Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   102 / 125
(#) Gafly válasza huncsi hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
Igen, fogalmazhattam volna úgy is, hogy nem "igy" forditva, hanem "fel".
(#) huncsi válasza Gafly hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
OK, ez így segít a kérdésemben?
(#) Bakman válasza huncsi hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
Lehet, hogy valamilyen feltöltött kondenzátort is belemérsz. Valószínűleg azért kicsi a feszültség, mert már bőven a hibás állapotban van. A kép alapján NiCd akkunak tűnik.

Ne cirógasd ennyit mert soha nem lesz kész, miközben itt a tél.
(#) huncsi válasza Bakman hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
Nem cirógatom, ripityomra szétszedtem. Azt szeretném megérteni, mi a hibája az órának.
Keresgéltem német fórumokon és azt találtam, hogy az akku hibája miatt áll meg. Mások kondenzátorról beszéltek.
Itt a hobbielektronikán egy tagtárs azt írta, hogy javított ilyen órát és az óra "motorja" volt a hibás. Szóval nem tudni semmit. A Bosch sem tud mit mondani, új óra vételére kapacitál, ami kb. 100 ezerbe kerülne.
A tél illetve a hideg nem gond, mert a termosztát hibátlanul működik, csak a komfort hiányzik: este - reggel manuálisan kapcsolgatni.
De azért köszönöm a tanácsaidat
(A német ebay-en rengeteg eladó ilyen és hasonló termosztát van, majd onnan megpróbálok megoldást találni)
(#) Bakman válasza huncsi hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
Ha a motor hibás, akkor hálózat jelenléte mellett sem menne. Mérd meg az akku feszültségét akkor is, amikor vissza van kötve. Ha eme szerkezet feladata csak annyi, hogy este ki, reggel pedig bekapcsolja a kazánt/fűtést, akkor tudok ajánlani olcsó és jó időzítőt. Ezt keresd: AHC15A. rondának ronda, de ha nincs látható helyen, akkor kb. mindegy is.
(#) Sebi válasza huncsi hozzászólására (») Dec 6, 2020 / 3
 
Egyértelműen 1 cella NiCd akku - a kedvedért lehántoltam a papírt: NoName)
Szerintem vezetékkel be lehet tenni valahova egy AAA méretűt is a dobozba.
Az elektronika részt visszarajzoltam valamikor, tehát álljon itt az is.
(#) huncsi válasza Sebi hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Közben én is okosodtam:
A fotón látható 5 forrasztási pontot kell először kiforrasztani. Ekkor lejön a panel. (persze én sem így csináltam )
Aztán lehet akkut cserélni, aminek a típusa: Ni-cd 1/3 AA 1,2V. Persze forrfüles

DSCF7511.JPG
    
(#) Tomadam hozzászólása Dec 9, 2020 /
 
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a Computherm Q8RF TX szobatermosztátja pótolható más termosztáttal? A készlethet kaptam egy vezérlőt és 2 termosztátot de kellene egy harmadik is. Sajnos sehol nem kapható! Több hetes várólista van rá mindenhol. Ezért keresnék olyat ami a Q8RF vevőhöz minden szerelés nélkül csatlakozni tud vezeték nélkül.
(#) illyk hozzászólása Dec 9, 2020 /
 
Sziasztok, Szép estét !

Adott egy a képen szereplő régi termosztát amibe 3 vezeték van bekötve( fázis,nulla,kapcsolószál).
Ezt szeretném lecserélni egy digitálisra aminek a típusa: computherm q3 rf, ebben kérnék segítséget hogy hogyan kössem be hogy működjön is. Előre is köszönöm a segítséget !
(#) proli007 válasza illyk hozzászólására (») Dec 9, 2020 /
 
Hello!
MMG5013 => Q3RF
1 => N
2 => 2
3 => L

És még egy átkötés a Q3RF "L" és "1" pontja között.
(#) illyk válasza proli007 hozzászólására (») Dec 9, 2020 /
 
Köszi a segítséget annyi lemaradt hogy , ugye nekem még egy régi fég c24 van fent amit vezérelni szeretnék majd vele. A leírásában ezt az ábrát találtam. Tehát akkor ennek a termosztátnak nem kell külön 230v feszültséget adni?

page_12.jpg
    
(#) proli007 válasza illyk hozzászólására (») Dec 9, 2020 /
 
De kell a termosztátnak 230V. Pontosabban az RF vevőnek, ami az ábrán is van. Mert maga a termosztát elemről megy, de abban az adó van.
A régi termosztátod ami be van/volt kötve, a kazántól kapott hálózati feszültséget, csak épp más célból. Azt lehetne most felhasználni a vevő tápellátására. (Kazánodat én nem ismerem.)
Az ábrát amit találtál, egy szivattyút vezérel. Az N és L ponton kapja a vevő a hálózati feszültséget, és egy ettől független kontaktussal kapcsolja a szivattyú tápfeszültség körét.
(#) illyk válasza proli007 hozzászólására (») Dec 9, 2020 /
 
Köszönöm szépen.
Akkor a lényeg hogy adok külön táp feszültséget az RF vevőnek, és ami most van 3 vezeték atkotom az 1,2 pontra és ha kell a 3.as pontra.
(#) proli007 válasza illyk hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Ha külön adsz tápot a vevőnek, akkor csak két vezetéket kell bekötni, mert a harmadikkal csak gondot okozhatsz. Mert a vevőben ezen a három ponton egy váltókontaktus van. És ebből a kazánnak csak egy zárókontaktusra van szüksége.
Ha eredetileg a régi szobatermosztát helyesen volt bekötve, akkor a három vezetéken ott a hálózati feszültség is. Ha azt zárod rövidre, akkor zárlat lesz. Tehát az ott lévú fázisvezetőt el kell szigetelni, de jobb a kazánnál kikötni.
Bár sok értelme nincs külön táplálni, ha a vevő a régi termosztát helyére kerül, mert ha három vezeték van ott, akkor rendelkezésre áll a 230V táplálás is a régi vezetékeken.
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Azon mindig el szoktam gondolkozni, hogy miért akarnak az emberek ilyet csinálni.
Ha csak az kell, hogy legyen rajta kijelző, meg lehessen nyomogatni, akkor ennyi a történet.
Ha a család életvitele változott meg annyira, hogy teljesen más helyen kell tartani a hőmérsékletet (például megszületett az utód, és a gyerekszoba lett a lényeg), akkor van értelme a vezeték nélküli termosztátnak, mert akkor nemm kell kábelcsatornázni, stb..
Jelen esetben, ahogy proli007 irta, vagy vés az ember, ha nem fér be egy plusz szál a bolondbiztos megoldáshoz (mondjuk forditva dugja be valaki a villásdugót), ha a régi termosztát helyére kerül a rádiós vevő.
Vagy a kazán mellé megy a termosztát vevője...
(#) proli007 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Hello! Nálam is egy Q7RS működik. A vásárlás oka anno az volt, hogy az eredeti helyre felszerelt MMG termosztát természetesen az AS utasítás szerint, szinte a leg lehetetlenebb helyen volt.
Így az RF-el mód volt az optimális helyének kiválasztására, anélkül, hogy a lakást össze-vissza vésegetné az ember. Viszonylag közel van a vevőhöz, az viszont olyan helyre került, ahol látható és így a működés nyomon követhető. Ennyi a története az ilyesminek. Természetesen a fűtést szép aprólékos "munkával" be kell szabályozni. Ezt sokan nem tudják felfogni, hogy ez nem a kapkodás része. Nálam a többi helyen termoszelep van, de pld. a nappali szobában levettem, met ot teljesen nyitva van a radiátor. Ezeket ki kell tapasztalni sok-sok idő alatt. És akkor lehet tudni mi a teendő és mit szeretne az ember. De nem kell ezekkel a vacakokkal nemi életet élni, mint ma az okostelefonnal.. A WiFi már az esetek 99%-ban csak a penyózásról szól.
Mert félresiklott a lényeg, hogy a kocsiba bezin, a kályhába fa vagy gáz kell. A többi meg lényegtelen, meg ideológia..
Mert az ember az egyetlen állat, aki a kicsi aljas pitiáner cselekedeteit ideológiával takargatja.
(#) uniman válasza proli007 hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
"Q7RS"...Szép!
(#) proli007 válasza uniman hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
"Reset után szabadon.."
(#) erbe válasza proli007 hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Bár nálam se volt a termosztátnak előre behúzott vezetéke, az utólag falba vésett (kapart), födémen átfúrt MTK kábel összesen 2 m hosszban elérte a kazánt és a lehető legjobb helyen van 35 éve. Nem MMG, hanem valami csehszlovák csoda. 1 százassal olcsóbb volt. A belső hőmérséklettől függő PID tekergetéstől kissé elvásott a menete, emiatt már 2,8-as helyett ~3-asra kell állítani de még tökéletesen működik.
Persze be van kötve a 3 szál, mert a Nulla kell ahhoz, hogy világítson a glimm.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2020
(#) kisdani91 hozzászólása Jan 10, 2021 /
 
Sziasztok
Régi termosztátot szeretném egy újra lecserélni, az új bekötése lenne a kérdésem! 1,2,3 hogy kössem com, no -ra ?
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2021
(#) proli007 válasza kisdani91 hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Hello!
A régi termosztátod 2 és 3-as pontjára menő vezetéket, az új Com és No pontjára kötöd.
3 -- Com
2 -- No
Az 1-es pontra menő vezetéket vagy kikötöd a kazánnál, vagy leszigeteled.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2021
(#) kisdani91 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Köszönöm!
(#) Butcher82 hozzászólása Jan 16, 2021 /
 
Sziasztok, nekem is lenne egy kérdésem. Régi, kétvezetékes termosztátot akarok, új vezetéknélkülire cserélni, de elakadtam. Köszi előre is a segítséget.
(#) proli007 válasza Butcher82 hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Hello! Ez eddig jó, csak még az L és N pontra hálózati feszültséget kellene adni.
(#) Butcher82 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Köszönöm a gyors választ, erre jutottam én is, hát, lesz mit megoldani, mert a közelben nincs semmi a falban
(#) VIM válasza Butcher82 hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Szia! A vevő része lenne az amit mutatsz? Akkor azt a kapcsolni kívánt kazán közelében kell elhelyezni és az adó részét pedig oda ahová csak akarod tenni magát a termosztátot (maradhat azon a helyen is ahol a régi volt csak a vezetékek nem kellenek.
(#) Butcher82 válasza VIM hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Szia,

igen az is megoldás lenne, de most úgy kell megoldjam, hogy a vevő megy fel a régi termosztát helyére. Ez a kérés, mivel a ház három szintes a kazán pedig egy külön épületben van.
(#) VIM válasza Butcher82 hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
A régi termosztát helyéig egyben van lecsövezve, lefűzve a vezeték vagy van benne kötésdoboz? A kettő fekete 1.5-ös vezeték helyére lehetne húzni 4db 0.75-ös sodrott MCu vezetékeket és a 1.5-ös vezetékekkel be lehetne húzni a váltást. A másik dolog, hogy megfontolandó lesz ez a vezetéknélküliség, mert ha kefnis a födém az talán még nem annyira rontja a kommunikációt de ha paneles akkor az sokat.
(#) Sonic007 hozzászólása Feb 1, 2021 /
 
Sziasztok!
Régi MMG 3 vezetékes termosztátot szeretnék cserélni egy computherm q7rf-re.
Proli007 fentebb írt egy bekötési módszert (1 => N
2 => 2
3 => L

És még egy átkötés a Q3RF "L" és "1" pontja között. )
.Ez nekem is megfelelne? Nem akarok külön 220-at adni,hanem a régi kábelről kapná.
Előre is köszönöm a segítséget
(#) moele válasza Sonic007 hozzászólására (») Feb 1, 2021 / 1
 
Szia !
Igen megfelel a bekötés.

a régi 1-ről az új N
a régi 3-ról az új L
a régi 2-ről az új 2
és átkötés az új L és 1 között.
Következő: »»   102 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem