Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   251 / 276
(#) kari142 válasza Phile80 hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Helló!Köszi mindenkinek, a hozzászólását!!! Panel jav siker elindúlt a gép ,helyére kötve a nem helyén lévő,de az égett vadiúj dil 052 vel a 6 fokozaton 32 V feszültség van Sok minden van még vele,de mi a véleményetek érdemes még energiát pénzt tenni vele,mert a tekercseit olyan gyerekesnek találom alig van rajta huzal az is úgy ahogy!!?? Ebből még a 200 A sem nézném ki.És Ti?
(#) Phile80 válasza kari142 hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Fogalmam sincs honnan veszed hogy nem tud 200A-t. 27V-os ívfeszültséghez kb. 250A-es hegesztőáram tartozik, tehát simán tudhatja a gép. Egy kezemen meg tudnám számolni azt a néhány 200A alatti 3 fázisú gépet amit eddig láttam. Mindegyik minimum 210-240A.
Azt sem értem minek egyáltalán 200A, vasúti síneket akarsz hegeszteni? Otthoni barkácsoláshoz még a 150A is sok.
Ami a tekercseket illeti, mivel 3 fázisú a gép így fázisonként néhány Ampert vesz fel, minek kellene a vastag huzal a trafóra? Ez meg ráadásul rézből van.
Ha a vezérlés jó és van kimeneti feszültség, akkor hegessz vele és meglátod milyen.
(#) erbe válasza kari142 hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Éppen tegnap hoztak átalakításra egy förmedvényt. A lakájos kabaréból.: "Ezt én Önnek nem ajánlom! "
... 190 típusjelzés. 10 % Bi-vel két fázisról 160 A max áram. 230 V-ról már csak 115 A a csúcs. Kár hogy nem néztem meg, mielőtt elvállaltam. Most már csak a "Gombháború" kiskölykére hivatkozhatok. "-Ha én ezt tudom, el se jövök." A tulajnak csak 1 fázisa van, aszerint rendelte a gépet (szerinte), de kombináltat kapott.
Tulajdonosa vett hozzá kasznizáshoz 4 m-es munkakábelt. Előzetes kérdezősködés nélkül. Beszereltem a csatlakozót, vettem hozzá szelepet (munkakábelben kézi gázszelep van). Kellett bele a szelephez (24 V DC vagy 42-48 V AC) külön trafó, mert a vezérlés 12 V-os ~2 VA-es trafóról megy. A hüvelykujjkörömnyi szelep meg 7,5-12 W-ot kíván. Ha a gépre vásárláskor rákölti ezt a ~40.-e Ft-ot, kap egy normális használható gépet, amiben mindez benne van.
Kész van, kipróbálom, az előtoló egységet úgy ahogy van, kidobhatja. Javítani nem lehet és már ronggyá kopott. Eltolja a drótot a 4 m-es munkakábelben is, de olyan a hangja, mint az 50-60 konténert szállító szerelvénynek. Néha felvisít, mintha megpörögne a csapágy, pedig bronzpersely van benne.
A tied ehhez képest minden ellenérzésed ellenére ipari minőség (bár a korhoz igazodó kivitelben).
(#) erbe válasza Phile80 hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Azt még nem is írtam, hogy minden alamóniumból van a gépben. Nem méregettem, de 1,4-1,5-ös a primer, a szekunder elég normális, 4*6-os. A testkábel rézbevonatú alumínium sodrott vezeték. Olyan vékony szálakból, hogy csak napszemüveggel szabad ránézni, mert különben eltörik. A fix munkakábelt nem szedtem szét, hogy megnézzem. Talán jobb is.
(#) Phile80 válasza erbe hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Nem kell ezen csodálkozni. Olcsó gépet csak olcsó anyagokból lehet, erre van kereslet. Érthető is, hogy aki évente egyszer veszi elő nem akar ipari gépet venni és azt az egy alkalmat ez a barkács kategória kibírja. Akkor van inkább baj, amikor pénzt keresnek vele és napi szinten 8 órában akarják használni. Nem arra való.
Ami az alu vezetőket illeti, kábelben nem lesz olyan tartós mint a réz, viszont töredékébe kerül és sokkal könnyebb.
(#) erbe válasza Phile80 hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
5 év alatt tönkrenyúzta a hajtóművét aztán még most akarja fejleszteni, hogy még többet dolgozhasson vele.
(#) kari142 hozzászólása Jan 27, 2021 /
 
Igaz még van mit csinálni ,mert a gázszelepről letörték a csapot, kötések testkábeien és egyébb csatlakozás a biztositékokat vissza kellene állitani ezen csak 1 van az sem házban csak közéforr. nem 3 kellene.?? aztán kipróbálom,de csak a jövőhéten lessz rá időm. Üdv.k
(#) kari142 válasza Phile80 hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Hát ki tudja ,lehet kell majd hegeszteni vastagabb anyagot is ,most készülök mást is csinálni karosszéria után .Nem értek sajnos hozzá,csk keveseltem a rá tekert huzalt ,mertjó nagy barab vasmag van benne
(#) Fpepe hozzászólása Feb 2, 2021 /
 
Üdvözletem mindenkinek!
Szeretnék segítséget kérni tőletek.
Adott egy bmax 223 típusú 220 Amper 3fazisú trafós co hegesztő. A problémám hogy teljesen mindegy hogy a 7 állású fokozatkapcsolót hova állítom akkor is kb 90A áramerősséggel dolgozik, amit lakatfogóval mértem. Kipucoltam a fokozatkapcsolót és a mágneskapcsolót, de semmi javulás.  Van esetleg tapasztalata, ötlete valakinek hogy merre induljak el? 
Hátha látott már valaki hasonló jelenséget.
Előre is köszönöm a segítséget. 
(#) erbe válasza Fpepe hozzászólására (») Feb 2, 2021 /
 
Ha a trafó megkapja a 3 fázist, már csak diódahiba lehet.
(#) Fpepe válasza erbe hozzászólására (») Feb 2, 2021 /
 
Köszönöm, meglett a hiba.
A trafó szekunder oldalán az egyik saruba rosszul volt préselve és kiégett a vezeték,csak nem látszott a zsugorcsőtől.
Csere után tökéletesen működik.
(#) sándor67 hozzászólása Feb 3, 2021 /
 
Sziasztok!
Hetra MIG 160 hegesztő fokozatkapcsolóját kellene cserélni. Ismertek szervízt Bács megyében?
Illetve ez a kapcsoló jó hozzá:?
kapcsoló
(#) Phile80 válasza sándor67 hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Igen, ez a kapcsoló kell bele. A Ganztól olcsóbban meg tudod venni.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2021
(#) erbe válasza Phile80 hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Éppen ma kellett vennem 1-0-2-es 20 A-es kapcsolót. Ganz webshopban lett volna ~5800.-. Helyi forgalmazónál 8600.-. Mikor megjegyeztem, hogy inkább meghozatom a netről, mert szállítással is olcsóbb, előkerült egy Apator, 5150.-ért.
(#) sándor67 válasza Phile80 hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Köszönöm! Megjött a kapcsoló, ez már modernebb- kisseb kialakítású. A régivel a kapcsolási sémája megegyezik, azaz egy az egybe cserélhető?
(#) sándor67 válasza sándor67 hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
A kép lemaradt.
(#) Phile80 válasza sándor67 hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Igen.
(#) camarogabor hozzászólása Feb 12, 2021 /
 
Hallo. Transarc-500-ban megadta magát pár dióda a panelban tudná e javítani vala
ki?
(#) fastaction hozzászólása Feb 13, 2021 /
 
Sziasztok ! Érdemes lehet Co hegesztőt fabrikálnom egy EI 170 vasra tekert trafóból ? Primer 1,2mm , szekunder 1,2x6mm . Üresen 38 V egyenfeszültség jön le róla ( egyenirányítva , kondi nélkül ) . Eredetileg egy 24 V - os , 50 A - os , akkumulátor töltő volt .
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2021
(#) mpisti válasza fastaction hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
A vas OK, de az 1,2 mm-es és az a szekunder huzal gyengécske, ha egy olyan Co-t akarsz csinálni, amit az E-I 170-ből ki lehet hozni-feltéve ha az eredeti kb. 80-90 mm-es pakettvastagság megvan.
Az1,2 mm-es huzal esetleg a leggyengébb fokozathoz elég lehet, de az alapnak jobb lenne a 2 mm-es, aztán ahogy növekednek a fokozatok úgy csökkenhet a huzalkeresztmetszet, ha van többféle huzalod. Szekundernak ajánlott a 24-25 mm2, ha nem akarsz izgulni a melegedés miatt.
(#) mpisti válasza camarogabor hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Az egy eléggé méretes panel, miből gondolod hogy "pár dióda" adta meg magát, és nem valami más?
(#) fastaction válasza mpisti hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Köszönöm ! 0,6 - os huzalhoz gondoltam volna . Sajnos áttekercselésre nincsen keretem , illetve huzal sem. A huzaladagolást tudnám egyedül megoldani , míg a többi részt , csak megvenni . Lehet inkább gyűjtök egy Iskavar 170 - re .
(#) mpisti válasza fastaction hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Először 0,6, aztán jó lenne a 0,8 is, de ha lehet, akkor jó lenne vele meghegeszteni az ekevasat is... Mindig így kezdődik. Aztán mikor nyögve nyelősen elkészül az a gép ami csak 0,6-es huzallal tud dolgozni, akkor jön rá a legtöbb hobbista, hogy mennyi időt ölt bele egy alapjában véve használhatatlan masinába. Lehet hogy tényleg jobb lesz az Iskravar, de egy 190-es Einhell is megteszi, ha van 3 fázisod. 2 fázisról egész szépen dolgozik.
(#) dB_Thunder válasza fastaction hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Idézet:
„Lehet inkább gyűjtök egy Iskavar 170 - re .”

Mindenképp!!
Ha 230V Co kell, akkor mindenképp inverterest vegyél, ne sima trafóst!
(#) fastaction válasza mpisti hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Így van , ahogyan írod ! Építeni , csak okosan , hogy legyen értelme is . Van három fázis is . Iskavart próbáltam , nem egy nagy szám , de tudtam vele dolgozni .
(#) fastaction válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Üdv ! Gyakran párás helyen használnám , így marad a trafós . Pálcás hegesztő , az van inverteresben is , nem tetszik nekik (3db) a pára . Ekkor előszedem a trafósat és kész . Három fázis is van .
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2021
(#) dB_Thunder válasza fastaction hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Akkor meg mindenképp 3 fázisút vegyél!
(#) Ge Lee válasza fastaction hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Nálunk is nyirkos a műhely, az elektródát nem lehet otthagyni mert használhatatlan lesz. Az inverter is csak addig van a műhelyben amíg használva van. A trafónak meg mindegy, elvan, nem érdekli a pára. Nekem 1 fázisú trafós a Co-m és vígan hegesztem vele akár a 8-as kazánlemezt is, mondjuk nem is 1,5-ös rajta a primer hanem 2,5-ös vagy 3-as, meg a mag sem lemez hanem tekercselt vágott (hiperszil), nem is nagyon kell ki be kapcsolgatni mert lágyindító nélkül lekoppintja az automatát.
(#) fastaction válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 14, 2021 1 /
 
Rendben .
(#) fastaction válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Szia , itt sokszor el sem fér a műhelyben a hegesztendő rács , vagy bármi . Enyhén csepergős - párás időben az inverteres az életveszélyes már . A jó öreg trafós is csipked néha . Az egyik pálcás , inverterest Neked köszönhetem ! Már sokat ment , bírja . A sok salakolást untam , már meg , ezért szeretnék egy Co hegesztőt.
Következő: »»   251 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem