Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Indukciós hevítő készítése
Lapozás: OK   58 / 62
(#) pisti89 válasza ferci hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Feléled a téma.
Alapvetően igaz, de ha többen írkálnak akkor jutunk is valamire, ha csak én írok és nem jön válasz, akkor lecseng...


Valami hasonlóra gondoltam.
Nyilván nem kell eget rengető teljesítmény hozzá.
Eddig Disszuval melegítettük ki.
Nem az egész tárcsát kell melegíteni, hanem csak a vidialapkát, mert épp elég ha csak az ezüst kötőanyag megolvad, a tárcsának nem kell megfolynia...
Ha jól saccolok akkor heti 0,5-1kg-ot ki tudnék nyerni (1 korongon kb 70gramm van)
A heti 0,5kg éves szinten nem kevés anyag.
(#) gulyi88 válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Az indukciós hevítés csak egy lehetőség.
Rá lehet pörkölni mondjuk AWI hegesztővel is (ha van), vagy oxiacetilénnel(ha van).
Mondjuk ezeknek az üzemeltetési költsége elviszi a hasznot.
Vagy akár egy mikrosütő trafóból kreált ponthegesztő is megfelelhet lepotyogtatni a lapkákat.
Utóbbi az ami olcsón (kvázi ingyen), igénytelenül (egy kapcsoló, egy trafó meg egy darab vastag kábel), megbízhatóan (nincs benne ami elromoljon) tud működni.
(#) pisti89 válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Elsőkre sajnos nincs lehetőségem.
Ponthegesztős trafóm az van itthon is készen, csak kellene hozzá valami jó mechanika
(#) ferci válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 

Én se az egész tárcsára gondoltam, hanem "lépésenként" beforgatni " az aktuális részt.
Egy 4-6 cm ármérőjű tekercsbe csak befér 1 "fog" ?
Aztán ha már mozoghat, le is pottyanhat a függőleges tekercs alá ( addig stop, majd start ).
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2021
(#) pisti89 válasza ferci hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Igen, ilyesmire gondoltam.
Kérdés, hogy milyen készülék lehet alkalmas a célra?
(#) ferci válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 7, 2021 / 1
 
Így csinálnám nagyjából.
Azt már írtam, 1 kW biztos kellene és az nem nagy szám, majdnem alap..
Aztán hol veszel vagy ki csinálja meg, az más kérdés - csupán a tekercs kiképzés a lényeg.
Persze meg lehetne próbálni csak a fog FÖLÉ tartva és majdnem érintőlegesen.
Forgatni nyugodtan lehetne kézzel is, fogról fogra, stb.

pisti.JPG
    
(#) pisti89 válasza ferci hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Az alap ötletem szinte ugyanez volt, csak sose használtam ilyet, így kellett egy tapasztaltabb ember véleménye is.
Maga az 1kW nem okoz gondot.
Javítottam már elektroncsöves Ipari (fogászati) öntőgépet az kb 6kW volt, centrifugával...stb
(#) ferci válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Akkor hajrá.. a mechanika a lényeg, hogy ne kelljen állandóan pozícionálni.
Még lenne pár kiegészítés, de ha már sikeres a "kipotyogtatás", arra ráérsz már.
(#) granpa válasza Egri Frédi hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Volt az 50 is.
(#) pisti89 válasza ferci hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
És nektek hány fokra képes hevíteni a készüléketek?
Mert ugye az ezüstös forraszanyag valahol 800 fok körül olvad.
(#) gulyi88 válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Akkor meg pláne megérne egy próbát.
Satuba befogod a korongot, egyik kábellel együtt, másik kábelvéget meg hozzányomod a vídiához szemből (homlokoldalról), felizzik, lepöckölöd. A trafót szerintem kapcsolgatni sem feltétlen kell, folyamatosan mehet.
Ha működik, akkor lehet fejleszteni a megoldáson.
(#) pisti89 válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Ez is igaz, csak nekem jobban tetszene az indukciós megoldás.
De majd hozok 1et haza és meglátom mit mutat a ponthegesztős trafó megoldás
(#) gulyi88 válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Amúgy arrafelé a "fejlett nyugaton" nem szokták élezni a vídiás lapokat?
Megkopik, akkor kuka, jöhet az új helyette? Azét egy minőségi lap nem éppen olcsó.
Vagy mi okból kerül olyan nagy mennyiség a hulladékba?
(#) erbe válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Ahhoz a véghez, amit a fűrészfoghoz vagy mellé érintesz (akad, amelyik nagy ellenállású vagy egyáltalán nem vezet), egészítsd ki egy szénrúddal! Hegesztőkellék boltban talán még mostanában is lehet kapni. Ha nem, nagyobb szén-cink elemből, pl. 4,5 V-os vagy R20 - D elemből nyerhetsz ki. Hűtőszerelők is így forrasztják ipari ezüsttel a csöveket. Persze két szénrúddal, de neked egy is megfelel.
(#) pisti89 válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
De, van 2 nagy automata élezőnk, viszont nálunk a lapok 100%-os terheléssel mennek, így hamarabb megégnek, vetemednek. (ezek a gépek éjjel-nappal élezik az odakészített lapokat, amik kiskocsikon állnak és egy másikra kipakolja a gép a kész darabokat)
1x megélezik, max 2x aztán kuka.
Raklapszámra rendeljük a lapokat, amik utána polcrendszereken várnak pár napot, aztán mennek egy rövid, de izzasztó munkanapra, aztán csiszolás...)
(ez a munkanap valójában max 4-5 óra meló vízhűtéssel, aztán élezés)
Ez a cég legkisebb kiadása
Korábban a lassú fűrészgéppel sokáig jók voltak a lapok, de az új gépsor csak úgy nyeli a rönkfákat...
Teljesítményért cserébe sok lapot pazarlunk el.
Csak a viszonyszámok miatt, ha 1 órát áll a fűrészgép az 50.000€ kiesés a gyárnak.
Ha a gyalugép leáll, az óránként 20.000€ veszteség
Na most ebből látszik, hogy egy fűrészlap elenyésző tétel.
Pénteken 74db tárcsát számoltam a fémkonténerben, ezek kb 70cm átmérőjű tárcsák
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2021
(#) pisti89 válasza erbe hozzászólására (») Feb 12, 2021 /
 
Mikrotrafós ponthegesztőtrafó kipróbálva.
2 sec alatt lekapja a fogat, szóval elég gyors.
Már csak a mechanikán agyalok.

Bár indukciósat akartam, de ez így szupergyors.
Köszönöm, hogy rávezettetek erre a megoldásra.

kb 700VA-es trafó
25mm2 kábelből 2x1menet (tehát kvázi 50mm2) ez simán bírja, bár nehezen fért bele az ablakba

Lépek is, mert ez innentől már OFF lenne

Köszönöm még 1x mindenkinek

Ui
Majd lehet dobok képet a kész, bedobozolt verzióról
(#) csavarkulcs hozzászólása Ápr 14, 2021 /
 
Sziasztok!
Szeretném befejezni a több éves projektem.
Valami hasonló melegítőt szeretnék mint ami a képen van, ezt a swarciban használtuk, 10kwos.
A kábel védőcsöve egy 3colos tűzoltó tömlő.
Egy ilyen mozgatható szeretnék, nem baj ha nagyobb, nehezebb, csak egy berohadt csavart ki tudjak szedni vele.
Nem szedtem szét nagyon ami a képen van, de ami biztos hogy a fej vasmagos, és vizhuteses az egész.
Nem tudom hogy milyen kábelen lehet elvinni 10 méteren ekkora teljesitmenyt? Koax? Van itthon rádióadó koaxom, a közepe kb 2mm huzal van, de az édeskevés ide. Talán egy fémhálós csőben lehetne belehúzni egy hegesztő kábelt, és az leárnyékolná. Vélemény?
Vagy inkább a pisztolyban csináljam a nagy frekvenciát?
A teljesitmenyt egy régi 10kW hegesztőtrafó biztosítaná.
Az eredeti gép amit használtunk kb akkora volt mint egy kisebb hűtő.
(#) csavarkulcs válasza csavarkulcs hozzászólására (») Ápr 16, 2021 /
 
Senki?
(#) erbe válasza csavarkulcs hozzászólására (») Ápr 16, 2021 /
 
Ez nem indukciós hevítő. Ha nem csak a fogót mutatnád, hanem a gépet is, jó lenne az adattáblája is, abból többet tudnánk. A nagy semmihez nehéz hozzászólni. Valószínűleg még senki nem látott ilyent, aki ezt a fórumot olvasgatja.
(#) csavarkulcs válasza erbe hozzászólására (») Ápr 17, 2021 /
 
Ez a fejegység ez melegít. Adattablát nem tudok, mert már nem vagyok ott. Igazából az érdekelne hogy hogyan lehet elvezetni a magas frekvenciát 10m-t hogy ne legyen káros.
(#) Egri Frédi válasza csavarkulcs hozzászólására (») Ápr 17, 2021 /
 
Biztos vsgy benne, hogy ez az "izé" nagyfrekvencián ment ?
A "berendezés " méretei engem inkább egy ponthegesztőre emlékeztet. Annak is - az ipariaknak - vízhűtéses a feje. Az meg, hogy egy kisebb hűtő méretű volt az eredeti - amit láttál - nos, manapság ezen a területen fokozottan igaz, hogy: nem a méret a lényeg !
Ha már van egy 10kW -os átalakítható hegesztőtrafód, miért nem egy "ponthevítőben" gondolkodsz. Sokkal egyszerűbb a megvalósítása, mint 10 kW -ot 50 kHz -en 10 m -re elvinni.
Én dolgoztam ipari indukciós edző berendezés használó cégnél. Ott a tápegység/vezérlő berendezés az "edző" mellé - azzal egybeépítve volt telepítve.
Ha ehhez való vízhűtéses fogót nem tudsz venni/szerezni, akkor szerintem azt lesz a legbonyolultabb összehozni.
Feltételezem nem napi 3 órában akarsz berohadt csavarokat bontani, hanem alkalomszerűen 2 - 3 db. -ot. Ehhez a túlmelegedés veszélye nélkül bőven elég 2 x 25 mm2 rézkábel. Ezen 2 - 3 mp. -ig 2-300 A is simán átmehet. Ekkora áram, ennyi idő alatt egy M8 -as csavart képes felizzítani ...
(#) ferci válasza csavarkulcs hozzászólására (») Ápr 17, 2021 /
 
Szia!
Találsz a neten erről némi doksit, de a fejről biztos nem..
A kérdés az, hogy a rezgőköri kondik mennyire speciálisak a fizikai forma, kivitel miatt.
(#) ferci válasza csavarkulcs hozzászólására (») Ápr 17, 2021 /
 
(#) csavarkulcs válasza Egri Frédi hozzászólására (») Ápr 17, 2021 /
 
Biztos hogy nagyfrekis volt, hallottam a fiatal füleimmel a sípolását amikor a gombot megy nyomtam. Nem kellett hozzá érinteni a vas hoz. Van róla video is.Bővebben: Link
Mennyire lenne bonyolult a fejegységben megcsinálni az elektronikát?
Szeretném használni vas melegitesere egyengetés, kovacsolás céllal, és anyákat leszedni...
(#) bandika válasza csavarkulcs hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Idukciós hevítő un. "kézitrafója" és az induktor van a képen, vízhűtéssel ellátva, a hozzávezető "anakonda" egy részével. Freki 2-15 kHz között szokott lenni anyagtól és behatolási mélységtől függ. Ezt IGBT-s inverterrel állítják elő, az előbb említett kézitrafó primerje és jó izmos kondi (általában az is vízhűtéssel) alkotja a rezgőkört.
(#) llaczo hozzászólása Máj 20, 2021 /
 
Sziasztok.
Szeretnék éípíteni egy kb. 1 Kw-os, 220 voltos indukciós hevítőt. Láttam hírdetésben. Kissebb fúrógép nagyságú és nekem 10 es csavarig pont elég. Lényeg a mobilitás lenne.
Tud e valaki 220 voltos,mondjuk főzőlaphoz hasonló kapcsolás? Azt begyűrném egy kimustrált kézi fúrógépbe.
Gondolkodtam hogy bonott rezsóbol készíthetnék egyet, de nincs ilyen tapasztalatom.
Az ötleteket, vagy kapcsolást előre is köszönöm.
(#) Egri Frédi válasza llaczo hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
A rezsó nem indukciós úton melegít/hevít, bár némi mágneses teret biztosan kelt a fűtőszál maga körül ... Vagy én értettem valamit félre ?
(#) pisti89 válasza llaczo hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Szia
Ne haragudj, de az írásod alapján sok alapismeret hiányzik, én így nem javasolnám hogy belekezdj a dologba.
A rezsó nem indukciós, az indukciós főzőlapot meg nemigen építed át fúrógépbe.
Ami nem 230-as hálózatra készült, hanem mondjuk 48V-ra, ahhoz meg a táp nagyobb, mint a fúrógép.
1kW-hoz már rendesen kell hűtés is, azt hova tennéd a fúrógépben?
Bocsi, de ez egy halott ötlet
(#) llaczo hozzászólása Máj 20, 2021 /
 
Bocsi a pontatlan leírásért. Az ötlet innen származik. Egy indukciós főzőlap energetikai része nem sok alkatrészből áll. Csak a gretz-et és a meghajtó félvezetőt kell hüteni. Ezért gondoltam hogy lehetséges megépíteni. Mivel nem kell semmilyen kijelző vagy csiricsáré, szinte egy 555-össel meg lehetne csinálni a vezérlést.
(#) Egri Frédi válasza llaczo hozzászólására (») Máj 21, 2021 / 2
 
Ha ilyesmit szeretnél, olcsóbban megúszod ha veszel egyet készen ...
Az indukciós főzőlapokban van egy lapos, spirál tekercs, amit nem tudsz átalakítani ilyen "merülő forraló" alakra. Ez nem úgy működik, hogy kicserélem az egyik drótot egy másfélére. Arról nem is beszélve, hogy a nagyfrekvenciás nagy teljesítményű berendezések veszélyesek lehetnek az élő szervezetre. Szerintem ne kisérletezz vele !
Következő: »»   58 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem