Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális forrasztóállomás
Lapozás: OK   76 / 94
(#) TAttila77 válasza Skori hozzászólására (») Nov 23, 2020 /
 
Látom, ez az új MX500-as reklám papírja. Ez azz új tápom, de én a régi analóg MX500-asét kerestem. Annak doksijából emlékeztem erre a frekire. Mindegy majd megkérdezem Miklóst a forgalmazónál és megmondja.
(#) Ge Lee hozzászólása Nov 23, 2020 /
 
Az MX500-ról nekem ilyen rajzom van, eszerint 13,56 megán megy.
(#) TAttila77 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 23, 2020 /
 
Igen ez az analógMX kapcsolási rajza. T2 egy kicsiny fehér toroid trafócska a kimenőtrafója. Rajta úgy emlékszem az enyémben piros és zöld zománcozott összecsavart majd így feltekert olyan 0,6-osnyi huzalból a primer és szekunder tekercsek. Ilyen szuper nagyfrekis gyűrűmagot tizen éve sehol nem kaptunk, így elvesztt a project, mert a legkritikusabb dolgok a két kis trafócska.
És igen írom skorynak is, hogy tévedtem, nem tudom mi oknál fogva emlékezhettem másfél mega körűli frekire, hisz ebben is ott a kvarc ami Skoryt igazolja.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2020
(#) X-Wing válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Az MX-500/500P/500P21/5000/5200-as állomások 13,56MHz-en, a régi SP-200-as állomások
440kHz-en működnek. Az 500-as, 5000-es sorozathoz az STTC/SMTC sorozatú hegyek passzolnak, az SP200-as állomáshoz pedig az SSC sorozat.
(#) sector99 válasza tothtechnika2 hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Szia ! Szeretnék Neked PM-et küldeni, de nem engedi a rendszer. Bocs az offért
(#) TAttila77 válasza X-Wing hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Valóban.
Üdv. Az új narancs színű Metcaltismered??
http://www.e-tronics.hu/v4/e69bc5c4-143b-4e1a-8b00-6e75fc4558c9/ima...00.jpg
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2020
(#) X-Wing válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Ezt még nem láttam, megnézem mit tud.
Köszi!
(#) sdrlab hozzászólása Nov 24, 2020 /
 
Van olyan pákahegy, mely indukciós elvű, de van benne hőérzékelő is?
(#) TAttila77 válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Nincs. Az én tudomásomra még nem jutott, hogy létezne ilyesmi. Metcal bármely tipusánál nincs is szükség hőelemes érzékelésre. Az enyémben a kijelző is hőfok helyett az adott hegy leadott teljesítményét jelzi ki. Ez roppant jó dolog, mert látom, az adott forrasztási pont- helyzet mennyi teljesítményt igényel. Pláne többrétegű furatgalvános érzékeny forrszemeknél, stb... Indukciós pákában a legmagasabb szinvonalat a Metcal viseli. Nemhiába védelemmel van ellátva a gyengébb koppincs Thermaltronic hegyek ellen.
Engem momentán nem idegesít, sosem, hogy az adott hegy amit épp beteszek hány fokos, tegye a dolgát és azt nagyon jól. Nay jó azért mikor kiválasztom a használni kívánt hegyet, azt persze tudom kb. hány fok körűli hőmérsékletű. Meg van adva a sorozat átlag hőmérséklete, de ez az adott tipusú hegyeknél 10-20 fokokat is változik.
(#) sdrlab válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Én sem tartottam valószínűnek, hogy létezne, de gondoltam inkább kérdezek...
(#) KissAttila válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 25, 2020 /
 
Üdv.
Sjnos a hegy bekötésénél elakadtam, nem tudtam rájönni hova kell kötni a GND és a Fet D lábát.
Ezért újbóli segítségedet kérném.
Köszönettel.
(#) Ge Lee válasza KissAttila hozzászólására (») Nov 25, 2020 /
 
Tessék.
(#) KissAttila válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 25, 2020 /
 
Köszönöm szépen, megyek éleszteni.
(#) KissAttila válasza KissAttila hozzászólására (») Nov 26, 2020 /
 
Elsőre indult és jól működik.
Mégegyszer köszönök mindent.
(#) oatis hozzászólása Jan 19, 2021 /
 
Üdv!
Van egy ZD937-es forrasztó állomásom, ami megbolondult. Nem méri a hőfokot rendesen, letilt. Betétet már többször cseréltem, nem az a gond. Esetleg valaki találkozott már ezzel a hibával?
(#) oatis válasza oatis hozzászólására (») Jan 19, 2021 /
 
Van egy ST által gyártott ic EZ519 358, de nem tudom milyen ic ez. Én erre gyanakszom. Ez a hőfok érzékelő jelszál körül van.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2021
(#) proli007 válasza oatis hozzászólására (») Jan 19, 2021 /
 
Hello! Egy LM358 lesz az, álarcban.. ZD937
(#) oatis válasza proli007 hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Köszönöm!
(#) brazdas hozzászólása Jan 27, 2021 /
 
Sziasztok! Van egy ETC-RW900D forrasztó állomásom, már évek óta, alapjaiban meg vagyok elégedve vele, kivéve azt, hogy gyakran bekapcsolva hagyom, és túl sokat megy feleslegesen. Nincs "idle timer" funkciója. Gondoltam, csinálok egyet pótlólag, egy PIC felhasználásával. Mikor szétszedtem, akkor láttam, hogy a vezérlés is PIC-el van megoldva (bosszantó, hogy benne van minden adottság hogy időzítve kikapcsoljon, és mégsem...) A kérdésem, az hogy nincs meg valakinek a forrasztóállomás assembler programja? Egyszerüb lenne módosítani, mint egy másikat betenni pluszban..
(#) pipi válasza brazdas hozzászólására (») Jan 27, 2021 / 1
 
Én csináltam egy pic10f20x piccel csipogót, kb 2 percenként csippant, ha be van kapcsolva páka
Ha kell valakinek felteszem a progit
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2021
(#) zsolt58 hozzászólása Feb 6, 2021 /
 
Sziasztok. Szeretnék egy forrasztóállomást csinálni.
Erre a tervre gondoltam. Bővebben: Link
Mi a véleményetek róla? Vagy van jobb terv amit ajánlatok?
Üdv.
(#) Skori válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
Szerintem jobbak lennének az esélyeid, hogy értelmes választ kapj, ha megírnád milyen pákához akarod használni. Ugyanis a hőmérséklet érzékelés módja, és érzékenysége, a fűtőfeszültség stb... típusfüggő lehet.
(#) zsolt58 válasza Skori hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
Igazábol a nullárol kezdeném. Szóval még semmim sincs hozzá.
(#) zsolt58 válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
De ezt a pákát néztem ki magamnak. Ehhez akarok valami jó kis állomást csinálni.
Bővebben: Link
(#) Skori válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 7, 2021 / 1
 
Attila forrasztóállomása 13 évvel ezelőtt készült, és bár feltételezem, hogy jól működik, én manapság valamilyen mikrovezérlős megoldást választanék inkább.

Nekem személy szerint a JBC tetszik, az szerintem még használtban is jobb mint egy új solomon páka. Nagyjából olyan az arány mint egy vadi új Trabant, és egy 10 éves Ford között. Mindkettő teszi a dolgát, az utóbbi talán még drágább is, de mégis más érzés használni.

Nem túl rég építettem meg a saját tervezésű forrasztóállomásomat, bár lehet (nem tudom, csak tipp), hogy ez most még egy kicsit sok lenne neked elsőre.

Attila forrasztóállomása is jó gyakorlat, és tudnál vele forrasztani, de hosszú távon valószínűleg nem érdemes leragadni annál. Ugyanakkor az ebay-en kapható olcsó forrasztóállomások elgondolkoztatnak, hogy érdemes-e egyáltalán házilag nekiállni. Az ára miatt biztosan nem. Hobbiból, tapasztalat szerzési céllal, vagy az építés és a sikerélmény miatt viszont mindenképpen.
(#) Ge Lee válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Ehhez a pákához nem nagyon érdemes állomást építeni, digitálisat meg pláne nem, mert van készen annyiért, amennyiből az alkatrészeket sem kapod meg. Nem tudom mit és mennyit forrasztanál, de válassz inkább egy kézre állóbb és jobb minőségű pákát, ahogy Skori is írta előttem, a JBC egy egész jó házilag elkészíthető alternatíva lehet az ócska és a méregdrága végletek között, analóg állomást fillérekből lehet csinálni hozzá, de még nyelet is.
És ami még nem utolsó szempont, hogy szükség esetén 12V-os akkuról is megoldott a forrasztás, mert igaz hogy épphogy, de akkora feszültségről is működik már.
(#) zsolt58 válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Köszi a választ. De nem nagyon találok neten JCB pákát. És ahogy láttam elég drágák is.
Ihletet kaptam Skori-tol és szerintem fejlsztek magamnak egy arduinos változatot.
SMD alkatrészeket is szeretnék forrasztani, szoval valami profibb pákát akarok találni nem tul drágán.
Mi a véleményetek a ZD-415-Iron, ZD-415R-Iron és a ZD-937Iron pákákrol?
Persze ez teljesen saját lesz
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2021
(#) Skori válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 7, 2021 / 1
 
A JBC páka újonnan valóban drága, de időnként a neten (pl. apróhirdetési oldalakon) lehet találni használt, újszerű állapotú pákát. A sajátomat 9000Ft-ért vettem, használt, de nem látszik használtnak. A pákahegyet hasonlóképpen lehet időnkét jó áron találni, nem is olyan régen pont itt a HE-n hirdetett valaki 2500Ft-ért JBC pákahegyeket (mondjuk hamar el is kapkodták).

A most említett pákák, kb ugyanaz a kategória mint a solomon amit korábban betettél. A kínai Hakko-t szokták még ajánlani, én nem ismerem ugyan, de a korábbi hozzászólások alapján az is lényegesen jobbnak tűnik, mint a solomon (vagy hasonló kategóriájú) pákák. Ugyanis ott is egybe van építve a fűtés és a termoelem a pákaheggyel.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2021
(#) zsolt58 válasza Skori hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Az a baj, hogy szerbiába ezek az árak vannak.
JBC T210-A......36000 HUF
JBC NT115-A.....42000 HUF
És nagyjábol csak ezt a kettöt találtam.
(#) Skori válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 7, 2021 / 1
 
Ha rákeresel Ge Lee kolléga hozzászólásara, emlékeim szerint ő pl. fillérekből készített magának JBC pákát, és meghajtó áramkört is. Nagyjából olcsóbban megoldotta, mint amennyibe bármely solomon páka kerül, és valószínűleg mégis kenterbe veri bármelyiket.

De pl. én is készítettem JBC pákát. Plexiből és sárgarézből esztergáltam az alkatrészeit. Ebben ugyanúgy cserélhető a hegy mint egy gyári pákában. Valamikor régebben tettem be róla képet, és méretezett rajzot is.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2021
Következő: »»   76 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem