Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   225 / 259
(#) designer válasza pipi hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Ez egy "light" operating force kivitelű kapcsoló. ~15 mg kell a működtetéséhez. Szerintem ez nem kapható bármelyik boltban.
(#) pipi válasza designer hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Hali!
Mi baja az eredetinek? Esetleg átrakod a rugót belőle egy újba?
(#) franky710 hozzászólása Nov 18, 2020 /
 
Tisztelt Szakik!
Adott egy Cany CDF624A 15 terítékes mosogatógépem, ami Kb a program felénél, vagy háromnegyedénél megáll, vilognak a ledek gyors ütemben és sipoló szaggatottan hangokat ad ki!
Hol lehet a probléma!
A vízet bármelyik programnál felmelegíti, szívattyúzni is szivattyúz.
Kb 15 éve használjuk, többször lett kitísztítva a belseje.
Hol keresgéljek?
Köszönöm a segítséget előre is!
(#) Dino71 válasza designer hozzászólására (») Nov 25, 2020 /
 
Én még nem találkoztam azon a részen rossz mikrokapcsolóval. Inkább a dugulás, vízkő, elzsírosodás szokott ott gondot okozni. konakt tisztító nem segít rajta?
(#) designer válasza Dino71 hozzászólására (») Nov 25, 2020 /
 
Egyáltalán nem kapcsolt egyik irányba. Szétszedtem és a "pogácsák" le voltak válva a helyükről. Sikerült szereznem újat, így most már ismét jól működik a gép.
(#) Spártai hozzászólása Nov 29, 2020 1 /
 
Sziasztok!
Szeretnék szakértői segítséget kérni. Bosch SGS53E02EU mosogatógép nem melegíti a vizet. Odáig eljutottam, hogy a fűtőszál nem kap áramot. Előtte lévő TYp 956 termosztát (vagy pontosan nem tudom minek nevezik) két pár érintkezője közül az egyik pár változtatja az ellenállásását melegítés hatására, a másik pár folyamatosan nyitott állásban van. (Talán ez a hőkorlátozó?)Ez normális állapot, vagy itt a hiba oka? Még látom az áramkörben a panel és a fűtőbetét között az áramlás érzékelőt, de nem tudom ez hogyan ellenőrizhető.
Ha valaki tudna segíteni, nagyon örülnék!
(#) lyp hozzászólása Dec 10, 2020 /
 
Sziasztok!
Whirlpool ADG 4551 típusú mosogatógépem van, ami nem kapcsol be.
Bejut az áram a gépbe, a panelig is eljut (non contact voltage detectorral ellenőriztem).
Tudnátok segíteni, hogy a panelen melyik alkatrészeket kellene kicserélni, meg hogy esetleg hol kapok olyanokat vagy helyettesítőt hozzá? (látom, hogy korábban írtátok más típusoknál, de ennél sajnos nem tudom eldönteni melyiket kellene, egy új control panel nagyon drága lenne). Fotókat mellékeltem.
Előre is köszönöm
(#) pipi válasza lyp hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Ha jól látom az lnk364 IC fel van robbanva... Sajnos más is el szokott ilyenkor durranni, méricskélni, kicsit visszarajzolni kell, IC gyári adatlap is segít
(#) biokill hozzászólása Dec 17, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy Whirpool WAYBI gép hibájának elhárításában kérném a segítségeteket.
2 hete az volt a jelneség, hogy bekapcsolás és program indítás után elindul a szivattyú, (minden program előtt ez csinálja), de 10 másodperc után sípolt egyet, villogni kezdett és nem indította el a programot. Gondoltam az OWI szenzor koszolódott el, mint már kétszer. Megtakarítottam, ugyanaz. Végül azt hittem beázott, ezért megpróbáltam szétszedni, de beleszakadt az érzékelő, így rendeltem egy újat.
Mivel valamennyi víz marad benne, elindítottam szenzor nélkül a gépet, ki is szivattyúzta, majd megállt.
Tegnap megjött az új OWI szenzor, de mostmár amint bedugom a konnektorba, nem csinál semmit, csak 3-at villan a program stop LED. Szenzorral/szenzor nélkül, nyitott/csukott ajtóval csak ezt hajlandó csinálni...
Van valami ötletetek mi lehet a baj? Készítettem egy rövid videót:
Youtube
OWI kábelt kicsipogtam, jónak tűnik.
Valamiért az elektronika hibájára gyanakszom. Kb. 1,5 éve a segítségetekkel cseréltem táp IC-t és a körítést, mivel akkor be sem akart kapcsolni... Most viszont egy folyamatos halk cicergés hallatszik belőle...
Sajnos a neten nem találok egyértemű hibakódot... A leírásában meg főleg nem.
Köszönettel venném segítségeteket!
Pontos típus: WAYBI ADG 130 IX
(#) Joe146 hozzászólása Dec 18, 2020 /
 
Üdv!
Van egy Indesit mosogatógépünk ami kb 2-3 napja elkezdte a kijelzőjén mosogatás közben azt kiírni, hogy A08. Semmi egyéb nem történt. Program lement, cuccok tiszták. Ma viszont már azt produkálja ha elindítom bármelyik programot, hogy a kijelző pislákol, el-elalszik és hallani, hogy vele együtt a szivattyú is meg-megáll, kihagy. De ami a legfeltűnőbb, hogy ezekkel egy időben, ahogy a gép kihagyogat úgy az egész konyhában pislákolnak a lámpák. Mi lehet ez? Valami zárlat? Vagy inkább hagyjam a francba, hajítsam ki mielőtt leég a ház is? Előre is köszi a választ!
(#) proli007 válasza Joe146 hozzászólására (») Dec 18, 2020 1 /
 
Hello! Elsőként inkább sürgősen keress valakit aki a ház világítási rendszerét átvizsgálja..
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2020
(#) tibec válasza Joe146 hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
Szia!
Javaslom, a hibakeresést ott kezd, hogy, próbáld meg másik helyről megtáplálni, illetve a csatlakozásokat ellenőrizd.
(#) tibec válasza tibec hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
Igen, ezt én is javaslom, amit proli007 írt, akkor is, ha a másik helyről való táplálás megoldja a gondot! Illetve, akkor már biztos, hogy sürgősen át kell nézni a lakás vezetékelést, mert valahol kötési hiba van, ami okozhat nagy gondot!
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2020
(#) korbi75 válasza Spártai hozzászólására (») Dec 19, 2020 /
 
Üdv. Egy órája javítottam egy neff típusú mosogatógépet ő sem fűtöt,végigcsinálta a programot csak nem állt le.a neff Tisza bosch. Sgs ből vettem ki a bontott alkatrészt.
Kicseréltem a hőmérséklet érzékelőt amelyikben a két pár érzékelő van,és helyrejött fűt szépen . Minden ok lett
(#) ati790731 hozzászólása Dec 22, 2020 /
 
Üdv mindenkinek!
Van egy AEG Favorit mosogatógépem, a probléma az vele, hogy indítás után hosszan szivattyúz (4perc) majd i20 hibával leáll.
A kifolyócső, és a lefolyó nincs eldugulva, tiszta a szintézékelő csöve, és az érzékelő is, már hónapok óta szivat, miután semmi hibát nem találtam, cseréltem benne presostátot is, de egy-két mosás után, újra jelentkezik a hiba.
Ha kiszedem a helyéről, mindent átnézek, és visszarakom, akkor 1-2 alkalommal lefut a program, de aztán kezdődik minden előlről.
Van, hogy a program felénél jön elő a hiba.
Olvastam valahol, hogy a kifolyócsőben is van szűrő, de olyat nem találtam rajta.
Ha a kifolyócső végét vödörbe teszem, az sem segít, tehát nem a lefolyóval van a baj.
Olvastam valahol, hogy a fűtőbetét szivárgó árama is ilyen hibát generál, de ez nem állandó hiba.
kb 3 éve már elkezdte ezt egyszer, akkor sem találtam semmi hibát, és utána magától megjavult, pár hónappal ezelőttig.
Segítséget előr is köszönöm!
(#) VIM válasza ati790731 hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Szia! Az lehet, hogy eldugulva nincs de olyan szűkület lehet a szifonban ahová be van kötve, hogy a szivattyú nem tudja akadálytalanul kinyomni oda a vizet. Nem szokott benne visszamaradt víz lenni az előző mosogatásból? Azt mindig ki kell belőle merni ha igen. Vagy nem megfelelő a program és a mosószer? Nekünk csak az első néhány napban volt ilyen problémánk ami a változtatásokkal megszűnt. A maradék vízre nem találtam magyarázatot de a mosószer és annak hatékonysága a csőben vagy a szifon kifolyójában (nem feltétlenül de) okozhat lerakódást. A géphez ajánlott szerből is a "jobbat" kell használni az eredmény eléréséhez. Persze ettől még lehet tisztán elektromos a probléma ami a szintérzékelővel hozható kapcsolatba.
(#) ati790731 válasza VIM hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Szia! Próbáltam vederbe is folyatni, de amíg nincs kiszedve a helyéről, és nem szedem le az oldalát, és állapítom meg, hogy minden rendben van addig mindíg hibára fut.
Ha mindezt megcsinálom, akkor egy-két mosás végigmegy, és utána jön elő a hiba.
Az a baj, hogy a szintérzékelő is új.
A maradék víz az a kifolyócsőből jön vissza, de az mindíg is így volt.
(#) franky710 válasza franky710 hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Sziasztok!
Odáig jutottam a cdf 624A mosogatógéppel, hogy a mosási program nem áll meg, hanem olyan mintha végtelen lenne nem megy át öblítő funkcióban, hanem egy idő után ki áll hibára. Villognak a ledek gyors ütemben, és sípoló hangot ad ki.
Mi lehet a probléma?
Tudnátok segíteni?
Hol keresgéljek? Van valakinek valami tapasztalata ilyen esetre?
Köszönöm előre is!
M.Feri
(#) hermit123 hozzászólása Dec 27, 2020 /
 
Sziasztok,

ezt csinalja egy Whirlpool ADG 9390 PC tipusu mosogatogep.

Van
- amikor mar indulaskor jon a hiba, a vizet meg el sem kezdte beengedni
- maskor elindul, beengedi a vizet es ugy jon is a hiba
- megint maskor elindul, vegigmegy a mososzer nelkuli "elooblitesen" es utana adja be
- vagy vegigmegy az elooblitesen es a mosogatason is, majd az utolso obitesnel jon be, de mar miutan beengedte a vizet
- legritkabban megy vegig hiba nelkul a program.
Ha benne van a viz es utana jon a hiba, akkor meg kiszivattyuzza a vizet.

A paneljet neztem, szemmel nem latszik rajt semmit eges, krater, stb; ill. atforrasztottam a nem smd cuccok labait; de sajnos nem javult meg.

A aramlasmerojet neztem (csak a csatit szedtem le rola, reed reles), ill. kimostam a labirintust. A fentiek miatt azt gondolnam, hogy nem a reed lesz a gondja, de ha holnap nyitva lesz vmi, akkor azert veszek egyet es kicserelem.

Mas otlet esetleg?
(#) Rahan hozzászólása Dec 27, 2020 /
 
Sziasztok!

Bosch mindezidáig tökéletesen működő mosogatógéppel gyűlt meg a bajom.
Történt, hogy hirtelen elrepedt egy csőcsatlakozó, amely a mosogatógépet is táplálta vízzel. Ekkor a kikapcsolt mosogatógép vízellátás hibakódott jelzett, és valamilyen szivattyú is beindult. De mivel ömlött a víz és konnektorok is voltak közelben azonnal kihúztam, majd rohantam elzárni a ház főcsapját. A lényeg, h sikerült elhárítani a vízvezeték hibáját, viszont a mosogatógépet bekapcsolva csak a "csap" hibakód az egyetlen dolog amit produkál a gép. Megfelelő víznyomásnak kell lenni szerintem, és a szűrővel sincs gond ránézésre. Még annyi, h a burkolatot levéve abban a csiga alakú bonyolult tartályban itt-ott van víz. Esetleg valamilyen ötlet mielőtt szerelőhöz fordulnék. Üdv, és kellemes estét.
(#) hermit123 válasza Rahan hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Szia,

egy reset a gepen esetleg?
(#) Rahan válasza hermit123 hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Szia!

Sajnos arra sem reagál semmit.
(#) hermit123 válasza Rahan hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Teszt mód, diagnosztika nincs?
(#) Rahan válasza hermit123 hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Én nem olvastam ilyet a kézikönyvben. De semmilyen gombra, vagy gombkombinációra nem reagál.
(#) pockom hozzászólása Dec 29, 2020 /
 
Üdv!
AEG favorit 65410 i mosogatógép nem melegíti a vizet és nem szárít.
(#) Josi777 válasza pockom hozzászólására (») Dec 29, 2020 /
 
Amennyiben csőfűtőtesttel van szerelve, akkor először azt kéne ellenőrizni. Van, amikor a csatlakozója ill. az ahhoz menő vezeték szétég (hátrafelé dönts le a gépet és az alját vedd le, akkor láthatóvá válik. A keringető szivattyúra csatlakozik.). Ha az rendben van, akkor még elő szokott fordulni a panelen a fűtésrelé forrasztási hibája. És már egyre ritkábban, de még az ajtó vezeték is lehet szakadt ott, ahol hajlik a vezeték, de ez talán a legvalószínűtlenebb.
(#) Josi777 válasza Rahan hozzászólására (») Dec 29, 2020 /
 
Hátrafelé döntve öntsd ki a vizet a gép legaljáról, vagy várd meg, amíg elpárolog.
(#) Josi777 válasza hermit123 hozzászólására (») Dec 29, 2020 /
 
1-es hibakódnak tűnik, az pedig hőérzékelő hiba. Lehet kontakthibás a csatlakozója. Húzd le óvatosan, majd dugd vissza és ezt ismételd meg néhányszor.
(#) pls hozzászólása Dec 29, 2020 /
 
Egy kérdésem lenne. Egy ideje a mosogatógépünk egy-két mosogatáshoz megeszi az össze sót, és a kikerülő, főleg üvegpoharak opálosak a sótól. Só nélkül szépen mosogat, csillógó tiszták az üvegholmik. Erről volt is szó egy korábbi hozzászólásban. Azóta a feleségem nem tesz bele sót, de olyan tablettát használ, amiben só is van.
A kérdésem az, hogy ez így jó-e, hosszú távon nem árt-e a gépnek. A lányom azt mondja, hogy az ő mosogatógépük már vagy 5 éve nem látott sót, és nincs semmi baja.
(#) kekmester válasza pls hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Valószínű azért eszi meg 2 mosogatás alatt, mert el van repedve a sótartàly teteje, vagy a mágnesszelep fenn akadt.
Ha nem tesz bele sót, akkor tönkreteszi a vízlágyító "gyöngyöket", mert a só nem fogja regenerálni.
Következő: »»   225 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem