Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR - Miértek hogyanok
 
Témaindító: pakibec, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
WinAVR / GCC alapszabályok:
1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile"
2. Soha ne érjen véget a main() függvény
3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van
4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron
5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás
6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et
Bővebben: AVR-libc FAQ
Lapozás: OK   820 / 837
(#) Peet19 válasza cua hozzászólására (») Nov 30, 2020 /
 
Ennek utána nézek, köszi.

vargham: igen azt látom már, de azt hittem kell még valami hozzá.

csatti2: köszi megnézem.
(#) lobo67 válasza Peet19 hozzászólására (») Nov 30, 2020 /
 
Én a Sloeber IDE-t használom linux alatt, az egy Eclipse, amire eleve minden fel van telepítve Arduino fejlesztéshez, az összes Arduino által támogatott platformot (avr, arm, esp), libet, debugolást támogatja, de persze natív C/C++ vagy asm fejlesztés is megy rajta.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2020
(#) Peet19 válasza lobo67 hozzászólására (») Nov 30, 2020 /
 
Ránézek, köszi. Ha elakadok akkor jövök.
(#) Sipy hozzászólása Dec 1, 2020 /
 
Sziasztok! Építem át még mindig a robotot attiny2313 - ról atmega8-ra. Amikor töltőre teszem és úgy üzemel akkor hibátlan, amikor viszont csak az akkuról akkor meg lefagy, nem reagál az érzékelőkre csak lassan. Szkóppal néztem a tápfeszültségét, ugyanaz az 5 volt töltőről is meg akkuról is. Semmi brumm. Már próbáltam 100 nanos kondit a tápra, diódát fordítva hogy hátha a motorok szövegelnek vissza, 10 kilós ellenállás a reset láb és +5v közé hogy hátha az lóg a levegőben és az a baj de egyik sem segített. Amikor a laptopba van dugva az usbasp és csatlakoztatva van az avr-hez is akkor is működik. Viszont ha powerbankba dugom be akkor már megint nem. Így meg se érdemes nézni hogy mi van az usbasp tápján a panelon szerintem.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2020
(#) pont hozzászólása Dec 6, 2020 /
 
Sziasztok! Meg tudná mondani valaki, hogy a start of text és end of text karaktereket hogyan tudnám elővarázsolni? Van egy mérleg ami UART-on ezekkel kezdi végzi az üzenetet, de nem tudok mit írni a programba, hogy mit keressen, mert ilyen karakterem nekem nincs. Elvileg ASCII 02 ÉS 03 , de a realtermbe írva ezeket, nem az jelenik meg.
(#) pipi válasza pont hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
Milyen programba akarod bevarázsolni? Ha fordító programról van szó:
\x02 \x03 vagy 0x02 0x03 vagy 02h 03h fordítótól változótipustól függően....
Ha a realtermről, akkor nem tudom, a doksijában biztos le van írva
(#) lazsi válasza pont hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Nem ismerem ezt a terminál programot, de nem lehetséges, hogy azokat a karaktereket már értelmezi is, és ezért nem találod?
(#) pont válasza lazsi hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
A melléklet képen piros keretben pl. a start of text karakter. Bascomban programozok, és egy mérleg UART-on küld ismétlődően 7 karaktert amiből az első az STX az utolsó EOT közte 5 jegyű szám. Tehát nekem először azonosítanom kell egy STX-et utána tudom beolvasni magát a számot. Mint ahogy a kódban van a $ ( Alt+36)karakter csak STX kellen de ezt nem tudom a sehol sem elővarázsolni.
  1. do
  2.  
  3.  
  4. Open "comd.0:9600,8,n,1" For Input As #1
  5.  
  6. Do
  7.  
  8. Loop Until Inkey(#1) = 36
  9.    Input #1 , Ns
  10.    Ns = Mid(Ns , 1 , 5)
  11.    Close #1
  12.  
  13. N=val(Ns)
  14.    N5 = N Mod 100000
  15.    N4 = N Mod 10000
  16.    N3 = N Mod 1000
  17.    N2 = N Mod 100
  18.    N1 = N Mod 10
  19.  
  20.    N5 = N5 / 10000
  21.    N4 = N4 / 1000
  22.    N3 = N3 / 100
  23.    N2 = N2 / 10
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2020

rt.jpg
    
(#) Hp41C válasza pont hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
A 36 kódú karakter a $, a 2 kódú az STX és az 3 kódú az ETX.
(#) pont válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Köszönöm, akkor azt beírom, csak nincs túl közel a mérleg, sok idő-pénz egy próba, azért szeretnék biztosra menni. A Realtermbe ha én írom be az ALT+2 akkor 1F karaktert ír ki, viszont fogadni meg STX karaktert fogad, ezért vagyok bizonytalan, de teszek egy próbát, köszönöm mindenkinek.
(#) Hp41C válasza pont hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
(#) pont válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
A kódtáblát ismerem, de nem az jelenik meg ha leütöm, próbáld ki! Windows-os programok smile-t jelenítenek, a bascom egy vízszintes félholdat, a realterm meg 1F-et ha én ütöm le, és a mérlegtől meg STX -et. Az ALT+36 az mindenhol $.
(#) Hp41C válasza pont hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Csak úgy találomra kerestem egy protokoll leírást, ami használja az STX karaktert.
2.1 Binary telegram (CoLa B)
...
Idézet:
„The header indicates with 4 × STX (02 02 02 02) the start of the telegram.”


2.2 ASCII telegram (CoLa A)
...
Idézet:
„The framing indicates with <STX> and <ETX> the start and stop of each telegram.
...
Framing = <ETX> = telegram stop = 03 (Hex)”


Töltsd le a Term95 programot. Egy kicsit bugyuta, egy kicsit németül van, de van bináris módja, amin meg lehet nézni, hogy milyen kódot is küld az a mérleg az STX és ETX helyén.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2020
(#) Bakman válasza pont hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Használj olyan (Terminal) programot, ami bemenetként elfogad HEX számokat is, ott nincs tévesztés.
(#) pont válasza Bakman hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Ez tényleg jó ötlet, köszönöm, a realterm is ki tudja írni a hex-et, nincs nagy gyakorlatom ezen a téren, köszönöm Nektek, így biztos jó lesz.
(#) Lalavin hozzászólása Dec 7, 2020 /
 
Kaptam egy T-Bird 3 panelt teljesen kezdőként hogyan fogjhatok hozzá milyen program kell és azt hogyan lehet beállíítani. nem igazán találok normális leírást talán ezt a panelt favorizálják a Kandón.
Jó lenne egy minta program és abból már szerintem eltudnék indilni. Egész jól mutatna egy óra program ezen a panelen.
ha valaki tud segíeni az jó lenne.
(#) kapu48 válasza Lalavin hozzászólására (») Dec 8, 2020 / 1
 
Szerintem kezdjed itt az ismerkedést: Bővebben: Link
(#) kapu48 válasza Lalavin hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Következő lépés lehet az AVR C gyakorlása! Meg keresheted a téged éppen érdeklő témakört.
Google: avr c programming
(#) pont válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 9, 2020 /
 
Nagy nehezen sikerült! működik a kijelző. Alapvetően az volt a baj, hogy a számjegynek nem megfelelő kódoknak nem ad értéket a val(x) függvény. Ráadásul a mérleg nem küld CR LF -eket , így nem lehet stringként beolvasni, csak byte-onként, és negatív előjelet, szóköz karaktereket, külön kell kiértékelnem.
(#) janigel hozzászólása Dec 10, 2020 /
 
Kíváncsi lennék hogy ki és miért töröltette a ma délután ide feltett hozzászólásomat.
Semmi szabálytalan, semmi sértő nem volt benne.
Nem értem.
(#) vargham válasza janigel hozzászólására (») Dec 11, 2020 / 1
 
Nem én voltam. Tippem: Egy Intel 8051 mikrokontrollerről érdeklődtél. Az nem AVR.
(#) vyky hozzászólása Dec 18, 2020 /
 
Sziasztok.
Egy olyan programot szeretnék "írni" ami egy motor fordulatszámát nézi,és ha egy potméterrel beállított érték fölé menne,lekapcsolja a motort.
Nem tudom milyen szavakkal keressem a neten.
Köszönöm,ha van valakinek ötlete.
(#) vargham válasza vyky hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
Milyen motor?
Ad fordulatszám jelet?
A maximális fordulatszámon akarod tartani, vagy tényleg lekapcsolni?
(#) vyky válasza vargham hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
Szia.
Lada motor ,és ad jelet,bár ha jól tudom háromszög jelet ad,nem tudom ez használható-e? Vagy be kell tennem egy hal szenzort.
Valójában a gyújtást szakítanám meg,amíg a motor vissza nem esik a megengedett fordulat alá.
(#) pipi válasza vyky hozzászólására (») Dec 19, 2020 /
 
https://www.google.com/search?client=aff-maxthon-maxthon4&chann...rd=ssl
https://www.google.com/search?client=aff-maxthon-maxthon4&chann...0meter
A programot nyilván "fényezni kell", hogy a határérték elérésekor beavatkozzon
A szenzoron neked kell gondolkodni, mihez/hogy férsz hozzá.
Lehet induktív pl barkácsolva Bővebben: Link , hall szenzoros, optikai reflexiós (koszolódás?)
(#) vyky válasza pipi hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Köszönöm,nézegetem,jónak tűnik.
(#) vyky hozzászólása Dec 28, 2020 /
 
Sziasztok. Kaptam egy gépet amin Win 10 van és az Atmel Studio7 De a rendszer nem ismeri fel az AVR Doper-t. Ismeretlen USB-eszköz (érvénytelen konfigurációleíró)
Ezt írja ki amikor bedugom.
XP alatt rendesen ment,de itt semmi. Van erre megoldás?
(#) zolee1209 hozzászólása Dec 28, 2020 /
 
Sziasztok!
Nem tudom, hova lenne jobb feltenni a kérdésemet...

ATMEL STUDIO 7.0, khm már MICROCHIP STUDIO-val van problémám nem kevés és nem tudom, hogy a programban keressem a hibát, vagy az operációs rendszerben.

Néhány napja újratelepítettem a gépemet, win7-ről win10-re váltottam egyéb szoftveres probléma miatt, 64 bites rendszer. Eddig az atmel studio volt fent web installerrel. Ennek okán letöltöttem mikrochip oldaláról a web installert, ami már a microchip studiot telepíti egyéb PIC-es motyókkal, ha engedem neki. Elkezdek egy új projektet, fordítási hiba, oké elírtam valamit. Hiába kattintok a hibaüzenetre, a programban nem ugrik az adott sorra, mint ezelőtt. Oké, megoldom. Szeretnék szimulátorban debuggolni, nem megy. Futtatás közben nem tudok breakpointot elhelyezni, ha még szimuláció előtt elhelyezem, akkor máshol jelenik meg debug alatt. Ha szimulátorban bit beállítással ki akarok kényszeríteni megszakítást (most éppen RXCIE bittel, RXC és I bit is aktív természetesen) nem történik semmi. Oké, ez így nem állapot, uninstall, túrok a netről régebbi Atmel studio 7 web telepítőt. Feldobja, hogy elérhető az új mikrocsipes verzió. "Csak át van nevezve a program..." Feltelepítem, örülök. Mégsem, mert az eddig létrehozott projektre hibát dob, nem talál bizonyos fájlokat. Oké, akkor csinálok új projektet, majd átmásolom a programot, csak haladjunk már. Nem tudok létrehozni új projektet, mert valamilyen kivételt dob a program. Ezt is letöröltem a gépemről.
Valaki tud erről valamit? Microsoft, vagy Microchip a ludas? Eddig szinte fennakadás nélkül tudtam használni a fejlesztőkörnyezetet, de ez így most nagyon nagy váltás, hogy semmi nem úgy "működik", ahogy megszoktam.
(#) vargham válasza zolee1209 hozzászólására (») Dec 28, 2020 / 1
 
Szerintem Microchip a ludas.
Munkahelyemen és a hobbiprojektjeimmel is átálltam STM32-re.
(#) tursaba hozzászólása Jan 2, 2021 /
 
Sziasztok!
B.U.É.K.
Szeretném megkérdezni, ha a program az SPI-t használja, szinte folyamatosan, akkor probléma mentesen újraprogramozhatom az ISP-n ?
Köszönettel:
Következő: »»   820 / 837
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem