Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronyika orosz digitális órák
Lapozás: OK   24 / 26
(#) Hp41C válasza TyeDa hozzászólására (») Jún 16, 2020 / 1
 
Órajel ellenőrzése. Quartz csere: 32.768kHz.
(#) Laxi58 hozzászólása Jún 17, 2020 / 1
 
Sziasztok! Roy_77 köszönöm mégegyszer a rajzot! Két óra működik, az egyik pontos. Van még 3 db, egészben, ha valakit érdekel. Üdv: Feró
(#) Roy_77 válasza TyeDa hozzászólására (») Jún 17, 2020 /
 
Van Csövem ha érdekel. Van új, de van gyengébb is, ha nem akarod, hogy nagyon különbözzenek.
(#) vfd ora válasza kisgeri hozzászólására (») Júl 1, 2020 /
 
Az óra azóta is múködik!
(#) vfd ora válasza Roy_77 hozzászólására (») Júl 1, 2020 /
 
Üdv!

Milyen csövekről van szó, esetleg IV 12-es?
(#) kisgeri válasza vfd ora hozzászólására (») Júl 1, 2020 /
 
Nagyon szuper, legyen is így még jó sokáig.
(#) vfd ora válasza kisgeri hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
Újabb segítségre lenne szükségem, bár gyanús, hogy ugyan az a gond mint a másik óránál.

Vettem egy B6-403 hibás órát!

Bekapcsolás után a tizes cső 1-et ír ki 0-a helyett, és utánna nem világít.
Az óra elindul, de mint a másiknál, folyamatosan 10-nél vált az 1 órás cső, a 10-órás nem jelez.
Viszont van még egy érdekessége, nagyon sokat késik.
Folyamatosan számoltam a másodperc villogását, és azt tapasztaltam, hogy eleinte 60-nál vált, majd valami miatt 120, 180 240 300- másodpercenként léptet egyet, majd újbol 60-nál.

Esetleg van valamilyen ötleted?
(#) vfd ora válasza kisgeri hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
Szóval nem szívesen de megkellett bontanom az órát, amin még a három érintetlen gyári plomba megvolt!
Egyrészt, mivel az előlapi zöld plexi is ki volt esve, és nem világít a 10-es kijelző.
Igazából, most annyit csinál, hogy egy pillanatra kijelzi a 10-es számot, de tovább számlál 10-ig, majd megint felvillan a 10-es kijelzése.
A késés továbbra is fenn áll.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2020
(#) vfd ora válasza vfd ora hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Nem akarom elkiabálni, de közben megoldódott az óra összes hibája!
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2020
(#) granpa válasza vfd ora hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Nocsak, mi olt a hiba?
(#) vfd ora válasza granpa hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
Egy db alkatrészt kellett kicserélni, és azóta, mint az atomóra, olyan pontos!
(#) vargaf válasza vfd ora hozzászólására (») Szept 3, 2020 / 1
 
Idézet:
„Egy db alkatrészt kellett kicserélni”

Ezzel nem válaszoltál a kérdésre, hogy mi volt a hiba. Megkérdezem én is, mi volt a hiba, melyik alkatrészt kellett cserélni? De kérlek ne azt válaszold, hogy az egyiket, mert az nem válasz!
(#) vfd ora válasza vargaf hozzászólására (») Szept 8, 2020 /
 
A választ találóskérdésnek szántam, mivel az óra problémájának felvetésére senki sem reagált!

Viszont a hibaelhárítása után, már jöttek az érdeklődések.

„Egy db alkatrészt kellett kicserélni”

Amiből csak egy db van a nyákon! Sajnos ez lemaradt!

Öt ilyen létezik, ha jól számoltam.

1 hálózati trafó, jó
2 biztosíték, jó
3 quarcz, jó
4 trimmerkondenzátor, jó
5 elektrolit kondenzátor, nincs kapacitása, cserélve lett, és egyből működőképs lett az óra!

Ennyi volt a hiba oka!

Remélem így megfelelő a válaszom!
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2020
(#) kisgeri válasza vfd ora hozzászólására (») Szept 8, 2020 /
 
Jó, hogy megírtad, minden ilyenből lehet tanulni.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2020
(#) fecameca válasza vfd ora hozzászólására (») Szept 8, 2020 /
 
Az oroszok nem tudnak jó elektrolit kondenzátort csinálni, az összes Junoszty tévében is mindet ki kellett cserélni, utána jók lettek. Azt már nem is sorolom a hibák közé. Természetes, hogy az idén az "Elektronyika" kvarcórába is új elkó kellett. Legalább 40 éves már biztos megvan. Ebben is azok a különálló zöld csövek vannak. Azokat is fel kellett csereberélni, a gyengébbeket tettem az órák és a percek helyén is a tízes pozíciókba, ott kevésbé feltűnő, hogy fakulnak.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2020
(#) vfd ora válasza vargaf hozzászólására (») Szept 10, 2020 /
 
Üdv!
(#) proba válasza fecameca hozzászólására (») Szept 10, 2020 /
 
Idézet:
„Az oroszok nem tudnak jó elektrolit kondenzátort csinálni”

Lehet csak megelőzték a korukat...( bár azért még fejlődhettek volna a tervezett elavulásban) Neves videók is voltak rossz szériával szerelve, a 2000-res évek szerkezetei még az 5 évet sem mindig élték meg. A maiak között is van 1000 óra, már gyártáskor ráírva..( a jobbak meg 5000... a legtöbb orosz óra azért a 20*365*24 -et kihúzott . )
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2020
(#) tandem hozzászólása Jan 19, 2021 /
 
Sziasztok!
Nálam egy Elektronika 11-03 típusú óra van és a problémám a következő vele.
A középső pont szegmens halványan világít ha kihúzom a konnektorból akkor az összes szegmens felvillan a kijelző.
Kondenzátort már cseréltem benne 100µF 50V (100µF/63V).
Trafóját mértem az jó.
A kondi is 27V-ot kap.
Esetleg lenne e valakinek tapasztalata hogy hol keressem a hibát?
(#) kisgeri válasza tandem hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Órajel van egyáltalán? A kvarc is szokott rossz lenni időnként.
(#) tandem válasza kisgeri hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Szia!
Ma cseréltem kvarcot de semmi változás.
A fűtőszál haloványan (izzik)
Még a két kapcsolóra gyanakszom mert nem igazán szuperálnak egyiket be sem lehet nyomni rendesen. Kipucolom aztán meglátom mi lesz.
(#) tandem hozzászólása Jan 26, 2021 /
 
Ha lejjebb vittem a feszültséget az órának, (27-ről 15V-ra) akkor néhány szegmens világít de nem csinál semmit.
Lehet hogy a K145NK1901 ic rossz :/
Ötlet esetleg valakinek?
(#) kisgeri válasza tandem hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
A kapcsolási rajza nincs meg nekem így hirtelen, de ebben mindent 1db IC old meg. Sajnos előfordulhat hogy rossz, de ebayen biztosan beszerezhető, kérdés mennyiért. Jó lenne oszcilloszkóppal rámérni, hogy melyik lábon milyen életjel van, avagy nincs... Az órajelet is emiatt kérdeztem, mert ha az nincs, akkor a kijelzés sem megy.

Szerk: találtam közben valami rajzokat, de nem látom, hogy az órajel bárhol ki lenne vezetve az IC-ből. Esetleg a kvarc kondenzátorát és trimmerét is nézd meg.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2021
(#) Hp41C válasza kisgeri hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
A nagy IC 2. lábán elvileg a 32768 Hz frekvenciájú négyszögjelnek meg kellene jelennie, ha a quartz oszcillátor beindul.
(#) proba válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Az esetleges feszültség is jelezheti az oszcillációt. Ha mindkét lábon közel azonos, de nem tápfeszültség közeli érték van, az szerintem működő oszcillátort jelez.
(#) tandem válasza proba hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Majd beindítom a csöves oszcilloszkópomat és megnézem a jelet. De megmérem a feszt is. Köszönöm.
(#) kisgeri válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Igazad van, a másik rajzot néztem jobban át, ezt csak felületesen. Tényleg ott van
Kíváncsi vagyok tandem mit lát majd a mérések után.
(#) oriza hozzászólása Máj 29, 2021 /
 
Üdv Mindenkinek!
A nagy bezártság alatt kilomoltam néhány felesleges dolgot. De kezembe akadt ez a régi óra. Sajnos a képen lévőnél valóságban sokkal gyengébb a kijelző láthatósága! Működik és meglepően pontos. Lehetséges e javítani/cserélni, ill. van 12 db. új IB-6 (IV-6) csövem, ami pénztárgép kijelző volt. Lehetne ezeket felhasználni valahogyan a mostani kijelző helyett?
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2021
(#) kisgeri válasza oriza hozzászólására (») Máj 29, 2021 /
 
Szia! Első körben én megnézném, hogy az elkók jók-e benne, mert rendszeresen rosszak, és a legkülönbözőbb hibákat tudják okozni. IV-6 csövek nem hiszem, hogy egyszerűen belefaraghatóak, mert azok egyedi csövek, ebben meg 1 db multiplex üzemű cső van. Kis utánajárással biztosan szerezhető bele eredeti cső is, igaz a szállítás alighanem drágább lesz a csőnél.
(#) oriza válasza kisgeri hozzászólására (») Máj 29, 2021 /
 
Köszönöm az útmutatást!
Kicseréltem az elkókat, de nem változott semmi.
Keresgéltem és ámulatomra ezt találtam:
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2021

kijelző.jpg
    
(#) oriza válasza oriza hozzászólására (») Máj 29, 2021 /
 
Lenne még egy kérdésem: van egy Elektronyika 7-21 órám is.
Egy hónap alatt 4-5 percet késik. Mit javasolsz, mit kellene módosítani?
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2021
Következő: »»   24 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem