Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fürdőszobai ventilátor
Lapozás: OK   3 / 5
(#) (Felhasználó 71690) válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
(#) proli007 válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
Hello! A 7. oldalon a működési leírásban "vagylagos" működésről beszél, tehát nem kell bekötni csak a tápfeszt.
(#) (Felhasználó 71690) válasza proli007 hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
Kipróbáltam így is, úgy is, de nem akar leállni. Most nincs bekötve az LT.
(#) VIM válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
Nem úgy kellene bekötni, hogy az L és N az állandóra kell és az LT az a kapcsolószállal működtetett időzítőé lenne? Annak a legrövidebb ideje kettő perc amit 30 percig lehet állítani. Ha ezt nem akarod használni akkor csak a páratartalom lesz a mérvadó ami 60-90% között működteti a ventilátort. ??
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2020
(#) (Felhasználó 71690) válasza VIM hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
Igen. Ezt akarom elérni, de akár hova tekerem, ez nem áll le.
(#) proli007 válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
A leírás azt állítja hogy a pára megszűnése után is kivárja a beállított időzítést. De ha ez alatt nem szűnik meg a pára, nem áll le.
(#) VIM válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
Mindkét értéket minimumra. Szerintem.
(#) Gafly válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
Türelem?
(#) (Felhasználó 71690) hozzászólása Nov 3, 2020 /
 
Egy másik típus manualjában találtam részletesebb leírást.
https://i.ibb.co/M7Syg9k/Untitled-1.png
(#) (Felhasználó 71690) válasza VIM hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
Nem. Időt minimumra, párát maximumra. Utána csökkenteni a párát.
(#) VIM válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
Igaz, a párát minél nagyobbra veszi az ember annál hamarabb lesz érték alatt ha működik a ventilátor.
(#) glsmith8608 hozzászólása Okt 31, 2021 /
 
Sziasztok!

Vettem egy obis szellőztető ventilátort. L, N, LT kapcsolási pontok vannak rajta.
Annyi találtam róla, hogy impulzusra indul, beállított idő után lekapcsol.

A problémám az, hogy azt szeretném, hogy a WC világítással induljon. Ennek megfelelően 2 vezeték megy a kapcsolótól el. Hogy tudnám megoldani, hogy a folyamatos 23V-ből impulzus menjen ki a megfelelő helyre? Mi kell hozzá?

Segítséget köszönöm előre is!
(#) alex0 válasza glsmith8608 hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Kell mégegy folyamatos 230, amit nem kapcsolsz le. Az L és az N kapcsokra kell kötni, a kapcsolt pedig az LT. Én így értelmezem a leírásod alapján.
(#) uniman hozzászólása Nov 1, 2021 /
 
Majd, ha nem "egy obis"-t írsz, hanem pontos típust...akkor pontosan megmondjuk!
Meg a "23V-ből"...az mennyi is?
Az efféle ventilátorok bekötéséhez általában 3 vezeték kell.
De ennek a témának van már fóruma, amelyben minden infót megtalálsz!: Bővebben: Link
(#) glsmith8608 válasza uniman hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Uniman nincs pontos típusa, ezért nem azt írtam. A 23V 230 akart lenni, de lemaradt a nulla valamiért.
System 125 (Lux), ennyi van a dobozán. A lényeg az lett volna, hogy a kapcsolt 230-ból mivel tudok egyszeri impulzust kicsalni. Minden más feltétel adott.
(#) glsmith8608 válasza uniman hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
A linket köszi, már olvastam, nekem nem segít. Ez egy szimpla szag kihajtó ventilátor.
A linkje: https://www.obi.hu/ventilatorok/obi-ventilator-air-style-system-125...986909

Tisztában vagyok a 3 vezeték szükségességére.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2021
(#) glsmith8608 válasza alex0 hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
A kapcsolt 230-ból hogy lesz impulzus? Erre lenne csak szükségem.
(#) antiktelefon válasza glsmith8608 hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Biztos vagyok benne, hogy nem gyártanak olyan ventit, ami impulzussal megy, valószínűleg a felfutó élre bekapcsol és egy off delay típusú időzítő van benne, de akár ki is próbálhatod. Feszt ráadod és indul, feszt leveszed és beállított X ideig fut még majd leáll. Az impulzus fordítási hiba lesz.
(#) kaqkk válasza glsmith8608 hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Az impulzus csak egy jelző . Olyan kapcsoló kell hozzá mint a csengőgomb (visszaugró)
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2021
(#) Inhouse válasza glsmith8608 hozzászólására (») Nov 1, 2021 / 1
 
Nem kell semmit variálni. Az egésznek annyi a lényege, hogy nem azonnal kapcsol le, hanem a beállított késleltetés után. Ehhez kell neki nulla, fix fázis és egy kapcsolt fázis. Az impulzust nem kell szó szerint venni, amikor a kapcsolt megszűnik, onnan indul az időzítés. Direkt úgy van kitalálva, hogy pl. a WC világítást felkapcsolod, és ennek a kapcsolt fázis szálát kötöd az LT pontra, ennyi. Amikor kijössz, lekapcsolod a villanyt, de a ventilátor még megy egy darabig, hogy a szagos levegő kimenjen.
(#) Hutty hozzászólása Nov 1, 2021 /
 
Beállok a sorba.
A képen minden rajta van. A load helyére képzeld az izzót.
Amíg a lámpa kap áramot már megy a venti, de a lámpa kikapcsolásától indul az időzítés.

idozit.jpg
    
(#) uniman válasza glsmith8608 hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Ha tisztában vagy ezzel, akkor azzal is, hogy az e célra gyártott pl. WC ventilátorok egy lámpa felkapcsolásával egy időben kezdenek el működni, és a kikacsolása után késleltetve kapcsolnak ki.
Miért pont ezt a típust választottad...mikor létezik "időzítős" is.
Ebben valószínűleg nincs is időzítő áramkör beépítve (amit a hozzászólók többsége feltételez)... ami pl. ebben a típusban benne van.
Itt a lényegről egy videó!
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2021
(#) Inhouse válasza glsmith8608 hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Rakj már fel egy képet a bekötési részéről, mert most már tényleg nem egyértelmű, hogy mid is van. Az OBI-s linkeden tényleg egy időzítő nélküli van...
(#) glsmith8608 hozzászólása Nov 1, 2021 /
 
A kért kép. Plusz kapcsolási rajz.
(#) uniman válasza glsmith8608 hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Ezzel kellett volna kezdeni! Már csak az a kérdés, hogyan szeretnéd használni: időzítővel, vagy csak ki/be kapcsolgatni? Ki/be: A két fekete vezetékre mehet a 230V ...(panel kikötve)
(#) glsmith8608 válasza uniman hozzászólására (») Nov 2, 2021 /
 
Időzítve akarjuk használni. Állandó 230 megy az L-re, nulla a helyére, a kapcsolt fázis meg az LT-re.
Legközelebb képekkel indítok.
(#) uniman válasza glsmith8608 hozzászólására (») Nov 2, 2021 /
 
Akkor egyszerű: Egy 230V-os nyomógombot bekötsz a L és az LT közé. Egy pillanatra megnyomod, akkor a beállított ideig működni fog a ventilátor (Ha nem világítással szinkronban kell működnie)
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) Inhouse válasza glsmith8608 hozzászólására (») Nov 2, 2021 / 1
 
(#) glsmith8608 válasza uniman hozzászólására (») Nov 4, 2021 /
 
Villanyszerelőm magyarázta, hogy impulzusra indul a ventillátor. Én biztos voltam benne, hogy a kapcsolás megszűnés után indul az időzítő.
(#) Inhouse válasza glsmith8608 hozzászólására (») Nov 4, 2021 / 1
 
Ne hallgass másra. Indul impulzusra IS. Az is egy impulzus, amikor felkapcsolod a villanyt, majd le...csak kicsit hosszabb.
Következő: »»   3 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem