Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   386 / 432
(#) Frankye válasza mineral hozzászólására (») Nov 23, 2020 /
 
Ha nem rendelted még meg, várj egy picit! Körbenézek, rémlik, hogy nekem van otthon néhány darab.
(#) nedudgi válasza mineral hozzászólására (») Nov 23, 2020 /
 
Csak ötletelek, nem tudom milyen műhelyfelszerelésed van. Egy Ilyen profilba bele lehet vágni egy 15 milliméteres hornyot, ami ráfekszik a zártszerelvényre. és kész.
(#) granpa válasza mineral hozzászólására (») Nov 23, 2020 /
 
Antennaépítési gyakorlat: Zártszelvény átfúr, direktor átdug, átmenő csavarral rögzít. Még tán most is hever a padláson néhány ilyen évtizedekig szolgált darab. Sőt; zéger-gyűrűvel, rúgós alátéttel is szoktuk rögzíteni fúrás helyett. De volt műanyag gyűrűs is (gyári).
(#) pucuka válasza mineral hozzászólására (») Nov 23, 2020 /
 
Annak idején, vettünk négyszög keresztmetszetű alu rudat, keresztbe befúrtuk a körkeresztmetszetű gerincnek, és a sugárzóknak a megfelelő, és a rájuk merőlegese a menetes lyukat.
(#) Gafly válasza mineral hozzászólására (») Nov 23, 2020 / 1
 
Mekkora frekvenciára (mármint az antenna) kellene egyébként?
Kültérre egyébként nem nagyon tennék 3D nyomtatott cuccokat mert a fene tudja hogy mennyire időálló, meg abból is van sokféle, de nem értek hozzá.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2020
(#) mineral válasza Gafly hozzászólására (») Nov 26, 2020 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat, ötletet, segítséget.
@nedudgi: Forgatót építettem ilyen profilból. Aranyárban adják+ vegyél meg belőle 6 métert egyben.
@grandpa: Kész tervek alapján építeném az antennát, antennákat. Ott nem a boom-on vannak átvezetve az elemek.
@pucuka: Elkészült, bemért antennán nem a boom-on haladnak keresztül az antenna elemek.
@Gafly: Én sem értek hozzá. Csak másolom a terveket. Az alapján építkezem én is. 146Mhz és 435Mhz.
Kétsávos antenna
(#) lobo67 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 26, 2020 /
 
Ha 2 ilyen sorolható breadboard-ot összetolsz, akkor szerintem ki lehet variálni a távolságot. Nagyon stabilan csúsznak egymásba szélességben is hosszában is. Hosszában annyi a baj, hogy nem "lyukfolytonos"
(#) mohinger hozzászólása Dec 2, 2020 /
 
Sziasztok!

Egy barátom keres valami ilyen eszközt:
"Találkozott már valaki olyan kicsi kütyüvel, ami önmagában működik (kellő tápellátás mellett):
zajszintet mér és valahogyan kommunikál (net, SMS)?
Ha netes, akkor app is van hozzá és azon keresztül paraméterezhető? Hangerő, hangerő időtartama, stb."
Tehát egy zajszintmérő eszköz, ami, ha egy bizonyos szint fölé emelkedik a megfigyelt helyen a zaj szintje, valamilyen úton, riasztást küld (wifi, sms, stb...)

Köszönöm!
(#) Bakman válasza mohinger hozzászólására (») Dec 2, 2020 /
 
A dolog nem egyszerű mert a zaj nem egy homogén valami, amit egyértelműen be lehet határolni. Ha a szomszéd házába belecsap a villám, nagyobb pillanatnyi hangerőt produkál mintha a két utcával arréb éppen bontanák fel az utat órákon keresztül, utóbbi mégis idegesítőbb. Erre jönnek rá még az egyéni toleranciák... Nem olyan egyszerű meghatározni, mi a zaj. Vannak hivatalos határértékek de az is túl alacsony vagy túl magas, kinek-kinek habitusa szerint.

A kütyü nem nagy dolog csak a mögöttes analízis az érdekesebb, mondhatni ez is egy külön szakma. A mikrofon pillanatnyi hangerőt tud mérni (pontosan vagy kevésbé pontosan) de azután kezdődik az érdekes rész.

Mellékletben az én "zajmérőm" legutóbbi eredményei. Vannak kiugrások bőven de azt kell mondjam, igen csendes a környék mostanában, ha nekem kellene görbét rajzolnom, alig emelkedne el napközben a nullától.
(#) tbarath válasza mohinger hozzászólására (») Dec 2, 2020 /
 
Nem biztos, hogy van olyan termék, ami OOTB tudja ezeket az igényeket (és amiket Bakman is írt, mi az a zajszint, hangerő, stb.), de ha van is, akkor is nyilván baromi drága, mert egy niche piaci szegmens.

Amit én csinálnék: egy raspberry pi (vagy bármelyik szimpatikus SBC), USB hangkártya, rajta mikrofon, és ennek a jelét egy script folyamatosan olvasná, esetleg logolná (adatbázisba), és eléri a beállított szintet akkor neten jelezné úgy, ahogy kell. Ha a paraméterek állítgatása szükséges, akkor ezek legyenek egy adatbázis táblában (autoincrement pk, hangerő, hangerő időtartam, stb.; timestamp), amit egy webes felületről lehet írni úgy, hogy beírsz egy új sort. A script X időnként kiolvasná a legújabb sort a táblából, és annak megfelelően figyelné a mikrofon jelét.

Néhány szívási lehetőség van benne, de nem egy sárkányos feladat.
(#) lobo67 válasza tbarath hozzászólására (») Dec 2, 2020 /
 
Ezt azért tapasztalati úton - nyilván nem ennyire precízre - hobby felhasználásra viszonylag egyszerűen meg lehet oldani. Én - mivel DSP programozásban nincs tapasztalatom - egy mikrofon jelét analóg szűrőkkel szétszedném vagy 4-5 frekvencia tartományra, és azoknak a szintjét figyelném egy mikrokontrollerrel. Utána már csak logika és tapasztalat kérdése beállítani, hogy pontosan mire is riasszon. Szerintem egy ilyen modullal SMS küldésre is, meg WiFi-re is jó.
Persze ez nem egy kész, gyári megoldás, munka van vele, sok, de ez a szépsége.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2020
(#) mohinger hozzászólása Dec 2, 2020 /
 
Köszönöm szépen mindenkinek a kimerítő válaszokat! Sejtettem, hogy azért nem olyan egyszerű, amit szeretne.
Továbbítom a barátom felé.
Úgy vettem ki a szavaiból, hogy valamiféle riasztóra lenne szüksége, ha az adott megfigyelt területen megnő a zaj, akkor jelezzen a kütyü.
(#) SzervízMacska válasza mohinger hozzászólására (») Dec 2, 2020 /
 
Szia! Erre a célra (készen) kaphatóak biztonsági kamerák. Nekem is van ilyen. Jelentős fény- és hangerő változásra, valamint a látómezejébe kerülő mozgó objektum hatására azonnal videófelvételt készít, illetve a mobilos alkalmazás push értesítést küld az eseményről. A telefonon azonnal visszanézhető a videó, illetve szóbeli kommunikáció is lehetséges a “behatolóval”. Mindez a neten keresztül, max. 1-2 másodperces késleltetéssel. Ha jól értem a feladatot, és ez megfelel, akkor nem kell a hideg vizet ismételten feltalálni...
Rengeteg féle tipus kapható már, az enyém Logi Circle névre hallgat, és vezeték nélküli.
(#) mohinger válasza SzervízMacska hozzászólására (») Dec 3, 2020 /
 
Szia!

Köszönöm, továbbítom a barátomnak.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Dec 8, 2020 /
 
Sziasztok,
TV tápegység került hozzám javításra.
Az egyéb rossz alkatrészeket cseréltem, viszont van egy PF 6005-ös IC amin egy kis *szellöző ablak* keletkezett.
Tud valaki hazai beszerzési forrást? Én eddig nem találtam.

CAM_0580.JPG
    
(#) Peter65 hozzászólása Dec 8, 2020 /
 
Sziasztok!
Tud valaki beszerzési forrást Magyarországon R-core transzformátorra? A primer/szekunder feszültségek nem fontosak, viszont ha lehet R25-ös méretű legyen.
Még jobb lenne olyan tekercselő, aki fel van készülve ilyen magokkal és csévetesttel.
(#) Travolta válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Elvileg ez jó helyette.
(#) lelkes amatőr válasza Travolta hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Kössz a tippet.
Van rá esély, hogy egy az egyben cserélhető?
(#) Travolta válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Csak kutyafuttában néztem rá, nekem úgy tűnt igen.
De azért nézd át te is mindkét IC adatlapját.
Innen loptam.
Ha csatolt kép a saját hibás példányod, akkor abban AS végződésű IC van, mert az 8 pines.
Akkor sztem megy 1:1 ben.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2020
(#) lelkes amatőr válasza Travolta hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Nekiszaladok a feladatnak, remélem sikerrel.
Köszönöm a segítségedet.
(#) Travolta válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Szivesen!
A füst legyen veled!
(#) granpa válasza Travolta hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Hogyan megy bele? Ejnye!
(#) Arconir hozzászólása Dec 9, 2020 /
 
Sziasztok!

Saját érintkezők gyártásához szeretnék beszerezni anyagot.
Mindenképp rugalmas és oxidációra kevésbé hajlamos lemez kéne. (Mondjuk rugó minőségű bronz.)
A legpraktikusabb kiszerelés, anygjából 5-6 mm széles szalag lenne.
12V 10A maximális átvitelre készült érintkezőket gyártanék belőlük, 3D nyomtatott alaktrészekhez.
Hol tudnék ilyeneket beszerezni, és ha lehet, nem extrém módon túlárazva?
Köszönöm a segítséget!

Üdvözlettel:
Arconir
(#) Elektro.on válasza Arconir hozzászólására (») Dec 9, 2020 /
 
Szia!
Sosem gondoltam volna, hogy ilyen igény valakinél felmerül.
Beszerzés ügyben nem is igen tudok segíteni.

De van itt egy nagyon jó írás Topi tollából.

https://www.hobbielektronika.hu/cikkek/egyperces_a_rele_kontaktusok...4.html
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2020
(#) rectamas válasza Arconir hozzászólására (») Dec 9, 2020 /
 
Szia,
szerintem innen be lehet szerezni: https://www.kronekft.hu/hu/Lemezrugok-formarugok/9/3
(#) Shance válasza Arconir hozzászólására (») Dec 9, 2020 /
 
Hello,
Én foszforbronz lemezt használtam erre, vagyis csúszó érintkezőhöz. Bővebben: Link
Nem volt egyszerű szép csíkokra vágni (én 0,3mm-est vettem), de jó lett.
(#) erbe válasza Arconir hozzászólására (») Dec 9, 2020 / 1
 
Kapcsolós működtetésű régebbi automata mosógép kapcsolójából.
(#) bbalazs_ válasza Arconir hozzászólására (») Dec 9, 2020 /
 
Tudom, hogy nem segítség, de a nagy áram átviteléhez miért nem jó a félvezető?
A kis relé érintkező meg bármiből lehet, ha csak pár mA szaladgál rajta.
(#) Arconir válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Ezek spéci akku csatlakozók lesznek főleg. Ott kell a 0,3-as bronz.
(#) Arconir válasza Shance hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Köszönöm! Ez lesz a megoldás!
Jobban örültem volna szalagnak, de megoldom.
Következő: »»   386 / 432
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem