Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Aggregátor feszültség szabályzó
Lapozás: OK   11 / 18
(#) veszim hozzászólása Okt 16, 2020 /
 
Üdv. Aggregátorhoz értő elektromos szakit keresek Székesfehérvár és környéke. Honda eg3000 tönkrement, ahhoz keresek segítséget. Credo
(#) GPeti1977 hozzászólása Okt 17, 2020 /
 
Van nálam egy straus st/ggt-6503 aggregátor. Az állórész tekercsén a nulla kivezetéshez (kék, csillagpont?) képest 9 Ohm, 22 Ohm, 4,5 Ohm ellenállást mérek, a gerjesztőpanelhez az egyik vezetékpáron 7,5 Ohm a másikon szakadás van. 24V ot adtama forgórésznek és a kimeneti feszültség is alacsony volt, az egyik fázison 180V a másik kettőn néhányszor 10Volt.
Ha jól sejtem le van égve a generátor?
(#) staci123 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 18, 2020 /
 
Szevasztok,
...vagy zárlatos, jól sejted.
Az egyfázisú terhelhetõsége csekély,
nem biztos hogy megéri tekercselni...
(#) GPeti1977 válasza staci123 hozzászólására (») Okt 18, 2020 /
 
Egyszerűbb dolgokat már tekercseltem, gondoltam úgy tekerem át hogy 3x127V-ra, ekkor a 230V két fázis között van, így megy róla a deltába kötött 230/400 villanymotor, sőt az ipari japán 3x200V os hálózatra tervezett frekvenciaváltók is.
(#) czsolti hozzászólása Nov 1, 2020 /
 
Sziasztok!
Belefutottam egy kamu Honda áramfejlesztőbe. Természetesen nem hozza az elvárt teljesítményt. Tipusa ECMT 7000, és azt hazudják a cimkék hogy 5,5 kW, a benzinmotor szerint 9,5 HP.
Csináltam pár képet, ti mit szóltok?
Lehet ebből többet kihozni? 4,6 A a háromfázisú kismegszakító értéke, ezt sajnos veri egy erősebb fogyasztó, egy lágíindítású nagyflex...
Benzinmotor oldalról pöcc-röff indul, hogy mennyit fog bírni azt nem lehet tudni.
(#) zaza99 válasza czsolti hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Ha 4.6A-es megszakító van rajta akkor az 1000W-ot tud és azért veri el a nagy flexet ami 2000W környéke.
(#) szikorapéter válasza czsolti hozzászólására (») Nov 2, 2020 / 1
 
Szia a motor a standard 168F típus ami 6,5LE-t tud 3100-as fordulaton a generátor rész pedig a 3F 2200W-os szintén standard kínai csoda.
Lehet belőle többet kihozni: nem.
(#) GPeti1977 hozzászólása Nov 2, 2020 /
 
Nálam is van egy hasonló aggregátor ami leégett, 3 fázisú, de egy fázisra szeretném áttekerni. Egy fázison tényleg nem lehet nagyon terhelni mert csak a tekercsek 1/3 -a adja az áramot, illetve a tekercshuzal is 0,7mm átmérőjű alumínium, ami megfelel 0,55mm átmérőjű réznek.

Az lenne az elképzelésem hogy egy fázist 127V-ra tekerek meg, ekkor a két fázis között lesz 220V (230V), a 3. tekercs vékonyabb lesz csak a gerjesztéshez kell, 3 fázisú egyutas egyenirányítás adná a gerjesztő feszültséget (így nem kell külön gerjesztőtekercs), így a csillagpont és a diódák között 160V DC lenne.
Vagy jó lenne ha valaki tudná hogy az ilyen generátor hogyan van megtekerve egy fázisra gyárilag.
(#) mpisti válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Abból nem lesz szinusz, vagy ha igen, akkor eléggé eltorzult lesz.Ha 1 fázisra akarod tekerni, akkor a tekercsek másként kell lerakni mint 3 fázisnál. Van egy tekercselő barátom, megkérdezem tőle hogy tekert-e már ilyen generátort(3 fázisút biztosan, mert azt én tekertettem vele)és ha csinált már ilyent,sakkor elkérem tőle a tekercselési rajzot és elküldöm.
(#) GPeti1977 válasza mpisti hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Jó lenne ha megkérdeznéd, több megoldás is lehet de nem tudom melyik a leghatékonyabb.
(#) czsolti válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Szia! A generátor 2200W teljesítménye a 3 fázisra értendő, és nem fázisonként ugye?
(#) szikorapéter válasza czsolti hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
3 fázisra természetesen.
(#) czsolti válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
A matek szerint ha 4,6A a kismegszakitó, ami kb 1kW 230Volton, akkor az 3kW lenne 3 fázison, de látom én is a címkét benne hogy 2200W. Mennyire melegedhetnek fel üzem közben a generátor tekercsei?
(#) czsolti hozzászólása Nov 2, 2020 /
 
Köszönöm az észrevételeket, sajnos erre számítottam.
(#) szikorapéter válasza czsolti hozzászólására (») Nov 2, 2020 / 1
 
Kb 60 fok de a gerjesztő fog jobban melegedni nem az armatúra.
Ezek nem ipari vagy komoly felhasználásra valók de ha vigyázol rá sokáig kitarthat. Nekem vagy egy 750W-os 2 ütemű elég régóta szolgál.
(#) GPeti1977 válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 3, 2020 1 /
 
A gerjesztőtekercs is alumínium?
(#) szikorapéter válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 3, 2020 / 1
 
Változó, láttam alut láttam rezet is , a réz gerjesztővel készült azonos teljesítményben kisebb mint az alus. A forgórészből a mágnesek előszeretettel peregnek ki előbb-utóbb, vagy ha sokszor túlmelegszik a forgórész egyszerűen kiesik belőle a mágnes. Ezek után nem akar felgerjedni, nem tud teljesítményt adni a generátor.
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Én csak azt nem értem, hogy ha van gerjesztés, akkor minek a mágnes, hiszen maga a gerjesztés a mágnes.
Nem aszinkron (vagy szinkron) generátorról van szó?
Abban viszont nincs gerjesztő tekercs, és a mágnesek is csak a remanencia növelésére vannak.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2020
(#) GPeti1977 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Mágnes nélkül nem indul el, például az autógenerátor forgórészében nem szükséges mágnes, mert a töltésjelző izzón keresztül, az akkumulátorral elő van gerjesztve.
(#) pucuka válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Ha állandó mágnes van a forgórészen(ben) akkor az szinkron generátor, a gerjesztés az állandó mágnes.
Az aszinkron generátor gerjed fel nehezen, mert a felgerjedés a remanens mágnesesség indítja, és ha zárt a terhelő áramkör, (tud áram folyni) akkor gerjed csak fel. Azért kell állandó terhelésként kondenzátort kötni rá.
De egyik esetben sincs gerjesztő tekercs.
Az autó generátorban van gerjesztő tekercs, de nincs állandó mágnes, mert az a gerjesztő tekercs, mint elektromágnes. Ennek áramával lehet szabályozni a leadott feszültséget. Az állandó mágneses gerjesztésnél nincs mód szabályozni a generátor feszültségét, azt a konstrukció határozza meg. Ha gyengül a mágnes, csökken a leadott feszültség is.
(#) GPeti1977 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Jól van, azért van benne mágnes hogy a fesz. szabályzó elektronika el tudjon indulni és a gerjesztő tekercsen tudjon áram folyni.
(#) placi65 hozzászólása Nov 8, 2020 /
 
Sziasztok. Valaki tekercset már 3 fázisu Kinai aggregátor állórészt?
(#) olika76 hozzászólása Nov 10, 2020 /
 
Kedves Elektronikások!

Tudom, hogy nem teljesen ide való a kérdésem, de nem találtam más helyet, hogy megkérdezzem. Egy benzines, OHT Einhell KCST 2502 aggregátor esetén szeretném állítani a szelephézagot, de nem tudom mennyi az elfogadott érték. Esetleg valaki csinált már ilyet és meg tudná mondani nekem, hogy a hézagmérővel mennyire állítsam?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdvözlettel: olika76
(#) VIM válasza olika76 hozzászólására (») Nov 10, 2020 / 1
 
Szia! Nem sok adat szokott erről rendelkezésre állni de ekkora köbcentinél az OHV-s motorok szelephézagja 0.1mm, mint a fűnyíró traktoroknál.
(#) olika76 válasza VIM hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Kedves VIM!

Köszönöm! Egy helyen találtam 0,05mm-ert is, de azt nagyon kevésnek találtam. A 0.1mm nekem jobban tetszik.

Üdvözlettel: olika76
(#) VIM válasza olika76 hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Az az érték a plusszos tűrés a lehetett az is inkább 0.015mm.
(#) olika76 hozzászólása Dec 23, 2020 /
 
Kedves Elektronikások!

Már megint kellene egy kis jó tapasztalat vagy vélemény. Belefutottam egy kétütemű, HECHT GG950DC kétütemű aggregátorba (csatoltam a leírását). A gép teljesen új, sajnos aki vette kéz alatt (gari nincsen) le sem próbálta. A motor teljesen OK, viszont kezdettől fogva azt volt a gond, hogy a kijövő feszültség ugrált (50hz-nél 150-190VAC), terhelés alatt pedig szinte semmi (22VAC). Ebben nincs szabályzó, a forgórész rövidre van zárva két diódával és egy ellenállással. Ha jól tudom, ezt nevezik aszinkron generátornak. Csatoltam még egy képet, ami kifejezi azt, hogy az állórészből csak a 230VAC-hoz, a 12VDC-hez (Graetz hídba megy) és egy 12µF-es kondihoz jön 6 vezeték. A kondi jó, vettem egy ugyanilyet és azzal sem lett másképp.

Mielőtt teljesen szétszedtem volna, arra gondoltam, hogy a tekercsek végeinél, ahol a zománcozott huzal átmegy sodrott, szigetelt rézbe van esetleg rossz forrasztás. Amikor szétszedtem döbbentem meg, mert bizony ebben a gépben minden huzal ALUMÍNIUM. A forgórésznél is jól látni, hogy csak egymásra tudták tekerni a végeket, nincs forrasztás.

Nem tudom, ki találkozott már ilyennel.

Lehet megoldás?

Esetleg próbáljam egyenként szétbontani az állórésznél is a végeket, de utána csak ismét az összetekerés marad, ami alumíniumnál biztosan nem tartós.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdvözlettel: olika76
(#) olika76 hozzászólása Dec 24, 2020 /
 
Kedves Elektronikások!

Kértek tőlem képeket, sorba rakom fel őket, mert nagyok. A képek a pajzsról és az állórész + forgórészről készültek.

Minden ötlet érdekel, ha van gondolat.

Előre is köszönöm!

Üdvözlettel: olika76
(#) olika76 hozzászólása Dec 24, 2020 /
 
Kedves Elektronikások!

Ez a második adag! Köszönöm!

Üdvözlettel: olika76
(#) Gafly válasza olika76 hozzászólására (») Dec 24, 2020 / 1
 
Érintkezési hibát leszámitva sok más baja nem lehet szerintem.
Aluminiumot meg jól lehet forrasztani.
Következő: »»   11 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem