Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag
 
Témaindító: kosaga, idő: Nov 17, 2009
Lapozás: OK   47 / 53
(#) proba válasza pittyu2 hozzászólására (») Jan 16, 2021 / 2
 
Ne a negatívot vedd el hanem a pozitívot. Azt szerintem túléli. Ami viszont nem várt mellékhatás lehet, a WS bemeneti védődiódáin keresztül tápot kapnak a chippek, így az arduinó portjáról tovább működnek, csökkentett fényerővel. Ha biztosra akarsz menni, marad a bemenő jel.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2021
(#) pittyu2 válasza proba hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Köszi. A szalag negativját kapcsolgatja egy IRLML 2502 FET . Az RCWL kimenetére pont beforrasztható volt. Egyenlőre nem füstölt le semmi, működik.
Ui:A jel vezetéket nehezebb kapcsolni mint a tápot )
(#) wbt válasza pittyu2 hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Szia! Van 1Gate 74125, ami kimenete tri-state, tehát leválik. Az előttem szólónak igaza van, a parazita diódákon keresztül kaphat kis jelet, de inkább az a gond, hogy ez a dióda bezárlatosodhat. Külső schottky diódapárral védhető, a portra meg egy 100 ohm sorba, korlátozza az áramot. (persze távolságfüggő).
(#) pittyu2 válasza wbt hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Hali. 74125 nincs itthon. Most ott tartok , hogy a szinte legnagyobb áram felvételű órakép van beállítva " lélegző " 100-300 mA között vesz fel.Ha nincs mozgás és kikapcsol akkor 10 mA a felvétel.Ez kb. az Arduinó és RCWL áram felvétele. Tehát nem "izzik" semmi.
Majd holnap kipróbálom a vezérlő jel kikapcsolást és úgy lemérem az áram felvételt.
Köszönöm fiuk_jó éjszakát.
(#) Dhanten válasza Molyo hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Szia! Mi volt pontosan a probléma?
Én most próbálkozok egy WS2811-es szalaggal (3-as csoportok, 12V). Tápnak megadtam a 12V-ot, és egy arduino nanoval szeretném vezérelni. Jelenleg az eddigi sikertelen próbák alatt az arduino USB-ről kapott tápot, és ahogy rátöltöttem a programot, szabálytalanul villogni kezdett, de nyomokban felfedezhető volt a jó működés is. Mintha a programra rákerült volna valami. (Nem használtam se kondit, se ellenállást, és kb 0,5m a vezérlőjel vezetéke.)
(#) wbt válasza Dhanten hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Valószínűleg időzítési problémád van vagy a kivitel alatt valami megszakítás befut. (lehet még testelési probléma, de gondolom ezt megnézted) Szkóp nem árt ilyenkor... Talán még lehet a fast/slow üzemmód közti különbség (a programodban valószínűleg választható).
(#) vladcepes hozzászólása Márc 10, 2021 /
 
Sziasztok!
A kérdésem az lenne hogy a tápra rámegy a 12V-os kis RGB box a túloldalán kijön a 12V ezt szeretném elvezetni kb 4-5 métert ahol tudna rácsatlakozni az RGB led szalagra. Ezt a hosszt el tudom vinni egy 4 eres telefon zsinórral? Vagyis alkalmas rá az a vezeték?
(#) uniman válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Különféle teljesítményű RGB LED-szalagok léteznek...a nagyobb teljesítményűekkel már gond lehet.
De próbáld ki a "konyhaasztalon"...kiderül.
(#) vladcepes válasza uniman hozzászólására (») Márc 11, 2021 /
 
Ok köszi.
(#) vladcepes hozzászólása Márc 21, 2021 /
 
Sziasztok! Még egy kérdés. Van egy ilyen LED meghajtó tápom ami a képen látható. Ha jól emlékszem (és jól számolom) ez 72W ot tud.
Ha ilyen LED szalagot led szalag szeretnék üzemeltetni 20M hosszút akkor gondolom ez kevés ez a táp hozzá. (nyilván 5 méterenként meg táplálnám). Jól számolom 14,4 W/m x20-al az 288W-ot fogyasztana? Ekkora adapter kellene?
Köszönöm a válaszokat!
(#) tbarath válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 21, 2021 /
 
A 14,4*20 az bizony 288, ez általános iskolás matek. És ha ezt írja a gyártó teljesítményigényként a speckóba, akkor erre kell a tápot méretezni...
(#) vladcepes válasza tbarath hozzászólására (») Márc 21, 2021 /
 
Köszönöm! Egy PC tápot amin azt írja hogy 450W annak a 12V os ágazatát lehet ilyesmire használni? Akkor az tudja a 450W ot?
(#) nedudgi válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 21, 2021 /
 
A PC táp specifikációjában általában az is szerepel, hogy milyen áramot tud a 12V ág.
(#) erbe válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 21, 2021 /
 
Nem. A táp oldalára ki szoktak tenni egy táblázatot, melyik ágakat mekkora árammal lehet terhelni. Ezen kívül még összesített teljesítményt is meg szoktak adni 2 vagy 3 ág max. terhelhetőségére. De még azt a 25-30 A-t, amit pl. 12 V-ra kiírnak se célszerű tartósan levenni. A PC sem így terhel a gyakorlatban.
(#) vladcepes hozzászólása Márc 21, 2021 /
 
Értem, köszönöm a hozzászólásokat!
(#) vladcepes hozzászólása Márc 22, 2021 /
 
Maradnék egy kisebb változatnál. Egy LED szalag , 5050 , 30 led/m csak a kérdésem az lenne hogy a típus ugyan az mármint LED szalag , 5050 , 30 led/m csak az egyiknél azt írja hogy 7,2 W/m másiknál meg 4,8 W/m ,mi a különbség? mitől fogyaszt kevesebbet?
(#) Andreaska91 hozzászólása Márc 22, 2021 /
 
Hello segítségre lenne szükségem hogy miként tudnám elérni a narancssárga színt egy rgb 5050 led szallagon egyszerűen ellenállásokkal csak narancssárga szín kell.
Vajon elég ellenállásokkal variálni a színek között hogy mekkora feszültséget kapjon az adott szín ?
(#) nedudgi válasza Andreaska91 hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
Ellenállással macerás variálni, esetleg feszültségszabályzókkal össze lehet hozni. De olcsóbb egy kész RGB színszabályzót kérni valahol.
(#) Andreaska91 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
Létezik olyan ami fix szabályzó és nemkell mindig távirányítózni ?
(#) nedudgi válasza Andreaska91 hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
Nem tudok róla. Milyen hosszú, hány W az a csík?
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2021
(#) uniman válasza Andreaska91 hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
Pl. ez olyan lehet...
(#) vladcepes hozzászólása Márc 24, 2021 /
 
Sziasztok! Abban tudtok adni ötletet hogy: 20M rgb csíkot akarok üzemeltetni körbe a nappaliba. Minden 5 M szallaghoz adnak egy adaptert egy távirányítót meg az Ir Control boxot. (ezen azt írja max out 12 A). Azt hogy tudnám meg csinálni hogy ne keljen 4 távirányítót és 4 Ir-t használjak? Azt tudom hogy 5 méterenként kell megtáplálni a szallagot. (na de ezt az rgb-t csak az Ir - en keresztül lehet.) Köszönöm!
(#) user1914 válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 24, 2021 /
 
Szevasz!
Mondjuk egy jelerősítővel, Pl.. Vagy Link.
Üdv. M.
(#) vladcepes válasza user1914 hozzászólására (») Márc 25, 2021 /
 
Szia! Köszönöm!
Nekem nem RGBW-s lesz a szalagom. De a Link alapján rákerestem az erősítőre. Nekem ilyen is elég lenne? 4x5 méter lenne az RGB szalag. A szalag fogyasztása 7,2 W/m-ezt fogom választani. Akkor elsőre az Adapterem legyen legalább 144 W-os ugye? A kép alapján az első az a Led Kontroller amin van egy IR ami majd veszi a távirányítót. És akkor még kellene 3 db Led erősítő (ezek a kicsik el is férnének a rejtett világításba). Itt a képen csak két szalag van de gondolom ezzel a módszerrel fojttathatom a másik két szalagot is.
UI: ezzel a Led erősítővel csak az RGB jelet erősíti tovább? ezzel csak azt akartam kérdezni hogy a 75W-os Adapterem gondolom kevés erre a célra tehát hogy itt W-ot nem erősít.
(#) Black7275 hozzászólása Ápr 4, 2021 /
 
Sziasztok
Valaki tud ajánlani asztalvilágításhoz ledszalagot.
(#) Bakman válasza Black7275 hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Te tudsz ajánlani autót, ami kielégíti az igényeim és a költségvetésembe is belefér? Kb. így lehet válaszolni a fel nem tett kérdésedre, mert még a kérdőjel is hiányzik.

Pár dolgot árulj el, mit/milyet/hova szeretnél. Egy színű? Ha fehér akkor hideg, meleg, semleges? Fényerő mennyi legyen (sacc/kb.)? Olvasni is akarsz mellette vagy csak dívilágítás lesz? Plusz az az 1500 szempont, ami most nem jut eszembe...
(#) Black7275 válasza Black7275 hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
A ledszalgot szerelő asztal megvilágításhoz használnám.
Ezért a semleges fehér lenne a legjobb szerintem.
12 voltról működjön.
(#) Bakman válasza Black7275 hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Mekkora az asztal? Milyen magasan lenne a lámpatest? Mennyit szánsz rá?

Érdemes LED profilt is venni egyrészt a hűtés miatt, másrészt a LED szalag csupaszon idegesítő tud lenni, nem árt diffúzor is elé.
(#) Black7275 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Kb.: 40cm magason lenne.
Az asztal 100cm széles.
LED profilt már néztem és mindenképp szeretnék.
A LED szalagra max. 3-3,5 ezer forintot szánnék.
(#) Bakman válasza Black7275 hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Nem kevés az a 40 cm?

Ebből a LED szalagból: Bővebben: Link már sok métert elhasználtam, merem ajánlani. Nagyban növelhető az élettartam ha olyan tápegységet veszel, aminek valamilyen szinten beállítható a feszültsége. 11 V környékén még alig észrevehetően csökken a fényereje, cserébe sokkal tartósabb.

Bele egy LED profilba (ha elfér, akár kettőt is, igény szerint), fehér, áttetsző burkolat, tápegység, kapcsoló és készen is vagy.

Bár, ha valóban 40 cm a távolság, lehet, hogy kelleni fog fényerőszabályzó is... Autószerelő aknába is raktam már ilyet, oda utólag kértek szabályzási lehetőséget mert alacsonyabb fekvésű autóknál már vakított.
Következő: »»   47 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem