár néven láttam már, amúgy nem rossz gép
(#) spotter válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 16, 2020 /
 
Igen elindul. Felnyílik a kapu. Ha kikapcsolom az áramot és vissza akkor pedig visszazár.
Most úgy oldottam meg, hogy beállítottam, hogy visszazárjon pár perc múlva. Gondolkoztam, hogy a 220-at fogom távirányítással kapcsolgatni de ha lehet ezt B tervnek szánnám.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2020
(#) zsoltee0001 válasza spotter hozzászólására (») Szept 16, 2020 /
 
Ja akkor az van, hogy a P/P bemenetnél van valami zárlat és lenyomott gombbnak érzékeli, van ezen hátul valami sorkapocs szerűség ott kéne megnézni a pp kimenetet (impulzuskapcsoló)
Ill lekötni, ha van rajta külső vevő, lehet, hogy az szivatja.
(#) spotter válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 16, 2020 /
 
Igen lehet az van amit mondasz erre nem is gondoltam. A sárgával jelzett a nyomógomb és az UNI1 bekötési pontja. Próbáltam, hogy kihúztam mindent belőle és kézzel egy kábellel rövidre zártam de semmi nem történt. Uni1-et is kikötöttem. Lehet valamelyik relé be van ragadva?
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2020

1.jpg
    
(#) bajuszvas hozzászólása Okt 1, 2020 /
 
Supramatic P 4-es hibakód (Állítsa vissza a gyári beállításokat (lásd a4.6 fejezetet) és tanítsa újra a meghajtást;ha szükséges cserélje ki!), a pöty sűrűn villog mellette.
Mi lehet ami hibás benne? El sem indul a reset után. Merre keressem a hibás lakatrészt?
(#) Watt25 hozzászólása Okt 7, 2020 /
 
Volt ez a történetem, nagy sikere volt!
Kezdi végképp megadni magát ez a matuzsálem, le kéne cserélnem. Persze a cél az lenne, ha csak a meghajtást kéne lecserélni, a sín, kapu marad. Lehetséges ez? Az újabb meghajtások fizikai kialakítása ugyanolyan, mint a régieké? (Supramatic S-ről van szó.) Tehát valószínűsíthetően ugyanolyan pl. a bordás tengely mérete, elhelyezkedése? Azt remélem, hogy csak lecsavarom a 4 csavart, ami tartja a mostani meghajtást és felcsavarom a helyére az újat. (Pl. valami újabb Supramatic-ot.) Lehet ennek valami akadálya?
Az enyém még referencia ponttal működött (volna), az újak kialakításán viszont nem látom, hogy lenne bármiféle referencia pont érzékelő. Az újak hogyan működnek? Honnan tudják, hogy milyen helyzetben van a kapu?
(#) bajuszvas válasza Watt25 hozzászólására (») Okt 8, 2020 /
 
123900 az új supra ára. Feltanítod, működik örülsz. Kb. ennyi. Ugyanoda megy fel a lyukakkal játszani kell, de fel megy a helyére. A "láncot" külön adják hozzá!
(#) Zsoltee0001_1 válasza bajuszvas hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Szerintem kefe elkopott a motorba.
Üdv
(#) Tothimi92 hozzászólása Okt 23, 2020 /
 
Sziasztok,
Szeretnék kérdezni valamit, hátha tudtok segíteni. Nemrég szerelték be a Hörmann garázskapunkat... Vannak hozzá gyári távirányítóink mert naívan azt hittük majd működik a kert kapunkkal és milyen jó lesz, hogy ilyen sok távirányítónk lesz ezért rohadt drágán meg is vettük hozzá a 2 darabot.... Hát sajna nem. A sztori a következő. Szóltam a szerelőknek, hogy szeretném a hörmann távval vezérelni mindkettő kaput. Mondták, ok hoznak egy “rx multi-t” amit bekötnek a régi kertkapuba és működni fog. Így is lett, működött viszont kb a cucctól 5 centire... mondták, hogy ezzel sajna nem lehet mit csinálni mert valószínűleg újított valamit a hörmann és átrakták a hörmann kapuba ezt a cuccot. A probléma megoldódott, de nem úgy ahogy én szerettem volna. Most a régi távokkal működik mind a két kapu de az én célom fordítva lett volna. A megoldást elmesélték. Kb. 30 ezer forint a hörmann gyári vevője és jó lesz. Én nem szánnék még ennyit rá. Esetleg antenna? Vagy valami más a baj? Remélem érthetően vázoltam a dolgot. Minden eszközről csatoltam egy képet. Válaszotok előre is köszönöm...
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2020
(#) bajuszvas válasza Tothimi92 hozzászólására (») Okt 25, 2020 /
 
Nem ért hozzá a szerelő! A bisecur távirányítók, eddig semmilyen idegen vevővel nem kompatibilisek!
Ha a hörmannt akarod, akkor pénzt kell rá áldozni! Ja és a motorhoz legalább 1 db jár a hörmannból.
Te döntesz.
(#) Joe_001 válasza Tothimi92 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Vegyél egy Hörmann vevőt. (Hörmann HE-xxx. Aki a garázsajtót eladta ott érdemes venni, mert ő tudja melyik kell.) Nem olcsó. A kimenete OC-s. Nice kertkapura is tettem fel csak oda + egy relé is kell. (A garázsajtó H-volt azt mi raktuk be.) Utána csak összetanítod a H távirányító egyik gombjával.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2020
(#) Tothimi92 hozzászólása Okt 27, 2020 /
 
Köszi szépen... akkor nem úszom meg olcsón. :/
(#) Mumtaz válasza bajuszvas hozzászólására (») Nov 19, 2020 /
 
Nem biztos, hogy a szerelő nem ért hozzá. Mi is belefutottunk már a problémába. az RX-MULTI ötletnek nem rossz és viszi a BiSec távkapcsi, csak ugye egy gombot vissza kell butítani rajta BiSec-ről a régi Hörmann 868-as kódrendszerre. Viszont az RX-Multikkal van ez a probléma, hogy valahogy csak nagyon közelről veszi ezt a jelet. Próbáltunk antennát módosítani, meg koax kábellel rákötni, semmi nem segített rajta.
Ráadásul RX-Multiból is két fajta van. A régebbivel jobban ment.

Egyébként Uni-1 vevővel is hasonló a helyzet.
Sajnos.
(#) Tomi S hozzászólása Dec 4, 2020 /
 
Sziasztok !
Tudna valaki segíteni,hogy Hörmann-EcoMatic garázskapuhoz és Beninca kerti kapuhoz keresek távirányítót.Jelen pillanatban To-Got használok ,de se Mhz se semmi nem található rajta ami alapján tudnék venni egy újat.
Kérédsem az lenne hogy fix kódos-e,avagy gördülő kódos? Illetve ki mit ajánlana akár az Aliexpres világában kalandozva is!
Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) uniman válasza Tomi S hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
A To-Go ismert...433MHz, ugrókódos, de a régiek között volt fixkódos is...
(#) Tomi S válasza uniman hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Kedves uniman!
Köszönöm szépen a választ! Szerinted érdemes mondjuk Aliexpresről megrendelni valamit hiszen lényegesen olcsóbb, vagy kidobott pénz?
(#) uniman válasza Tomi S hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Szia Tomi! Ha nem sürgős...és távolról ki tudod választani a megfelelő helyettesítőjét.
Vannak ugrókódos tanítható távirányítók, amelyek akár használhatók is lehetnének hozzá.
Én csak eredetit vettem...
Persze más típusú ugrókódos jelét is rá lehetne hangolni, ki kell próbálni. Konkrét típust nem ismerek...de tuti, hogy van olyan is.
A Hörmann az keményebb dió, csak eredeti táv...vagy pluszba egy uni vevő+barmilyen táv hozzá.
Ez utóbbi talán olcsóbb megoldás...pl. a mostani Beninca távoddal nyitni lehetne minkét kaput, persze, ha 4 gombos a Benincád...
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2020
(#) Tomi S válasza uniman hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Szerintem ami van az is egy utángyártott To-go ,mert semmi belepréselt információ nincs rajta,de egy távvezérlő viszi a Hörmann és a Beninca rendszert is.
(#) uniman válasza Tomi S hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Egy képet mutathatnál a távodról...
(#) Tomi S válasza uniman hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Ez van most:
(#) Tomi S válasza uniman hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Ezt néztem ki :
(#) uniman válasza Tomi S hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Nos, ez tuti eredeti...belül hátul van egy 5. gomb is, ha szétkapod látni fogod.
A Hörmannhoz tuti van egy külső 433MHz-es RF vevőegység...nézd meg a motor tetején.
Jónak tűnik a "kinézett" táv...a szöveg szerint legalábbis.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2020
(#) mraulajos válasza Tomi S hozzászólására (») Dec 4, 2020 / 1
 
Hali!
Ez nekem bevált.
Ez viszont, kimondottan a fix kódosokra jó.
Következő: »»   19 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem