Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag
 
Témaindító: kosaga, idő: Nov 17, 2009
Lapozás: OK   46 / 53
(#) Zseni válasza Bakman hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Rendben köszönöm .
Akor más szemszögből, az eredeti tápegységével tökéletesen világit.
Hová kellene beiktatnom egy kapcsolót hogy müködhessen.?
(#) Bakman válasza Zseni hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Vagy a + vagy a - ágba, tetszés szerint.

szerk.:
Illetve, ha a tápegységet másra nem használod, akkor a 230 V-os ágba is mehet, hogy feleslegesen ne fogyasszon. Tiszteletben tartva az érintésvédelmi előírásokat.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2020
(#) Zseni válasza Bakman hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Alapbol rosszúl kérdeztem. Az egész konstrukcio együtt müködik .
Tehát be kell kapcsoljam a tvt h világitson a led.
Simán a tápegységröl semmisem történik, a kapcsoló külön panel stbstb.
Pirosal a kapcsolót fehérel a led kivezetést jelöltem.
(#) Bakman válasza Zseni hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
A tápegység és a led szalag közötti két vezeték valamelyikére kell a kapcsoló.
(#) uniman válasza Zseni hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Ezek nem LED szalagok ! Nem megfelelő fórumot választottál hozzá !
(#) szs válasza uniman hozzászólására (») Nov 4, 2020 / 2
 
A helyében én is úgy gondolnám:
Ha valami úgy úszik, mint egy kacsa, úgy csámpázik, mint egy kacsa, úgy hápog, mint egy kacsa, az alighanem kacsa.
Ez meg szalag, ledek vannak rajta, itt kérdezett. Ha tudod, hol kell kérdeznie, ne csak elzavard, azt is mondd meg, hol kérdezzen, mi is ez.
És: nem kell minden mondat végére felkiáltójel. Egyik végére sem kellett volna igazán. Illetlenség. Agressziónak tűnhet.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2020
(#) Bakman válasza uniman hozzászólására (») Nov 4, 2020 / 1
 
Legközelebb erre hivatkozva tagadjuk meg a segítséget? Melyik témában/fórumban kellett volna kérdezni? És neki: Bővebben: Link? Gyakran vannak átfedések témák között (pl. PIC kezdőknek és kiderül, hogy a tápegység bizonytalansága miatt nem működik), felesleges és a kezdők számára riasztó az ilyen típusú asztalverés.
(#) proba válasza Zseni hozzászólására (») Nov 4, 2020 / 2
 
Ott kezdődik, a TV-kben lévő csíkokban a ledek vagy 3,5 vagy 6V-osak darabonként. Ezekből jó esélyel egy szalagon 5-10 darab van sorba kötve. Ez ellen az adapterrel nem tudsz harcolni. Ha véletlenül sikerülne, áramkorlátozás nélkül vagy az adaptered, vagy a leded "világítana" kicsit jobban a kelleténél...
(#) Bakman válasza proba hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Végre egy konkrét adat!
(#) Zseni hozzászólása Nov 4, 2020 /
 
Rendben. Egyenlöre jegelem a projektet, mindenkinek köszönöm a segitséget!
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Félénken kérdezem: tíz éves regisztrációval még kezdőnek számít valaki?
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Kezdőnek miben? 10 év alatt perpillanat 223 hozzászólással fórumozásban vagy szakmailag? Mindkettőre rá lehet mondani a kezdőséget. Ha a LED világítás témában lett volna feltéve a kérdés, akkor az lett volna a baj, hogy ez nem világítás hanem TV háttérvilágítás, vagy LED modul, esetleg NYÁK LED-ekkel? Netalán jobb lett volna egy új téma nyitása? Valószínűleg uniman elírta, de szó szerint értelmezve a hozzászólását már maga a fórum sem stimmel. Lehetne mindenre azt válaszolni, hogy ott az internet meg a Google, keress rá wazze, miért itt koptatod a billentyűzetet...

szerk.:
Ott a "Moderációt kérek!" lehetőség mindenkinek, át lehet rakatni a témát ha valaki és a moderátor szerint is ott jobb helyen van. Az érintettek kapnak egy értesítést a rendszertől és mehet a diskurzus tovább.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2020
(#) uniman válasza szs hozzászólására (») Nov 5, 2020 / 1
 
Sajnos azt én sem tudom, hogy melyik a megfelelő fórum ...de a szalag, az más, az sosem merev.
Ez meg egy merev fémlapra szerelt "LED csík"...vagy mi.

Zseni-nek!: De hogy konkrétumokat is írjak, mivel tudjuk, hogy miből származik - meg véletlenül javítottam is ilyet, meg van is ilyen SMD LED-em-, a két LED csík (gyárilag sorba vannak kötve a TV-ben) 68V-nál kb.100mA-nél már eléggé erősen világít. A TV-ben 250-300 mA-rel is "megtolják" PWM-mel.
Az SMD LED-ek 3 V-sak... 1W, 100 lm.
Külön-külön is lehet tesztelni a LED-eket multiméterrel ("ohm" állásban). Halványan világitaniuk kell, ha helyes polaritással mérünk...
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2020
(#) szs válasza uniman hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Ó!
Idézet:
„68V-nál kb.100mA-nél már eléggé erősen világít.”

Akkor akár igaz is lehet amit néhány honlepon olvastam is (csak hihetetlennek tűnt), hogy 0-94V a működési feszültsége? És 400mA áram?
Jó, hogy hitetlenkedve átlapoztam .
De, hogy máshol (és több oldalon is) 12V AC-t írnak... Hihetetlen, úgy árulják, hogy ők sem tudják, mit...
(#) uniman válasza szs hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Van ahol 400mA-t adnak meg, de az helyettesítő típus...de a "0-94V" jelzést is félre érted... (Az UL 94V-0 szabvány az "éghetőségre" vonatkozik ) Bővebben: Link
(#) szs válasza uniman hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Nem én értettem félre, épp hogy hitetlenkedtem, de tényleg, találtam olyan oldalt, ahol 0-94V DC feszültséget adtak rá. Néhol meg 12V AC-t. És kiderül, egyik sem igaz.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2020
(#) uniman válasza szs hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Az efféle háttér LED csíkok komplett teszteléséhez többszáz voltos teszttáp használatos: Bővebben: Link
Használnak 6V-os LED-eket is és bizony az mind sorba van kötve (pl.50x6V LED)... Bővebben: Link
(#) szs válasza uniman hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Nos, akkor azt már tudjuk (mert elmondtad), hogy ez a két ledsor sorbakapcsolva 68V feszültséget ejt.
Még azt kérdezném, van benne beépített áramkorlát, vagy azt is elé kell tenni, ha az ember önmagában szeretné használni? (Mert mondjuk a TV-ben is az külön van)
(#) uniman válasza szs hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Csak a LED-ek vannak sorbakötve, nincs semmi más. Az áramkorlát a TV tápjában van...hiszen a "képernyő" fényereje is azzal szabályozható..
(#) voala hozzászólása Nov 9, 2020 /
 
Sziasztok!
Megbíztam valakit szereljen~24 méter rejtett ledszalag világítást olyant, hogy lehessen fényerőt állítani és meleg fehér fénye legyen és távirányítóval működjön.
Mindent megvettem amit kért: valamilyen RGB rendszert hozzávalókkal.
Felszerelte, működik de a fehér meleg fényen kívül több színt is "varázsol" de fehér, meleget nem.
Azt mondta a "szerelő" itt véget ér a tudománya.
Kérdésem:mit lehet tenni?-némi elektronikai ismeretem van-
(#) Bakman válasza voala hozzászólására (») Nov 9, 2020 /
 
Milyen LED szalag van felszerelve? A meleg fehérhez meleg fehér LED szalag kell, nem RGB.
(#) voala válasza Bakman hozzászólására (») Nov 9, 2020 1 /
 
Azt mondta a”szerelő” hogy csak az rgb szalagot lehet fényerő csökkenteni és távirányítóval használni.
(#) Bakman válasza voala hozzászólására (») Nov 9, 2020 /
 
Az egységre kb. mindegy, milyen LED szalagot raksz, egy a lényeg, elbírja, ne legyen a LED szalag nagyobb teljesítményű, mint amennyit a vezérlő meg tud hajtani. Az, hogy a meleg fehér LED szalagot pl. a piros csatornára kötöd, lényegtelen. Sőt, ezzel a "trükkel" a rendszert három részre lehet osztani. A piros, zöld és kék kimenetekre egyenként 1/3 adagot kötsz és így a három szín erősségének változtatásával tulajdonképpen a három szekció fényerejét változtatod.

Lehetőségek:
A: így marad, megszokod.
B: lecseréled a LED szalagot.
(#) tbarath hozzászólása Dec 14, 2020 /
 
Sziasztok,

Soha nem foglalkoztam még ilyesmivel, ezért inkább kérdeznék: 12 Voltos LED szalag, 60 LED/m, 5 centinként vágható, vagyis 5 centinként van 3 LED sorban és egy áramkorlátozó ellenállás. A fogyasztása kb. 300 mA/m, vagyis 15/mA 5 centintként, felfelé kerekítve 0,2W.
Tapasztalatotok alapján szükséges-e ezt valamilyen hűtőfelületre ragasztani, vagy mehet simán egy szekrény oldalára/hátuljára? Háttérvilágítás a cél, csak hogy lássam, hogy mibe lépek/rúgok bele. szóval nem lesz nagyon egymásra halmozva.

Köszi,
t
(#) mugab válasza tbarath hozzászólására (») Dec 14, 2020 /
 
Nem kell külön hűtőfelület.
(#) Bakman válasza tbarath hozzászólására (») Dec 14, 2020 /
 
Nálunk ettől nagyobb teljesítményű van közvetlen bútorlapra ragasztva évek óta, gond nélkül megy. Ha csak tájékozódni akarsz vele, akkor alacsonyabb feszültségről is mehet a buli, még tartósabb lesz.

Volt már a kezem között olyan LED szalag is, amiben a csoportok fele pár hét aladt kialudt, holott alumínium profilba voltak ragasztva és viszonylag hűvös helyen volt. Az élettartam elsősorban a LED-ek minőségén, másodsorban a feszültségtől függ.
(#) tbarath válasza Bakman hozzászólására (») Dec 14, 2020 /
 
Köszönöm a választ mindkettőtöknek. Az alacsonyabb feszültség jó ötlet.

Alapvetően 2 ötletem van, az egyik egy "intelligens" éjszakai fény, ami fényszenzorral méri, hogy világos van-e, és valamilyen mozgásérzékelővel, hogy járok-e arra, és ha igen, akkor bekapcsol, és nagyjából megvilágítja a járólapot, WC-re / hűtőhöz menet közben székbe kislábujjal belerúgás ellen.
A másik pedig egy minimális szobavilágítás távirányítóval, hogy lehúzott redőnynél is elboldoguljak. A szalag valami eldugott helyen lenne, a falról lenne szórt fény két fokozatban. Az egyik a minimál, tényleg csak annyira, hogy a vaksötétben megtaláljam a telefont, töltőkábelt, távirányítót, stb. És lenne még egy komolyabb fokozat, hogy a TV kikapcsolása után se legyek vakon. PWM-mel lesz megoldva a fényerőszabályozás, de a szalag olcsó (valami 400 Ft/m), szóval a feszt le fogom skálázni szerintem.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2020
(#) pittyu2 hozzászólása Jan 16, 2021 /
 
Hali mesterek.Csináltam egy "Infinity mirror clock" órát WS2812 LED szalaggal.
Egy Radar mozgás érzékelővel szeretném megoldani, hogy csak akkor világítsanak a ledek ha valaki
elé áll. A vezérlő Arduino viszont Ki-Be kapcsoláskor nem az aktuális óra állásban indul.
Tehát : A szalag " IN " bemenetét (a vezérlő jelet ) vagy a tápját szakítsam meg.?
Nem szeretném ha tönkre menne.
(#) Kastler válasza pittyu2 hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Kösd a mozgás érzékelőt az arduino szabad bemenetére (ha van) és programból állítsd meg vagy indítsd el a kijelzést.
(#) pittyu2 válasza Kastler hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Köszi, de ha értenék az Arduino nyelvén - nem tettem volna fel a kérdést.

Csak annyi : károsodik a led szalag ha kapja a vezérlő jeleket de leveszem a negatív tápját..._
vagy haggyam rajta a tápot és a vezérlő jelet vegyem le???
Következő: »»   46 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem