Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EPROM
 
Témaindító: source2, idő: Júl 13, 2005
Lapozás: OK   19 / 20
(#) nedudgi válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Jobban megnéztem az adatlapot, a PROM csak 256 bites. Egyszerűbb kézzel beírni azt a 32 bájtot, mint átküldeni számítógépről.
Ha tényleg működik a Péter birtokában levő i8085 SDK, ujjgyakorlat lehet a program. Én nem ismerem, csak tudom, hogy volt ilyen. Feltételezem, van 16 felhasználható kimeneti bit és nem gond egy tucat logikai MOSFET, meg egy programozható táp.
(#) cua válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Egyszerubb egy arduino-t felhasznalni (az sdk-85-hoz azert kell kis rutin).
En mindig azzal (arduino) olvasom/irom az osdi EPROM-okat. (Nincs is igazi irom/olvasom)
(#) cua válasza HA5AWS hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Ez egy szep, (nekem) klasszikus darab.
(#) nedudgi válasza cua hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Nekem meg be kell ilyenkor hozni a sámlit, hogy levehessem a szekrény tetejéről. Meg aztán kiválasztani a megfelelő PROM/EPROM adaptert is sok idő...

Uniprom.jpg
    
(#) cua válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 22, 2021 /
 
Ez mas, az egy nagyon szep darab. Ha lenne itt ilyenem, akkor hasznalnam de nincs. Bezzeg arduino-val tele a fiok
Ez a ketlakisag ara, sok dolgot nem akarok idehozni, mert valoszinu kesobb visszamegyek az EU-ba.
(#) nedudgi válasza cua hozzászólására (») Jan 22, 2021 /
 
Megértem a problémádat, bár nekem csak 70 km a távolság.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2021
(#) HA5AWS válasza cua hozzászólására (») Jan 22, 2021 /
 
Köszönöm!
Csak az a baj, hogy program nélkül nem tudom használni.
Üdv: Gábor
(#) nedudgi válasza HA5AWS hozzászólására (») Jan 22, 2021 /
 
Nincs a panelon valami felirat? Az alján, a forrasztási oldalon is lehet valami. Milyen csatlakozói vannak?
(#) nedudgi válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 22, 2021 /
 
Talán tudok segíteni, bizonyos megkötésekkel. Küldtem egy PÜ-t.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2021
(#) HA5AWS válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Szia!
Bocsánat nem tűntem el csak most vagyok a készülék közelébe. Sajnos semmi feliratot nem találtam se a nyákon se dobozon. A csatlakozó egy 25 pol. D párhuzamos portra, egy 230V és a tetején 28 pol. textool az epromnak. Sajnálnám kidobni. A porton a D0, D1, D2, és az ERROR, valamint a PAPER OUT lábak vannak bekötve. Természetesen a GND. Előlapon 3 LED.
Ha valakinek ötlete programra, azt köszönöm.
Üdv: Gábor
(#) nedudgi válasza HA5AWS hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
A kevés érből arra következtetek, hogy elképzelhető, hogy még egy panel létezik, illetve hiányzik. Így valamilyen intelligenciának kellene lennie a panelon. Lehet, hogy EPROM másolására készült, de ahhoz is több IC kellene, bár a meglevőket sem ismerem fel - nem sikerült elolvasni a típusszámokat.
(#) Hp41C válasza HA5AWS hozzászólására (») Jan 26, 2021 / 1
 
Esetleg valamilyen soros felülettel programozható eszközhöz volt jó. Az AVR -ekhez sok a jel, a PIC -ekhez pedig kevés.
(#) hg5cwa hozzászólása Márc 3, 2021 /
 
Sziasztok, tud valaki esetleg olvasni, irni, esetleg klónozni 8749-es mikrovezérlőt? MCS48 széria..
(#) HA5AWS hozzászólása Márc 30, 2021 /
 
Sziasztok!
UV leddel tudok-e EPROM-ot törölni? Van egy UV csöves eprom törlőm de a cső hiányzik belőle. Ha lehet átalakítanám. Milyen hullámhosszú és mekkora teljesítmény lenne használható?
Üdv: Gábor
(#) szikorapéter válasza HA5AWS hozzászólására (») Márc 31, 2021 /
 
Szia!
Sajnos LED-el nem nagyon fog menni, anno sokat próbáltam, volt olyan ami 1 nap üzem után tudott némi adatot törölni.
Oda Germicid cső kell, nem túl drága dolog, és ha van hozzá építve készülék érdemes azt használni.
Nekem is van egy ilyen magyar készülékem, fél óra alatt 22 EPROM-ot simán törlök vele.
(#) nedudgi válasza HA5AWS hozzászólására (») Márc 31, 2021 /
 
A nagykönyv szerint 2537 Å hullámhosszúságú fény kell a törléshez. (A részletekért nézd át a mellékletet.)
Gyakorlatban (én is kipróbáltam, sőt használom a megoldást) egy közönséges villanócső 5-10 perc alatt tudja törölni, megfelelő sűrűségű villogással. Ilyet árult az Urbán Elektronika.
Ha csak egyszeri megoldás kell, add meg milyen típus kell, biztosan akad pár darab a sufniban. Ha nem, ki tudok törölni pár darabot.
Mostanában aktuális az UV/ózon fertőtlenítés. Ezek is képesek lehetnek a törlésre - nem próbáltam még ki, csak ötletelek.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2021

i2716.pdf
    
(#) SzervízMacska válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 31, 2021 /
 
Az Urbán féle semmire sem volt jó, bár valóban egy cső villogott benne. Tudom, mert vettem egyet. Egy időben hiánycikk volt az eprom, de a lomexben lehetett kapni “ajándék programosat”... Én egy 20W-os germicid csövet javaslok szintén, bele egy konyhapult alá szerelhető armatúrába. Ennél egyszerűbb és hatékonyabb nem létezik.
(#) nedudgi válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 31, 2021 /
 
Ez tévedés, vagy kifogtál egy hibás példányt. (Én a sürgető idő miatt vettem összeépítve, a mai napig működik).
Több mint ezer EPROM-ot töröltem vele.
(#) cua válasza HA5AWS hozzászólására (») Márc 31, 2021 /
 
ebay-en $20 korul vannak a kinai torlok. kb 1-3 perc alatt torol egy epromot, egyszerre tobb is fer bele.
(#) SzervízMacska válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 31, 2021 /
 
Kb. egy óra alatt törölt egy darabot, az uv cső meg 2 perc alatt. És az utóbbira egy maroknyit rá lehet egyszerre pakolni, az Urbánéra csak egyet...
(#) Gafly válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 31, 2021 /
 
Kicsi is van belőle, nem csak "ipari" méret.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2021
(#) SzervízMacska válasza Gafly hozzászólására (») Márc 31, 2021 /
 
15-20 éve még a 20W-osnak is nagyon örült, aki hozzájutott. Pont az a jó benne, hogy kompatibilis a normál, rövid fénycsővel. Egyébként még ma sem érzem kezelhetetlenül, vagy tárolhatatlanul nagynak. Fertőtlenítésre a mai napig tök tuti...
(#) kissi hozzászólása Márc 31, 2021 /
 
Sziasztok!

A hullámhossz és a dózis a fontos...Egyszer kipróbáltam nagynéném barnítójával ( UV fényt bocsájt ki, tényleg barnított !), 30 perc után se volt törlés, csak néhány bit változott meg! Jelenleg egy germicid lámpással dolgozom, 5-10 perc alatt törli az alátett darabokat!
(#) Gafly válasza kissi hozzászólására (») Márc 31, 2021 /
 
Idézet:
„A hullámhossz és a dózis a fontos...”

Szerintem tökéletesen sikerült összefoglalnod a dolog lényegét, már ha szabad hasonlót mondanom.
Pénzvizsgáló "UV" lámpa semmit nem csinált, de volt kollégám "bekérdzkedett" a kórházba a taxiórával. Az "úgy meg makkant" a röntgenezéstől, hogy szerintem ezt hivják tökéletes törlésnek. Használni ugyan nem lehetett utána, de adat aztán nem maradt benne egy bitnyi sem.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2021
(#) nedudgi hozzászólása Márc 31, 2021 /
 
Itt feltettem egy Intel adatlapot. Részletesen le van írva benne, hogy milyen hullámhosszú, milyen dózisú sugárzás törli a kvarcablakos EPROM tartalmát. Ez a mostani definíció szerint körülbelül az UV-C tartományba esik. A műkörmös, barnító stb. kütyükről kevés adatot találtam.
Sajnos keveredés van a fejekben az UV sugárzás hullámhosszáról. Három fő tartomány létezik: 260nm környékén, a 360 nm körüli, és a 390nm körüli tartomány. Mivel az internetre minden marhaságot fel lehet tenni, a 400nm alatti sugárzásokat szemrebbenés nélkül UV-nek nevezi mindenki, ráadásul minden "veszélyes" dologtól borsódzik a többség háta, összekeveredtek a dolgok. Megjelent a fából vaskarika, az ózonmentes germicid cső is a piacon.
EPROM törlésére 257nm ultraibolya fény kell. A törlés hatékonyságát a kvarcablak tisztasága is jelentősen befolyásolja. Látszatra tiszta ablakú, nehezen törölhető EPROM ablakát izopropil alkolhollal lemosva könnyen törlődött. Mellékesen megjegyzem, létezik a félig törölt állapot is, amikor egy törölt EPROM üresnek bizonyult elsőre, de az égetés során fals tartalmat mutatott. Előírás szerinti törlés után már kifogástalanul viselkedett.
Visszatérve az Urbán-féle törlőre, megérdezem, hogy 150 EPROM hogyan törölhető a munkaidő végén megvett törlővel, úgy, hogy másnap reggel nyolcra mindenek új tartalma volt, ha egy törlés egy óráig tart?
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2021
(#) proba válasza HA5AWS hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Ha ráérsz, szerintem a napra kitett ic-k is törlődnek, nem is olyan vészes időtartam alatt (napok/hetek, persze nem esőben)
(#) kaqkk válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Idézet:
„egy törlés egy óráig tart?”
Az összeset egyszerre tetted a törlő alá ....
(#) Gafly hozzászólása Ápr 1, 2021 /
 
Lelkek ápolása végett, kivágtam nedudgi linkelt adatlapjából a vonatkozó részt, meg egy régebbiből is.
1 inch az maradt "ipari szabványnak", bár akkor nem tudom, hogy volt-e már CTRL-C/CTRL-V
(#) nedudgi válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Volt. CTRL/C egy képernyőt lépett lefelé, a CTRL/V pedig a beszúrás/felülírás között váltott. (WordStar)
(#) Hp41C válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
... 1 inch az maradt "ipari szabványnak"...
Miért csodálkoztok? A tok szélessége 0.6 inch, a lábak távolsága 0.1 inch.
Csak egy területen voltak képesek 2.50 mm lábtávolsággal gyártani...
Következő: »»   19 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem