Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1585 / 1672
(#) Izeg. válasza oxygen hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Üdv!
Szép munka, engem az érdekelne, a hátlapon lévő feliratok hogyan készültek?
(#) oxygen válasza Izeg. hozzászólására (») Jan 28, 2021 / 5
 
Szia

A gyárilag szinterezett hátlapba beégettem a feliratokat lézerrel (kínai kék, 5.5W van ráírva, nem mértem meg mennyi valójában) és feltöltöttem akrilfestékkel (sima tubusos, hobbiboltokban kapható). Száradás után a többletfestéket óvatosan letörölgettem alkoholos textildarabbal.
(#) Izeg. válasza oxygen hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Köszönjük a leírást.
(#) toncy hozzászólása Jan 31, 2021 / 15
 
Sziasztok
Elkészültem én is életem nagy művével )

Ami benne van:
2xVF2 végfok(Király Tibor) (irfp végtranyókkal, Conductor által tervezett nyák) amit a Skori féle önrezgő IV táp hajt 2x33volton, a hangszórókat a Skori féle hangszóróvédő és koppanásgátló védi az esetleges hibáktól. Előerősítőnek egy Wiselord által megálmodott "amp control" van atmega8 és pt2313 alapokon, továbbá egy egyszerű hőfokfüggő tranzisztoros ventillátor szabályzó (5 alkatrészből áll), rda5807fp rádió modul szintén atmega8 vezérli és egy xy-wrbt bluetooth modul(rádió modul beépítése után pattogó hangot ad, ezt még ki kell küszöbölnöm). Mivel egy Flepo Delta mini pc házba épült kénytelen voltam rengeteg bontott smd t használni.
Összességében 2 hónapot töltöttem el vele, délutánonként, rengeteg tapasztalattal lettem gazdagabb
(#) janigel válasza toncy hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Szép munka (a vezetékeles kicsi ront a képén).
Viszont ha javítani kell akkor szívás lesz a sok ragasztó.
Murphy bácsi pedig mindig működik.
Azért
(#) szs válasza janigel hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
-Ha jól csinálta, ha szép a munka is, hát minek kéne javítani?
-Ha azt a ragasztót le kell szedni, hát egy melegítés megoldja.
-Murphy semmi ilyesmit nem mondott, hogy minden elromlik (a közhiedelemmel ellentétben). Ő csak azt mondta, hogy: ha hagyunk olyan utat a katonának, ahol el is ronthatja, akkor lehet hogy azt teszi (ha hagyod, hogy elbaltázza, akkor elbaltázhatja)
-Két féldicséret közé nem kell okvetlen kétsornyi ijesztgetést beszúrni.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2021
(#) sany válasza toncy hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Idézet:
„életem nagy művével”

Még lehet ennél nagyobb is.
(#) toncy válasza janigel hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Azért igyekeztem úgy felépíteni, hogy könnyen javítható legyen meleg ragasztóra azért volt szükség, mert hely hiányában nem tudtam volna normálisan kialakítani a felfogatási pontokat némely nyákon. Belvilága azért kicsi a doboznak. Igen, Murphy úr jelen volt, a rádió modulból a működtető füstöt kiengedte, szerencsére egyebet nem bántott.
Köszönöm
(#) janigel válasza toncy hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Idézet:
„Igen, Murphy úr jelen volt”

Nem bántásnak szántam azt amit írtam.
Mindenképpen szép munka, és nem semmi dolog hogy minden hely ki van használva.
Kár hogy "Ő" működött, de jól kiszúrsz vele mert megjavítod.
Akkor is
(#) sonajkniz hozzászólása Feb 7, 2021 / 14
 
Sziasztok!
Kb. két hete szó volt itt a fórumon egy érdekes óráról.
Megihletett a dolog, mert a 12 éves lányom sosem tudja, mennyi az idő. Ránéz az órára, de a pillantás rövidsége miatt a tudatáig nem jut el. Az igazság az, hogy gyakran járok én is így.
Úgy gondoltam, ha már el kell olvasni, jobban beivódik. Ám az a nagy tábla bár érdekes, de nekem nem jött be. Úgy gondoltam, egy kétsoros LCD-re iratom ki. A deszkamodell elkészülte után azonban nem tetszett. Valahogy gagyinak éreztem. Ezért inkább egy nagyobb karakterméretű mindössze 1x8 karakteres kijelzőre esett a választásom, amin futó szövegként jelenik meg az idő. Ez azért is előnyösebb, mert 6-10 másodperc alatt fut le, így jobban megragad az információ.
Mnyugger ötletét használtam fel a kijelzés mikéntjére.
Ezen a linken láthatjátok működés közben.
(#) janigel válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Nagyon szuper. Gratulálok.
Engem érdekelne, ha publikus.
Írhatnál cikket róla, vagy feltehetnéd minden részét például ide.
Biztos hogy sokan megépítenénk.
(#) kalmi.kalmi válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Adott egy probléma... megoldottad. Ügyes !
Így már tudatosul mennyi az idő.
A probléma megoldása feltételezi, hogy a felhasználó tud olvasni, ha nem tud akkor akár fel is olvashatná !
Egyébként jó !
Én szerintem lehetne sablonosabb az idő kiírása így jobban tanítana, olyan okosító-órára gondolok. Lehetnének fokozatok, kezdő-haladó-profi.
(#) kaqkk válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Feb 7, 2021 / 3
 
(#) sonajkniz válasza janigel hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Szia!
Fel fogom tölteni a kért oldalra, csak előbb módosítok a nyomtató fájlokon, mert sajna elméreteztem a dobozt és csak a nyák megfaragása árán fért bele. Ugyanis kicsit nagyobb a panel mint a kijelző, és a kijelzőhöz méreteztem a dobozt.
(#) Gafly hozzászólása Feb 8, 2021 / 7
 
Nem egy akkora technikai bravúr, inkább ötletadó, mert ilyet ugyan lehet kapni, de meglehetősen ritka jószág.
Scart kábel, 3.5 mm-es Jack audió kimenettel.
Arra jó, hogy Set Top Box-ra tudjuk csatlakoztatni a vezetéknélküli fejhallgatót, és igy a TV-n szabadon állitható legyen a hangerő (akár némitás).

scart.JPG
    
(#) janigel válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Szia!
Oké, köszi.
Meg szeretném építeni, nagyon tetszik.
Van ennek a kijelzőnek nagyobb változata ?
(#) sonajkniz válasza janigel hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Szia!
Csak ezt találtam, ami nagyobb, de csak kb. 15-18%-al.
Az ára viszont több mint duplája, és az egész nyákot át kellene tervezni, mert másképp vannak a kivezetései. Akkor már inkább ilyesmiben kellene gondolkodni.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2021
(#) janigel válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Akkor nem érdemes lecserélni.
Ha nem tévedek ez ugyan az mint a tiéd ??- mert akkor megrendelem.
Ha tudnám a PIC típusát, azt is rendelnék és akkor időben megérkeznének.
De ez lenne valóban az igazi, ha megoldható.De ebből 2db.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2021
(#) sargarigo válasza Gafly hozzászólására (») Feb 8, 2021 / 1
 
Hűűű! Ilyet lehet kapni készen?
Én egy árnyékolt sztereó vezetéket lógattam ki a scartból, ugyanerre a feladatra. Mondjuk ennek már vagy 15 éve, de még jó. A TV-t már lecseréltem kétszer azóta
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2021
(#) Gafly válasza sargarigo hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Igen.
De ehhez volt minden otthon.
(#) sonajkniz válasza janigel hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Igen, ez az a kijelző.
A kontroller PIC18F14K22. A nyomógomb ez a típus.
Tudom, hogy van élből "könyök" nyomógomb, de a nyák nem arra van tervezve.
Megoldható a pont mátrix kijelző, csak akkor ahhoz egy teljesen új program kell.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2021
(#) janigel válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Nagyon érdekel ez a buli, átmehetnénk ide ?- mert innen ki fognak rúgni.
(#) sonajkniz válasza janigel hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Rendben.
(#) SzervízMacska válasza Gafly hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Nekem nemrégiben két keverő összekötését kellett megoldanom, nem volt egyszerű. Két xlr mamáról 1/8-os jack-re átalakítani. Több hetes tortúra volt, mire a szükséges adaptereket le tudták szállítani.
(#) Udvari Zsombor válasza Gafly hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Ügyes ötlet , bár én nemes egyszerűséggel egy olcsó számítógépes hangszóró vezetékére forrasztottam 2 RCA dugót, scart→RCA átalakító közdarabot használok amúgy is, így ha video átalakítóval VGA monitorra teszem a képet, akkor az RCA-módosított hangszóróval hangot is tudok biztosítani a képhez.
Én nem mernék szétszedni egy scart dugót, mielőtt még bármely pin leszokna az érintkezésről, vagy én zárnék rövidre valamit. Te hogyan tetted be a jack kimenetet a dugóba? Van-e egyáltalán annyi hely benne?
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 9, 2021 / 1
 
Fúrtam egy akkora lyukat, hogy a lengő aljzat törésgátlója pont belemenjen. Belül a kilógó (pontosabban belógó) részt levágtam, és beragasztottam.
Hely az "bőven" van, mert a scart dugó érintkezőre a vezetékek nem ráforrasztva vannak, hanem sajtolva, és egy tömböt alkot az egész. Nem esik szét, és igy magában a "dobozban" nincsen semmi, csak vezetékek.
Arra amire használod, a te megoldásod teljesen jó. Nálam a felhasználáshoz két scart dugó kellett, és egy 3.5 mm-es jack hang kimenet.

Az azért vicces, hogy van aki nyákkal, programmal, 3D nyomtatott dobozzal megcsinál nulláról valamit, és akkor azt ragozzuk, hogy beragasztottam egy lengő aljzatot egy scart dugó házába.
(#) Udvari Zsombor válasza Gafly hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Így már értem. Én csupán arra gondoltam, hogy egy "fúrt lukba anyával berögzítős" aljzat már nem férne bele a dugóba. Ez így mennyire tartós? Nem lehet hajlamos tőben kitörni a beragasztott lengőaljzat?
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Szerintem még az is beleférne.
Nem piszkálom.
(#) Henrik1996 hozzászólása Feb 10, 2021 / 9
 
Sziasztok!
Apróság ugyan, de büszke vagyok rá. Kis parkoló lámpa Simson Schwalbe/Star motorra. 12db LED van benne, vezérlő IC-vel meghajtva, hogy véletlenül se menjen tönkre
A panel úgy lett megtervezve, hogy összeforrasztás után tökéletesen bemegy a gyári izzófoglalat helyére.
LED-esítem a komplett motort, ez egy apró lépés.
(#) mnyugger válasza Henrik1996 hozzászólására (») Feb 10, 2021 / 1
 
Ügyes vagy.
Remélem beszámolsz a többi lámpa LED-esítéséről is.
Következő: »»   1585 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem