Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Soha ne vegyél ilyet!
 
Témaindító: Nagy Tamás, idő: Jan 14, 2021
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Nagy Tamás hozzászólása Jan 14, 2021 /
 
Szeretnék egy ilyen témát nyitni,ahová be lehetne tenni azokat az ipari selejt készülékeket amiket újonnan vásároltunk,és csapnivaló a minősége.
Hasznos kis adatbázis lehetne belőle.Egy- egy készülékről többen kifejthetnék a tapasztalatukat.

Kezdeném az alábbi kínai bluetooth-adapterrel.A hatótávolsága nevetségesen kicsi! 2-3m . Ha a telefon és az kütyü közé állsz még annyi sincs. Viszont jó drága volt. 12000ft.
Tipusa: CSR8675PRO
(#) antiktelefon válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Próbáltad rendes, minőségi antennával?Ennek a BT része csak egy kis modul...
(#) Nagy Tamás válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Csak a saját antennájával próbáltam. Olcsó kis bluetooth speaker-ek komolyabb vétellel bírnak különösebb antenna nélkül..
(#) Skori hozzászólása Jan 14, 2021 / 5
 
Szerintem egyetlen hibás termék alapján nem lehet kimondani, hogy az összes ilyen típusú termék vacak. Simán előfordulhat, hogy csak sikerült kifogni 1db selejtet... Más lenne a helyzet ha mondjuk konstrukciós hibája van, (pl. kinyitnánk és mondjuk egy belső antennás egység lenne a fémdobozban).
(#) tothbela válasza Skori hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Szia!
Igazad lehet, mert a CSR8675 egy dedikált chip, viszont amit láttam vele gyári modult, nincs belső antenna, csak hozzávezetés. A BT4.2 vagy régebbi CSR alapú modulokon még ott volt a nyákon a girbegurba meander.
(#) Inhouse válasza tothbela hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Ha minden igaz...
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2021
(#) bbalazs_ hozzászólása Jan 14, 2021 / 1
 
3D szemüveg telefonhoz. Az a fehér-fekete kontrasztos tokkal kínált ócskaság.
Ha láttatok csapnivaló minőségű, műanyaglencsés, kotyogó, zörgő, rögzíthetetlen vacakot, akkor ez az.
Egészen pontosan addig tartja a lencse a pozíciót, amíg meg nem mozdítod. A konstrukció eleve rossz. Azt hittem, csak az én használtan vettem ilyen, de barátnőm kislányának vadonat új rendelt készüléke is pontosan ezekkel a tulajdonságokkal rendelkezik. Sokféle áron és néven kapható, újabban már 1500 körül próbálják a gyanútlan vásárlókra sózni, de láttam 9e-ért is.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2021
(#) Nagy Tamás válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Nem tűnik kókánynak ,mégis szinte használhatatlan..
(#) Inhouse válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Jan 15, 2021 / 1
 
Ez az A verziónak néz ki.
Esetleg megnézhetnéd, mielőtt lemondasz róla, hogy nem került-e valamit az antenna kivezetéséhez, ami pl. földeli. A BT panel forrpontjánál, aztán a nagy panelen ahova megy, illetve az antennánál. Lehet egy kimaradt forrasztási pont is. A csatlakozó rendesen érintkezik? Be tudod tekerni tövig? Esetleg az antenna is lehet szakadt, vagy záraltos... Ha lenne egy másik, azzal ezt is lehetne tesztelni.
Próbáld ki így kibontott dobozzal, hátha!
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2021
(#) StMiklos válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Jan 15, 2021 / 1
 
Szevasz!

Több hasonló tapasztalatom van.
Amit nem automatával raknak össze és forrasztanak, hanem ember, utólag kézzel, mert nagy meg más a mérete az alkatrésznek, ott gond van, lehet.
Sokszor látom, a kínai nem tudja hogyan kell forrasztani, nem ott kezdi, ahol kéne, nem várja ki az időt, amikor már nyomhatja a cint, nem a vastag anyaggal kezdi melegíteni, csak az egyik érte el hőmérskletet, stb.
Ha meg mind ilyen, 10-ből 8-at visszavisznek garba, a bolt egy hónap múlva már nem is árulja.
Nem gondolom, hogy alapvetően a konstrukció hibás, figyelmesen, nagyítóval végig kell nézni.

Üdv:StMiklos
(#) vargham válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Szintén ezt tapasztalom. Terhányul vannak összeszerelve a beszerzett modulok. Volt, olyan DC-DC konverter, amiből rendszeresen rendeltem. Egyszer 10 darabra fordítva ültették az IC-t... És még sorolhatnám.
(#) StMiklos válasza vargham hozzászólására (») Jan 15, 2021 / 1
 
Szevasz!

Azért van konstrukció hibás is, kicsi a hűtőfelület.
Szivargyujtós USB, pici, eltűnik a aljzatban. Megy 3 percig, aztán semmi.. Aztán ez ismétlődik.
Szétszedem, IC környéke barnulva, nincs hova leadni a meleget.
Ráragasztok 1cm2 alulemezt, azóta happy.
LED lámpa, 5000 órával. Aha.. Jó esetben 6 hónap.
Itt is rossz a foglalatból jövő huzal beforrasztása. Több eres huzal, nincs grundolva, belenyomva a panelon lévő cinbuckába. Ráadásul valami agresszív folyatószert használtak, ugyan az elemi szálakra nem volt hatással, de a környéket felzabálta.
Naqyobb fényerő érdekében a LEDek csutkára hajtva, soros-párhuzamos vegyes kapcsolásban.
A meghajtó IC-ről csak kínai adatlap van, szerencsére van blokkséma (leírást google fordító tudta fordítani!), ott a méretező képlet a LED áram(ok) számolására.
Miután 100-240V~, áramgenerátoros üzemű.
Na de az nem tudja, hogy egy LED pusztulásakor egy sor kiesik, a többinek kell a többletet lenyelni.
Innen kezdve láncreakció.
Ma, ha megérkezik pár darab, nagy a család, szétszedem, egy ellenállás cserével 2/3-adra állítom a LED áramát, a fényerő csak 20%-t csökken, innen kezdve bízhatok benne.
A 2 kondenzátort átteszem a túloldalra, ezek fedték az alkatrészeket, így az alkatrészoldal és az IC jobb hűtést kap.
Ez nálam főleg hobby (picit azért muszáj is) és az "után"alkotás öröme.
És még ezek után is veszek ilyet..
Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2021
(#) vision61 válasza vargham hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Szia!
Idézet:
„...fordítva ültették az IC-t...”

Ismerős történet. Már nem emlékszem mi volt, de egy SOIC-8 tokozású IC volt mindegyiken fordítva beforrasztva. Természetesen nem működött, de szerencsére nem volt lecsiszolva a felirat, adatlapot is találtam, így kiderült a hiba oka.
(#) Nagy Tamás válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Köszi! Átbogarászom!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem