Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kávéfőzőgép hiba
 
Témaindító: patexati, idő: Nov 3, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   46 / 72
(#) kávészem válasza NTAMAS hozzászólására (») Okt 15, 2020 /
 
Szia Tamás! Ezt akkor csinálja, ha kevés a bedarált kávé mennyisége. Ezt a tömörítéskor a gép a mechanikai mozgásból számolja. Júra belsős-eszű gép. Üdv.
(#) NTAMAS válasza kávészem hozzászólására (») Okt 16, 2020 /
 
Basszus! Tényleg. Kávé nélkül próbáltam. Itt hibádzott.
Örleménnyel tesztelve imáár hibátlan. Köszi.
(#) Scooter1986 hozzászólása Okt 25, 2020 /
 
Sziasztok adott egy Szarvasi Unipress kávéfőző, amit át akartak mosni, mert nem főzte le a kávét, aztán az sem ment, míg meleg állapotban letekertek az alját aztan a forró víz amit beleöntöttek kivágódott, aztán szetszedtem de azóta akárhogyszor bedugom lecsapja a villanyórát , mi lehet ilyenkor ? Az áramkábelt leteszteltem az biztosan jó illetve a kapcsolóját is ...

Köszönöm előre is ..
(#) szs válasza Scooter1986 hozzászólására (») Okt 25, 2020 /
 
Ha az aljaleszedéskor kicspó gőz után lett zátlatos, akkor a kapcsolót cseréld. Legalábbis zárd össze a "madzag"-ot, kapcoló gyanánt..
Más nincs az aljában.

Azonban: ha a Szarvasi kávéfőző nem főzi le a kávét, csak gőzölög magában, azon vajmi keveset segít a kimosás.
Le kell venni a szűrőt (a három körömmel felkapaszkodó kávéőrleménytartó feletti), két kis csavar fogja, meglepődsz, mennyi kávé mászik felé. Ecsettel letakarít.
Aztán jön a búvárcső. Ha U alakú, csere, ha (mint szerencsére a miénk) egyenes, haranggal a tetején, akkor leemeled a harangot, a benti csőben a lukat rézvezetékdarabbal kitakarítod, a harang tetején van egy pici luk, varrótűvel óvatjával azt is. Ezt is félreteszed kicsit,
A kazánt nagyobb csavarhúzóval kikaparod, kivízkőteleníted, többször fejreállítva közben a kávéfőzőt. Volt már, hogy azért nem főzte le, mert a vízkő eltartotta a "harang"-ot. Egy szívlapátnyi vízkővet, port össze lehet gyűjteni a belsejéből ilyenkor már.
Ezután (ha nem vesztek el a pici csavarjai a szűrőnek) összeszereled, és pár évig főzni fogja a kávét.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2020
(#) kendre256 válasza Scooter1986 hozzászólására (») Okt 25, 2020 /
 
Én lecsavarnám a kazán tetejéről a négy csavart, és megnézném, mi van a belsejében. Meg is repedhetett ott valami, ami zárlatot okoz.
Mérni is lehetne, de a kérdésedből azt gondolom, inkább egy villanyszerelőre kellene bízni ezt a dolgot..
(#) Scooter1986 válasza szs hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Szia, az a baj hogy a kávéfőzésig el sem jutok, mert mint írtam ahogyan bedugom a konnektorba billenő kapcsolótól független bármilyen állásban van , lecsapja a villanyórát...

Annyit csináltam , mert olyan sokat olvastam a hőbiztosítékról hogy azt kivettem ma veszek egy újat , de kíváncsiságképpen anélkül összekötöttem és láss csodát , működött , nem csapta le az órát , rendesen ki és be kapcsol....
Létezik hogy ez a bajos ? Viszont a multimeterrel való méréskor rendesen zár ez a bizti...
(#) Scooter1986 válasza kendre256 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Az lesz a következő lépés ha kipróbáltam az előző levelemben írtakat.... tipp még esetben ?
(#) Joe_001 válasza Scooter1986 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Szia
Teszt: Ilyenkor csodálkozás után a kérdéses alkatrészt visszatesszük. Persze annak leellenőrzése után, hogy nem okozunk károkat.
Amikor anno kinyitottad, a kijövő gőz nem csapódott rá? Ha a háza nem tiszta, lekövesedés test felé okozhat némi zárlatot, amit a fí egész biztosan nem szível.
(#) kendre256 válasza Scooter1986 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
A hőbiztosíték alatt te mit értesz?
Két alkatrész van, ami hőre kapcsol, az egyik az, amelyikről le van húzva a szigetelő cső, és az első képeden keresztben a levegőben áll. Ez a hőbiztosíték. Ha ennek megsérült a szigetelése, akkor zárlatos lehet a ház felé, és nyilván leverheti a biztosítékot. A szigetelő csövet alaposan megvizsgálnám. A hőbiztosíték önmagában nem tud zárlatot okozni. Ha elromlik, leginkább megszakad, de akkor nem fűt a kávéfőző, de nincs zárlat.
A másik alkatrész, ami hőre kapcsol, az ami fel van csavarozva két csavarral a fém házra, és két saru csatlakozik rá. Ezt klixonnak is hívják, ez nem biztosíték, hanem egy hőkapcsoló. Ránézésre nem tűnik hibásnak, de elvileg lehet az is, amit Joe_001 írt. Ennek szigeteltnek kell lennie a ház felé. Bármelyik kivezetése és a ház között szakadást kell tudni mérni. A méréskor mindkét sarut le kell róla venni.
(#) kendre256 válasza Scooter1986 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
A szerelés után, összeállított állapotban feltétlen csinálj egy mérést a hálózati csatlakozó dugón. A villásdugó bármelyik érintkezője és a védőföld érintkező között szakadásnak kell lenni!
(Lehet úgy is zárlat, hogy nem kapcsol le a kismegszakító... Ha van fi relé, az persze lekapcsol, de arról nem írtál, hogy van-e nálatok.)
(#) Joe_001 válasza kendre256 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Szia
Ahogy nézem a hőbizti egyik fele az a háza is. ezért van szilikoncsőben. Lehet az is koszos vagy sérült. (Ha már anélkül nem veri le.) Én visszatenném lengőben próbára, azán tenném a kazánra vissza a második lépésben.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2020
(#) kendre256 válasza Joe_001 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Idézet:
„Én visszatenném lengőben próbára, azán tenném a kazánra vissza a második lépésben.”

Én is.. De ezt Scooter1986-nak kellene megcsinálnia, ő szereli.
(#) Joe_001 válasza kendre256 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Bocsi, elcímeztem.
(#) Scooter1986 válasza kendre256 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Az már megvolt... lengőben is lecsapott....
Csak akkor nem "csap" ha nincs benne a bizti....
(#) Joe_001 válasza Scooter1986 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Érdekes.
Körben akkor szigeteli/né a levegő. Egyik fele a kapcsoló ra kell menjen, a másik a klixonra. Egy ekkora szakaszon csak meg kell találni a zárlatot. A textil szigetelőcső nélkül, lengőben? Barna a közepe. (Találgatok.) Elvileg anélkül egy szigetelő nélküli drót darab. (Ha jó.)
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2020
(#) kendre256 válasza Scooter1986 hozzászólására (») Okt 26, 2020 / 1
 
Valahol zárlat van, az biztos. Az viszont lehet (ha nincs fi reléd), hogy fordítva bedugva a villásdugót nem veri le a megszakítót. Egy ilyen "bonyolultságú" szerkezetnél normál multiméterrel is be lehet határolni a hibát az esetek 95%-ában legalább. Ha valami feszültségfüggő zárlat van, mondjuk a fűtőszálnál, azt nem biztos, hogy sikerül.
Megint visszatérnék arra a javaslatomra, hogy villanyszerelőre kellene bízni a dolgot...
(#) Joe_001 válasza kendre256 hozzászólására (») Okt 26, 2020 / 1
 
Azt mondja, a hőbizti nélkül fefut egy főzet...
Marad az Ohm mérő. Ha vakon (nem tudományoskodva, méricskélve), akkor azt a szakaszt mindenestől cserélném.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2020
(#) kendre256 válasza Joe_001 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Idézet:
„Azt mondja, a hőbizti nélkül fefut egy főzet...”

A lengő hőbiztosíték biztosan nem csaphatja le a megszakítót. De ha a kikötés után fordítva dugta vissza villásdugót (az ember nem szokott erre figyelni), egy máshol lévő zárlat miatt leoldhat, és úgy tűnik, mintha a hőbizti lenne a rossz.
(#) kendre256 válasza Scooter1986 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
A fűtőbetétről húzd le a sarukat, és mérj ellenállást a fűtőbetét érintkezői és a fémház között. Szakadásnak kell lennie, ha jó.
Ugyanezt mérd meg a hőkapcsolón is.
Ott is szakadásnak kell lennie a fémház felé.
Valahol csak van zárlat!
(#) szs válasza Scooter1986 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Szia!
Idézet:
„az a baj hogy a kávéfőzésig el sem jutok”

Nem is azt mondtam, hogy attól a takarítási módszertől javul most meg, amit leírtam, csak azt mondtam el, hogy legközelebb a semmit nem érő mosás helyett hogyan tisztídsd ki

Azonban: örülök, hogy megtaláltad a bűnöst, cseréld ki, és örüljünk!
(#) szs válasza kendre256 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Most komolyan kérdem: ha azt írja, hogy a hőbiztosíték nélkül nincs zárlat (nem csap le a kisautomata) , ha visszateszi, akkor van, akkor nem hihető, hogy az a bűnös?
Nem láttunk még olyan kiégett 100-as izzót, ami lecsapja a kisautomatát? Bizony máshol nincs zárlat akkor sem, csak őbenne.
Esetleg még: A tönkrement hőbiztosíték a nedves zsugorcsőben, a nedves vezetéken.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2020
(#) Scooter1986 hozzászólása Okt 26, 2020 / 1
 
Köszönöm szépen a segítséket, hazamegyek ma melo után kipróbálom és irok...
(#) szs válasza Scooter1986 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Kíváncsian várjuk!
(#) Joe_001 válasza szs hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
De viszont ha leveszed a szigetelést, és rendben van, ha kihajtod, akkor csak egy darab drót nem? ha nem ér hozzá semmihez, akkor érdekes ha leveri a biztit.
Szerintem a szigetelő csővel van valami, barna a közepe. (Tipp.)
(#) szs válasza Joe_001 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
A második tippem nekem is az volt, de vártam a kapcsoló kiiktatása utáni eredményt. Azonban a kérdező (helyesen) tovább is ment, a hőbiztosítékot is kiiktatta egy időre -mivel őnéki is feltűnt az a barnaság. Azért barna, mert sok hőt kapott már életében, -vagy azért barna, mert megsült benne valami, gondolhatta, -és igen...
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2020
(#) szs válasza Joe_001 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Idézet:
„ha kihajtod, akkor csak egy darab drót nem?”

Én még ki nem vettem, mert semmi bajom nem volt vele, de a hőbiztosíték az be van zárva valamibe, mint pl. egy dióda...

hőbiztosíték
(#) kendre256 válasza szs hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Idézet:
„Most komolyan kérdem: ha azt írja, hogy a hőbiztosíték nélkül nincs zárlat (nem csap le a kisautomata) , ha visszateszi, akkor van, akkor nem hihető, hogy az a bűnös?”

Nem hihető. Ezt írta:
Idézet:
„Az már megvolt... lengőben is lecsapott....”

Én nem tudok semmi magyarázatot arra, hogy egy semmihez sem érő, lengő hőbiztosíték miatt lenne zárlat.
A kiégő izzó egy más történet, mert ott a hideg ellenállás miatt elinduló nagy áram, és az utána kialakuló ív nagy árama csapja le a megszakítót. Egyszer!! Utána megszakad az áramkör, kiég az izzó, és többet nem csapja le, nem is világít. Itt viszont többször volt zárlat, tehát ezt elvethetjük. A hőbiztosíték nem kapcsol vissza, ha egyszer kiolvadt, szakadt marad.
(#) szs válasza kendre256 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
De a kérdező amikor kiiktatta a hőbiztosítékot, akkor nem volt zárlat.
Visszatette, volt zárlat. Akkor mégsem a marslakók..
Idézet:
„lengőben is lecsapott”

Ez pont azt jelenti, hogy lengőben, azaz semmihez véletlen sem hozzáérve is lecsapott. Ha viszont nem volt benn, akkor nem..

Az izzó: hát, bizony az is tud úgy "örökzárlatba" égni, higy ahányszor visszacsavarod, annyi kisautomatalevsapás. Azért hoztam fel példának, mert már tapasztaltam.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2020
(#) kendre256 válasza szs hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
A hőbiztosíték az egyik "érintkezőjébe van bezárva". Ezért kell leszigetelni, mert a fém henger az egyik kivezetés is.
Ebben a cikkben a szerkezete is látszik.
Míg nem olvastam ezt a cikket, nem gondoltam volna, hogy még rugók is vannak benne...
(#) szs válasza kendre256 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Erről beszéltem.
És ezért tud ún. "zárlatba menni", mert nem sima drótdarab-biztosíték.
Szerintem

De várjuk már meg a kérdezőt, azt ígérte, beszámol a hőbiztosíték cseréje utáni állapotról.
Majd utána riogassuk
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2020
Következő: »»   46 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem