Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   247 / 276
(#) mpisti válasza boby78 hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
Pont erre gondoltam....
(#) dB_Thunder válasza boby78 hozzászólására (») Júl 11, 2020 /
 
Alfaweldem van, sima awi, de a beállításnál, és a hegesztésközben is írja az áramot.
(#) Dromi33 hozzászólása Aug 13, 2020 /
 
Sziasztok!

Vissza olvastam a fórumban, és sok okosságot találtam barkács CO hegesztő "használhatóvá tételéről." Ezzel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy az eredetileg hegesztőárammal meghajtott előtoló motor működtetésére megfelelő lehetne egy ilyen tápegység? Vagy maradjak a segéd transzformátor + egyenirányítás beépítésénél helyette? Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) mpisti válasza Dromi33 hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
Tökéletesen megfelelhet, de előtte tesztelni kellene nehogy a motor indítóárama leültesse a táp áramkorlátját.
(#) bnandor hozzászólása Aug 14, 2020 /
 
Tisztelt fórumozók!

Rengeteget olvastam a fórumot,ezúton szeretném mindenkinek megköszönni,hogy közzétette az építési tapasztalatait.Így sikerült a kínai csodából használható gépet összehozni.Az igazsághoz tartozik,hogy egy ismerős gépésztől aprópénzért jutottam 4 orosz diódához,valamint egy ismeretlen magyar gyári gép főtrafójához fokozatkapcsolóval együtt.(10 éve sufniban lapító,kacatként kezelt CO építési projekt maradvány)
Kérdésem annyi lenne,hogy a fotókon szereplő fojtóról van-e valakinek infója? MÉH telepi szökevény,háromfázisú gépben volt.

Üdv: Bittó Nándor
(#) mpisti válasza bnandor hozzászólására (») Aug 14, 2020 /
 
Ez nem fojtó, hanem hajdani AWI gép HF trafója. Fojtónak kell 25-30cm2 ha egyenes(I-mag) Ha E-I akkor is ajánlott a 18-20cm2 egy 150-200A-es gépnél, kb. 3 mm légréssel.
(#) bnandor hozzászólása Aug 14, 2020 /
 
Köszi a gyors választ.Az a fura benne,hogy kettő lapos profil réztekercs van rajta,és ez a kettő párhzamosan kötve 8-as csavarral,ráadásul szembefordított menetirányokkal.
(#) mpisti válasza bnandor hozzászólására (») Aug 14, 2020 /
 
Szerintem inkább az történhetett hogy a két kivezetést összefogatták hogy ne lazuljanak fel a tekercs külső menetei, mivel ez a vas szerintem nem több mint 9-10 cm2. Fojtónak lényegesen nagyobb kell. Ellenpárhuzamos tekercselésnek ilyen vason semmi értelme villamos szempontból.
(#) kari142 válasza Joci_1x hozzászólására (») Aug 23, 2020 /
 
Helló Joci!Segitséget kérnék .Megcsörgetnél visszahivlak!??
(#) bnandor hozzászólása Aug 24, 2020 /
 
Sziasztok!
Valaki tudna segíteni fojtó vasmag, ill. huzal beszerzésében?
Előre is köszönöm: B.N.
(#) mpisti válasza bnandor hozzászólására (») Aug 24, 2020 /
 
Küldtem üzenetet.
(#) Dromi33 válasza mpisti hozzászólására (») Aug 24, 2020 /
 
Köszönöm szépen a segítséged! A későbbi kondenzátor beépítés, illetve többetek tanácsát követve szeretnék mágneskapcsolót beépíteni a trafó, illetve a későbbiekben bekerülő elemek számára. Készítettem egy móricka rajzot, ha megtennéd, hogy ránézel helyesen gondolkodtam-e mielőtt füstjeleket gyártok, nagyon szépen megköszönném! A hegesztő egy Einhell Sga 170-es. Illetve még azt szeretném kérdezni, hogy a huzal előtolás meghajtására egy 24V 100VA toroid transzformátor alkalmas lenne-a múltkor kérdezett tápegység helyett? Segítséged előre is köszönöm! Szép napot mindenkinek!
(#) mpisti válasza Dromi33 hozzászólására (») Aug 24, 2020 /
 
A 100VA-es trafó több mint jó, elég lenne a 35-50VA-es is. A rajz elvileg jó, de rárajzolhattad volna a beépítendő trafót, mert aazl is lehet hibázni.
(#) Dromi33 válasza mpisti hozzászólására (») Aug 29, 2020 /
 
Köszönöm! A mágneskapcsolót bekötöttem, tökéletesen működik. Felrajzoltam az előtoló transzformátort is a rajzra, köszönöm ha ránézel, hogy jó lesz-e így! Illetve annyit szeretnék még kérdezni, hogy kondenzátorból 2 db 22000 µF 50V-os megfelelő lenne-e?
(#) mpisti válasza Dromi33 hozzászólására (») Aug 29, 2020 /
 
Szerintem Ok. Először csak egy kondival próbáld, és ha az nem ad kielégítő eredményt, akkor tegyél kettőt.
(#) kari142 hozzászólása Aug 30, 2020 /
 
Helló! Segitséget kérnék !! Ha valaki kitudna SEGITENI EGY ILYEN ISKRAVAR 150 -ES IRÁNYITÓ PANEL RAJZZAL NAGYON SOKAT SEGITENE. kÖSZI.k
(#) kari142 hozzászólása Aug 30, 2020 /
 
fongab! Tudnál az Iskravar panelrajrot küldeni,vagy hol találok róla? Üdv.K
(#) mpisti válasza kari142 hozzászólására (») Szept 1, 2020 /
 
Legalább azt nézd meg mi a típusa a kis kártyának. Lehet VAR-3 ; VAR-5 ; RE266 stb. Ha már van típus, akkor talán könnyebb lesz utánanézni. De lehet hogy egy fotó is lendíthetne a dolgon,-persze a típus azért fontos.
(#) kari142 hozzászólása Szept 1, 2020 /
 
Helló mpisti! Köszönöm a segitséged igen VAR03C van benne ,és ha minden igaz meg is lessz ...
Köszönöm a segitséged .Üdv.K
(#) mpisti válasza kari142 hozzászólására (») Szept 1, 2020 /
 
Lehet hogy ez lesz az?
(#) gyulank hozzászólása Szept 7, 2020 /
 
Mi az a MIG>2A/5A/10A hegesztőpajzsnál, és melyik a jobb? DIN állíthatósnál melyik a jobb? 4-12 vagy 5-13?
(#) kari142 válasza mpisti hozzászólására (») Szept 10, 2020 /
 
Helló! Nem lehet biztos! Köszönöm szépen hasznát veszem! !Üdv.K
(#) kari142 hozzászólása Szept 26, 2020 /
 
Helló! Vásárolnék egy TRAKIS 200 gépet ,nem tul sok jót olvastam itt róla amit találtam .... Mi a véleményetek róla mire kellene odafigyelni ?A fokozatkapcsoló és a kártya hiba (ha már van) mostanság mennyiből orvosolható !
(#) kari142 hozzászólása Szept 27, 2020 /
 
Helló!Segitséget kérnék ismételten ! Ha megvenném ezt a gépet a hozzáadott fokozatváltóval , az használható hozzá?https://www.jofogas.hu/borsod_abauj_zemplen/Co2_hegeszto_elado_1072...87.htm
(#) dB_Thunder válasza kari142 hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Szerintem nagyon drága! És sok jót sem nézek ki belőle!
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2020
(#) erbe válasza kari142 hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Elég gyengécske. Gondolom, azért is adja el. A fokozatkapcsoló akár jó is lehet hozzá.
Nem írtál többet a Trakisról. Abban jobban bíznék.
(#) mpisti válasza kari142 hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Ez a gép a céljaidnak jó is lehetne, de a jelenlegi állapotában harmad részét éri mint amennyiért árulják. Cseréltesse ki a tulaj a fokozatkapcsolót és az eurocsatlakozót is, és akkor -ha működőképes lesz- talán megéri a 65e Ft-ot. A Trakis 200 gép -ha működőképes-jó választás. De fokozatkapcsoló és szabályzókártya hibával már nem biztos hogy jó üzlet. Egyébként egy fokozatkapcsoló 1 fázisú géphez(nem kínaihoz) 8-25 ezer között van, géptípustól függően, a tolókártya sok esetben javítható, ha cserélni kell akkor a legtöbb esetben reális áron csak kiváltó típus jöhet szóba.
(#) kari142 válasza erbe hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Meg van!! Lett! Müködik,de rendbe kell szedni ,és az csak mühelyben jó,de hozni vinni nem igazán ,azért keresek olyat amit elbitok egyedül vinni betenni az autóba....
(#) kari142 válasza mpisti hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Köszönöm szépen MINDENKI válaszát! Ez szerintem is jó választás lenne a gép ,de igy !!? esetleg van még ilyen 380-as gép ami sokfokozatos és 15V munkaáramtól indul 2 v-ként?
(#) erbe válasza kari142 hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Ha sokat kellene hurcolászni, akkor inverteres kicsi CO2 gép kellene neked. Az általában nem 380-as, hanem egyfázisú. A 380-as (400V-os) magasabb árkategória és még nem gyakori a használtan eladó.
Következő: »»   247 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem