Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ütésszámláló teniszütőre
 
Témaindító: IvánGábor, idő: Okt 4, 2020
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 14
(#) IvánGábor válasza proli007 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Kösz, hogy lerajzoltad a kapcsolási rajzot. Még egy dologra megkérlek ezzel kapcsolatban:
felírnál egy listát, hogy pontosan miket kell vennem? Semmi nincs itthon. Szóval hogy elmegyek az elektronikaboltba és az eladó elé teszem a listát, hogy ezeket kérem.
Vagy elég, ha megmutatom neki a kapcsolási rajzot?
Persze továbbra is kételkedek, hogy ezt én össze tudom hozni, de úgy látszik, senkinek nincs ideje ezzel foglalkozni. Azt hiszem, nem ezzel kellene kezdenem egy új hobbit...
(#) Inhouse válasza IvánGábor hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Olyan apró és egyszerű a rajz, hogy akár az alapján is, de:

félvezető:
2db BC847, vagy BC547
1db BC857, vagy BC557

ellenállás (1/4W):
2db 1Mohm
2db 47kohm

kondenzátor:
1db 100nF
1db 47nF

egyéb:
1db piezó hangszóró, 2 lábas, oszcillátor nélküli
1db 5cm*5cm-es furatos próba NYÁK lemez
1db AA, vagy AAA elemtartó (1-es nem nagyon van, inkább kettes, de majd átkötöd)

Ez az egész akkor igaz, ha teljesül a Proli007 által írt feltétel a lépésszámláló bemenetére.
(#) proli007 válasza IvánGábor hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Hello! Kicsit változtattam a kapcsoláson, meg megrajzoltam, hogy ilyen kis "pöttyös panelre" el tudd készíteni. A kép at alkatrész oldalt mutatja felülnézetben, tehát a huzalok (zöld) a panel másik oldalán alul lesz a pöttyökre forrasztva.. Az alkatrészeket majd a HE kínálatából mindjárt összeszedem.
(#) Inhouse válasza proli007 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Lehet, hogy egy 9V-os elemmel jobban járna. Nincs komoly fogyasztás, viszont egy rossz elemből meg lenne az elem csatlakozó. Az 1db 1,5V-os elem huzalozása nem annyira egyszerű.
(#) proli007 válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 26, 2020 / 1
 
Azért küzdöttem ezzel, mert a lépésszámláló is 1.5V-os gombelemmel megy. Így csak három vezetékkel kellene összekötni Őket. De van AAA elemtok is.

A nyákot ki is felejtettem a listából..
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2020
(#) IvánGábor válasza proli007 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Köszönöm szépen, remek segítséget adtál. Remélem, sikerül megvalósítanom. Majd beszámolok róla.
De ha közben valaki mégis úgy gondolja, hogy szívesen megcsinálja, akkor szívesen lemondok a saját ügyetlenkedésemről.
(#) nagym6 válasza IvánGábor hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
A piezo helye, rögzítési módja kritikus. Csak kísérletezés segít. Szkóp segítene sokat, gondolom nincs.
(#) IvánGábor válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
Hát szkóp, az nincs. De ha már ott tartok, akkor talán bekéredzkedhetek valamelyikőtökhöz és esetleg ezzel a részlettel tudtok segíteni.
Bár már ott tartanék...
Mindenesetre köszönet neked és Inhouse-nak is az eddigiekért.
(#) Inhouse válasza IvánGábor hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
Sajnálom, hogy csak ennyire futja, de az idő az szűkös. Egy multiméterre azért szükséged lesz. Hajrá!
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2020
(#) IvánGábor válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
Elkezdtem keresgélni a Hestore-ban, de rögtön elakadtam.
Kedves Inhouse, be tudnád linkelni minden darabot, ahogy a félvezetőknél tetted? Különben nem találom őket.
(#) Inhouse válasza IvánGábor hozzászólására (») Okt 27, 2020 / 1
 
BC547
BC557
47nF
100nF
1MΩ
33kΩ
3,3kΩ
piezó hangszóró
AAA elemtartó
vagy
AA elemtartó
Nem emlékszem, hogy melyik lépésszámláló maradt, annak a 1,5V-os táplálásához igazította Proli007 ezét is. Ha gombelemes, akkor lehet, hogy jobban jársz egy ilyennel kiváltva.
Alacsony a tápfesz, nincs nagyon lehetőség soros diódával védeni az áramköröket a fordított polaritás ellen, úgyhogy óvatosan!
NYÁK 70*30mm
vagy ha jobban elfér
NYÁK 20*80mm
ennél olcsóbb multiméter nincs náluk
ennél olcsóbb pákájuk nincs
100g 0,7mm-es gyantás, ólmos forrasztóón
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 27, 2020 / 1
 
Van még esetleg fekete és piros 0,5mm átmérőjű vezetékük méterre, ha ez is kellene. (fehér is van, meg millió más színben) Blankolás után az alkatrészek lábainak összekötésére is jó, ha kevés lenne a többi alkatrész elvágott lába. Hopp, vágás...kis csípő fogó, vagy talán egy olló is megteszi.
beültetési, forrasztási segédanyag
ez is az
A pákához tartó és szivacs, meg kell vizezni és úgy lehúzni a hegyet
Vagy egyben másik pákával.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2020
(#) IvánGábor hozzászólása Okt 27, 2020 /
 
Kösz, Inhouse! Persze még akkor se vagyok kész, ha ezt sikerül úgy megcsinálni, hogy működik is. Bele kell applikálni valami műanyagdobozba, pl szappanosdoboz. És azt felszerelni az ütőre. De gondolom, az már a könnyebbik része.
(#) Inhouse válasza IvánGábor hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
Ha a nyélbe beférne, akkor melegragasztó pl. és kész. Csak az elemtartóhoz kell tudnod hozzáférni.
Ahhoz képest, hogy az alkatrészek mellett egy kisebb hobbielektronika szerszámkészlet is benne van, nem is vészes a költség. Ha már nem kell, valami elektronika iránt érdeklődő ismerős kissrácnak jó ajándék lehet.
Nem áltatlak, elsőre egyáltalán nem biztos, hogy összejön. Megfelelően össze kell építened az áramkört, elkötés és zárlat mentesen. Ehhez még szükséged lesz a tranzisztorok bekötésére, jelöléseire. Ha idáig meg vagy, akkor jön az, hogy ugyan Proli007 mindent megtett az ügy érdekében és az egyik legjobban segíteni tudó figura itt az oldalon, nem biztos, hogy rögtön jó lesz elsőre, sok az ismeretlen tényező. Ha változtatni kell, akkor meg megint csak kellenek alkatrészek és mérni is jó lenne...de drukkolok.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2020
(#) IvánGábor válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 28, 2020 /
 
A nyélbe bizosan nem tudom beépíteni. Mondom, ez közöséges játékütő, van minden játékboltban, tömör műanyag. De az az érzésem, hogy kell még ragaszópisztoly is, akárhogy csinálom.
Nagyon izgulok. A feleségem is. Azt mondja, hogy a forrasztástól büdös lesz a lakásban. Igaz?
(#) Inhouse válasza IvánGábor hozzászólására (») Okt 28, 2020 /
 
Ezek apró 30-40W-os pákák. Az ón <1mm, tehát túl nagy mennyiségű szag nem szabadul fel. A forrasztáskor lesz némi füstcsík, a gyanta miatt érződhet némi szag, de nem durva és hamar eloszlik. Mondjuk mi itt már nagyjából erre is immunisak vagyunk szerintem...
Majd a konyhában a páraelszívó alatt dolgozol.
A tömör nyél az durva, ennyi műanyagot nem szoktak pazarolni...nem csak le van fenekelve?
A ragasztópisztolyt a feleséged is használhatja, kiélheti a DIY karácsonyi dísz készítési vágyait. Annak is van némi szaga. Mondd azt, hogy a forrasztással COVID tesztet csinálsz!
(#) IvánGábor válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 28, 2020 /
 
Pont ilyen az én ütőm is. Persze vehetek másfélét, majd körülnézek. De a feleségem már sokalja a költégeimet is... De minden nagy találmány mögött van egy ideges feleség...

ütő.jpg
    
(#) Inhouse válasza IvánGábor hozzászólására (») Okt 28, 2020 /
 
Ahha, hát igen itt csak max a markolatban lehetne hely.
Ennél kevesebb összegből nehéz lenne elindulni.
(#) tothbela válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 28, 2020 /
 
Sziasztok. Bár kicsit bonyolultabb, de egy egytranzisztoros rádióadót triggerelhetne a teniszütő, vevő oldalon meg már nem korlátoz a méret.
(#) IvánGábor válasza tothbela hozzászólására (») Okt 28, 2020 /
 
Hát úgy korlátoz a méret, hogy akármennyi extra cuccot nem akarok magammal cipelni a játszótérre. És most már inkább ne legyen egy kicsit se bonyolultabb...
Megrendeltem a cuccokat, 11000. A kocka el van vétve... akarom mondani, vetve.
Még most sincs senki, aki ezt kitépné a kezemből, mielőtt én elszabom?
(#) Inhouse válasza IvánGábor hozzászólására (») Okt 28, 2020 /
 
Dolgozz meg a világsikerért! Majd segítünk, ha elakadsz...
(#) IvánGábor válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 28, 2020 /
 
A rajzon hol látszik a lépésszámlálóval való összekötés?
(#) Inhouse válasza IvánGábor hozzászólására (») Okt 28, 2020 /
 
Az out lenne az. Közös a tápjuk. A tervezett lépésszámláló most melyik végülis?
(#) IvánGábor válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 29, 2020 /
 
Az,Az, amelyiket megmutattamkommentben.
De megvan ez is, most aztán van annyi lépésszámlálóm, hogy minden szomszédot elhívhatnék egy közös sétára.
(#) Inhouse válasza IvánGábor hozzászólására (») Okt 29, 2020 /
 
Ugyanazt linkelted kétszer. Azt kellene megtudni, hogy testet, vagy + tápot kapcsol benne az általad feszegetett érintkező...hogy kiderüljön, így rögtön illeszthető-e a két áramkör.
(#) IvánGábor válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 29, 2020 /
 
Egyik,
Másik
Ez is a másik.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2020
(#) Inhouse válasza IvánGábor hozzászólására (») Okt 29, 2020 /
 
Ennyiből sajnos nem derül ki. Még műszer sem kell hozzá, csak a NYÁK vezetősávját kellene végig követni az elem pólusaitól a kapcsolóelemig.
(#) IvánGábor hozzászólása Okt 31, 2020 /
 
Itt van mind a kettő egymás mellett.
(#) proba válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Az első szerintem pozitívot kapcsol. Amúgy ha ugyan arról a tápról jár mindkét áramkör, lehet mindegy is.
(#) Inhouse válasza proba hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Akkor jó.
Következő: »»   4 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem