Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bluetooth kérdések
 
Témaindító: Gory, idő: Szept 13, 2005
Lapozás: OK   16 / 19
(#) Macsek71 válasza D_Zsolt hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
A "digitális oktatás" következményeként Párom néhányszor tartott már órát laptopjához BTn pároztatott telefonos "agybadugós"-fülessel. Nem volt panasz a hangminőségre ...

Bár Ő nem mozgott az előadás során; illetve akár az is lehet, hogy a lapi mikrofonja dolgozott
(#) D_Zsolt válasza Macsek71 hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
15 percenként kellene egy új BT egységet párosítani. hmm higiénia okok, különösen most... Amúgy csak egy mikrofon kellene, amin csodálkozom, hogy simán egy BT-s mikrofon nincs! Se Ali, se ebay, sehol nem találtam
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2020
(#) Inhouse válasza D_Zsolt hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
Bármelyik sima vezeték nélküli mikrofon csatlakoztatható a PC hangkártyájához. Van neki mikrofon és vonal (line) bemenete is. Az egységes hangerőhöz DSP-s program kellene, ami online tudja ezt, ha magának a mikrofonnak az elektronikájában nincs AGC. Az más kérdés, hogy melyiket mennyire fogják zavarni a PC-ből érkező elektromos zajok.
(#) D_Zsolt válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
Tudnál valami támpontot adni, hogy mit keressek? Nekem az a terület teljesen új!
(#) Inhouse válasza D_Zsolt hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
Nem vagyok benne ebben a vezeték nélküli mikrofonozásban. De azokhoz is van egy vevő, aminek analóg kimenete van, amit meg rá lehet kötni a PC-re.
Ahogy újraolvastam az igényt, akkor hangosítani nem is kell, csak rögzíteni. Így utólag az egyenletes hangerő már sokkal könnyebb, mint élőben. Szinte bármelyik komolyabb audio szerkesztő program tud tömöríteni, összenyomja a dinamikát, így egyenletesebb lesz a hangerő, meg mehet rá egy normalizálás is. Pl. Arduino.
Talán ki lehetne próbálni a BT headset ötletet. Bármilyen mikrofont használsz, ugyanúgy gond a fertőtlenítés manapság.
(#) Macsek71 válasza D_Zsolt hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
Anya által használt x*i füles tud mono üzemmódot (csak az egyik dugaszt használod).

Csinálsz a fülesnek egy kis tartót ( 3D print). Pároztatod a gépeddel és a tartóval rácsípteted az előadó gallérjára .

( Az elmondásod alapján "csak" a mikrofon kell, tehát nem kell az előadó fülébe nyúlkálni )

Amit én használok az asztali gépemhez "pici" mikit (gyári PC mikrofon) simán rögzíti a 3.5*7 m szobában elhangzókat ...
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2020
(#) D_Zsolt válasza Macsek71 hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
A csíptetőst kb. ugyan így próbáltuk. A baj az vele, hogy az előadó magyarázat közben mozog, a „közönségre” néz majd vissza a vászonra, ezáltal hol közelebb, hol távolabb van a hangforrás a mikrofontól ami hallatszik a felvételen. Erre lehetne jó a gégemikrofon (bár azt sem láttam még eddig csak képen ) Megpróbálok egy videót keresni, de zárt csoportos a megosztás, lehet, hogy jogilag is kétes ha megosztom.
(#) Inhouse válasza D_Zsolt hozzászólására (») Dec 16, 2020 /
 
Ez csak a fejre szerelve "múlik el". Hát csinálj neki egy fülre akasztós tartót! Amikor végzett, ezt kell letörölni egy alkoholos kendővel, vagy lefújni...jöhet a következő. Esetleg kettőt alkalmazni, hogy az akku se merüljön le, és ne szívja 30s-ig az alkoholt.
(#) tothbela válasza D_Zsolt hozzászólására (») Dec 16, 2020 /
 
Emberi hang felvételére ebben az esetben egy több mikrofonos rendszer lenne megoldás. Mind a közönség, mind a vászon felől kell mikrofon. Ezek jelét kell keverni, majd sztereóban felvenni. De nem hagyományosan, hanem mindkét mikrofon jelét az egyik (mondjuk a bal), majd ugyanezt a jelet a másik (jobb) csatornában kb -20-30 dB-el alacsonyabb jelszinten. Én is vettem fel munkahelyi beszámolót, és automatikus szint szabályzó esetén nyomott a hang, nélküle pedig vagy zajos, vagy túlvezérlődhet. A kétszintű trükkel még olcsó hangkártya esetében is van 20-30dB dinamika tartalékunk. A két csatornát szükség szerint keverhetjük utólag egy monó hanggá.
Természetesen utólag meg kell szerkeszteni, de nem szoktunk kiadni nyers felvételt a kezünkből a publikum számára. Rengeteg akár ingyenes hangszerkesztő alkalmas erre.
Perverzebb technikusok 4-8 csatornán is vehetnek fel, és nem is kell speciális hangkártya, mert egy PC (gyakorlati tapasztalat) több kártyát is tud kezelni. De ez már off.
(#) Macsek71 válasza D_Zsolt hozzászólására (») Dec 16, 2020 /
 
Off
Nálunk az egyetemen a "Nagy Előadóban" gallérra csíptetős, nadrágra akasztós-adóval megy a hangosítás. Ha direktben nem zavaró az előadó mozgása akkor felvételben sem ... főleg, hogy utána "bármit" tehetsz a hanggal ... normalizálás, zajszűrés stb ...

még offabb : a gégemikrofon viselését "szokni" kell (sok ember nehezen tudja elviselni ) és a rögzített hang is "furcsa" lehet ...
(#) FAZ1 hozzászólása Dec 17, 2020 /
 
Van egy SAMSUNG hangfalam, ami persze bluetooth-os, ami folyton csak keres, ámde sose talál.

Mi lehet a baja? A blutooth-os vevő-része behalt volna?
(#) Bakman válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 17, 2020 /
 
Nem telefonnal kellene megkeresni a hangfalat és csatlakozni rá?
(#) AZoli hozzászólása Dec 26, 2020 /
 
Sziasztok!
BM20 Bluetooth modult használok, PC -ről, és okostelefonról is tudok is hozzá csatlakozni, Bluetooth Classic-Audio módban működik is rendesen. UART-on is tudok vele kommunikálni.
De én azt szeretném, ha a Bluetooth modul oldaláról kezdeményezhetném a csatlakozást (párosítást), akár egy másik ugyan ilyen modulhoz, akár a Bluetooth-os fülhallgatóhoz, headset-hez.
De valamiért nem áll össze a kép, hogy tud-e ilyet ez a modul, és ha igen, milyen parancsokkal.
Természetesen tudom a 12 jegyű (6 byte-os) eszköz azonosítóját, amihez csatlakozni szeretnék, de nem találom a párosítás folyamatát, és hogy ezt hol kell megadni.
BM20 adatlap
SPK_Module_UARTCommand_UserGuide.pdf
Ez az ISSC chip van benne, ebben fel van sorolva sok UART parancs, de nem értem melyikekre lenne szükségem a csatlakozáshoz.
Neten is rengeteget keresgéltem eddig sikertelenül, az is nagy segítség lenne ha a további keresésemhez kulcsszavakat írnátok, mert én már kifogytam...vagy nagyon rosszul keresem.
Előre is köszönöm!
(#) Bakman válasza AZoli hozzászólására (») Dec 26, 2020 / 1
 
Az adatlapban ez áll: Bluetooth®4.1 Stereo AudioModule. Az ilyen modulok csak Slave üzemmódot tudnak.
(#) AZoli válasza Bakman hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Ok, köszönöm. És akkor milyen modult kellene keresnem, illetve ez miből kellett volna hogy kiderüljön számomra? Nem találok ilyen megkülönböztetést, hogy master/slave.
(#) Bakman válasza AZoli hozzászólására (») Dec 26, 2020 / 1
 
A HC-05 modul tud Master üzemmódot, olcsó és csak a legegyszerűbb dolgokra képes, gyakorlatilag egy soros portot valósít meg BT kapcsolaton keresztül.
(#) AZoli válasza Bakman hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Igen, azt néztem, de nekem audio modul kellene. Ezért keresgéltem a BM .. modulok között.
(#) Bakman válasza AZoli hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Van egyáltalán olyan Audio BT modul, amelyik mesterként is tud funkcionálni? Ezek arra lettek kitalálva, hogy valamilyen magasabbrendű eszközzel kapcsolódsz hozzájuk és küldöd nekik a hanganyagot.
(#) AZoli válasza Bakman hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Igen, pont ez a kérdés. Bár nem értem mitől bonyolultabb mesterként funkcionálnia.
(#) Bakman válasza AZoli hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Kicsit ahhoz hasonló, mintha pendrive-ról szeretnél fájlokat másolni a számítógépre úgy, hogy a fájlátvitelt a pendrive-ról kezdeményezed.

Hasonló dolog, mint USB esetében a Device és Host kategória. Utóbbinak sokkal okosabbnak kell lennie.
(#) AZoli válasza Bakman hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Jól sejtem hogy ez kell nekem?
BM64
Ebben a doksiban a Figure 2 azt mutatja ami nekem kell, talán... persze csak egy slave el. Csak kéne a megerősítés vagy cáfolat, mert már eléggé elvesztem.
(#) Bakman válasza AZoli hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
A kép alapján két vagy több BM64-es össze tud kapcsolódni. Az egyik a mester, ez veszi az audio adatfolyamot (vagy kapja kábelen az analóg hangot) és továbbítja a szolga/szolgák felé.

Mi a konkrét cél? Azt vedd figyelembe, hogy a BT nem nagy távolságokra tervezett kommunikációs csatorna.
(#) AZoli válasza Bakman hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Idézet:
„A kép alapján két vagy több BM64-es össze tud kapcsolódni.”

Igen, ilyesmi volna a cél, bár szebb lenne ha valami standard Bluetooth-os headset -hez is tudna csatlakozni, márpedig ez gyanús hogy nem fog menni, mert a fent linkelt doksi első mondata
Idézet:
„Microchip’s Multi-Speaker Bluetooth Audio solution
utilizes Microchip proprietary technology to connect a
master speaker to one or multiple slave speakers
through a modified Bluetooth protocol.”

szerint a Microchip saját technológiát használ a csatlakozáshoz.

Idézet:
„Mi a konkrét cél? Azt vedd figyelembe, hogy a BT nem nagy távolságokra tervezett kommunikációs csatorna.”

Néhány méter kell áthidalni, de látom BM64- ből van class1 is. Ez nem gond. Fontos, hogy ne nekem kelljen digitalizálni a hangot, hanem ezt megoldja a modul magától, és jó a rengeted DSP -s fícsőr is a chip-ben. A PC -t és más okoseszközt szeretném kihagyni a láncból.
(#) dB_Thunder hozzászólása Jan 4, 2021 /
 
Sziasztok!

Valaki csinált már kínai BT audió modul átnevezést?? Elég bugyuta kínai neve van, ráadásul 2 egyforma ugyanazzal a névvel.
Azt még nem tudom hogy milyen típusú ic ül benne, mert még nem szedtem szét..
(#) Auf válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Szia!

CSR BlueCore chip -ekkel már csináltam. Szedd szét, hogy segíthessünk.
(#) IvánGábor hozzászólása Jan 13, 2021 /
 
Vettem egy bluetooth hangszórót rengeteg funkcióval, ami ebből a használati utasításból is látszik.
A készülék gyönyörű, retró, szépen szól, de használhatatlan, mert amikor bekapcsolom, funkciót váltok, jön egy fülsiketítő dallam vagy éles fütty és rámüvölt egy angol női hang, felvilágosít arról, hogy mit választottam, ami egyébként is látszik a műszerfalon. A kutya megvadul, a gyerek felsír, a ház felébred, én megsüketülok. Borzalmas a hangerő. Aztán lehet szépen szabályozni, csak óvatosan, mert éles füttyögetéssel jelzi, hogy elértem a leghalkabb vagy leghangosabb hangerőt. Idióták, hogy így elrontottak egy jó és szép készüléket.
A nyomtatott áramkörből látjátok, hogy esetleg egyszerűen ki tudnám kapcsolni ezt a zajszennyezést?
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2021

bluetooth.jpg
    
(#) Bakman válasza IvánGábor hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Lehetséges opciók:

A: megszokod (kezdő szint)
B: szétvered kalapáccsal (kezdő szint)
C: veszel másikat, amit kipróbálsz előtte (haladó szint)
D: átprogramozod a kontrollert (extra durva haladó szint)
(#) vargham válasza Bakman hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Szerintem a D nem játszik. Minimum védett, átprogramozhatatlan, de még az is lehet, hogy mask ROMos.
Sajnos ezeknél a megszokod vagy megszabadulsz tőle a két lehetőség.
(#) IvánGábor válasza Bakman hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Az A. megoldás kizárt, mert nem csak nekem kell megszokni.
A B és a C csak próbálkozások után következhet be. Reklamáltam, a pénzt visszakapom, a készüléket nem kérik vissza furcsa módon, úgyhogy nyugodtan kisérletezhetek.
Nem látsz valami olyan dugaszt, kábelt, amit kihúzva, elvágva egyszerűen megszünik ez az üvöltözés?
Előbb-utóbb úgyis a C megoldás lesz, ezt meg eladom annak, akit nem zavar az ilyesmi.
(#) superuser válasza IvánGábor hozzászólására (») Jan 13, 2021 / 1
 
a) Azonosítsd be az IC-k típusát, van-e közöttük hangrögzítő/visszajátszó cél IC. (szerintem nem lesz, de egy próbát megér)
b) készíts egy egyszerű elektronikát, ami a gombnyomást érzékeli és mute-olja a kimenetet 2 másodpercre gombnyomáskor.
Következő: »»   16 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem