Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos sertéskábító
Lapozás: OK   17 / 22
(#) deak francis válasza ferci hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
Szia. Hát nem igazán boldogulok ugy érzem....jól jönne egy kis segítség....
(#) ferci válasza deak francis hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
Már tudnod kellene, hány volt és mA kell egy akcióhoz kg szerint.
Mondjuk egy közelítő táblázat, a többi már gyerekjáték.
(#) tibibalogh520 válasza deak francis hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
Mivel a szek. feszültség kb. fele kell legyen a primerének, ezért az áramerősség a duplája "lehet".
A dupla áramerősséghez használj 0,7mm-es huzalt, ha a primer 0,5-ből van tekerve.
(#) deak francis válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
Megköszöntem!!!
(#) deak francis hozzászólása Nov 16, 2019 / 1
 
Üdv.
Igy sikerült,egy kicsit elszámoltam.Az izzó 75W.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2019
(#) deak francis hozzászólása Dec 7, 2019 /
 
Üdv.
Elszertném sajátítani a szúrós,villás tehnikát. Lenne -e valakinek valami fotója,filmecske,youtube hogyan kell beszúrni a villát és pontosan hova. Köszönön.
Üdv. Deák Ferencz.
(#) Remci hozzászólása Feb 16, 2020 /
 
Üdv!

Tegnap hoztak hozzám egy Made in Home sertéskábítót, hogy túl erős és eltöri a disznó lábát. Nézzem már meg,hogy tudok-e gyöngíteni rajta. Ma szétszedtem. A gyártója lábát kéne eltörni

Itt vannak a képek, de nem után építés céljából.
(#) Bakman válasza Remci hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
Azért meséld el a tulajnak, hogy eddig nem kis szerencséjük volt, hogy nem csak disznótor volt azokon a napokon...
(#) Remci válasza Bakman hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
Pontosan. De a ventilátort sem igazán értem hogy minek bele? Vagy volt még két szabad vezeték oszt kössünk rá valamit?
(#) kaqkk válasza Remci hozzászólására (») Feb 16, 2020 / 1
 
De legalább nem kell szurkálni szegény pocát , (azonnal agyon üti az áram) ...
(#) mindenes válasza Remci hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
Ilyen amikor az emberi leleményesség a hozzánem értéssel párosul. Hihetetlen.
(#) Temela válasza mindenes hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
Szerintem ez nem leleményesség! (... nem veled vitatkozok...)
Egyszerűen erős hit a csekély tudásban- azt hiszi, hogy hallott olyanról, aki látott olyat és már ő is mindent tud. (oszt mikó a bíró méregeti években, akkó meg anyáz mindenkit... )
(#) kaqkk válasza mindenes hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
Idézet:
„leleményesség a hozzánem értéssel párosul”
Inkább a szorgalom és a hülyeség .... Valószínűleg ez egy talált trafó volt és az eredeti helyén rá volt kötve a ventilátor így az "okos konstruktőr " azt is felhasználta ...
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2020
(#) tekercselö hozzászólása Ápr 19, 2020 / 1
 
Sertéskábítás. Alap dolog a leválasztó transzformátor. A szekunder feszültség nem nettó súlyban értendő sertés esetén, hanem súly és testizom összetételben. Mivel a váltakozó feszültség izomgörcsöt okoz és ebben az esetben az izmok összerántásában van a lényeg a[ szúróvillás kivitelűre] gondolok nem mindegy hogy a sertés milyen összetételű ,hús jelegű vegyes vagy zsír, ezzel szorosan összefügg a feszültség nagysága Sok esetben nem elég a 90v-os kimenet hanem ennél nagyobb feszültségre van szükség nagyon sok esetben megtapasztaltam én is és rajtam kívül számtalan ember került bajba amiatt hogy a sertés nem ment le beleszúrás után 90v esetén . És akkor jön a komoly probléma hogy mit csinálsz utána.
Műszaki rész nagyvonalakban. Szekunder oldali feszültség lehet 90-150v-ig .Áramot nem tudsz mérni mert nyitott kimenet van. Azt majd a sertés hozza létre miután beleszúrod a villát .A villa közötti hús ellenállása és szekunder huzal keresztmetszete határozza meg annak nagyságát.Csont törésekről és a bevérzésekről röviden . Az a feszültség ami megfogja a sertést ,lehet az bármekkora is az hajszáleres bevérzést fog okozni ha tetszik ha nem esetleg csonttörést is ezek a velejáró mellékhatások.Ez váltakozó feszültség fiziológiai tulajdonsága, nem tudod kikerülni. Ezt valaki elfogadja vagy pedig hagyományos módon lehet birkózni. Persze lehet filozofálni hogy menyire humánus vagy fájdalommentes vagy állatkínzás. A sertésvágás ilyen, kár ragozni.
(#) mesterke hozzászólása Jan 26, 2021 /
 
Sziasztok
Olyan után érdeklődnek hogy csinálnék magamnak sertés kábított 200kg,300kg,400kg,500kg sertéshez meg marhához és nem akarom alá méretezni milyen trafót (teljesítményére és hány voltos) ajánlatos a különböző kg sertésekhez ?
Válaszokat előre köszönöm
(#) mesterke hozzászólása Jan 26, 2021 /
 
Sziasztok
Olyan után érdeklődnek hogy csinálnék magamnak sertés kábított 200kg,300kg,400kg,500kg sertéshez meg marhához és nem akarom alá méretezni milyen trafót (teljesítményére és hány voltos) ajánlatos a különböző kg sertésekhez ?
Válaszokat előre köszönöm
(#) Galkop válasza mesterke hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
Én is magamnak rakom össze.A trafót 60w-ra tekertettem osztott csévetestű trafó kell hozzá 70 és 90 voltnál leágazás van.90v on 650-700mA van kb,de a 70v szálat nem is fogom használni.Rendeltem hozzá 1 fényerőszabályzót és egy digitális voltmérőt így 20v-90v-ig állítható lesz.A 90v mindent levisz,akiknek van potméteres azt mondják 170-180kg 50v nál nem nagyon tekerték még feljebb.A trafót egy fórum társ tekercselte 6500ft ért.Keresd fleta néven
(#) deak francis hozzászólása Dec 18, 2022 /
 
Üdv. Mesterek!
Látom ,hogy ebben a topikban "csőnd" van.
Azt szeretném kérdezni...elektromos áramváltóból csinált -e valaki kábítót?....Vagyis...mefoldható lenne...?..
Köszönöm.
(#) uniman válasza deak francis hozzászólására (») Dec 20, 2022 /
 
Ezekből...hogyan?
(#) deak francis hozzászólása Dec 20, 2022 /
 
Láttam egy hírdetésben.....
(#) kozso31 hozzászólása Dec 12, 2023 /
 
Üdv szakik:Szeretnék érdeklődni,hogy a Hodászi János féle akkumulátoros sertés sokkolót ismeri e valaki legalábbis az áramkörét,hogy miből tevődik össze.Mert ugyan is volt lehetőségem kipróbálni és elmondanám,hogy nagyon jól működik 450 kg-os selejt kocát kábítottam vele úgy el dőlt ahogy csak illik.(Mielőtt mondanátok,hogy keressem fel lehetetlen mert sajnos eltávozott közülünk sajnos)Annyit tudok róla,hogy 12V-os aksival működik van rajta egy 20kg-500kg-ig állítható potméter.Megnéztem,hogy mi van benne de az egész be van öntve(szerintem műgyantával)és nem kivehető semilyen alkatrész&nyomtatott áramkör.Olyan helyen jól jönne ahol nincs áram pl tanya(Mert van ilyen)segítségeteket előre is köszönöm.
(#) deak francis válasza kozso31 hozzászólására (») Dec 13, 2023 /
 
Szia.
Nagyon bedöglött ez a topik. Szerintem itt már nem tud senki -semmit...
(#) Gafly válasza deak francis hozzászólására (») Dec 13, 2023 / 1
 
Nyissál újat, hátha attól okosabbak leszünk.
(#) deak francis válasza deak francis hozzászólására (») Dec 13, 2023 /
 
......hozzáfűzni. (ez sajna lemaradt)
(#) Horvath65 válasza kozso31 hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Valami hasonlóba gondolkodtam én is, de nem került rá sor. Olvass visszább.
(#) bbb válasza kozso31 hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
A youtube videója alatt ott van a telefonszáma. Ha ő nem is tudja már felvenni a telefont, hátha családtag megteszi és tud válaszolni a kérdésedre, esetleg van még nekik eladó.

A gyantás kiöntött cumót ha megmelegíted, akkor nem lesz kicsit folyós/törhető? Esetleg így ahogy van, ameddig le tudod bontani, arról tudsz képet felrakni?
(#) kozso31 válasza bbb hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Sajnos nem tudom lefotózni mert mint irtam be van öntve csak a potméter látható.Szétbontani meg nem akarom ugyan is nem az enyém csak kölcsön kaptam.
(#) bbb válasza kozso31 hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Akkor marad, hogy telefonálsz egyet, hátha az örökösöknél van még eladó példány, vagy legalább infó a beltartalomról...
(#) ONKYOS válasza kozso31 hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Üdv.lehet készíteni ilyent,nem kell koppintani semmit.
Egyetlen vezérlő Ic.kell, és kicsi meghajtó trafó+ kapcsoló tranzisztor, ami meghajtja,a sertéskábító 50Hz-es trafót, 50-120Hz.ig lehet változtani,/poti/ a meghajtó jel, frekvenciáját, továbbá a kimeneti fesz.t.
Az egész ák, cucc.9V-ról működik, Li-ion akkupackról.
Biztonságos, és hosszú élettartamú is.
elektroműszerész
(#) deak francis válasza ONKYOS hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Szia. A kimeneti freki az négyszögjel?Nem kell ide szinusz?(a hálozatihoz képest)
Következő: »»   17 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem