Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC táp javítása
 
Témaindító: burkus, idő: Jún 19, 2006
Lapozás: OK   110 / 117
(#) Aang válasza Cinema hozzászólására (») Feb 18, 2021 /
 
Köszönöm szépen a részletes mégis érthető választ. Szeretem ezt a fórumot.
(#) Aang válasza Cinema hozzászólására (») Feb 18, 2021 /
 
Zöld vezetéken 5V helyett 2.4 et mérek. Esetleg ezzel kerülhettem közelebb?
(#) erbe válasza Aang hozzászólására (») Feb 18, 2021 /
 
Keresd meg a lila vezetéket! Azon mit mérsz? Ha 5 V-nál kevesebbet, akkor a segédtáp (SB, Stand-By) kondija gyengült.
(#) Aang válasza erbe hozzászólására (») Feb 19, 2021 /
 
A lilán 5 V van.
(#) erbe válasza Aang hozzászólására (») Feb 19, 2021 /
 
Az SB jó. A zöldön kicsit kevés a 2,4 V, de ez táponként elég tág határok között változhat. 3,7 - 4,5 V közötti értékeket mértem. Bekapcsolás után úgyis GND-re záródik, azaz mindegy, mi van ott előtte.
A szekunder oldalon lehet zárlatod, ahogy már korábban is írták.
(#) Cinema válasza Aang hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Szívesen segítek, ha tudok. Nagyon sok PC-tápot javítottam és javítok ma is.
A készenlétnél kell az a +5V, ha nincs meg a zöld vezetéken(+10%, -10%), a feketéhez viszonyítva, akkor visszafelé kell mérni a tápban, hogy hol, mi lehet a hibás. Egytranzisztoros (FET-es, vagy IC-s) segédtáp, annak a kondenzátorai, a Zener-dióda, az ellenállások értéke, ezek mind elmászhatnak, sajnos mérni kell mindent.
Amíg a segédfeszültség és a fő-áramköri feszültségek nem állnak be és nem stabilak, addig valami hiba még van a tápban. Néha sokáig tart megkeresni, de utána gyorsan javítható és akkor tökéletesen működő tápegységünk lesz.
Érdemes LOW-ESR-kondenzátorokat alkalmazni. Ha van elég hely, akkor a kis ellenállások helyett, egyel nagyobbat beépíteni, tehát a 0,25W-os helyett, legalább 0,5W-os kell. Megéri, hosszútávon.

Üdv!
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2021
(#) vision61 válasza Cinema hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Szia!

Idézet:
„A készenlétnél kell az a +5V, ha nincs meg a zöld vezetéken...”


Ez így félreérthető, mert a +5 VSB (készenléti) az a 9-es csatlakozón lévő lila színű vezeték. A zöld a főtáp indítása.
(#) Cinema válasza vision61 hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
"Ha nincs meg a zöld vezetéken .... " ezt írtam, szerintem egyértelmű, de helyesbítek, a zöld vezetéken is kell a +5V, legalább +10, -10%-on belül!
Ha ez nincs, akkor lásd mint az előbbi hozzászólásom.
Sok sikert!

Üdv!
(#) erbe válasza Cinema hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
A zöld vezetéken táptípustól függően eléggé eltérő értékek mérhetőek, miközben a táp tökéletesen működik. A bekapcsolás feltétele, hogy a zöld vezetéket GND-re zárjuk, nem pedig az, hogy hány Volt van rajta előtte.
(#) Aang válasza Cinema hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Szívesen venném a segítségedet. Vezess, pontosan honnan induljak, mit fotózzak?
(#) VoltsAnimations hozzászólása Márc 14, 2021 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, van egy viszonylag nagy értékű Thermaltake tápom, de sajnos a nap folyamán sikerült tönkre tennem. BIOS resetet kellet csinálnom egy alaplapon, amin volt erre dedikált tüske, szokásos módon rövidre zártam, hogy resetelje a BIOS-t. A probléma azzal volt, hogy hülye fejemmel nem húztam ki a tápot a konnektorból...
Innentől kezdve nem akarta indítani a lapot, powergomb lenyomásra egy pillanatra felpörög a prociventi, illetve a tápban lévő is, de egyből leáll.
A lap maga túlélte, másik tápról szépen megy. Érdekes mód a PS-on földre zárva indítja a tápot hiba nélkül. Minden feszültség érték a helyén van. A Power Good-on (szürke kivezetés) megvan az 5V. Egyedül a -12V kevesebb, -11.1-2V körül van.
A táp viszonylag új, de már nem garis, kondik hibátlanok, néztem.
Ki mire tippel?
A segítséget előre is köszönöm.
(#) mugab válasza VoltsAnimations hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Szekunder oldali diódák közül valamelyik, vagy ha van benne magas fesz. elleni zéner akkor az ment zárlatba.
(#) VoltsAnimations válasza mugab hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Köszi a segítséget, meg fogom nézni.
(#) VoltsAnimations válasza mugab hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Ma volt időm foglalkozni a táppal.
Kép: https://kepkuldes.com/image/QCEJ63
Kép: https://kepkuldes.com/image/QCEUjP
De "sajnos" minden dióda jó, se zárlat, se szakadás sincs bennük. Végignéztem a panelt, csak SMD zénereket találtam, de azok sem zárlatosak.
Esetleg más ötleted nincs?
(#) bbalazs_ válasza VoltsAnimations hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
A PS on a zöld vezeték?
Mennyi a föld felé az árama bekapcsolás után?
Mivel az alaplap kapcsolja a földet erre, azt gyanítom, hogy nem tudja eléggé lehúzni.
(#) VoltsAnimations válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Nem tudtam sajnos megmérni, de egy 120 Ohm-os ellenálláson keresztül testre kötve is indította a tápot, ha jól számolok akkor kb. 41 mA volt a test felé az áram. Nekem ez jónak tűnt, de javítsatok ki ha tévedek.
Más ötlet hiányában összeraktam a tápot, adtam neki még egy esélyt egy harmadik féle lappal, meglepő módon azzal indult. Nem teljesen rendeltetésszerűen, mert első bekapcsológomb nyomásra csak felpörögnek a ventik 1 másodperce, de utána le is áll minden. Második indításra hiba nélkül indul.
(#) pittti válasza VoltsAnimations hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Egy tápegység akkor is indulhat bizonytalanul, ha látszólag minden alkatrész hibátlan benne. Oka, a PG (PowerGood) jelnek egy bizonyos késleltetési idő után kell megjelennie. Ha ez az idő nagyobb, a tápegység lekapcsol. Elég nehéz megtalálni az okát, hiszen az összes áramfigyelő ellenállás, valamint a vezérlés is bejátszik.

(én már „javítottam” meg úgy ilyen hibával rendelkező tápot, hogy a PG vezetéket simán átkötöttem az 5V-ra. Igaz, ez egy egyedi, beszerezhetetlen tápegység volt - más esetekben nem javasolnám ezt a módszert.)
(#) zoli0078 hozzászólása Ápr 5, 2021 /
 
Sziasztok!

Egy Aqprox 650 ps tápot szeretnék életre kelteni. Az alap probléma az volt, hogy a kettős diódák utáni kimeneti tekercs teljesen elfeketedett (megégett) és zárlat a ment az 5V a 12V és a - 12V. A tekercs cserélve lett. Zárlat nem mérhető a kimeneti oldalon de még is csak egy pillanatra indul meg a táp.
Nem túl bonyolult táp de nem látok benne olyan részt ami hibára utána. Elképzelhztő a vezérlő ic adta meg magát?
(#) Ronin válasza zoli0078 hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Ebben hol van a védelem? Vagy a forrasztási oldalon is van IC?
(#) erbe válasza Ronin hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Milyen védelmet hiányolsz?
(#) zoli0078 válasza erbe hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Igazából nem hiányolok semmit csak ránézésre kevesebb alkatrész ő épül össze mint egy Chieftec. Pár smd alkatrész van csak a forrasztás oldalon és összesen egy 7 lábú WT7502 ic van a szekunder oldalon. Valamint egy 8 lábú 3843-as vezérlő ic van a primer oldalon.
(#) erbe válasza zoli0078 hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Nem tőled kérdeztem. Eléggé bóvli kinézetű, de az igazán bóvlikhoz képest van benne néhány védelmi eszköz.
Már a hálózati csatlakozón van egy kis panel, az alján lehet kondi. A panelon ezt követően van 1 biztosíték,, kondi, szűrőfojtó, még egy kondi, még egy fojtó majd NCR a pufferkondi lassított feltöltéséhez. Valahova közbekötötték a passzív PFC nagyobb vasmagos fojtóját. Sok olcsóbb tápban a biztosíték és az NCR kivételével ezek gyakran hiányoznak. Az alkatrészek darabszáma meg a fejlettebb vezérlők alkalmazásával jelentősen lecsökkent. Látnál olyant, amiben a Tl494 mellett a feszültségfigyelést és a Powergood funkciót még tucatnyi tranzisztor biztosította.
A kimeneti fojtótekercsek zárlatát akár zománckopás is okozhatta, de ez még több olyan eszköz tönkremenetelében lehet bűnös, amin nem látod, hogy hibás. Távolról megmondani nehéz lenne. Mérni kell!
Keresd meg a lila vezetéket a csatlakozóban! 5 V-nak kellene rajta lennie.
(#) Poli válasza zoli0078 hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Terhelést tettél rá, amikor indítottad? Pl.: CD, ócska Winchester
(#) Ronin válasza erbe hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Azt hittem egy IC van benne, de ezek szerint mégsem.
(#) erbe válasza Ronin hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
A kép elég rossz, attól akár tucatnyi IC lehetne árnyékban.
(#) hege88 hozzászólása Ápr 6, 2021 /
 
Sziasztok!

A segítségetek kérném. A képen mellékelt retro számítógép táp-kapcsoló megadta magát, nem akad be ha bekapcsolom.
Ha benyomva tartom, működik, elindul a számítógép, tehát sejtésem szerint a kapcsoló mechanikája 8rugója?) adta meg magát. Néztem neki utódot, de nem találtam full olyat, mint mondjuk a legtöbb BabyAT ház előlapi kapcsolója. 8Ez valami elvetemült konstrució, a tápon van a kapcsoló, és egy rudazat nyomja az előlapról) Ha van valakinek ilyesmi forma 4 lábú, ami a nyákba ültethető, vagy tud valaki egy cseredarabot , megköszönném.
Posta plusz egy-két doboz sör árát utalom a segítőnek. kép

Szétpattintható ez?
Ha valaki tudja trükkjét a rugó/kapcsoló megjavításának, azt is szívesen fogadom, vagy csak elmagyarázza valaki, hogy ez holo/hogy akad meg normálisan, mikor be van kapcsolva.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2021
(#) VIM válasza hege88 hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Szia! Fújjál bele wd40-t és próbáld megjáratni.
(#) hege88 válasza VIM hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Nem az a baj, hogy nem mozog, kosz, vagy szennyeződés miatt, hanem, hogy "be" kapcsolt állásnál nem akad meg...
(#) VoltsAnimations hozzászólása Ápr 6, 2021 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, hozzám került egy be quiet! Pure Power L7 630W tápegység.
Az volt a panasz, hogy robbant benne valami és utána nem indult vele a gép.
Viszonylag hamar megtaláltam a hibás alkatrészeket, volt egy kis segítségem (3. kép)
A két ellenállás megszakadt a kondi meg át van ütve. A kérdésem az lenne, hogy nyomozzam ki, hogy mi kell a helyükre, nem találok sehol egy rajzot?
(#) pittti válasza hege88 hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Forraszd ki, a helyére vezeték - a ház előlapjába pedig építsél be egy normál AT táp kapcsolót, és kösd össze. Két esetben javítottam már ilyet így, és azóta is műxenek.
Következő: »»   110 / 117
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem