Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1575 / 1670
(#) Udvari Zsombor válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 17, 2020 / 1
 
Minek a dobozába lett beépítve? Ránézésre pontosan jó hozzá.
(#) Alkotó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 17, 2020 / 3
 
Csak egy tipp, de akár zártszelvény is lehet, a hozzá való végdugókkal lezárva.
(#) erzsé válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Szerintem egy pótkocsi oldalsó aláfutásgátló. Ami tényleg zártszelvénx, aluból.
(#) mek-elek hozzászólása Nov 17, 2020 /
 
Vau vau vau....
(#) mraulajos válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Így van. Rozsdamentes 60x40 es.
(#) deebo válasza erzsé hozzászólására (») Nov 23, 2020 /
 
Idézet:
„Szerintem egy pótkocsi oldalsó aláfutásgátló.”

Szaknyelven majomfogó.
(#) metabo123 hozzászólása Nov 26, 2020 / 12
 
Elkészült az ST151 erősítőm.
Köszönet mindenkinek, aki segítségemre volt!
Közel négy év után végre lezárhattam a fedelét. A dobozba négy ST panelt építettem, amiknek a különböző módon történő kapcsolásával különböző igényeket tudok kielégíteni. Részletekről a topikjában írok és ott további képek is találhatóak ITT.
(#) janigel válasza metabo123 hozzászólására (») Nov 26, 2020 /
 
Szép munka, biztosan jól is működik.
Erről a panelről írhatnál néhány egy kis magyarázatot.
Mi ez, és mire való?
Mit nem látunk a másik oldalon?
Mik azok a széles fóliacsíkok, és miért kellenek?

Foto_2.jpg
    
(#) Alkotó válasza janigel hozzászólására (») Nov 26, 2020 / 2
 
Ha egy tippet is elfogadsz, akkor ez egy sima pufferpanel. Alul vannak az elkók.
(#) pisti89 válasza janigel hozzászólására (») Nov 26, 2020 / 3
 
Ez szerintem is az "elkós puffer panel"
Vastag vezetősáv a nagyobb áram miatt kell, a szűkítés meg azért kell, hogy ne a kondi mellett follyon el az áram a fólián, hanem keresztül a kondi lábán, így nem kerüli meg az áram
Aki esetleg szebben meg tudja fogalmazni, nyugodtan korrigálhat
(#) metabo123 válasza janigel hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
Köszönöm!
Jól mondják a többiek (rá is van írva, bár lehet nem látszott jól a képeken) azon a panelon valóban a tápegység pufferkondijai vannak és egy kis tápegység a fázisfordítónak. Így fejjel lefelé láttam praktikusabbnak beépíteni, mert azt a sok vezetéket így egyszerűbb volt ráforrasztani és az élesztés során is könnyebben hozzáfértem amikor kellett. A panel másik oldalán úgyse akadt dolgom...
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2020
(#) TAttila77 hozzászólása Nov 30, 2020 / 17
 
Sziasztok!
Építettem profi gitáros barátomnak karácsonyra egy piciny gitárerősítőt amivel nem süketűl meg a családja. Tudománya: 0,5/0,75W; 4/8 ohm
Íme a push-pull full csöves gitárerősítő.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2020
(#) Alkotó válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 30, 2020 /
 
Csinos darab.
Én nem gitározok, de beszéltem már ilyesmit művelő emberekkel. Nyilvánvalóan szóba került a hangerő, és elég egységes véleményük volt -egymástól függetlenül- abban, hogy egy bizonyos hangerő alatt számukra értékelhetetlen a gitár hangja. Kis hangerőn nem jönnek létre azok a fontos nüanszok, amik nélkül mit sem ér az egész.
Azt nem tudom kinél hol húzódik a "bizonyos hangerő", de feltevésem szerint ez inkább a hangos, mint a halk tartományba esik.
(#) granpa válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 30, 2020 /
 
M42 a kimenő?
(#) TAttila77 válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 30, 2020 / 2
 
Hát az én régi jó barátom Blues műfajt űzi rendületlenűl már legaláb harminc éve. Játszott is sokáig több híres zenekari formációval. Jó néhányszor hangosítottam is öket. Gitárt is oktat hébe-hóba. Ez inkább akusztikus gitárhoz jó illetve megszólal vele elektromos gitár is tiszta hanggal,nem agyon torzított metálstílusban, azaz nem torzított, jazz, soul, Blues stílus.
Metálosoknak nem való, inkább dísz. Az én barátom tudja használni, kicsi gyerek mellett tökéletes gyakorlásra.
Süket gitárosoknak más való, pl. 100W-os csöves Vox, Marshal, Hivatt, ...egyebek
(#) TAttila77 válasza granpa hozzászólására (») Nov 30, 2020 /
 
Az! Pontosan amit szereztél M42 vastag lemezű Permalloy mag bionám! Mert illesztőnek nem ******, ide annál inkább. Kis cukorfalat pentódák pedig be se tudják telíteni.

Ejnye!
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) moderboy válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 30, 2020 /
 
Nagyon csinos lett az erősítő, pont egy hasonló kombináción próbálgatom a csövek rejtelmeit megérteni. (6n16b, 6n17b, 6p30b-v, single ended)
A tápot megkérdezhetem hogyan oldottad meg?
(#) Moderátor hozzászólása Dec 2, 2020
 
OFF hozzászólások eltávolítva, kérjük, hogy tartsátok be a fórum topik témáját.
(#) janigel válasza lajos1969 hozzászólására (») Dec 3, 2020 / 1
 
Szia!
Én is elkezdem megépíteni ezt az órát.
Idézet:
„A rendszeregység házából származó hangkibocsátó egy pokoli dallam, mindent felemel.”

A hangról írnál, hogy mikor szól ez a pokoli dallam ?
És van három gomb : MIN SET MAX
Ezekkel mit és hogyan kell beállítani ?
Privátba írj légy szíves, hogy ne zavarjunk másokat.
Köszi janigel
(#) CIROKL hozzászólása Dec 6, 2020 1 / 9
 
Nem is épités csupán összerakás , egy kérésre kellett egy ilyen kis cuccot alkotni , ami olyan pár órás történet csupán.
Mozgás érzékelővel induló zenelejátszó , bluetooth ,micro sd illetve pen drive tud fogadni , a mini mozgás érzékelők kb 3-4 perc időzitést tudnak ,tehát egy zeneszám lejátszása adott.
Ez volt a kérés igy gyorsan kellett megalkotni ezért minden alkatelem gyári /kicsi kinai/panelből lett épitve ,a doboz nyáklemezből van ,holnap folytatom.

TPA3116 az erősitő modul lelke, nagyon praktikus mert 12 -24 volt táp között jó neki bármi ,itt jelen esetben 12 volt ról megy igy kb 8ohm on 2x15watt max.
(#) CIROKL hozzászólása Dec 6, 2020 /
 
Még mielőtt bárki is megvitatná a bluetooth használatát ,minden félreértést megelőzvén mondom hogy az soha nem lessz használva , az elsődleges használat mód az a micro sd kártya!
(#) TAttila77 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 

Saját célra csinéltad, vagy valakinek Mikulásra?
(#) CIROKL válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 6, 2020 / 6
 
Dehogy kell nekem ilyen, kicsiny falum falu fenyőfa /karácsonyfa/ kiegészités ,sokkal többet nem tudok .
A kérés az volt hogy egy zeneszámot lejátszon ha valaki a mozgás érzékelő tartományába belép ,
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2020
(#) reloop válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 6, 2020 / 1
 
Nagyon tetszik. A karácsony közeledte miatt a Reszkessetek betörők, "Tartsd meg az aprót, te mocskos állat!" jelenet ugrott be Bővebben: Link
(#) l48 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Szia!
Ez a kis erősitő modul hozzáférhető az országban .
Még az unnep előtt?
Kösz!
(#) CIROKL válasza l48 hozzászólására (») Dec 7, 2020 / 8
 
Igen, hestore
Kicsit még mokoltam a zenelejátszón ,tettem rá egy kis kapcsolót amivel lehet váltani hogy direktben vagy mozgás érzékelővel müködjön.
A mozgás érzékelőknek is összelapátoltam egy mini dobozkát ,azt is nyákból...

Mod: A felhasználó kérésére módosítva.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) Gafly válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
A hálózati zsinórhoz én azért tettem volna törésgátlót.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2020
(#) CIROKL válasza Gafly hozzászólására (») Dec 7, 2020 / 2
 
Igen meg még sokmindent tettem volna sőtt nem is igy csinálnám ha nekem kellene ,na de nem győzöm ismételni ez egy adott feladatra lett összerakva igy ezt egy adott helyre beteszik aztán lehet egy évig senki nem fogja piszkálni ,igy még a törésgátlónak sem adtam zöldet ,lehet ezt ragozni de totálisan fölösleges!
(#) CIROKL hozzászólása Dec 7, 2020 / 9
 
Bővebben: Link
Ez pl ugyan azon elv alapján müködik 10 en éve ,bevan épitve oszt jónapott ,senki soha nem piszkált bele!
(#) l48 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Következő: »»   1575 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem