Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   916 / 1117
(#) igor4122 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Bocsánat benéztem, nem olvastam vissza.
Csak a melegítésre reagáltam, nem vettem észre hogy 4:3 képarányú régi gépről van szó.
(#) Epu2 hozzászólása Márc 1, 2021 /
 
Üdv! Több mint egy éve használom a W10-et de még intézőből egyszer sem tudtam elérni az asztalt.
Súgnátok hogy érhetem el?
(#) Kari55 válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
Így sem? melléklet.
Vagy a gyorselérés menüben.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2021

Image 11.jpg
    
(#) veroka válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 1, 2021 / 1
 
c:\felhasználók\XXXXXX\Asztal vagy valami ilyesmi, nem emlékszem pontosan.
(#) Doky586 válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 1, 2021 / 1
 
Én úgy csinálom hogy filekezelőben jobb egérgomb - parancsikon létrehozása, majd simán a parancsikont egérrel ráhúzom az asztalra..
(#) Epu2 válasza Kari55 hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
Köszi! Megtaláltam, csak nálam nem így hívják. Mert ugye valamit újítani kell a M$-nak. Számítógép-asztalnak hívják. Gyors keresés közben nem olvasom el a résztvevők életrajzát ...
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2021
(#) Kari55 hozzászólása Márc 3, 2021 /
 
Sziasztok.
A számítógépem - Asrock B75 pro3-M Win10 oprendszer UEFI telepítés - nem akar indúlni, mindig a hibajavítás ablakot adja. A neten találtam javítási megoldást,Bővebben: Link de a "bootrec /fixboot" parancsra "hozzáférés megtagadva" választ kapom.

Hogyan tudnék továbblépni, hogy működésre bírni a gépet?

Köszönöm előre is.
(#) pittti válasza Kari55 hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Kiszereled a merevlemezt, átteszed egy másik gépbe másodlagosként, és az arról indított rendszer alól végzel egy lemezellenőrzést (SMART, stb.)

A kapott hibaüzenet egyértelműen fizikai hibára utal, leggyakrabban a merevlemezen lévő hibás szektorok okoznak ilyen problémát.
(#) Kari55 válasza pittti hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Kössz, de ha nincs másik gépem, megoldható másképp is?
(#) Doky586 válasza Kari55 hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Persze. Rengeteg kis pc-szervíz működik országszerte...
(#) Skori válasza Kari55 hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Kell egy pendrájv, vagy egy CD/DVD amiről indítani tudod a PC-t. Pl. Hiren's BootCD PE :Bővebben: Link Erről a pendrájvról elindul egy lebutított win10, amin mindenféle szerviz és egyéb hasznos alkalmazások vannak. Illetve a paracssor is működni fog - ezzel helyre tudod tenni a winyón levő rendszert.
(#) Kari55 válasza Skori hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Már elindítottam egy újra telepítést, akkor már késő ugye?
(#) Skori válasza Kari55 hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Ezt ugye nem komolyan kérdezted?
(#) Kari55 válasza Skori hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Háááát...
Azt hittem meg lehet szakítani, de tévedtem.
(#) Epu2 hozzászólása Márc 3, 2021 /
 
Üdv! A csendes billentyűzetből hogyan jön le a gomb? A morzsa alá tud menni, de hogy kijöjjön azt már nem.
(#) villanyipi válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 3, 2021 / 1
 
Szerintem ezen is sima pattintós gombok lesznek, persze hogy merről pattan ki, vagy törik el azt innen nem tudnám megmondani
(#) pittti válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 3, 2021 / 1
 
Ezeket alulról lehet szétszedni. Kicsavarozod, leveszed a hátlapot, a fóliát és már ott is vagy a gombok hátuljánál. Két fajta van, az egyikről egyben le lehet emelni a rugósfóliár, a másik fajtánál vigyázni kell - itt minden egyes gombnak külön harangja van (ha széthullik, akkor élmény összerakni). Ecsettel kitakarítod, összerakod - és kész.
(#) Udvari Zsombor válasza pittti hozzászólására (») Márc 4, 2021 / 1
 
Próbáltam már billentyűzetet javítani: valóban egy agyrém tud lenni az a rengeteg különálló gumiharang! Viszont az még esetleg segíthet, hogy egy vékony falú vödörre teszed rá a billentyűzetet javításkor, így minimalizálható a gombok benyomódása, a gumiharangok a gomboknál maradnak.
(#) Udvari Zsombor válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 4, 2021 / 1
 
Lehet, hogy nem valami "szakszerű", de én óvatosan lapos csavarhúzót szoktam dugni a gombok széle alá és így kipattintani a gombokat (gumiharangos billentyűzetnél). A gombok és az "előlap" közötti részt is ajánlatos kitakarítani, a kosz szeret bekerülni a gombok közé, persze jó, ha fotót követsz, hogy melyik gomb hol volt.
(#) sunside hozzászólása Márc 8, 2021 /
 
Sziasztok,

Nem hiba de számitógép: van egy 10+ éves gépem, win7 és sokminden van telepítve rajta.
Vennék új gépet, viszont a sok telepített programot szeretném használni továbbra is, újratelepítés nélkül.
Kérdés: ha az új gépbe beleteszem a régi gép HDD-jét, fog-e működni? Természetesen az új gép más hardver lesz, tudja-e a win automatikusan kezelni az új környezetet?
(#) pittti válasza sunside hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Igen, ha a „Sysprep” nevű programmal felkészíted az áttelepítésre.
Persze azért új hardver esetén mindenképpen jobb lenne egy tiszta telepítés, még ha ez több munkával is jár.
(generációs eltérések nem minden esetben hidalhatók át!)
(#) sunside válasza pittti hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Nem áttelepíteni szeretném hanem a meglévő HDD-t (SSD) használni. El indul-e egyáltalán a Win7? Utána a hardver specifikus dolgokat már frissíthetné az internetről.
(#) Epu2 válasza sunside hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Azonos processzor családnál, többször sikerült másik gépben működésre bírni a rendszert. Osztott-szorzott, de elindult, még az Xp is. 10 év után nem adok sok esélyt, mert sok olyan alap driver, hardware lehet, amit a 7-es nem ismer fel. Valami keyfinderrel, vagy hogy hívják a kulcskiszedő programokat, megpróbálhatod a régi programjaid kulcsát összegyűjteni. Ez is kétesélyes.
(#) Skori válasza sunside hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Át lehet rakni, de oda kell figyelni, hogy először csökkentett módban indítsd el. Nyomni kell az F8-at induláskor. Csökentett módban"észreveszi", hogy változott a hardver, és következő indításkor nem tölti be az inkompatibilis drájvereket. Én már a harmadik PC-be raktam át ugyanazt a win7-et.
Viszont 6. generációs feletti procival szerelt PC-n már nem biztos, hogy megy a win7, tehát attól is függ nmilyen PC-be akarod áttenni az SSD-t.
Megírhatnád, hogy most milyen proci van a PC-ben, és milyet szeretnél...
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2021
(#) sunside válasza Skori hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
A jelenlegi gép 64 bites Intel Core2, 4 magos procival van, az új Intel Core i5 6 magos lenne.
Az általad leírtak szerint tehát van remény.
(#) Doky586 válasza sunside hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Ha nem akarod újratelepíteni akkor ne vegyél új gépet, az így megtakarított pénzen osztozkodhatunk..
10évente illik egy teljes reinstall. Win7 még legacy, win10-et már illik uefi módban installálni ha ki akarod használni az új lap előnyeit. Ha pedig nem akarod kihasználni az előnyöket akkor ne vegyél új gépet.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2021
(#) Skori válasza sunside hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
A 6 magos i5 proci az, 8. generációs. A 6. generációs i5 procik csak négymagosak.
Idézet:
„Az általad leírtak szerint tehát van remény.”
Nem. Az általam leírtak szerint nem túl valószínű, hogy menni fog.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2021
(#) vladcepes hozzászólása Márc 8, 2021 /
 
Sziasztok! Adott egy laptop,egy kis ideje nem volt bekapcsolva,mikor leraktuk még jó volt,nem is ez a probléma hanem bekapcsolás után hallani hogy megy a gép,aztán sikerült kideríteni hogy ha elemlámpával megvilágítom akkor látszik a monitoron minden egyébként csont sötét. Azt hittem le lett húzva a fényerő az FN+F4 kombinációval de nem. Szerintetek ez az LCD hiba?,vagy alaplapon valami?
Választ köszönöm!
(#) img válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Szia! Nem LCD hiba, hiszen kép van. Nem tudni milyen laptop, és milyen a háttérvilágítása: ha CCFL-es akkor valószínűleg az inverter, ha LED, akkor több lehetőség is van.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2021
(#) vladcepes válasza img hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Ez egy Dell Inspiron N5010 es. Cseréltem rajta LCD-t Mert a régi(gyári) csíkos volt rajta most egy Lenovo G500 as képernyője van benne. Az inverter az a vékony kis nyák ugye? ami a monitorba van.
Következő: »»   916 / 1117
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem