Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR-es alkatrész (tranzisztor) teszter
Lapozás: OK   75 / 83
(#) szines válasza Temela hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
Itt van makefile-lal együtt.
(#) Temela válasza szines hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
Szia!

Mentettem, majd próbálkozom.

Köszönöm.
(#) AMD hozzászólása Ápr 14, 2019 /
 
Sziasztok!
Építettem én is egy tesztert. Mega328, 2x16-os kijelző, 8MHz kavics, zénerhez DC-DC konverter, automata kikapcsolás. Tapskapcsoló és relés védelem nélkül.
Próbáltam 20 tucat programot rá. Egyikkel se működött kellőképpen. Van egy 1.10 verziós programom hozzá. Tökéletes lenne azt leszámítva, hogy a zéner mérés nem megy. Hiába nyomom a teszt gombot folyamatosan Timeout kiírás fogad. Elméletileg a makefile-ban a CFLAGS += -DWITH_UART sor elé # kell és akkor működik a feszültségmérés.
Én ezt meg is tettem de sehogy se sikerül lefordítanom. Annyira nem, hogy már a gépem testi épsége forog kockán.
Le tudná nekem fordítani valaki ha szépen megkérem?
Előre is köszönöm!

Makefile.rar
    
(#) Unfi hozzászólása Ápr 14, 2019 /
 
16 megás kvarc, magyar nyelv, és menü.

mega328.zip
    
(#) AMD válasza Unfi hozzászólására (») Ápr 14, 2019 /
 
Köszönöm! Az én hardveremhez nem jó.
(#) teddysnow hozzászólása Nov 29, 2019 /
 
Sziasztok,
vettem egy kínai GM328A-val szerelt tesztert. Az a kérdésem, hogy mi a következménye annak, ha öntesztnél, amikor 100nF kondenzátort kér és csak mondjuk 98nF-ot kap?
(#) Unfi válasza teddysnow hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Semmi baj. Nem pontos, csak jó minőségű legyen.
(#) teddysnow válasza Unfi hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Rendben, köszönöm.
(#) CHZ válasza teddysnow hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Szia!
Minimum 100n kér, 100n >nál nagyobb kapacitást
(#) szines hozzászólása Feb 12, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy WG12864A tipusú kijelzőt szeretnék a teszterben használni,de nem találok hozzá sehol programot.
KS0107-ks0108 van az LCDn,az AVR-hez 74hct164-es IC-vel csatlakozik, az NT7108-as progival valami krix-krax van.
A programozáshoz nem értek,ha valaki tudna segíteni annak nagyon örülnék.
(#) soskajoska hozzászólása Júl 2, 2020 /
 
Idézet:
„Közben kimértem a fetet és jó.De az hogy lehet,hogy más a lábkiosztás?????”

Branner kolléga írta itt
Tegnap én is ezt tapasztaltam amikor 2SK170 FET-eket kezdtem válogatni az AKTIDAMP RIAA erősítőhöz. Az én teszterem verziója v2.07. Konkrétan az 1 és 3 láb kiírását cseréli meg. Leellenőrizem BF256 FET-el. Ugyanez a helyzet. Az1-3 lábak funkcióját felcseréli.
Tranzisztort jól (jó lábkiosztással) mér.
Tapasztaltatok már ilyet?
(Ja és nem én raktam össze, forrasztva, programozva vettem)
(#) Hp41C válasza soskajoska hozzászólására (») Júl 2, 2020 / 1
 
Ha megnézzük a Junction FET felépítését, a szimmetria miatt nem is olyan meglepő, hogy felcserélt D és S elektródával is J-FET -ként azonosítható.
(#) soskajoska válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
OK! Ezt értem. De a BF256 esetében az 1 -3 lábak Gate és Drain elektródákat jelentenek! A teszter szerint: 1-2-3 = G-S-D, ám az adatlap szerint ez D-S-G! (mindkét esetben azonos irányban áll a FET.
Ami viszont még faramucibb az az, ha megfordítom a FET-et, a sorrend: S-D-G! Még érdekesebb a 2SK170 esetében: 1-2-3: S-G-D 180°-ban megfordítva a FET-et: S-G-D(3-2-1)!! Azonban I és VGS közel azonos értékű mindkét esetben! Sőt bármilyen kombinációban rakom a lábakra a kábeleket, a "LÁBKIOSZTÁS" nem változik: S-G-D.
Erre tud valaki mondani valamit?
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2020
(#) Hp41C válasza soskajoska hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
Ki érti ezt:
On Semi BF256A és Fairchild BF256A
(#) soskajoska válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
Most tudnom kéne, hogy nekem melyik van? Az egyiken "M" (gondolom Motorola), többeken "TI" (Texas Instrument)? Ja és BF256B.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2020
(#) Tomi20 válasza soskajoska hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
Még a végén kiderül, hogy jó a műszer...
(#) soskajoska válasza Tomi20 hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
Jó. csak a FET-et kissé össze-vissza méri.
(#) DecebaL hozzászólása Szept 18, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy Gm328 teszterem színes lcd-s a piros panelos.  Olyan problémám van, hogy 85 mA fogyaszt üzem közben ,  és a feszültség mérés is nagyon pontatlan. A 10V tápfeszt 7,5V-nak méri,  a feszültség mérő bemenetén sem jól mér több Volt az eltérés. Pl 20V esetén 13,5V mér.
Van valami javaslat, hogy hol keressem a hibát?
(#) vargaf válasza DecebaL hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Ebből a teszterből nagyon sok változat van, de egyik tápfeszültsége sem magasabb 9 V-nál. Sokat segítene ha a teszter alkatrész és hátoldaláról tennél fel egy-egy jó felbontású fényképet ( nem az internetről! ). Az alkatrészek tűrése, a forrasztások minősége, a panel tisztasága nagyban befolyásolja a mérés pontosságát.
(#) DecebaL válasza vargaf hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
9V elem esetén az elem feszültségét 6.8V méri a fogyasztás pedig 78mA.
(#) Bakman válasza DecebaL hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
A bekarikázott rész felel a tápfeszültség előállításáért, azt a területet vizsgáld át (Tapfesz.jpg). Nekem úgy tűnik, lehetséges a jelzett helyen némi pitty-putty (Zarlat.jpg).
(#) vargaf válasza DecebaL hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
A panelt készre forrasztva vagy kit-ben vetted? Sok forrasztás gyanús, például az ATMega 12-13-14 lába felett beforrasztott három ellenállás lábai. A teszter első indításakor a kalibráció megtörtént?
(#) DecebaL válasza vargaf hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Kit-ben vettem.
Átnézem a forrasztásokat majd meglátjuk
(#) DecebaL válasza Bakman hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget, a tápfesznél volt a bibi.
A 7550 stab ic volt a hibás.
Mivel itthon nem volt 7550 - es helyettesítettem egy 1117 - el, azóta hibátlanul működik.
(#) pipi válasza DecebaL hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
A 1117 "önfogyasztása" 5mA, míg a 7550 csak 5uA. Hosszútávon, elemes táplálásnál nem mindegy
(#) DecebaL válasza pipi hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Az 1000x, jó hogy felhívtad rá a figyelmem le fogom cserélni 7550 - re amint beszerzem.
(#) bernula hozzászólása Okt 15, 2020 /
 
Sziasztok! Volna egy kinai klon lrc-t4 teszterem. A kapacitas meresnel 20u-ig jol mer, viszont a 47u-tol felfele fals ertekeket kapok. Olvastam a neten hogy pont a nagyobb erteku kapacitasok pontos meresehez kell a selftestnel a 100n-tol nagyobb kondi. Hiaba csinalom a selftestet 100n-val vagy hasznaltam 1u-t is, ugyanez a helyzet. A 47ut 600unak meri, 100utol meg minden kondinak kb. a haromszorosat. Mi lehet a megoldas? Firmwarecsere?
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2020
(#) Hx-2 hozzászólása Nov 7, 2020 /
 
Sziasztok! Minap jött meg a LCR-T4 328-as teszter amit rendeltem. Sajna a 8MHz-es kavics letörött szállításnál amit azonnal meg is reklamáltam. Visszaforrasztottam de nem indul el. A kijelző semmit sem mutat, amit ellenőriztem: ha megnyomom az indító/tesztelő gombot az 5V-os stabilizátornál megjelenik az 5V de nem tartja bekapcsolva. Amikor megjelenik az 5V akkor sincs kijelzés. Valami ötlet??
(#) vargaf válasza Hx-2 hozzászólására (») Nov 7, 2020 /
 
Az AVR nem működik. Tegyél a letört 8 MHz "kavics" helyett egy új kvarcot beforrasztani és úgy ellenőrizd.
(#) Hx-2 válasza vargaf hozzászólására (») Nov 7, 2020 /
 
Azt forrasztottam vissza ami letört szerinted ettől tönkremehetett? De keresek egy másikat habár hogy lesz-e?? Köszi!
Következő: »»   75 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem