Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   105 / 137
(#) proba válasza atus1981 hozzászólására (») Jan 17, 2021 / 2
 
Itt kutakodnék. Mintha láttam volna sunrise sunset paramétereket is. Pontos idő meg egy időszerver.
(#) atus1981 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Van olyan, hogy sunset és sunrise, meg kell adni a koordinátákat, szerintem abból számol valahogyan, de "rules"-t lehet egyszerűbb lenne használni, csak nem tudom a mikéntjét. NTP szerver is beállítva, onnan megvan a dátum-idő.
Ebbe az irányba ölteted?
(#) atus1981 válasza proba hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Van, de abból hogyan csinálok kimenet kapcsolást?
(#) Bakman válasza atus1981 hozzászólására (») Jan 17, 2021 / 1
 
Nem teljesen értem, mi a kérdés pontosan. Napkelte és napnyugta adatokat találsz pl. itt: Bővebben: Link. Pár perces eltérésekkel van két táblázatom (lásd melléklet), hátha azzal könnyebben boldogulsz. Ezek az adatok hazánkban koordináták szerint és évenként változnak pár perccel de az eltérés nem számottevő. Egyébként is több "típusú" napkelte és napnyugta létezik.
(#) atus1981 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Az a gondom, hogy ahhoz, hogy a EspEasy kapcsolgassa az egyik kimenetét, kevés a tudásom.
(#) atus1981 hozzászólása Jan 17, 2021 /
 
Sikerült
Rules:
Idézet:
„on Clock#Time=All,%sunrise-20m% do
GPIO,2,1
endon

on Clock#Time=All,%sunset+10m% do
GPIO,2,0
endon


Köszi a segítséget.
(#) Lamprologus válasza atus1981 hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Vannak weblapok ahonnan le lehet kérdezni a pontos időt ... Bővebben: Link
Szerintem kis keresgéléssel lehet találni napkelte/napnyugta táblázatot is...
(#) zsolt58 hozzászólása Jan 21, 2021 /
 
Helló.
Az ESP-01-töl melyik az a WIFI modul aminek nagyobb a hatotávolsága?
Üdv.
(#) nedudgi válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 21, 2021 / 1
 
Amelyikhez lehet illeszteni irányított, nagy nyereségű külső antennát. Láttam valahol agy kísérlet videóját, ahol több kilométeres távolságon volt kapcsolat.
(#) zsolt58 válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Csak egy pár méterrel kellene, hogy több legyen.
A nodeMCU-n gondolkodom jelenleg. Szerinted?
(#) vargham válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 21, 2021 / 1
 
Legyen kerámia antennás. Vagy külső antenaa csatlakozós. És akkor kedvedre válogathatsz a különféle nyereségű antennák között.
Egyébként én elég nagy gyártási szórást találtam a modulok között is. Elvileg egyforma PCB antennás modulok közül az egyik hatótávja kétszer akkora, mint a másiké...
(#) zsolt58 válasza vargham hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Ezzel nem segitettél.
(#) vargham válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 21, 2021 / 1
 
Olyat válassz, amihez lehet antennát csatlakoztatni, és vegyél hozzá nagyobb nyereségű antennát, mint a PCB antenna.
(#) nedudgi válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 21, 2021 / 1
 
Mondom, irányított, nagynyereségű, külső antenna. A benne levő szoftver irreleváns, leszámítva, hogy milyen rádiófrekvenciás teljesítményt állít be.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2021
(#) zsolt58 válasza vargham hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
NodeMCU-hoz lehet csatlakoztatni antennát? És arrol van infó, hogy mekkora a hatotávolsága?
Üdv.
(#) nedudgi válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 21, 2021 / 1
 
Az oldal alján van egy táblázat.
A NodeMCU tudtommal szoftver.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2021
(#) andyka válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Sziasztok
ITT is van tablazat

Volna nekem is egy kérdésem, meg lehet-e oldani azt hogy AP es STA modba, eggyidejüleg más, más port számon fusson ?
Az mar sikerült hogy muködés közbe változtassak rajta - web felületen.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2021
(#) pucuka válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 21, 2021 / 1
 
A hatótávolság több mindentől függ, nem csak a kisugárzott teljesítménytől.
Külső antennát csatlakoztatni törvényesen nem lehet, még Szerbiában se.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2021
(#) nedudgi válasza pucuka hozzászólására (») Jan 21, 2021 / 1
 
Akkor ez törvénytelen termék?
(#) pucuka válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 21, 2021 / 1
 
A törvény úgy szól, (ugyan nálunk, de európai, ITU tag országokban sincs másképp) hogy akkor használhatod engedély nélkül, ha beépített, vagy dedikált antennája van. Egyébként engedély köteles.
Ha ezt a modult beépítik egy készülékbe, akkor a forgalombahozatali engedélyezés során vizsgálják, és akkor az egész készülékkel együtt használható külön engedély nélkül, akkor "dedikállt" antennája lesz. Jó, tudom, nem akarod forgalmazni, de alapból engedély nélkül rádióberendezést építeni (összerakni) csak amatőr engedély birtokában lehet. De az is engedély.
Persze partizánkodni lehet, de azért kockázatos.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2021
(#) superuser hozzászólása Jan 21, 2021 /
 
Feltettem egy kérdést ESP chip forrasztásával kapcsolatban a forrasztástechnika topikban.
(#) vargham válasza pucuka hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
A WiFi routerhez is vehetsz különféle antennákat. Mondjuk az is csak akkor szabványos, ha a gyártó levizsgáztatta az adott kombinációt.
(#) pipi válasza superuser hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Hol?
De a friss fórumtémák között sem látom.
(#) usane válasza vargham hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Vagyis a saját routerem sma antennáját sem cserélhetem le? Akkor miért raknak rá sma csatlakozót?
(#) vargham válasza usane hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Elvileg csak akkor, ha a gyártó levizsgáztatta az adott eszköz és antenna kombinációt.
(A munkahelyemen megpróbáltunk rádiós modulhoz saját antennát adni. Feladtuk, annyira drága lett volna a minősíttetés. Egyszerűbb megvenni egy kész, vizsgáztatott modult.)
Gyakorlatilag pedig akkor mennek ki hozzád, ha zavarsz másokat.
(#) Szemmy hozzászólása Jan 28, 2021 /
 
Sziasztok.
Segítségre lenne szükségem 1 Mks TFT Wifi-vel kapcsolatban.
Mivel ez is Esp8266 -os hátha valaki tud megoldást.
Van 1 3D-s nyontatóm ahoz vettem. Müködött rendesen, semmi gond.
Mindenhol ajánlották hogy frissitsem le a bin-t benne.
Nemkelett volna. Most kiirja az ip-t meg az ssid-de disconnected.
Vettem 1 másik modult, bedugtam minden tökéletes.
Kédésem a programját a működőnek lelehet menteni valahogy?
Kipróbáltam több firmware-t de mindegyikkel probléma van. A gyártó hivatalos firmware is rámegy de az is rossz. Már programozó modult is csináltam amivel több bin-t lehet rátölteni, fent emlitett progit is kipróbáltam, az eredmény változatlan.
Csak azért kérdezek itt nert nemtaláltam hasonló kérdést.
Köszönöm.
(#) Lamprologus válasza Szemmy hozzászólására (») Jan 28, 2021 / 1
 
ESP01-el jártam úgy hogy programozáskor valami gikszer történt ... többé nem tudtam belépni programozó módba...
Másik, működő mudulról leforrasztottam az EEPROM-ot, EEPROM programozóval kilovastam, azt a tartalmat visszaírtam a hibás modul EEPROM-jába, utána működött ...
Lehet lett volna egyszerűbb megoldás is ... Meg az is lehet hogy a tiedben nincs külön EEPROM, vagy nem lehet hozzáférni ...
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
(#) andyka hozzászólása Jan 28, 2021 /
 
Sziasztok
Segitségre lenne szükségem nekem is.
Találtam egy internetes oldalt (fizetős) ahonnan SMS üzeneteket lehet küldeni.
A lényeg hogy ha beírom a webböngésző címsávjába (address bar) az alábbiakat, akkor megjön az SMS a telefonra egy rövid számról.
  1. https://app.smso.ro/api/v1/send?sender=4&to="telefonszám E.164 formába"&body="az uzenet"&apiKey="API-KEY"

A böngésző pedig ezt {"status":200,"responseToken":"...számsór..."} adja vissza.
Azt szeretném elérni hogy egy ESP32 (Lolin D32 Pro) végezze el ezt a feladatot, csakhogy nem jön össze hogy is kell összeállítani a küldésre kerülő szöveget, vagyis amit a client.print(...); kellene küldjön a világhálóra.
Ennek a megszerkesztésére kellene a segitségetek, amit előre is köszönök.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
(#) Johnycorp válasza Szemmy hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Szia,

Nem ismerem pontosan a kialakított környezetet, de:
Arduino IDE-ben való programozáskor akkor jön elő hasonlatos dolog, ha a Tools --> Erase Flash opciónál nem az "All Flash Content" volt kiválasztva.
A hiba hasonlatos volt. Egy már meglévő sketch-em új verzióját töltöttem fel, majd ezután nem tudott arra a Wi-Fi pontra újrakapcsolódni, amin eddig is volt.
Amennyiben az "All Flash Content" lett kiválasztva, akkor megjavult a dolog.
Következő: »»   105 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem