Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   106 / 137
(#) pipi válasza andyka hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Szerintem nézegesd a "gyári" libraryk mintáiban a httpclient-et
(#) andyka válasza pipi hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Próbálkozom azzal is, elértem hogy a következőt kapom vissza:
  1. [HTTP] GET... code: 400
  2. respons:
  3. <html>
  4. <head><title>400 The plain HTTP request was sent to HTTPS port</title></head>
  5. <body>
  6. <center><h1>400 Bad Request</h1></center>
  7. <center>The plain HTTP request was sent to HTTPS port</center>
  8. </body>
  9. </html>

Az alábbi kép a kapcsolódási infót tartalmazza

Névtelen.png
    
(#) Pethical válasza andyka hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Az a baja, hogy ő titkosított (https) csatornán várna kérést, te meg titkositatlanul küldöd neki. A trükk ennyi:
  1. WiFiClientSecure client;
  2. ...
  3. client.setInsecure(); // ha nem akarod validálni a tanúsítványt
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
(#) andyka hozzászólása Jan 28, 2021 /
 
Na meglett.
StreamHttpsClient.h mintapélda és az itten látottak alapján.
A
Idézet:
httpclient
ötlet jól jött, KÖSZI
(#) andyka hozzászólása Jan 28, 2021 /
 
Köszönöm a segítséget. Aki még nem csinált ilyent, a következő lett a megoldás:
  1. std::unique_ptr<BearSSL::WiFiClientSecure> client(new BearSSL::WiFiClientSecure);
  2. bool mfln = client->probeMaxFragmentLength("tls.mbed.org", 443, 1024);
  3. Serial.printf("Maximum fragment Length negotiation supported: %s\n", mfln ? "yes" : "no");
  4. if(mfln){ client->setBufferSizes(1024, 1024);  }
  5. const uint8_t fingerprint[20] = {...sha1 ujlenyomat, az oldal tanusitványa...};
  6. client->setFingerprint(fingerprint);
  7. HTTPClient http;
  8. String serverPath = "...az oldal címe, beleértve az api key -t is...";
  9. http.begin(*client,serverPath.c_str());

Így most megkapom azt a vállaszt mint a webböngészőbe.
10 darab SMS = 0,35 euró.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
(#) andyka hozzászólása Jan 28, 2021 /
 
Ez is létezik, csak nagyon lassu, mikor megy mikor nem, és a rendes SMS-ek számát 10 darabra korlátozza egy hónapba
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
(#) Pethical válasza andyka hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Elég sok SMS Gateway szolgáltató létezik a világon.
(#) pipi válasza andyka hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Hali!
Én a Pushbullet-et használom, ez Push üzenetet küld "okos" telefonra, ha jól emlékszem 500 üzi/hó ingyen. Van rá esp8266 mintaprogi.
A lakásriasztóm küldözgeti az élesítés/kikapcsolást és a riasztást, napi 4-8 üzenettől nem több nekem.
A Pushbullettel is lehet SMS-t küldeni, de az trükkös, neten "szól" a saját mobiltelefonnak hogy küldjön sms-t a megadott számra, ez nem szimpatikus
(#) andyka válasza pipi hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Hey,
Hát igen, az a bökkenő, a necces dolog bennük, legalábbis a nagy részébe hogy az összekötetés az mind interneten van, ezert nem mindig küldi ki időbe, sokszór késik, vagy majd este beindul és elküldi az egész napi üzenetet.
Eddig csak kettőn probáltam, ifttt.com/ és app.smso.ro (Romániába élek).
Az első tud rendes SMS-t (10 darab egy honapba, nem lehet többet vásárolni), internetes SMS-t és e-mailt.
A második az fizetős, de az eddigi próbálkozásoknál max 3 másodpercen belül megjött a rendes SMS, nem internetes.
Megnézem amit te írtál azt is.
(#) pipi válasza andyka hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
99%-ban megkapom a push üzenetet 1-3mp-en belül, ritkán de valóban előfordul hogy nem jön üzenet
(#) andyka válasza pipi hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Kiprobáltam és tényleg nagyon gyors,
A library nem használt (nekem), de ez igen.
Kösz az ötletet !
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2021
(#) pipi válasza andyka hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Bővebben: Link
Ha jól csalódok ebből indultam
PC-re is lehet telepíteni a puhsbulletet, és beállítani a telefon tükrözését a PC-re, így a telefon "összes" push üzenete egy-egy felugró ablakban megjelenik a monitoron - sms-frissítések-töltés-messenger-viber stb.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2021
(#) zsolt58 hozzászólása Feb 1, 2021 /
 
Sziasztok.
Ezt már valaki probálta?
Tapasztalatra lennék kiváncsi, hogy ez tényleg müködik?
(#) nedudgi válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 2, 2021 / 1
 
Igen. Körülbelül négy éve csináltam meg. Működik. Miért ne működne?
A legjobb, ha a drótot előre meghajlítod, beónozod, és rendelkezésedre álló legvékonyabb pákaheggyel forrasztod. Egy 280mAh LiFePO4 akkuval félóránként felébredve, 3-4 falon át működik egy hónapig.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2021
(#) zsolt58 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 2, 2021 /
 
És ha egy műanyag dobozba dobozolom akkor sokat veszit a hatósugarábol? Esetleg ha forasztok egy drótot a nyák lapon lévő antennaként szolgáló vezetékre és azt a drótot ki vezetem a dobozból az jó megoldás?
(#) nedudgi válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 2, 2021 / 1
 
A műanyag doboz nem nagyon hozza zavarba. Az antennához ne nyúlj, csak rosszabb lesz. Viszont használhatsz másik modult, amihez külső antennát lehet csatlakoztatni, például ESP-02.
(#) andyka hozzászólása Feb 3, 2021 /
 
Sziasztok,
Soros kommunikációt szeretnék egy ES32 és egy ESP8266 között.
Két kérdésem lenne, mekkora távolságig lehet ilyet csinálni 4-6 eres riasztó huzalon és hogy ajánlott-e a dedikált SoftwareSerial.h library használata vagy mehet simán a nativ Serial.begin(..) ? Amugy 10-30 masodpercenként szeretném számokat átküldeni egyikből a másikba, ha éppen változtak.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2021
(#) Lamprologus válasza andyka hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
ES32 = ESP32 ? Ha igen akkor miért nem wifin keresztül kommunikálnak?
(#) nedudgi válasza Lamprologus hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Valószínűsítem, hogy túlzottan elbonyolítaná a szoftvert. Az is lehetséges, hogy más-más hálózaton vannak.
(#) nedudgi válasza andyka hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Az adatmennyiség, és az adatok fontossága is beleszól a dologba. Gyakorlatilag lehetséges a tízméteres nagyságrend is. Ha nem kielégítő az adatátvitel minősége, lehet csökkenteni a sebességet, ellenőrző összeget használni, áramhurkos átvitelt, RS232 csipeket alkalmazni.
(#) usane válasza andyka hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Az összekötést nedudgi nagyjából leírta.A risztókábel nem épp soros kommunikációra való de 10m-en belül alkalmas lehet megfelelő sebességre korlátozva.
Az serial pedig attól függ, mik futnak a programban és használod-e debugra vagy sem. A debug a native-ot használja alapból, de meg lehet írni SoftwareSerialra is, csak rajtad múlik.
Továbbá, az ESP8266-nak bár 2 hardveres serial portja van ebből 1-et csak adásra lehet használni a flash miatt. Ezért csak 1 rendes serialod van. Ha ezen debuggolni is akarsz akkor meg kell fontolni a fentebb írtakat(Softver vagy hardverserial, debug vagy nem debug)
Az ESP32 esetén 3 hardveres serial van, ebből 1-et programozásra, reset, reboot használ, 1-nek a pinjeit a flash foglalja le, 1 szabad. Viszont ESP32-nél harwareSerial libet használva megadhatod máshová is a pineket, így hozzáférhetsz a több serial porthoz is, ha debuggolni is akarsz külön porton. Egy példa.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2021
(#) andyka hozzászólása Feb 3, 2021 /
 
Hello,
Már nézelődöm is, esetleg EZ vagy EZ lenne a jobb ? igaz nem 232.
Nem akarok debugot, csak adat közvetitést (ne töltsem az oldalt egy uj post-al)
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2021
(#) nedudgi válasza andyka hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
A 3,3V UART is működhet. Nem minden körülmények között, nem minden sebességen. Próbáld ki, mire képes a hardvered, mielőtt ágyút venné verébvadászatra...
(#) andyka válasza usane hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
„risztókábel nem épp soros kommunikációra való” (irtad), te milyent ajánlanál ?
(#) usane válasza andyka hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Mint nedudgi írta, jó lehet. 10-30 másodpercenkénti adatküldésre nem kell nagy sebesség. Távolságot nem írtál. A risztókábel is jó lehet pár méteren belül akár 3.3V jelszinttel is. Ha 10+ méterre szeretnéd elvinni még akkor is beleférhet ha nincs mellette zavarforrás. Ha igen , vagy 10-15m feletti hossz szükséges, akkor javasolt valami szintátalakító (RS232, RS485, stb)valamint csavart érpár alkalmazása a vezetékezésben. Ha már megvan a riasztókábel akkor próbáld ki. Ha még nincs akkor a szükséglet függvényében vehetsz akár RS485 kábelt, ha belefér az árba. Nem tudom mennyibe kerül, a risztókábel nyilván a legolcsóbb megoldás.
(#) zsolt58 hozzászólása Feb 4, 2021 /
 
Itt is felteszem a kérdést.
Ebben a topicban eddig juttotunk Bővebben: Link
Még mindig nem sikerült feltölteni egy sima üres programot az ESP8266 07-re.

ESP-07..........Arduino Uno
TX......................TX
RX......................RX
CH_PD................VCC
GPIO0/FLASH.......GND

Stabil 3.3V-t kap (nem az arduinorol)

Valakinek valami tipp vagy megoldás?
(#) pipi válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 4, 2021 / 1
 
Reset is kéne...
A menűben a reset method-dal is játszhatsz. De én a soros DTR-t a gpio0-ra, az RTS-t a resetre kötöm. https://content.instructables.com/ORIG/FN6/0C66/IY4QHNH1/FN60C66IY4...rame=1 de a képhez képest "normális" táppal, ahogy említetted is.
de a gpio15 is közbeszólhat, ha nincs a panelon lehúzó bekötve , https://raw.githubusercontent.com/esp8266/Arduino/master/doc/ESP_to...al.png
meg a gpio2 2 is https://www.forward.com.au/pfod/ESP8266/GPIOpins/index.html
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2021
(#) nedudgi válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 4, 2021 / 1
 
Már megbocsáss, de szerintem a TX adás, az RX vétel funkciójú kivezetést jelent. Eddigi tapasztalataim szerint a kettőt keresztbe kell kötni. Az Arduino rendszerekkel nem foglalkoztam, így lehet, hogy ott más a szokás.
(#) zsolt58 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 4, 2021 / 1
 
Az esp-01-et ez alapján programoztam fel.

qwe.jpg
    
(#) pipi válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 4, 2021 / 1
 
Nézet kérdése ki mit tüntet fel/ért a csatlakozón...
Ha PC-ről akarod programozi, akkor az usb soros átalakítókon a PC oldali neveket tüntetik fel, és az ESP leírásában is az ESP oldali nevek vannak, így keresztbe kell kötni...tx-rx rx-tx. Vannak ahol a jeleket úgy tüntetik fel, hogy mit kéne odakötni, én megnézném annak az arduinónak a doksijában, hogy azok honnan nézve TX/RX jelek
Következő: »»   106 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem