Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1571 / 1670
(#) csatti2 válasza Skori hozzászólására (») Okt 10, 2020 /
 
Feltettem github-ra a forráskódot és a kapcsolási rajzot. https://github.com/csatti/SolderingStation
(#) Skori válasza csatti2 hozzászólására (») Okt 11, 2020 /
 
Azt tudod, hogy a rajzodon hibás bekötés szerepel a c245 betétre, és emiatt az állomásod a termoelemen keresztülfolyatja a fűtőáramot?
A pákabetét bekötése amúgy könnyen kimérhető úgy, hogy fogunk egy betétet és megmelegítjük egy másik pákával a végét. Ekkor az 1-3 pontok között mérhető a termoelem feszültsége. Ha a fűtőbetét a rajz szerint az 1-2 pontok közé van bekötve, akkor a 2-3 pontok között is mérhető a termoelem feszültsége, (és az 1-2 pontok között nem) a te rajzod szerint pedig fordított lenne a helyzet. A termoelelm bekötése is könnyen kimérhető mert az ellenállása sokkal kisebb mint a fűtőbetété.
(#) csatti2 válasza Skori hozzászólására (») Okt 11, 2020 /
 
Szerintem ne kezdjünk el itt vitatkozni, mert kitörlik. A többit privátban ha válaszolni szeretnél.
Szétszedtem anno egy gyári JBC-t, találtam vhol annak idején egy félbereszelt C245-ről készült képet (sajna nincs meg), illetve egy ezzel foglalkozó fórum is megerősített a bekötés helyességéről.
De további indokok még:
- Ha a föld vezeték is vezető ág lenne, akkor működés közben viszonylag nagy feszültségkülönbség lenne a páka és a védőföld között (nálam 10-12A csúcsáramok vannak, ott már a pici vezeték-ellenállás is számít), ami károsíthatja az alkatrészeket.
- A hegy bedugásakor csak felütközéskor épül fel a tényleges áramkör, addig nem tud rövidre záródni semmi sem.
(#) Skori válasza csatti2 hozzászólására (») Okt 11, 2020 /
 
Több pákahegyet is lemértem, a mérés reprodukálható, bárki által ellenőrizhető, akinek van egy pákahegye meg egy multimétere...
(#) tothtechnika2 válasza csatti2 hozzászólására (») Okt 11, 2020 /
 
Igaza van Skorinak, tényleg rossz a pákabekötésed. (én is terveztem hozzá forrasztóállomást hozzá oled kijelzővel, és kb. 50-ed ennyi alkatrésszel.) Amúgy szép munka!
(#) vzoole válasza Skori hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Azt tudod, hogy a te rajzod szerinti 2-3 pont között kellene táplálni a pákahegyet?
A hőelemen keresztül. Az 1-es pont a földelésnek van.

Itt van pár bejegyzés, ahol részletesebben leírtam:
https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2130701.html
https://www.eevblog.com/forum/reviews/for-jbc-fans-out-there-jbc-ti...150947
(#) Moderátor hozzászólása Okt 12, 2020
 
Ez itt - még mindig - a "Ki mit épített" c. téma. Ha az egyes, megépített készülékekkel kapcsolatban bármi megbeszélnivaló merül fel, azt kérjük a megfelelő cél-témában lefolytatni!
Köszönjük.
(#) Vacok hozzászólása Okt 12, 2020 / 40
 
Sziasztok!
Hosszú idő után elkészült a split klímához tervezett vízszint jelző. A társasházon kívülre semmilyen formában nem lehetett kivezetni a klímában keletkező kondenzvizet, a csatornába illetve esővíz elvezető rendszerbe távolság miatt nem lehetett bekötni. Ezért a megoldás egy a szobában elhelyezett rejtett tartály lett, aminek detektálni kellett a vízszintjét. Az elektronika lelke egy Attiny85 mikrokontroller. A ledeket, a relét és a zümmert két darab 74HC595 shift regiszteren keresztül vezérli. A vízszint detektálása egy vízmentesen lezárt csőbe helyezett ellenálláslánc és reed relék segítségével történik. A csövön lévő úszóban egy mágnes van, mely a vízszintnek megfelelő reed relét hozza működésbe és az ellenálláslánc egyes pontjait kapcsolja a mikrokontroller analóg bemenetére. Az ellenálláslánc egy LM358-cal felépített áramgenerátorból kap áramot, ezzel küszöböltem ki, hogy ha a reed relék közelsége miatt több is működésbe lép az egyes ellenállások rövidre zárása miatt ne változzon az ellenállásláncon átfolyó áram, így mindig az alacsonyabban lévő ponton mérhető feszültség jelenik meg az analóg bemeneten. Az érzékelő az úszó beragadása esetére ki lett egészítve két elektródával, amely, ha a maximális vízszint felett nem sokkal vízbe merül az op-amp egy tranzisztoron keresztül testre húzza az analóg bemenetet és azonnal maximális vízszintet jelez és a mikrokontroller végrehajtja a megfelelő utasításokat.
Maximális vízszint esetén a mikrokontroller infra leden keresztül a saját IR kikapcsoló jelével szabályosan kikapcsolja a légkondit, hogy további cseppvíz ne keletkezzen, majd a felhasználói visszakapcsolás megakadályozása érdekében egy perccel később a relét is bontja és leveszi az áramot a klímáról. A tartályból egy szivattyúval lehet a vizet eltávolítani, mely nyomógombbal vezérelhető a mikrokontrollertől függetlenül. A csökkenő vízszint érzékelésekor a relé zár és ismét áram alá helyezi a klímát.
(#) istvan_horvath válasza Vacok hozzászólására (») Okt 15, 2020 /
 
Nagyon szép munka! Ügyes!
(#) pisti89 válasza csatti2 hozzászólására (») Okt 15, 2020 / 1
 
Nagyon ügyesen építetted meg.
Nekem gyári van itthon, nem cserélném semmilyen másikra.
Ha valaki igazán dolgozni akar, akkor csakis JBC
(#) Medve válasza Vacok hozzászólására (») Okt 16, 2020 /
 
A mechanika, elektronika és a számítástechnika együttes alkalmazása szakszerű kivitelezéssel!
(#) solti_imre válasza janigel hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Tökéletes! Gratulálok!!!!
(#) solti_imre válasza janigel hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Csak ismételni tudom magam: Gratulálok!!!
(#) solti_imre válasza janigel hozzászólására (») Okt 17, 2020 / 1
 
Szerintem nem. Én is mindent foglalatba pakolok - sokkal könnyebb hibát keresni (bár rossz nyelvek szerint nem kell keresni - jön az magától is! )
(#) janigel válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Szia Imre!
A Homelab után itt is találkozunk.
Köszi a dicsérő véleményt.
Egyszer felhívlak majd, kicsit dumálunk.
János kőbányáról
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2020
(#) solti_imre válasza janigel hozzászólására (») Okt 18, 2020 /
 
Várom!
(#) solti_imre hozzászólása Okt 18, 2020 / 9
 
Építettem Arduino DUE felhasználásával egy "Mastermind" klónt - ami egyedivé teszi, hogy nemcsak feladványt tud adni, hanem megoldani is képes azokat, akár 14 színnel is. Be kellene dobozolni - de aki ismer, tudja, hogy a hátamon is feláll a szőr a mechanikai munkáktól... ("Ki nem mestere valaminek, hóhéra az annak!")
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2020
(#) solti_imre válasza janigel hozzászólására (») Okt 18, 2020 / 10
 
Anno én is építettem egy Nixie csöves órát - nem egy durranás, de működik a mai napig!
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2020
(#) gernerakos válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 18, 2020 /
 
Hogyne lenne nagy durranás?
Ezeknek mindig megvan a varázsa.

Ezen az órán, miket használtál elválasztó kettőpontnak?
(#) janigel válasza gernerakos hozzászólására (») Okt 18, 2020 /
 
Idézet:
„Ezen az órán, miket használtál elválasztó kettőpontnak?”

Imre! - Ez engem is érdekel.
(#) janigel válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 18, 2020 /
 
Ez nagyon tetszik. (igaz, hogy nem Homelab).
Én is szívesen megépíteném, így már meg is lenne oldva a dobozolás problémád.
Nem gondolkodtál a cikk íráson ?
Az óra is szép munka.
(#) madzagos válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 18, 2020 /
 
Szia az órának a kapcsolási rajzát elkérhetném?
(#) sonajkniz hozzászólása Okt 18, 2020 / 14
 
Sziasztok!
Ismét építettem valamit. Ugyan ez nem tartalmaz elektronikát, de nyákot és tekercset többet is.
Kellett hozzá nyákot tervezni, tekercset készíteni, forrasztani, 3D-ben tervezni, összeállítani.
Egyszóval munka volt vele bőven.
Medocino motor
(#) jpocok válasza sonajkniz hozzászólására (») Okt 18, 2020 /
 
Szép munka és jópofa motor
(#) sargarigo válasza sonajkniz hozzászólására (») Okt 18, 2020 /
 
Nagyon jó!!
Felmerült bennem a kérdés, hogy lézerrel meg tudna-e mozdulni? Gondolom a napelem felületarányosan termel és nem a csak a beérkező energia számít.
(#) solti_imre válasza gernerakos hozzászólására (») Okt 19, 2020 /
 
LED-eket - és tényleg van valami varázsa a csöveknek!
(#) solti_imre válasza madzagos hozzászólására (») Okt 19, 2020 /
 
Melyikét?
(#) madzagos válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 19, 2020 /
 
Amelyikben a dekatron van.
(#) solti_imre válasza madzagos hozzászólására (») Okt 19, 2020 /
 
Parancsolj!
(#) madzagos válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 19, 2020 /
 
Köszönöm, esetleg a nyákterved megvan? Megköszönném.
Következő: »»   1571 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem