Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Időzítő
 
Témaindító: Mekkmester, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   68 / 75
(#) proli007 válasza Ferrari1 hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Hello! Ám legyen..
(#) Ferrari1 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Szuper, köszi szépen!
(#) Ferrari1 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Szia.
Megépítettem, a relé meghúz, a led folyamtosan világít de más ezen kívűl nem történik.
Mindent jó helyre ültettem be.
(#) Ferrari1 válasza Ferrari1 hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Bocsi, benéztem a tranyót, véletlen NPN tranyót raktam be.
Mostmár kifogástalanul müködik.
(#) Gafly válasza Ferrari1 hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Ritka hogy valaki elismeri a tévedését. Ettől az én szememben nagyot nőttél.
És még a Proli007 kapcsolása is működik.
(#) bagatt hozzászólása Jan 22, 2021 /
 
Kedves fórumtársak!
Az időzítő kapcsán felmerült bennem egy ötlet. Szeretnék építeni egy akvárium vízbontót, a levegőztetés megoldására. Kb 15 percenként kellene bekapcsolnia 30 másodpercre áramszünet után automatikusan újraindulni. 12v és 2A elég, hogy bontsa a vizet. Relé nélküli áramkőrben gondolkodom, csendes legyen. Találtam egy áramkört, ami nem teljesen jó. Szeretném megoldani, hogy a működési idő fele után polaritást váltson a kimenet. Így nem rakódik le annyi vízkő. Az sem baj, ha a működési idő és a késleltetés is beállítható lenne. Ebben kérem a segítségeteket.

http://azzaelektronika.bplaced.net/leirasok/kapcsolasi-rajzok/152-i...r.html
(#) proli007 válasza bagatt hozzászólására (») Jan 23, 2021 /
 
Hello! Megrajzoltam, remélem ilyesmire gondoltál..
(#) bagatt hozzászólása Jan 23, 2021 /
 
Nagyon köszönöm, pont ilyenre gondoltam. Lenne még egy kérdésem: milyen határok között lehet vr1 és vr2 potival állítani az időt?
(#) bagatt válasza proli007 hozzászólására (») Jan 23, 2021 /
 
Pont ilyenre gondoltam. Köszönöm. Milyen határok között lehet állítani az időt?
(#) proli007 válasza bagatt hozzászólására (») Jan 23, 2021 /
 
Hello! kb. 7perc és 22perc között, és szinte ugyan így 14sec és 44sec között.
Egyéként most hogy számoltam jöttem rá, hogy elrajzoltam a 4017 órajel bemenetét, mert azt a Q6-ra kellene kötni. De kijavítottam..
(#) dbase hozzászólása Jan 24, 2021 /
 
Az alábbi kapcsolásban a 2.triggernél mitől jön létre hogy a bemenő impulzus végétől indítja a kimenő négyszögjelét, nem, nem úgy mint az 1.trigger résznél ami alap kapcsolásként ahogy megjelenik a bemenő jel pont abban a pillanatban megjelenik a kimenő jel is, miközben totál azonos kapcsolás?
Szükségem lenne egy 2másodperces késleltetésre, majd 1másodperces meghúzásra. Kondenzátor-tranzisztor párossal nagyon nem pontos,stabilatlan, az alábbi kapcsolást találtam, csak fura nekem. Folyamatos +12V jelem van ami 1másodepercre testel. Köszi
(#) ferci válasza dbase hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Az első 555-öt te indítod a nyomógombbal, "negatív" impulzussal. Erre időzít a kimenete és késleltetve ad a 3-as lába ugyanúgy egy "negatív" impulzust a 2. 555-nek, aminek a kimenete ott 1 secre meghúzza a relét.
Az ne zavarjon, hogy ott is fel van tüntetve 1 sec 0 szint, ezt az indító jelhez ( 1. 555, 2k-0.1 µF ) képest ábrázolták.
Ha jól értem, indítás után kell 2 sec szünet - ezt az 1. 555 RC tagjával oldd meg ( 6.7. lábak ), dupla C vagy R kell hozzá.
(#) bagatt válasza proli007 hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Köszönöm
(#) proli007 válasza dbase hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Hello! Mivel a két idő egymáshoz közeli érték, egy RC taggal is megoldható talán egyszerűbben. De ha nem nyomod a nyomógombot (ha az indítja) 3sec felett, akkor még a bementi differenciáló tag sem kell.
ui: R2-őt elfelejtettem kijavítani, az 100k.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2021

DLY2s-1s.png
    
(#) dbase válasza proli007 hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Köszönöm, de tegnap éjjel összeraktam az alábbi kapcsolást. Első tag szépen üzemelt majd a második tag is miután felhúztam a bemenetét 8ast ellenállással +ra. Előtte ritkán működött, ha hozzáértem a lábához arra is reagált.
(#) proli007 válasza dbase hozzászólására (») Jan 25, 2021 / 1
 
Oké! Még szép hogy fel kell húzni a 8-ast. Azt lebegve hagyni igazán amatőr dolog.
(#) bagatt válasza proli007 hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Ha szépen megkérlek a nyáktervre a tápcsatlakozónak teszel egy PCGK2.1-et és a kimenetre kellene egy PC-GK0.65, mert a jelenlegi reaktoron ilyen dugó van. Köszönöm
(#) proli007 válasza bagatt hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Hello! Megtenném, csak valami linket tegyél fel, ahol meg tudom nézni a méreteiket, mert tudnom kellene a méretét és a lábak helyét. Mert nálam nem úgy van, hogy kiválasztom az alkatrészt, el kell készítenem. (Egyébként ez a 2.1 el fogja viselni a 2A áramot? :crazy
(#) bagatt válasza proli007 hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Remélem elviseli, tudom hogy elég vékony. A sony is használta töltő csatlakozónak.
https://www.hestore.hu/prod_getfile.php?id=8395
https://cdn.sos.sk/productdata/34/8f/3d43413b/cj-179-profitec.jpg
(#) proli007 válasza bagatt hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Átrajzoltam. Elég kicsi ez a csatlakozó.. De ha me vannak az aljzatok, akkor ellenőrizd le a méreteket kinyomtatva. Mert nálam minden col-ban van méretezve, tehát át kell számolnom. Meg a felbontás 1/4 raszteres, ami nem esik egybe a milliméter skálával. Ha nem jó a méret, esetleg módosítom..
Remélem a tápcsatlakozó közepe a pozitív pólus, mert néha ezt is variálják..

Nem is értem, hogy miért készítenek metrikus alkatrészeket, mikor az Ic-k lába meg cil-ban van. Nekem ha tervezem a nyákot, a megfogási pontokra pontosan rá kell állni, hogy a hálózati lista képes legyen az összekötés koordinátákat ellenőrizni, hogy ki kivel van összekötve. Ha átállítanám mm-re a méretet, soha nem esne a vezetősáv kötéspontja a lábpontra. Ezért óvakodok tőle hogy elállítsam akár a méretet, akár a felbontást. Mert a Sprintnél is ettől kapok herótot, hogy nem lehet semmi csomópontot megfogni és odébb vinni.. De ez legyen az én gondom..
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2021
(#) bagatt válasza proli007 hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Köszönöm, a méret tökéletes! A közepe a pozitív, megnéztem. Így tökéletes ahogy van.
(#) Ódenka hozzászólása Feb 9, 2021 /
 
Üdv!
Rengeteg jó időzítő leírás van itt, hátha ilyen nincs, íme.
A "különlegessége" mivel csöves erősítő anódtáp késleltetője az eredeti kapcsolás, így megkedveltem, valamint a fiókban az egyéb munkáim miatt jóval több hozzávaló alkatrészem is van, így megcsináltam egy kis kiegészítéssel. Szintén nagyszámú ellen párhuzamosan tokozott 2 színú LED-em is van, így apaszthatom a meddő készletemet. A kapcsolás 6.3/5V AC-ről működik, 5V-os relével az igazi.
Ha érdekel valakit, a lay-t is felrakhatom. A célom az volt, hogy a LED-hez csak 2 vezeték menjen.
Alapból a piros szín világít, majd, amikor a tirisztor begyújt, kisöntöli és kigyújtja a zöldet.
(#) Tomi111 válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 9, 2021 / 1
 
...és ha valakinek nincs otthon kéznél PUT, helyettesítheti két tranyóval...
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2021
(#) Ódenka válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
Üdv!
Megépítve, az első kipróbálva. A mellékelt módosításokkal csináltam meg, az időzítés 50 mp-re adódott.
Természetesen ugyanezt feszültség kétszerezős egyenirányítással, nagyobb feszültségre készült kondenzátorokkal és pl. 9V-os relével is meg lehet oldani. Számomra az előny a 6.3V AC-ről való működtetés és az egyszerűsége, valamint a fiókban található alkatrészek. A feszültség elvétele, visszaadása folytán az időzítés mindig teljes idejű.

kés_1.jpg
    
(#) Ronin hozzászólása Máj 19, 2021 /
 
Hűtőgéphez kellene nekem olyan időzítő ami áramszünet alkalmával nem engedi rögtön visszakapcsolni a hűtőt legalább 5 percig. Viszont van olyan, hogy másodpercenként kapcsolgatják ki-be a 230-at, ez nem tudom mennyire akadály. És még az a kérdés hogy milyen relé bírja el az indítóáramát a hűtőkompresszornak.
(#) kaqkk válasza Ronin hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
Lapozgass itt a témában Proli kapcsolásai közt biztosan találsz olyat ami megfelel ...
(#) Ronin válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
Nem is magával a kapcsolás kivitelezésével van a gond, inkább a rövid szünettel, egyáltalán megoldható így?
(#) kaqkk válasza Ronin hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
Meg , de akár egy pici 8 lábú mikrokontroller is megoldás lehet egy nyúlfarknyi programmal , ami nem a saját betápjának megszűnését figyeli hanem egy áramváltó tekerccsel a hűtőét . Mondjuk a pic tápját úgy oldanám meg hogy a lehető legnagyobb pufferkondit tenném rá ami egy rövid (pillanatnyi ) áramszünetet bőven áthidal és a pic-avr ilyenkor is tudná figyelni a felvett áramot .
(#) ferci válasza Ronin hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
Neked olyan 555-ös kapcsolás kell, ahol a 7. láb nincs bekötve. Azt kell csak megnézned, milyen RC taggal birja ki a több perces késleltetést biztosan. Pl. 220-330 k és 220..330 µF vagy hasonló.
Áramszünet után a kimenet rögtön "1" lesz, egy kicsit leosztott bázisfeszültségű pnp tranzisztorral pedig egy komolyabb relét meg tudsz húzatni.
(#) Ronin válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
kaqkk

Pici 8 lábú mikrokontrollerekkel nem foglalkozom, picivel pláne.

ferci

Az lesz, meglátom majd hogyan áll a másodperces ki be kapcsolgatásra.
Következő: »»   68 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem