Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádióamatőrök topikja
Lapozás: OK   213 / 249
(#) sdrlab válasza tnl hozzászólására (») Szept 28, 2020 / 4
 
Nem, nincs benne rezgőkör..., nem is lehetne, hisz mi értelme lenne, ha ekkora sávszélességről beszélünk?!
Mivel ez önálló project, és másnak is jól jöhet, közzéteszem...

Paraméterei:
Tápfeszültség 5V
Sávszélesség 50kHz-1,3GHz
Erősítés 20dB
Ki/be impedancia ~50R
Zajtényező <2dB
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2020
(#) Kera_Will válasza sdrlab hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
MMIC-s (ERA-x , ...stb. ) sem tartalmaznak többet ennél.
Igen ezek lehet drágábbak és időbe kerül a beszerzésük ,mint a már fiókban lévő anyagok.
ERA sorozat tagjai
(#) sany válasza sdrlab hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Köszi!
Én azt hittem valamilyen "cél" IC alkalmaztál.
(#) sdrlab válasza Kera_Will hozzászólására (») Szept 28, 2020 / 1
 
Igen, elsődleges szempont az itthon lévő anyagból tervezés volt )) Készen sokféle cél eszköz kapható hasonló paraméterekkel, de akkor hol marad az alkotás öröme?!
(#) sdrlab válasza sany hozzászólására (») Szept 28, 2020 / 2
 
Amit meg lehet oldani egyszerűen is, azt nem szabad túlbonyolítani! Ehhez minden alkatrész könnyen beszerezhető, vagy elkészíthető...
(#) phr3ak hozzászólása Szept 28, 2020 /
 
mi az a MMIC?
(#) Kera_Will válasza phr3ak hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
MMIC a Minicircuits választékában.

MMIC -> Monolithic Microwave Integrated Circuit
(#) Bell válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Én nemrég vettem ilyeneket az alin.
(#) Sanyesz5 válasza Bell hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Szia köszi, alin van minden csak jelenleg rettenet lassú, majd össze kell dobni házilag.
(#) Bell válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Másfél hónap alatt ideért. De lehet, hogy Pesten a Puskásban is árulnak(tak?) ilyet 1000.- körül.
(#) tnl válasza sdrlab hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Köszönöm!
(#) sany válasza sdrlab hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 


Vajon a kis ERA-2+ -szal is működne?
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2020
(#) Gafly válasza Bell hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Puskás sem gyorsabb, szerintem az is már 2021-es projekt...
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Biztos mert ilyen celra gyartottak. Kb 15dB erositene 50 ohmos lezarasok kozott.
Ahogy adatlapjan is latszik.
(#) sdrlab válasza sany hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Nem túl nagyot erősít, és a zaja sem kicsi, de cserébe jó nagy a sávszélessége! )

De mi a cél?! Ha jó antennád van, akkor a zaj nem igazán számít..., mondjuk akkor erősíteni sem igen kell...
(#) sany válasza sdrlab hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Még a múltkor keresgéltem a neten az RWM 9996kHz vételére alkalmas vevőkészülékek kapcsolási rajzait, amik 9996kHz-en foghatják. Mit mondjak nem sokat találtam, de lehet rosszul kerestem. Egyet viszont sikerült találnom, ahol célzottan csak ezt az adó állomást veszi a készülék. Sajnos most valamiért nem találom ezt weboldalt. De, ha meglesz belinkelem. Ott egy DBM-mel keverték be a oszcillátor 9996kHz-es jelét. De az RF erősítő sokkal bonyolultabb volt számomra, mint amit te készítettél. Tudom mindenki abból főz ami van neki.
(#) sdrlab válasza sany hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Ha van valami tisztességesebbnek mondható antennád, előerősítő sem kell nagyon! Nálam azért kellett, mert ahogy írtam, egy szélessávú induktív hurok van, ami ugyan csendes, de a jelszintje sem magas, amit kiad magából. Egy hangolt, méretes antenna sokkal nagyobb jelszintet ad alapban, oda nem feltétlenül kell még előerősítő is, hiszen abban az esetben nem fog javulni tőle a jel/zaj viszony, csak a vevő kimenetén lesz nagyobb jelszint...
Ha kéred, visszarajzolom az én vevőm rajzát, és közzéteszem azt is! Jelenleg csak a fejemben van meg, és az asztalomon készen ))
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Szerintem egy 10,7 MHz -es KF tekercsből egyszerűen készíthetsz egy "szűrőt" az egy, max két tranzisztoros kiszajú erősítőd elé. (BF240, BFR90, BFY90, 2N3819, BF245, BF961) A JFET -eknél az egy FET, +1 tranzisztor összeállítás a praktikus.
(#) andogeri válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Börzéken, találkozókon, személyesen HA5BFN Lacinál.

Vagy Telegartner cucc: rakotrade.hu
(#) sany válasza sdrlab hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Csak nem találom az RWM kapcsolási rajzát. Még... De megvan mintának, az amerikai 10MHz -en is fogható WWV adó vevőjének egyik lehetséges részegységeinek kapcsolási rajzai és ezeknek a leírásai is. Itt igaz nincs DBM. Azonban kiindulásnak szerintem jó lehet.
Ha nem gond a visszarajzolás és nem gond a megosztása, akkor kérném csak tanulás céljából a kapcsolási rajzot. Remélem a többiek sem bánják majd.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2020
(#) sdrlab válasza sany hozzászólására (») Szept 30, 2020 / 2
 
Elég kesze-kusza egy oldal ez..., ez alapján problémás lehet bármit is megépíteni onnan ) De szerintem sokkal nehezebb lehet a WWV adók vétele nálunk, semmint az RWM-é, lévén jelentősen nagyobb a távolság is, az adó teljesítménye viszont kb ugyanakkora.

Lerajzoltam a referencia vevőmet. Ez sokkal egyszerűbb és átláthatóbb szerintem...

REF_vevo.pdf
    
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Szept 30, 2020 / 1
 
Ez már csak a qrp popcorn oldal " reload mentese" 10 éve sokkal összeszedettebb volt ...
(#) Kera_Will válasza sdrlab hozzászólására (») Szept 30, 2020 /
 
Igen ez hasonlít a PA2OHH által többször is használt gyors (viszonylag amire a HC4066 képes) elektronikus kapcsoló áramköröket hasznosítő vevő keverőkre.
Bare foot ... de amire készült kielégítően megoldja a feladatát.
(#) sdrlab válasza Kera_Will hozzászólására (») Szept 30, 2020 /
 
Nincs is benne semmi extra, ismeretlen dolog... Működne HC4066-al is(bár oda inverter is kell), vagy inkább HC4053-al, csak többek között ki akartam próbálni azt a kapcsolót, ami sokkal jobb ezeknél... A kihívás itt inkább a konkrét realizálás, semmint az elvi kapcsolás...
(#) sany válasza sdrlab hozzászólására (») Szept 30, 2020 /
 
Nagyon szépen köszönöm!
Kicsi és modern. NE612-es elbújhat.

Beszerzem az alkatrészeit és megépítem.
(#) sany válasza sdrlab hozzászólására (») Szept 30, 2020 /
 
Csak a vevő elvére szerettem volna rámutatni.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Szept 30, 2020 / 2
 
Megjött a kütyü (rigexpert aa-30.zero) egyelőre ismerkedünk, van vételre kihúzva 25 méter huzalantennám azt aggattam rá egyelőre.
(#) pmaroti hozzászólása Szept 30, 2020 /
 
Sziasztok!
Valaki foglalkozott már ezzel?
https://groups.io/g/ucx
illetve
https://github.com/threeme3/QCX-SSB
Vagy estleg épített/tervez építeni ilyet?
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2020
(#) sdrlab válasza pmaroti hozzászólására (») Okt 1, 2020 /
 
Érdekes projectek! El nem tudom képzelni, hogy minderre hogyan elég egy Atmega....?!!
(#) szsrobert hozzászólása Okt 2, 2020 /
 
6974-7004kHz kozt mi ez a ratatazas?:-o
Következő: »»   213 / 249
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem